Загорец (Нова Загора)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Загорец съществува под това име от 30-те години на миналия век.

Хроника: В Нова Загора през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Тракиец (1922 г.), Загорец, Бенковски и др. През 1944 г. стартират поредица от промени. Създадени са физкултурни дружества, най-известно от които е Ботев. На 29 януари 1946 г. то, заедно с Юнак, формират Ботев-Юнак 45, което малко по-късно е преименувано на Ботев, а след това - на Петко Енев. На 9 юни 1947 г. Петко Енев и Локомотив се обединяват. Същата година ФД Петко Енев-Локомотив става Динамо. В края на 1949 г. са учредени няколко доброволни спортни организации. През 1957 г., след поредната реформа, те се вливат в ДФС Загорец. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и оранжев.

Прозвище: -

Адрес: Нова Загора 8900, ст. ”Загорец”.
Телефон/факс: (+359 457) 22764.
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в Южна “Б” група: 1982/83 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1948 г. (като Динамо).

Загорец (Нова Загора)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:0
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Гигант (Съединение) 3:0
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:0
30.08.2017 18:00 4 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 3:0
02.09.2017 17:00 5 кръг Д Арда (Кърджали) 0:0
08.09.2017 17:00 6 кръг Г Карнобат (Карнобат) 1:0
16.09.2017 17:00 7 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 3:1
22.09.2017 17:00 8 кръг Г Ямбол 1915 (Ямбол) 4:3
30.09.2017 14:30 9 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 2:0
11.10.2017 16:00 10 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 1:3
14.10.2017 16:00 11 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 3:1
22.10.2017 16:00 12 кръг Г Тунджа 2006 (Ягода) 3:0
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Левски (Карлово) 4:0
04.11.2017 14:30 14 кръг Г Миньор (Раднево) 1:1
11.11.2017 14:30 15 кръг Д Верея II (Стара Загора) 2:1
18.11.2017 13:00 16 кръг Д Сокол (Марково) 5:1
25.11.2017 14:30 17 кръг Г Атлетик (Куклен) 0:0
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:0
28.03.2018 17:00 19 кръг Д Гигант (Съединение) 0:1
10.03.2018 15:00 20 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:1
17.03.2018 15:00 21 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 2:0
24.03.2018 15:00 22 кръг Г Арда (Кърджали) 1:3
31.03.2018 16:00 23 кръг Д Карнобат (Карнобат) 3:0
05.04.2018 17:00 24 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 0:0
14.04.2018 17:00 25 кръг Д Ямбол 1915 (Ямбол) 3:0
18.04.2018 17:00 26 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 2:3
21.04.2018 17:00 27 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
28.04.2018 17:00 28 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 2:4
05.05.2018 18:00 29 кръг Д Тунджа 2006 (Ягода) 3:0
09.05.2018 18:00 30 кръг Г Левски (Карлово) 1:2
12.05.2018 18:00 31 кръг Д Миньор (Раднево) 1:0
19.05.2018 18:00 32 кръг Г Верея II (Стара Загора) 4:0
26.05.2018 16:00 33 кръг Г Сокол (Марково) 2:1
01.06.2018 18:00 34 кръг Д Атлетик (Куклен) 4:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Арда (Кърджали) 34 30 4 0 142:7 94
2 Загорец (Нова Загора) 34 22 5 7 67:27 71
3 Миньор (Раднево) 34 17 8 9 63:34 59
4 Розова долина (Казанлък) 34 17 6 11 64:41 57
5 Атлетик (Куклен) 34 17 5 12 55:51 56
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / Финал
23.08.2017 18:00 - Д Миньор (Раднево) 3:0
Югоизточна България / Финал
13.09.2017 17:00 - Д Сокол (Марково) 0:1
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / 1/2 финали
25.10.2017 14:00 - Д Верея II (Стара Загора) 2:1
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / Финал
08.11.2017 13:30 - Д Карнобат (Карнобат) 0:0
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
02.08.2017 18:30 - Г Евроколеж (Пловдив) 7:4
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
03.02.2018 11:00 - Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
08.02.2018 15:30 - Д ЦСКА 1948 (София) 1:4
10.02.2018 13:30 - Д Верея II (Стара Загора) 0:0
17.02.2018 14:00 - Г Поморие (Поморие) 1:5

Загорец (Нова Загора)

ЮМВ: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
24.09.2017 10:00 1 кръг Г Самуил (Самуилово) 5:2
01.10.2017 10:00 2 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 0:2
08.10.2017 10:00 3 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:7
- 4 кръг
почива
22.10.2017 10:00 5 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:2
29.10.2017 10:00 6 кръг Г Ботев (Гълъбово) 3:3
05.11.2017 10:00 7 кръг Д Арсенал (Казанлък) 0:6
12.11.2017 10:00 8 кръг Г Чирпан (Чирпан) 1:1
19.11.2017 10:00 9 кръг Д Верея (Стара Загора) 0:4
18.03.2018 10:00 10 кръг Д Самуил (Самуилово) 2:3
25.03.2018 10:00 11 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 0:3
01.04.2018 10:00 12 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:5
- 13 кръг
почива
22.04.2018 10:00 14 кръг Г Розова долина (Казанлък) 5:3
29.04.2018 10:00 15 кръг Д Ботев (Гълъбово) 3:0
06.05.2018 10:00 16 кръг Г Арсенал (Казанлък) 1:8
13.05.2018 10:00 17 кръг Д Чирпан (Чирпан) 5:1
20.05.2018 10:00 18 кръг Г Верея (Стара Загора) 2:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Самуил (Самуилово) 16 8 0 8 43:42 24
6 Розова долина (Казанлък) 16 5 1 10 28:55 16
7 Загорец (Нова Загора) 16 4 2 10 28:53 14
8 Чирпан (Чирпан) 16 4 1 11 22:51 13
9 Ботев (Гълъбово) 16 1 1 14 19:87 4

Загорец (Нова Загора)

Деца: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2017 10:00 1 кръг Д Респект (Хасково) 4:0
30.09.2017 10:00 2 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:4
07.10.2017 10:00 3 кръг Д Тунджа 2006 (Ягода) 1:0
14.10.2017 10:00 4 кръг Г Миньор (Раднево) 0:2
21.10.2017 10:00 5 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 0:6
28.10.2017 10:00 6 кръг Г Арсенал (Казанлък) 1:11
04.11.2017 10:00 7 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:11
11.11.2017 10:00 8 кръг Г Ботев (Гълъбово) 3:4
18.11.2017 10:00 9 кръг Д Единство (Гурково) 2:3
25.11.2017 10:00 10 кръг Г Локомотив (Стара Загора) 0:9
02.12.2017 10:00 11 кръг Д Чирпан (Чирпан) 2:9
01.05.2018 10:00 12 кръг Г Респект (Хасково) 0:3
24.05.2018 10:00 13 кръг Д Розова долина (Казанлък) 0:7
25.04.2018 10:00 14 кръг Г Тунджа 2006 (Ягода) 3:0
31.03.2018 10:00 15 кръг Д Миньор (Раднево) 1:5
14.04.2018 10:00 16 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 0:3
21.04.2018 10:00 17 кръг Д Арсенал (Казанлък) 3:0
16.05.2018 10:00 18 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:15
04.05.2018 10:00 19 кръг Д Ботев (Гълъбово) 6:0
12.05.2018 10:00 20 кръг Г Единство (Гурково) 6:0
19.05.2018 10:00 21 кръг Д Локомотив (Стара Загора) 1:4
26.05.2018 10:00 22 кръг Г Чирпан (Чирпан) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Респект (Хасково) 22 9 2 11 42:47 29
9 Арсенал (Казанлък) 22 7 1 14 58:80 22
10 Загорец (Нова Загора) 22 7 0 15 36:96 21
11 Единство (Гурково) 22 3 0 19 22:106 9
12 Тунджа 2006 (Ягода) 22 0 1 21 7:91 1


Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:05 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 2 място
2016/2017 Трета лига 1 място
2015/2016 "В" група 3 място
2014/2015 "В" група 7 място
2013/2014 "В" група 11 място
2012/2013 "В" група 15 място
2011/2012 "В" група 10 място
2010/2011 "В" група 3 място
2009/2010 "В" група 12 място
2008/2009 ОГ СЛ 1 място

Месечна ранглиста

Интернет страници

 » няма интернет страници