Спортист 2009 (Своге)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Спортист, чиито име, символи и база наследява настоящият клуб, възникнал през 2012 г., е основан през 1924 г.

Хроника: Спортен клуб Спортист възниква през 1924 г. След 1944 г. той е преобразуван във физкултурно дружество. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. В Своге най-известни през този период са физкултурният колектив на ДСНМ (Димитровски съюз на народната младеж) към ДСО Червено знаме, както и създадената през 1952 г. ДСО Миньор. През 1957 г. се извършва нова реформа и местното дружество за физическа култура и спорт Спортист е възстановено. На негова основа през 1985 г. се формира едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. През 2001 г. той се преименува на Спортист-Скала (Своге) - след обединение със Скала (Бов). От 2004 г. отново възстановява самостоятелността си, а през 2009 г. се пререгистрира под името Спортист 1924. На 23 юли 2012 г., след изтегляне на жребия за новия сезон, заради финансови проблеми той се отказва от участие както в „Б”, а така и във „В” група. В града е учреден нов футболен клуб - Спортист 2012, като неговият мъжки тим се включва в областна футболна група София - запад.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Своге 2260, бул. “Искър”, ст. “Градски стадион”.
Телефон: (+359 726) 5010.
E-mail: office@sportist-svoge.com.

Клубни върхове:
петнадесето място в “А” група: 2009/10 г.
два пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1950 г. (като ДСНМ) и веднъж за Купата на България - 2007/08 г.

Спортист 2009 (Своге)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:3
18.08.2018 18:00 2 кръг Д Надежда (Доброславци) 3:3
22.08.2018 18:00 3 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:1
05.09.2018 17:00 4 кръг Д Оборище (Панагюрище) 1:3
01.09.2018 17:00 5 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:1
08.09.2018 17:00 6 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:0
15.09.2018 17:00 7 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:1
22.09.2018 17:00 8 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 0:4
29.09.2018 17:00 9 кръг Г Беласица (Петрич) 1:3
14.10.2018 16:00 10 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:1
20.10.2018 16:00 11 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
24.10.2018 16:00 12 кръг Г Германея (Сапарева баня) 1:2
27.10.2018 16:00 13 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:1
03.11.2018 14:00 14 кръг Г Септември (Симитли) 1:1
10.11.2018 14:00 15 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:0
17.11.2018 14:00 16 кръг Г Банско (Банско) 0:1
24.11.2018 14:00 17 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 2:1
06.03.2019 15:00 18 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:3
02.03.2019 15:00 19 кръг Г Надежда (Доброславци) 1:1
09.03.2019 15:00 20 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 1:2
16.03.2019 15:00 21 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:4
20.03.2019 15:00 22 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 2:0
23.03.2019 15:00 23 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:0
30.03.2019 15:00 24 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 4:2
06.04.2019 16:00 25 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 2:1
10.04.2019 16:00 26 кръг Д Беласица (Петрич) 1:0
13.04.2019 16:00 27 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:2
20.04.2019 16:00 28 кръг Г Миньор (Перник) 0:5
24.04.2019 16:00 29 кръг Д Германея (Сапарева баня) 5:1
04.05.2019 18:00 30 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 6:1
10.05.2019 18:00 31 кръг Д Септември (Симитли) 1:0
18.05.2019 17:00 32 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:7
23.05.2019 18:00 33 кръг Д Банско (Банско) 2:2
01.06.2019 17:00 34 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
13 Балкан 1929 (Ботевград) 34 10 8 16 41:57 38
14 Надежда (Доброславци) 34 9 10 15 40:61 37
15 Спортист 2009 (Своге) 34 10 7 17 45:61 37
16 Ботев 1937 (Ихтиман) 34 10 2 22 35:75 32
17 Германея (Сапарева баня) 34 8 6 20 36:70 30
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Предварителен кръг
- -
почива
Област София / Първи кръг
26.09.2018 16:00 - Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:1
Област София / 1/2 финали
03.10.2018 16:00 - Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
28.07.2018 11:30 - Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:1
04.08.2018 18:00 - Д Ком (Берковица) 0:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
30.01.2019 14:00 - Г Локомотив 1929 (София) 0:3
10.02.2019 14:00 - Г Малеш (Микрево) 3:0

Спортист 2009 (Своге)

ЮСВ: София - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2018 17:00 1 кръг Г Ком 98 (Годеч) 2:7
23.09.2018 17:00 2 кръг Д Конкордия (София) 7:2
30.09.2018 17:00 3 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 1:4
07.10.2018 16:00 4 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:2
13.10.2018 16:00 5 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 6:0
21.10.2018 16:00 6 кръг Д Ком 98 (Годеч) 1:4
27.10.2018 16:00 7 кръг Г Конкордия (София) 3:1
03.11.2018 15:00 8 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 1:3
11.11.2018 15:00 9 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 0:4
18.11.2018 15:00 10 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:6
17.03.2019 15:00 11 кръг Г Ком 98 (Годеч) 1:6
24.03.2019 15:00 12 кръг Д Конкордия (София) 3:2
31.03.2019 15:00 13 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 3:5
07.04.2019 16:00 14 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:3
14.04.2019 16:00 15 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 9:1
21.04.2019 16:00 16 кръг Д Ком 98 (Годеч) 0:2
04.05.2019 13:30 17 кръг Г Конкордия (София) 4:2
12.05.2019 17:00 18 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 3:0
19.05.2019 17:00 19 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 0:5
22.05.2019 17:00 20 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 20 14 1 5 66:27 43
3 Ком 98 (Годеч) 20 11 1 8 61:49 34
4 Спортист 2009 (Своге) 20 8 0 12 50:60 24
5 Конкордия (София) 20 7 2 11 62:61 23
6 Ботев 1937 (Ихтиман) 20 1 0 19 22:118 3

Спортист 2009 (Своге)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона II
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2018 14:00 1 кръг Г Левски Раковски (София) 2:1
16.09.2018 13:00 2 кръг Д Септември (София) 0:2
23.09.2018 11:30 3 кръг Г ЦСКА (София) 3:5
- 4 кръг
почива
07.10.2018 10:30 5 кръг Д Славия 1913 (София) 2:3
14.10.2018 11:30 6 кръг Г Барокко (София) 2:0
21.10.2018 13:00 7 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:1
26.10.2018 14:00 8 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:2
04.11.2018 11:30 9 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 2:1
11.11.2018 11:30 10 кръг Г Олимпиец (София) 1:0
18.11.2018 11:30 11 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 5:0
03.03.2019 11:30 12 кръг Д Левски Раковски (София) 1:0
09.03.2019 11:30 13 кръг Г Септември (София) 1:7
17.03.2019 11:30 14 кръг Д ЦСКА (София) 0:4
- 15 кръг
почива
30.03.2019 14:00 16 кръг Г Славия 1913 (София) 2:0
07.04.2019 11:30 17 кръг Д Барокко (София) 3:0
14.04.2019 11:30 18 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:0
21.04.2019 13:00 19 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 3:0
06.05.2019 16:00 20 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:0
12.05.2019 11:30 21 кръг Д Олимпиец (София) 5:2
19.05.2019 11:30 22 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 2:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 ЦСКА (София) 20 15 3 2 68:20 48
3 Славия 1913 (София) 20 13 2 5 45:32 41
4 Спортист 2009 (Своге) 20 12 2 6 39:31 38
5 Левски Раковски (София) 20 9 1 10 24:25 28
6 Чавдар (Етрополе) 20 8 2 10 33:40 26
ЮМВ: София (столица) - Зонална група - Финали
Дата Фаза Противник Рез.
Финал за 7-мо място
22.05.2019 17:00 1-ви мач Г Миньор (Перник) 0:1
29.05.2019 17:00 реванш Д Миньор (Перник) 0:0

Спортист 2009 (Своге)

ЮМВ: София - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
13.09.2018 17:00 1 кръг Д Германея (Сапарева баня) 4:1
20.09.2018 17:00 2 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:1
14.10.2018 10:30 3 кръг Д Спортист 2006 (Драговищица) 11:0
04.10.2018 16:00 4 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 2:2
11.10.2018 16:00 5 кръг Д ФК Рилски спортист (Самоков) 4:0
18.10.2018 16:00 6 кръг Г Бенковски (гр.Костенец) 2:2
25.10.2018 16:00 7 кръг Д Рилец (Говедарци) 4:1
28.03.2019 15:00 8 кръг Г Германея (Сапарева баня) 0:1
04.04.2019 16:00 9 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:2
11.04.2019 16:00 10 кръг Г Спортист 2006 (Драговищица) 3:1
18.04.2019 16:00 11 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:0
02.05.2019 17:00 12 кръг Г ФК Рилски спортист (Самоков) 3:0
09.05.2019 17:00 13 кръг Д Бенковски (гр.Костенец) 5:0
16.05.2019 17:00 14 кръг Г Рилец (Говедарци) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Рилски спортист 2011 (Самоков) 14 10 2 2 62:11 32
2 Спортист 2009 (Своге) 14 9 3 2 44:11 30
3 Балкан 1929 (Ботевград) 14 7 5 2 30:13 26
4 Германея (Сапарева баня) 14 7 1 6 24:25 22
5 Бенковски (гр.Костенец) 14 5 5 4 29:26 20

Спортист 2009 (Своге)

Деца: София - Областна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2018 11:30 1 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 7:1
22.09.2018 13:30 2 кръг Г Миньор (Перник) 2:6
30.09.2018 11:30 3 кръг Д Ком 98 (Годеч) 11:0
07.10.2018 11:30 4 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:1
21.10.2018 11:30 5 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 8:1
28.10.2018 11:30 6 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 4:2
03.11.2018 11:30 7 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 9:0
30.03.2019 10:30 8 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 7:2
07.04.2019 15:00 9 кръг Д Миньор (Перник) 2:5
13.04.2019 11:00 10 кръг Г Ком 98 (Годеч) 8:3
20.04.2019 11:30 11 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:2
04.05.2019 11:30 12 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 8:2
11.05.2019 11:30 13 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 6:1
18.05.2019 11:30 14 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Сливнишки герой (Сливница) 14 13 1 0 63:6 40
2 Миньор (Перник) 14 12 0 2 75:17 36
3 Спортист 2009 (Своге) 14 9 1 4 73:29 28
4 ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 14 7 1 6 35:34 22
5 Балкан 1929 (Ботевград) 14 5 0 9 36:48 15

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:07 сезона

Последните 10 сезона

2020/2021 Втора лига 5 място
2019/2020 Трета лига 3 място
2018/2019 Трета лига 15 място
2017/2018 А ОФГ СФ 1 място
2016/2017 А ОФГ СФ 3 място
2015/2016 А ОФГ СФ --
2014/2015 "В" група 15 място
2013/2014 "В" група 14 място
2012/2013 А ОФГ СФ 2 място
2011/2012 "Б" група 2 място

Месечна ранглиста

Интернет страници