Калиакра (Каварна)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Калиакра съществува под това име от юни 1922 г.

Хроника: През 1922 г. в Каварна е учреден СК Калиакра. В 1923 г. той се преименува на Венус (Венера), но няколко години по-късно прекратява своето съществуване. По време на румънското владичество в черноморското селище възниква и друг спортен клуб, който носи името на древната гръцка колония, съществувала по тези земи от V век. Бизоне е учреден през 1934 г., но в 1938 г. също преустановява дейността си. През 1940 г., след възвръщането на Южна Добруджа към България, е основан СК Добротич. В 1943 г. той е преименуван на Калиакра. През 1945 г. е създаден и СК Спартак, който в 1947 г. е присъединен към Калиакра. В края на 1949 г. са формирани няколко доброволни спортни организации, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г., след поредната промяна, отново е създадено ДФС Калиакра. На негова основа през 1985 г. се образува едноименният футболен клуб.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “Каляри”.

Адрес: Каварна 9650, ул."Сава Ганчев" 29.
Телефон: (+359 570) 85888.
E-mail: fckaliakra@mail.bg

Клубни върхове:
дванадесето място в “А” група: 2010/11 г.
два пъти полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2007/08 и 2009/10 г.

Калиакра (Каварна)

Североизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
13.08.2016 18:00 1 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 0:1
21.08.2016 18:00 2 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 1:1
27.08.2016 18:00 3 кръг Д Черноморец (Балчик) 1:2
03.09.2016 17:00 4 кръг Г Интер (Добрич) 2:0
11.09.2016 17:00 5 кръг Д Локомотив (Русе) 2:0
17.09.2016 17:00 6 кръг Г Септември 98 (Тервел) 3:1
24.09.2016 17:00 7 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 2:1
01.10.2016 16:00 8 кръг Г Ботев (Нови пазар) 1:0
08.10.2016 16:00 9 кръг Д Кубрат 2007 (Кубрат) 3:1
15.10.2016 16:00 10 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:1
22.10.2016 15:00 11 кръг Д Хитрино (Хитрино) 2:1
- 12 кръг
почива
30.10.2016 14:00 13 кръг Г ФК Спартак (Варна) 2:1
04.11.2016 14:00 14 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 2:0
11.11.2016 14:00 15 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 3:1
19.11.2016 14:00 16 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:2
26.11.2016 14:00 17 кръг Д Интер (Добрич) анл.
04.12.2016 14:00 18 кръг Г Локомотив (Русе) 2:3
25.02.2017 14:00 19 кръг Д Септември 98 (Тервел) 0:0
04.03.2017 15:00 20 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 4:0
12.03.2017 15:00 21 кръг Д Ботев (Нови пазар) 1:2
19.03.2017 15:00 22 кръг Г Кубрат 2007 (Кубрат) 0:2
05.04.2017 16:00 23 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:1
01.04.2017 16:00 24 кръг Г Хитрино (Хитрино) 0:3
- 25 кръг
почива
12.04.2017 16:00 26 кръг Д ФК Спартак (Варна) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Добруджа 1919 (Добрич) 22 17 4 1 55:8 55
3 Суворово 1 (Суворово) 22 12 3 7 41:20 39
4 Калиакра (Каварна) 22 11 3 8 33:24 36
5 Ботев (Нови пазар) 22 11 1 10 21:37 34
6 Септември 98 (Тервел) 22 7 7 8 21:25 28
Втора фаза / Първа седмица
23.04.2017 16:00 27 кръг Г Локомотив (Русе) 0:1
29.04.2017 16:00 28 кръг Д Ботев (Нови пазар) -:-
06.05.2017 17:00 29 кръг Г Черноморец (Балчик) -:-
13.05.2017 17:00 30 кръг Д Суворово 1 (Суворово) -:-
17.05.2017 17:00 31 кръг Г Септември 98 (Тервел) -:-
- 32 кръг
почива
28.05.2017 17:00 33 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Суворово 1 (Суворово) 23 12 3 8 42:25 39
4 Ботев (Нови пазар) 23 12 1 10 23:37 37
5 Калиакра (Каварна) 23 11 3 9 33:25 36
6 Локомотив (Русе) 23 7 9 7 29:24 30
7 Септември 98 (Тервел) 23 7 7 9 21:27 28
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Добрич / Първи кръг
07.09.2016 17:00 - Г Добруджа 1919 (Добрич) 2:2
Област Добрич / Финал
13.09.2016 17:00 - Г Черноморец (Балчик) 0:2
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Добрич / 1/4 финали
21.09.2016 17:00 - Г Албена 97 (Оброчище) 1:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
23.07.2016 18:00 - Д Черно море /юн.ст./ (Варна) 3:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
14.02.2017 15:00 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:3
21.02.2017 14:30 - Г Черно море (Варна) 0:3

Калиакра (Каварна)

ЮСВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
07.09.2016 16:00 1 кръг Д Локомотив 2008 (Каспичан) 5:1
14.09.2016 14:00 2 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 6:3
21.09.2016 16:00 3 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 0:1
28.09.2016 16:00 4 кръг Г Волов (Шумен) 2:1
05.10.2016 15:00 5 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:1
12.10.2016 15:00 6 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 3:0
19.10.2016 15:00 7 кръг Д Аксаково (Аксаково) анл.
26.10.2016 15:00 8 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 3:1
02.11.2016 14:00 9 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 7:1
08.03.2017 15:00 10 кръг Г Локомотив 2008 (Каспичан) 5:0
15.03.2017 14:00 11 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 5:0
22.03.2017 15:00 12 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:1
29.03.2017 15:00 13 кръг Д Волов (Шумен) 3:3
06.04.2017 16:00 14 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 3:1
17.05.2017 17:00 15 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) -:-
- 16 кръг
почива
26.04.2017 16:00 17 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 3:1
03.05.2017 16:00 18 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Дунав 2010 (Русе) 14 11 1 2 50:10 34
2 Калиакра (Каварна) 14 10 2 2 46:15 32
3 Волов (Шумен) 14 10 2 2 51:17 32
4 Доростол 2013 (Силистра) 13 7 1 5 31:23 22
5 Светкавица Търговище (Търговище) 15 7 1 7 33:34 22

Калиакра (Каварна)

ЮМВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 10:00 1 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:4
18.09.2016 10:00 2 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 3:4
22.09.2016 10:00 3 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 4:7
- 4 кръг
почива
02.10.2016 10:00 5 кръг Г Хитрино (Хитрино) 4:0
09.10.2016 10:00 6 кръг Д Спартак 1918 II (Варна) 5:5
15.10.2016 11:00 7 кръг Г Интер (Добрич) 0:5
23.10.2016 10:00 8 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:9
30.10.2016 10:00 9 кръг Г Варненчик (Варна) 1:4
04.11.2016 12:00 10 кръг Г Волов (Шумен) 0:8
14.11.2016 10:00 11 кръг Д Ботев (Нови пазар) 3:0
20.11.2016 10:00 12 кръг Г Атлетик (Провадия) 3:2
27.11.2016 10:00 13 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 2:6
03.12.2016 10:00 14 кръг Г Черно море (Варна) 0:9
11.12.2016 10:00 15 кръг Д Септември 98 (Тервел) 6:2
26.02.2017 10:00 16 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 1:0
05.03.2017 10:00 17 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 1:1
12.03.2017 10:00 18 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 3:5
- 19 кръг
почива
27.03.2017 10:00 20 кръг Д Хитрино (Хитрино) 2:1
02.04.2017 12:00 21 кръг Г Спартак 1918 II (Варна) 2:2
09.04.2017 10:00 22 кръг Д Интер (Добрич) 2:0
20.04.2017 10:00 23 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 3:6
16.04.2017 10:00 24 кръг Д Варненчик (Варна) 3:0
24.04.2017 11:00 25 кръг Д Волов (Шумен) 0:1
30.04.2017 10:00 26 кръг Г Ботев (Нови пазар) -:-
07.05.2017 10:00 27 кръг Д Атлетик (Провадия) -:-
14.05.2017 10:00 28 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
21.05.2017 10:00 29 кръг Д Черно море (Варна) -:-
28.05.2017 10:00 30 кръг Г Септември 98 (Тервел) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Интер (Добрич) 23 13 3 7 65:23 42
8 Спартак 1918 II (Варна) 24 11 5 8 61:58 38
9 Калиакра (Каварна) 23 8 3 12 50:81 27
10 Хитрино (Хитрино) 23 6 0 17 29:74 18
11 Ботев (Нови пазар) 23 5 2 16 24:78 17

Калиакра (Каварна)

Деца: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 11:30 1 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 2:4
18.09.2016 11:30 2 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 2:0
22.09.2016 11:30 3 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 2:1
- 4 кръг
почива
02.10.2016 11:30 5 кръг Г Хитрино (Хитрино) 2:2
09.10.2016 11:30 6 кръг Д Спартак 1918 II (Варна) 9:2
15.10.2016 12:30 7 кръг Г Интер (Добрич) 2:2
23.10.2016 11:30 8 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
30.10.2016 11:30 9 кръг Г Варненчик (Варна) 0:1
04.11.2016 13:30 10 кръг Г Волов (Шумен) 5:2
14.11.2016 11:30 11 кръг Д Ботев (Нови пазар) 5:1
20.11.2016 11:30 12 кръг Г Атлетик (Провадия) 1:4
27.11.2016 11:30 13 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 4:4
03.12.2016 11:30 14 кръг Г Черно море (Варна) 3:3
11.12.2016 11:30 15 кръг Д Септември 98 (Тервел) 4:4
26.02.2017 11:30 16 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 1:2
05.03.2017 11:30 17 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 0:1
12.03.2017 11:30 18 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:0
- 19 кръг
почива
27.03.2017 11:30 20 кръг Д Хитрино (Хитрино) 10:1
02.04.2017 13:30 21 кръг Г Спартак 1918 II (Варна) 6:2
09.04.2017 11:30 22 кръг Д Интер (Добрич) 2:3
20.04.2017 11:30 23 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
16.04.2017 11:30 24 кръг Д Варненчик (Варна) 3:0
24.04.2017 12:30 25 кръг Д Волов (Шумен) 2:2
30.04.2017 11:30 26 кръг Г Ботев (Нови пазар) -:-
07.05.2017 11:30 27 кръг Д Атлетик (Провадия) -:-
14.05.2017 11:30 28 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
21.05.2017 11:30 29 кръг Д Черно море (Варна) -:-
28.05.2017 11:30 30 кръг Г Септември 98 (Тервел) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Септември 98 (Тервел) 23 12 2 9 86:56 38
7 Дунав 2010 (Русе) 24 10 4 10 49:38 34
8 Калиакра (Каварна) 23 9 6 8 66:49 33
9 Атлетик (Провадия) 23 8 2 13 41:63 26
10 Ботев (Нови пазар) 23 7 4 12 54:74 25

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Стадион "Градски"

Стадион "Градски",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:02 сезона
"Б" група:10 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 2 място
2014/2015 "В" група 3 място
2013/2014 "Б" група 12 място
2012/2013 "Б" група 9 място
2011/2012 "А" група 15 място
2010/2011 "А" група 12 място
2009/2010 "Б" група 1 място
2008/2009 "Б" група 3 място
2007/2008 "Б" група 2 място
2006/2007 "Б" група 8 място

Месечна ранглиста

Интернет страници