Вихрен (Сандански)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Вихрен съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В Сандански (до 1949 г. - Свети Врач) са съществували различни футболни отбори: Устрем (1925 г.), Гоце Делчев (1931 г. - възстановен през 1945 г.), Беломорец (1941 г.). След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1948 г. физкултурното дружество в курортния град приема името Яне Сандански. В края на 1949 г. се извършва нова промяна. Създадени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Строител, Червено знаме, Динамо, Спартак и др. През 1957 г. те са обединени под името Вихрен. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Вихрен, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “гладиаторите”.

Адрес: Сандански 2800, Паркова зона, Градски стадион.
Телефон: (+359 746) 30766.
E-mail: pfk_vihren@abv.bg.

Клубни върхове:
девето място в “А” група: 2005/06 и 2006/07 г.
три пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2005/06, 2006/07 и 2008/09 г.
четвъртфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1985/86 г.

Вихрен 1925 (Сандански)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 3:2
18.08.2018 18:00 2 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:1
22.08.2018 18:00 3 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 1:3
25.08.2018 18:00 4 кръг Г Беласица (Петрич) 0:2
01.09.2018 17:00 5 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 1:0
08.09.2018 17:00 6 кръг Г Миньор (Перник) 2:1
15.09.2018 17:00 7 кръг Д Германея (Сапарева баня) 1:0
22.09.2018 17:00 8 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:2
29.09.2018 17:00 9 кръг Д Септември (Симитли) 2:0
14.10.2018 16:00 10 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 2:3
20.10.2018 16:00 11 кръг Д Банско (Банско) 1:0
24.10.2018 16:00 12 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:1
27.10.2018 16:00 13 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:1
03.11.2018 15:00 14 кръг Г Надежда (Доброславци) 3:1
10.11.2018 14:00 15 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 1:0
17.11.2018 14:00 16 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:1
24.11.2018 14:00 17 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:1
05.03.2019 15:00 18 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:0
02.03.2019 15:00 19 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 3:0
09.03.2019 15:00 20 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 0:0
16.03.2019 15:00 21 кръг Д Беласица (Петрич) 1:0
20.03.2019 15:00 22 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 0:2
23.03.2019 15:00 23 кръг Д Миньор (Перник) 2:1
30.03.2019 15:00 24 кръг Г Германея (Сапарева баня) 5:1
06.04.2019 16:00 25 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 3:3
10.04.2019 18:00 26 кръг Г Септември (Симитли) 0:4
13.04.2019 16:00 27 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:2
20.04.2019 16:00 28 кръг Г Банско (Банско) 0:0
24.04.2019 16:00 29 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
04.05.2019 18:00 30 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:0
11.05.2019 18:00 31 кръг Д Надежда (Доброславци) 2:0
18.05.2019 18:00 32 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 4:0
23.05.2019 18:00 33 кръг Д Оборище (Панагюрище) 1:0
01.06.2019 17:00 34 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Хебър 1918 (Пазарджик) 34 29 3 2 73:19 90
2 Оборище (Панагюрище) 34 23 6 5 60:27 75
3 Вихрен 1925 (Сандански) 34 18 8 8 52:35 62
4 Сливнишки герой (Сливница) 34 16 10 8 60:35 58
5 Миньор (Перник) 34 16 10 8 57:37 58
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Югозападна България / Първи кръг
- -
почива
Югозападна България / 1/2 финали
29.08.2018 17:00 - Г Черногорец 1946 (Ноевци) 5:0
Югозападна България / Финал
05.09.2018 17:00 - Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:3
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
19.09.2018 17:00 - Д Банско (Банско) 0:0
Област Благоевград / Втори кръг
26.09.2018 17:00 - Г Беласица (Петрич) 0:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
14.07.2018 10:00 - Д Беласица (Петрич) 1:0
21.07.2018 18:00 - Г Пирин 1941 (Разлог) 0:4
27.07.2018 18:00 - Г Беласица (Петрич) 2:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
19.01.2019 12:00 - Д Кариана (Ерден) 0:2
06.02.2019 14:00 - Д ЦСКА /юн.ст./ (София) 2:1
09.02.2019 11:00 - Д Локомотив 1929 (София) 0:3
13.02.2019 14:30 - Г Пирин (Благоевград) 2:3
15.02.2019 14:00 - Г Банско (Банско) 1:2

Вихрен 1925 (Сандански)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
02.09.2018 17:00 1 кръг Г Локомотив 1929 (София) 4:2
09.09.2018 17:00 2 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
16.09.2018 17:00 3 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 4:1
23.09.2018 17:00 4 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:4
27.09.2018 17:00 5 кръг Д Миньор (Перник) 4:1
30.09.2018 17:00 6 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:2
07.10.2018 16:00 7 кръг Д Чавдар (Етрополе) 3:0
11.10.2018 16:00 8 кръг Г Барокко (София) 3:3
14.10.2018 16:00 9 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 2:1
21.10.2018 16:00 10 кръг Г Септември (София) 0:2
22.11.2018 14:00 11 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:2
03.11.2018 14:00 12 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 5:1
09.11.2018 14:00 13 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 3:3
18.11.2018 14:00 14 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:4
25.11.2018 14:00 15 кръг Д Левски Раковски (София) 4:2
03.03.2019 14:00 16 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:0
10.03.2019 14:00 17 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:0
17.03.2019 14:00 18 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 1:5
21.03.2019 14:00 19 кръг Д Царско село 2015 (София) 2:2
24.03.2019 14:00 20 кръг Г Миньор (Перник) 1:1
31.03.2019 14:00 21 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 5:2
07.04.2019 16:00 22 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:3
11.04.2019 16:00 23 кръг Д Барокко (София) 5:0
14.04.2019 16:30 24 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 2:4
21.04.2019 14:00 25 кръг Д Септември (София) 3:0
25.04.2019 16:00 26 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:6
05.05.2019 17:00 27 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 2:0
12.05.2019 17:00 28 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:2
19.05.2019 17:00 29 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 2:4
30.05.2019 17:00 30 кръг Г Левски Раковски (София) 0:6
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Чавдар (Етрополе) 30 13 6 11 41:40 45
10 Левски Раковски (София) 30 13 4 13 51:56 43
11 Вихрен 1925 (Сандански) 30 12 5 13 62:65 41
12 Кюстендил (Кюстендил) 30 10 4 16 52:95 34
13 Миньор (Перник) 30 8 3 19 35:54 27

Вихрен 1925 (Сандански)

ЮМВ: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2018 11:00 1 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 5:2
23.09.2018 11:00 2 кръг Д Септември (Симитли) 5:0
30.09.2018 11:00 3 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 6:2
07.10.2018 11:00 4 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) 1:0
14.10.2018 11:00 5 кръг Г Белица 2015 (Белица) 7:0
21.10.2018 11:00 6 кръг Г Места (Хаджидимово) 4:0
28.10.2018 11:00 7 кръг Д Банско (Банско) 5:5
24.03.2019 11:00 8 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 1:1
31.03.2019 11:00 9 кръг Г Септември (Симитли) 3:2
07.04.2019 11:00 10 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 5:0
14.04.2019 11:00 11 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 5:3
21.04.2019 11:00 12 кръг Д Белица 2015 (Белица) 3:0
05.05.2019 11:00 13 кръг Д Места (Хаджидимово) 3:0
12.05.2019 11:00 14 кръг Г Банско (Банско) 1:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Вихрен 1925 (Сандански) 14 11 2 1 54:18 35
2 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 14 11 1 2 49:14 34
3 Неврокоп (Гоце Делчев) 14 10 1 3 46:15 31
4 Банско (Банско) 14 7 2 5 32:25 23
5 Септември (Симитли) 14 4 2 8 25:31 14

Вихрен 1925 (Сандански)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2018 11:00 1 кръг Д Беласица (Петрич) 2:0
16.09.2018 11:00 2 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 2:2
22.09.2018 11:00 3 кръг Д Банско (Банско) 5:0
29.09.2018 11:00 4 кръг Г Септември (Симитли) 9:0
06.10.2018 11:00 5 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 3:1
13.10.2018 11:00 6 кръг Г Малеш (Микрево) 0:3
20.10.2018 11:00 7 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:1
27.10.2018 11:00 8 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 1:1
03.11.2018 11:00 9 кръг Д Места (Хаджидимово) 3:0
10.11.2018 11:00 10 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 6:0
17.11.2018 11:00 11 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 17:3
24.11.2018 11:00 12 кръг Г Мечетата (Петрич) 1:1
- 13 кръг
почива
09.03.2019 11:00 14 кръг Г Беласица (Петрич) 0:0
17.03.2019 11:00 15 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 4:0
23.03.2019 11:00 16 кръг Г Банско (Банско) 3:0
30.03.2019 11:00 17 кръг Д Септември (Симитли) 12:0
06.04.2019 11:00 18 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 5:0
13.04.2019 11:00 19 кръг Д Малеш (Микрево) 5:1
20.04.2019 11:00 20 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2
27.04.2019 11:00 21 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) 1:2
04.05.2019 11:00 22 кръг Г Места (Хаджидимово) 3:0
11.05.2019 11:00 23 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 0:0
18.05.2019 11:00 24 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 5:2
22.05.2019 11:00 25 кръг Д Мечетата (Петрич) 1:1
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Неврокоп (Гоце Делчев) 24 16 5 3 61:19 53
3 Малеш (Микрево) 24 17 1 6 114:37 52
4 Вихрен 1925 (Сандански) 24 15 6 3 92:20 51
5 Мечетата (Петрич) 24 15 3 6 79:25 48
6 Пирин (Благоевград) 24 14 3 7 78:34 45

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:18 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Трета лига 4 място
2018/2019 Трета лига 3 място
2017/2018 Трета лига 3 място
2016/2017 Трета лига 15 място
2015/2016 "В" група 6 място
2014/2015 "В" група 8 място
2013/2014 "В" група 6 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 1 място
2011/2012 неизвестно -
2010/2011 "Б" група 7 място

Месечна ранглиста

Интернет страници