Загорец (Нова Загора)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Загорец съществува под това име от 30-те години на миналия век.

Хроника: В Нова Загора през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Тракиец (1922 г.), Загорец, Бенковски и др. През 1944 г. стартират поредица от промени. Създадени са физкултурни дружества, най-известно от които е Ботев. На 29 януари 1946 г. то, заедно с Юнак, формират Ботев-Юнак 45, което малко по-късно е преименувано на Ботев, а след това - на Петко Енев. На 9 юни 1947 г. Петко Енев и Локомотив се обединяват. Същата година ФД Петко Енев-Локомотив става Динамо. В края на 1949 г. са учредени няколко доброволни спортни организации. През 1957 г., след поредната реформа, те се вливат в ДФС Загорец. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и оранжев.

Прозвище: -

Адрес: Нова Загора 8900, ст. ”Загорец”.
Телефон/факс: (+359 457) 22764.
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в Южна “Б” група: 1982/83 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1948 г. (като Динамо).

Загорец (Нова Загора)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:0
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Гигант (Съединение) 3:0
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:0
30.08.2017 18:00 4 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 3:0
02.09.2017 17:00 5 кръг Д Арда (Кърджали) 0:0
08.09.2017 17:00 6 кръг Г Карнобат (Карнобат) 1:0
16.09.2017 17:00 7 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 3:1
22.09.2017 17:00 8 кръг Г Ямбол 1915 (Ямбол) 4:3
30.09.2017 14:30 9 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 2:0
11.10.2017 16:00 10 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 1:3
14.10.2017 16:00 11 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 3:1
22.10.2017 16:00 12 кръг Г Тунджа 2006 (Ягода) 3:0
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Левски (Карлово) 4:0
04.11.2017 14:30 14 кръг Г Миньор (Раднево) 1:1
11.11.2017 14:30 15 кръг Д Верея II (Стара Загора) 2:1
18.11.2017 13:00 16 кръг Д Сокол (Марково) 5:1
25.11.2017 14:30 17 кръг Г Атлетик (Куклен) 0:0
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:0
28.03.2018 17:00 19 кръг Д Гигант (Съединение) 0:1
10.03.2018 15:00 20 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:1
17.03.2018 15:00 21 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 2:0
24.03.2018 15:00 22 кръг Г Арда (Кърджали) 1:3
31.03.2018 16:00 23 кръг Д Карнобат (Карнобат) 3:0
05.04.2018 17:00 24 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 0:0
14.04.2018 17:00 25 кръг Д Ямбол 1915 (Ямбол) 3:0
18.04.2018 17:00 26 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 2:3
21.04.2018 17:00 27 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
28.04.2018 17:00 28 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 2:4
05.05.2018 18:00 29 кръг Д Тунджа 2006 (Ягода) 3:0
09.05.2018 18:00 30 кръг Г Левски (Карлово) 1:2
12.05.2018 18:00 31 кръг Д Миньор (Раднево) 1:0
19.05.2018 18:00 32 кръг Г Верея II (Стара Загора) 4:0
26.05.2018 16:00 33 кръг Г Сокол (Марково) 2:1
01.06.2018 18:00 34 кръг Д Атлетик (Куклен) 4:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Арда (Кърджали) 34 30 4 0 142:7 94
2 Загорец (Нова Загора) 34 22 5 7 67:27 71
3 Миньор (Раднево) 34 17 8 9 63:34 59
4 Розова долина (Казанлък) 34 17 6 11 64:41 57
5 Атлетик (Куклен) 34 17 5 12 55:51 56
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / Финал
23.08.2017 18:00 - Д Миньор (Раднево) 3:0
Югоизточна България / Финал
13.09.2017 17:00 - Д Сокол (Марково) 0:1
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / 1/2 финали
25.10.2017 14:00 - Д Верея II (Стара Загора) 2:1
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / Финал
08.11.2017 13:30 - Д Карнобат (Карнобат) 0:0
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
02.08.2017 18:30 - Г Евроколеж (Пловдив) 7:4
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
03.02.2018 11:00 - Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
08.02.2018 15:30 - Д ЦСКА 1948 (София) 1:4
10.02.2018 13:30 - Д Верея II (Стара Загора) 0:0
17.02.2018 14:00 - Г Поморие (Поморие) 1:5

Загорец (Нова Загора)

ЮМВ: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
24.09.2017 10:00 1 кръг Г Самуил (Самуилово) 5:2
01.10.2017 10:00 2 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 0:2
08.10.2017 10:00 3 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:7
- 4 кръг
почива
22.10.2017 10:00 5 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:2
29.10.2017 10:00 6 кръг Г Ботев (Гълъбово) 3:3
05.11.2017 10:00 7 кръг Д Арсенал (Казанлък) 0:6
12.11.2017 10:00 8 кръг Г Чирпан (Чирпан) 1:1
19.11.2017 10:00 9 кръг Д Верея (Стара Загора) 0:4
18.03.2018 10:00 10 кръг Д Самуил (Самуилово) 2:3
25.03.2018 10:00 11 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 0:3
01.04.2018 10:00 12 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:5
- 13 кръг
почива
22.04.2018 10:00 14 кръг Г Розова долина (Казанлък) 5:3
29.04.2018 10:00 15 кръг Д Ботев (Гълъбово) 3:0
06.05.2018 10:00 16 кръг Г Арсенал (Казанлък) 1:8
13.05.2018 10:00 17 кръг Д Чирпан (Чирпан) 5:1
20.05.2018 10:00 18 кръг Г Верея (Стара Загора) 2:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Самуил (Самуилово) 16 8 0 8 43:42 24
6 Розова долина (Казанлък) 16 5 1 10 28:55 16
7 Загорец (Нова Загора) 16 4 2 10 28:53 14
8 Чирпан (Чирпан) 16 4 1 11 22:51 13
9 Ботев (Гълъбово) 16 1 1 14 19:87 4

Загорец (Нова Загора)

Деца: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2017 10:00 1 кръг Д Респект (Хасково) 4:0
30.09.2017 10:00 2 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:4
07.10.2017 10:00 3 кръг Д Тунджа 2006 (Ягода) 1:0
14.10.2017 10:00 4 кръг Г Миньор (Раднево) 0:2
21.10.2017 10:00 5 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 0:6
28.10.2017 10:00 6 кръг Г Арсенал (Казанлък) 1:11
04.11.2017 10:00 7 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:11
11.11.2017 10:00 8 кръг Г Ботев (Гълъбово) 3:4
18.11.2017 10:00 9 кръг Д Единство (Гурково) 2:3
25.11.2017 10:00 10 кръг Г Локомотив (Стара Загора) 0:9
02.12.2017 10:00 11 кръг Д Чирпан (Чирпан) 2:9
01.05.2018 10:00 12 кръг Г Респект (Хасково) 0:3
24.05.2018 10:00 13 кръг Д Розова долина (Казанлък) 0:7
25.04.2018 10:00 14 кръг Г Тунджа 2006 (Ягода) 3:0
31.03.2018 10:00 15 кръг Д Миньор (Раднево) 1:5
14.04.2018 10:00 16 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 0:3
21.04.2018 10:00 17 кръг Д Арсенал (Казанлък) 3:0
16.05.2018 10:00 18 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:15
04.05.2018 10:00 19 кръг Д Ботев (Гълъбово) 6:0
12.05.2018 10:00 20 кръг Г Единство (Гурково) 6:0
19.05.2018 10:00 21 кръг Д Локомотив (Стара Загора) 1:4
26.05.2018 10:00 22 кръг Г Чирпан (Чирпан) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Респект (Хасково) 22 9 2 11 42:47 29
9 Арсенал (Казанлък) 22 7 1 14 58:80 22
10 Загорец (Нова Загора) 22 7 0 15 36:96 21
11 Единство (Гурково) 22 3 0 19 22:106 9
12 Тунджа 2006 (Ягода) 22 0 1 21 7:91 1


Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:05 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 2 място
2016/2017 Трета лига 1 място
2015/2016 "В" група 3 място
2014/2015 "В" група 7 място
2013/2014 "В" група 11 място
2012/2013 "В" група 15 място
2011/2012 "В" група 10 място
2010/2011 "В" група 3 място
2009/2010 "В" група 12 място
2008/2009 ОГ СЛ 1 място

Месечна ранглиста

месец точки място
март 2019 6.331 79
ноември 2018 12.154 46
октомври 2018 18.102 29
септември 2018 17.556 30
май 2018 15.758 31
април 2018 9.119 63
март 2018 7.487 70
ноември 2017 13.651 41
октомври 2017 11.126 52
септември 2017 19.309 25
август 2017 15.487 36
май 2017 17.249 32
април 2017 15.349 37
март 2017 15.434 37
ноември 2016 10.767 56
октомври 2016 15.394 37
септември 2016 15.935 33
август 2016 8.376 68
май 2016 7.862 63
април 2016 11.711 43
март 2016 12.518 36
ноември 2015 12.881 39
октомври 2015 9.004 57
август 2015 13.064 38
май 2015 11.699 44
април 2015 14.991 33
март 2015 8.657 57
декември 2014 9.420 58
октомври 2014 9.066 63
септември 2014 5.551 78
май 2014 5.997 76
април 2014 12.633 44
март 2014 7.760 61
ноември 2013 9.602 67
септември 2013 7.515 74
август 2013 12.206 54
май 2013 7.779 67
април 2013 12.606 46
март 2013 11.965 51
ноември 2012 7.741 72
октомври 2012 4.353 83
септември 2012 11.818 49
май 2012 10.978 58
април 2012 4.441 86
март 2012 17.747 33
ноември 2011 10.584 70
октомври 2011 10.266 66
септември 2011 7.396 88
август 2011 8.911 74
май 2011 11.315 60
април 2011 12.747 51
март 2011 16.295 39
ноември 2010 13.953 49
октомври 2010 18.009 39
септември 2010 8.025 87
август 2010 5.690 99
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници