Сливен 2000 (Сливен)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 29 февруари 2000 г. - наследява името и базата на бившия едноименен клуб, който е създаден през 1949 г. като ДНВ (Дом на народната войска).

Имена: ДНВ (от 1949 до 1951 г.), ДНА (от 1952 до 1955 г.), СКНА (1956 г.), Генерал Заимов (от 1957 до 1963 г.), Млада гвардия (от 1963 до 1964 г.), Сливен (от 1964 г. - след обединение с Хаджи Димитър), Сливенски текстилец (от 1970 г. - след обединение с Текстилец), Сливен (от 1971 г.). На 12 декември 1972 г. става армейско физкултурно дружество. На негова основа през 1985 г. е образуван футболен клуб Сливен, който започва да се развива самостоятелно. През 1998 г. той прекратява своето съществуване. В началото на 2000 г. е учреден общински футболен клуб Сливен 2000.

Клубни цветове: оранжев и син.

Прозвище: “войводите”.

Адрес: Сливен 8800, бул. ”Георги Данчев” 2.
Телефон/факс: (+359 44) 667832.
E-mail: -

Клубни върхове:
шесто място в “А” група: 1982/83, 1985/86 и 1991/92 г. (като Сливен).
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1989/90 г. (като Сливен).
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1990/91 г. (като Сливен).

Сливен 2000 (Сливен)

ЮСВ: Бургас - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2020 17:00 1 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 4:1
16.09.2020 17:00 2 кръг Г Свети Никола (Бургас) 3:0
- 3 кръг
почива
30.09.2020 17:00 4 кръг Д Поморие (Поморие) 2:0
08.10.2020 16:00 5 кръг Г Несебър (Несебър) 1:1
14.10.2020 16:00 6 кръг Д Созопол (Созопол) 9:1
21.10.2020 16:00 7 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:3
29.10.2020 15:00 8 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 3:0
04.11.2020 14:30 9 кръг Г Вихър (Айтос) 4:0
11.11.2020 14:30 10 кръг Д Хаджи Димитър (Самуилово) 3:1
18.11.2020 14:30 11 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 2:0
04.03.2021 15:30 12 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 3:0
10.03.2021 15:30 13 кръг Д Свети Никола (Бургас) 10:0
- 14 кръг
почива
отложен 15 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
31.03.2021 15:30 16 кръг Д Несебър (Несебър) 3:0
07.04.2021 17:00 17 кръг Г Созопол (Созопол) 6:0
14.04.2021 17:00 18 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 2:1
21.04.2021 17:00 19 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 2:1
28.04.2021 17:00 20 кръг Д Вихър (Айтос) 9:1
05.05.2021 18:00 21 кръг Г Хаджи Димитър (Самуилово) 6:4
13.05.2021 18:00 22 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 6:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец 1919 (Бургас) 20 17 2 1 84:8 53
2 Сливен 2000 (Сливен) 19 17 1 1 79:15 52
3 Поморие (Поморие) 18 13 0 5 61:21 39
4 Сините камъни 2013 (Сливен) 19 11 4 4 65:25 37
5 Вихър (Айтос) 20 9 1 10 61:58 28

Сливен 2000 (Сливен)

ЮМВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
22.08.2020 09:30 1 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 2:1
30.08.2020 11:00 2 кръг Д Орлета (Пазарджик) 4:1
04.09.2020 11:00 3 кръг Г Чавдар (Пловдив) 1:3
12.09.2020 12:00 4 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:1
18.09.2020 12:00 5 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 4:1
27.09.2020 12:00 6 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
04.10.2020 10:30 7 кръг Г Карнобат (Карнобат) 7:1
11.10.2020 11:30 8 кръг Д Верея (Стара Загора) 4:0
16.10.2020 10:00 9 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:0
24.10.2020 15:00 10 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) 3:0
01.11.2020 11:30 11 кръг Г Сокол (Марково) 1:3
08.11.2020 12:00 12 кръг Д Хасково (Хасково) 2:1
15.11.2020 13:00 13 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:0
28.02.2021 10:30 14 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 1:0
06.03.2021 12:00 15 кръг Г Орлета (Пазарджик) 2:1
отложен 16 кръг Д Чавдар (Пловдив) -:-
18.03.2021 14:00 17 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 1:0
28.03.2021 12:00 18 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 5:0
отложен 19 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
11.04.2021 10:30 20 кръг Д Карнобат (Карнобат) 4:0
17.04.2021 10:00 21 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
25.04.2021 11:00 22 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
29.04.2021 17:00 23 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
09.05.2021 12:00 24 кръг Д Сокол (Марково) -:-
16.05.2021 11:00 25 кръг Г Хасково (Хасково) -:-
23.05.2021 12:00 26 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Сливен 2000 (Сливен) 18 14 1 3 45:15 43
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 18 12 4 2 50:10 40
3 Марица 1921 (Пловдив) 18 9 6 3 29:14 33
4 Берое (Стара Загора) 16 8 6 2 22:6 30
5 Хасково (Хасково) 19 9 3 7 33:25 30

Сливен 2000 (Сливен)

Деца: Ямбол - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
26.09.2020 10:30 1 кръг Г Стралджа (Стралджа) 2:1
04.10.2020 13:00 2 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 3:3
11.10.2020 10:30 3 кръг Г Бакаджик (Чарган) 2:2
17.10.2020 10:30 4 кръг Г Ника 1 (Сливен) 0:2
отложен 5 кръг Д Елхово (Елхово) -:-
03.04.2021 10:30 6 кръг Д Стралджа (Стралджа) 2:0
07.04.2021 10:30 7 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 2:2
14.11.2020 10:30 8 кръг Д Бакаджик (Чарган) 6:1
28.03.2021 10:30 9 кръг Д Ника 1 (Сливен) 4:3
10.04.2021 10:30 10 кръг Г Елхово (Елхово) 0:1
18.04.2021 11:00 11 кръг Г Стралджа (Стралджа) 0:2
23.04.2021 12:00 12 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 0:4
30.04.2021 11:00 13 кръг Г Бакаджик (Чарган) 1:0
09.05.2021 10:30 14 кръг Г Ника 1 (Сливен) 5:0
18.05.2021 10:30 15 кръг Д Елхово (Елхово) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 13 10 3 0 48:13 33
2 Елхово (Елхово) 12 8 2 2 25:6 26
3 Сливен 2000 (Сливен) 13 6 3 4 27:21 21
4 Стралджа (Стралджа) 12 4 1 7 28:25 13
5 Бакаджик (Чарган) 13 3 1 9 22:44 10

Клубна емблема

Екипи

Екип 1

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:25 сезона
"Б" група:24 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 18 място
2014/2015 "В" група 15 място
2013/2014 "В" група 16 място
2012/2013 "Б" група 14 място
2011/2012 "Б" група 6 място
2010/2011 "А" група 16 място
2009/2010 "А" група 13 място
2008/2009 "А" група 12 място
2007/2008 "Б" група 1 място
2006/2007 "Б" група 12 място

Месечна ранглиста

Интернет страници