Беласица (Петрич)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Беласица, чието име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2001 г., съществува под това название от 1957 г.

Хроника: През отделни периоди в Петрич са съществували различни футболни отбори: Мануш войвода (1923 г.), Любен Весов (1928 г.), Македония (1931 г.) и др. След 1944 г. стартират поредица от реформи. На 14 март 1946 г. трите физкултурни дружества в града - Любен Весов, Спартак и Антон Попов, са обединени под името Илинден. През 1948 г. то е преименувано на Спартак. В края на 1949 г. следват нови промени. Обособени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Червено знаме, Строител, Торпедо, Спартак и др. В 1957 г. всички те, без Спартак, са обединени под името дружество за физическа култура и спорт Беласица. През 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Беласица. В 2001 г. Хебър 1920 (Пазарджик) премества седалището си в Петрич, за да се обедини с представителния местен тим. Двата отбора прекратяват съществуването си, а новият футболен клуб приема името на Беласица.

Клубни цветове: бял и червен.

Прозвище: “комитите”.

Адрес: Петрич 2850, ул. “Стадионска” 2, ст. “Цар Самуил”.
Телефон: (+359 745) 23554.
E-mail: pfcbelasitsa@abv.bg.

Клубни върхове:
шесто място в “А” група: 2005/06 г.
полуфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1980/81 г.

Беласица (Петрич)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Г Надежда (Доброславци) 1:2
18.08.2018 18:00 2 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 3:0
22.08.2018 18:00 3 кръг Г Оборище (Панагюрище) 0:1
25.08.2018 18:00 4 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 2:0
01.09.2018 17:00 5 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:2
08.09.2018 17:00 6 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:2
15.09.2018 17:00 7 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 0:0
22.09.2018 17:00 8 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:0
29.09.2018 17:00 9 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 3:1
14.10.2018 16:00 10 кръг Г Миньор (Перник) 0:0
20.10.2018 16:00 11 кръг Д Германея (Сапарева баня) 6:2
24.10.2018 16:00 12 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:1
27.10.2018 16:00 13 кръг Д Септември (Симитли) 1:0
03.11.2018 14:00 14 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:1
10.11.2018 14:00 15 кръг Д Банско (Банско) 0:1
17.11.2018 14:00 16 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:1
24.11.2018 14:00 17 кръг Д Чавдар (Етрополе) 3:0
06.03.2019 15:00 18 кръг Д Надежда (Доброславци) 2:0
02.03.2019 15:00 19 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:1
09.03.2019 15:00 20 кръг Д Оборище (Панагюрище) 2:3
16.03.2019 15:00 21 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:1
20.03.2019 15:00 22 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 0:0
23.03.2019 15:00 23 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:3
30.03.2019 15:00 24 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 2:1
06.04.2019 16:00 25 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 4:4
10.04.2019 16:00 26 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 0:1
13.04.2019 16:00 27 кръг Д Миньор (Перник) 1:1
20.04.2019 16:00 28 кръг Г Германея (Сапарева баня) 1:1
24.04.2019 16:00 29 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:0
04.05.2019 18:00 30 кръг Г Септември (Симитли) 0:0
11.05.2019 18:00 31 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:3
18.05.2019 18:00 32 кръг Г Банско (Банско) 1:4
23.05.2019 18:00 33 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 4:0
01.06.2019 17:00 34 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Пирин 1941 (Разлог) 34 14 9 11 47:35 51
8 Рилски спортист 2011 (Самоков) 34 13 10 11 47:42 49
9 Беласица (Петрич) 34 12 10 12 43:37 46
10 Марек 1915 (Дупница) 34 11 8 15 35:37 41
11 Септември (Симитли) 34 10 10 14 34:36 40
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
19.09.2018 17:00 - Г Струма (Марикостиново) 4:1
Област Благоевград / Втори кръг
26.09.2018 17:00 - Д Вихрен 1925 (Сандански) 1:0
Област Благоевград / Финал
03.10.2018 16:00 - Д Септември (Симитли) 1:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
07.07.2018 11:00 - Г Пирин (Благоевград) 0:3
14.07.2018 10:00 - Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:1
18.07.2018 18:00 - Г Банско (Банско) 1:4
24.07.2018 18:00 - Д Пирин /юн.ст./ (Благоевград) 6:1
27.07.2018 18:00 - Д Вихрен 1925 (Сандански) 1:2
01.08.2018 18:00 - Д Пирин 1941 (Разлог) 2:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
20.01.2019 14:00 - Г Академия Пандев (Струмица, Мак, 1) 0:5
26.01.2019 14:00 - Д Струмска слава 1927 (Радомир) 3:3
02.02.2019 15:00 - Д Банско (Банско) 2:2
05.02.2019 14:00 - Д Кариана (Ерден) 0:2
07.02.2019 14:00 - Д Миньор (Перник) 1:0
09.02.2019 12:30 - Д Ком (Берковица) 3:0
16.02.2019 14:30 - Д Спортист (Струма) 7:0

Беласица (Петрич)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона I
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
16.09.2018 11:30 2 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 4:1
23.09.2018 11:30 3 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:5
30.09.2018 14:00 4 кръг Д Левски (София) 0:5
07.10.2018 14:30 5 кръг Г Национал (София) 2:8
14.10.2018 11:30 6 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 0:1
21.10.2018 11:30 7 кръг Г Миньор (Перник) 1:3
28.10.2018 11:30 8 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:0
04.11.2018 11:30 9 кръг Г Царско село 2015 (София) 1:5
11.11.2018 12:30 10 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 0:3
18.11.2018 11:30 11 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 2:0
- 12 кръг
почива
10.03.2019 11:30 13 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:1
17.03.2019 11:30 14 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:1
24.03.2019 11:30 15 кръг Г Левски (София) 1:6
31.03.2019 11:30 16 кръг Д Национал (София) 0:1
07.04.2019 16:00 17 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 0:3
14.04.2019 11:30 18 кръг Д Миньор (Перник) 0:0
21.04.2019 11:30 19 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:3
05.05.2019 11:30 20 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:0
12.05.2019 11:30 21 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 3:3
19.05.2019 11:30 22 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 10:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Ботев 57 СОУ (София) 20 8 3 9 41:34 27
8 Пирин (Благоевград) 20 7 2 11 41:40 23
9 Беласица (Петрич) 20 5 3 12 28:49 18
10 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 20 3 0 17 18:86 9
11 Велбъжд (Кюстендил) 20 0 0 20 3:159 0
ЮМВ: София (столица) - Зонална група - Финали
Дата Фаза Противник Рез.
Финал за 17-то място
22.05.2019 17:00 1-ви мач Д Струмска слава 1927 (Радомир) 6:2
29.05.2019 17:00 реванш Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:4

Беласица (Петрич)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2018 11:00 1 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:2
- 2 кръг
почива
23.09.2018 11:00 3 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 3:0
29.09.2018 11:00 4 кръг Г Банско (Банско) 3:1
06.10.2018 11:00 5 кръг Д Септември (Симитли) 11:0
13.10.2018 11:00 6 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 4:1
20.10.2018 11:00 7 кръг Д Малеш (Микрево) 1:0
27.10.2018 11:00 8 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:1
03.11.2018 11:00 9 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) 1:0
10.11.2018 11:00 10 кръг Г Места (Хаджидимово) 8:1
17.11.2018 11:00 11 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 1:0
24.11.2018 11:00 12 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 5:0
01.12.2018 11:00 13 кръг Д Мечетата (Петрич) 2:1
09.03.2019 11:00 14 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:0
- 15 кръг
почива
24.03.2019 11:00 16 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 3:0
30.03.2019 11:00 17 кръг Д Банско (Банско) 3:0
06.04.2019 11:00 18 кръг Г Септември (Симитли) 12:0
13.04.2019 11:00 19 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 4:0
20.04.2019 11:00 20 кръг Г Малеш (Микрево) 3:0
27.04.2019 11:00 21 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:0
25.05.2019 11:00 22 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 2:1
11.05.2019 11:00 23 кръг Д Места (Хаджидимово) 3:0
18.05.2019 11:00 24 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 4:0
22.05.2019 11:00 25 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 6:0
01.06.2019 11:00 26 кръг Г Мечетата (Петрич) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Беласица (Петрич) 24 20 1 3 80:9 61
2 Неврокоп (Гоце Делчев) 24 16 5 3 61:19 53
3 Малеш (Микрево) 24 17 1 6 114:37 52
4 Вихрен 1925 (Сандански) 24 15 6 3 92:20 51
5 Мечетата (Петрич) 24 15 3 6 79:25 48

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Беласица (Петрич)

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:12 сезона
"Б" група:23 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Трета лига 10 място
2018/2019 Трета лига 9 място
2017/2018 Трета лига 9 място
2016/2017 Трета лига 5 място
2015/2016 "В" група 9 място
2014/2015 "В" група 6 място
2013/2014 "В" група 9 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 1 място
2011/2012 "В" група 10 място
2009/2010 "В" група 9 място

Месечна ранглиста

Интернет страници