Калиакра (Каварна)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Калиакра съществува под това име от юни 1922 г.

Хроника: През 1922 г. в Каварна е учреден СК Калиакра. В 1923 г. той се преименува на Венус (Венера), но няколко години по-късно прекратява своето съществуване. По време на румънското владичество в черноморското селище възниква и друг спортен клуб, който носи името на древната гръцка колония, съществувала по тези земи от V век. Бизоне е учреден през 1934 г., но в 1938 г. също преустановява дейността си. През 1940 г., след възвръщането на Южна Добруджа към България, е основан СК Добротич. В 1943 г. той е преименуван на Калиакра. През 1945 г. е създаден и СК Спартак, който в 1947 г. е присъединен към Калиакра. В края на 1949 г. са формирани няколко доброволни спортни организации, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г., след поредната промяна, отново е създадено ДФС Калиакра. На негова основа през 1985 г. се образува едноименният футболен клуб.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “Каляри”.

Адрес: Каварна 9650, ул."Сава Ганчев" 29.
Телефон: (+359 570) 85888.
E-mail: fckaliakra@mail.bg

Клубни върхове:
дванадесето място в “А” група: 2010/11 г.
два пъти полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2007/08 и 2009/10 г.

Калиакра (Каварна)

Североизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Г Ботев (Нови пазар) 1:2
19.08.2017 18:00 2 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 1:0
26.08.2017 18:00 3 кръг Г Хитрино (Хитрино) 0:0
02.09.2017 17:00 4 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) анл.
09.09.2017 17:00 5 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 0:4
17.09.2017 17:00 6 кръг Г Бенковски (Бяла, обл.Русе) 2:1
23.09.2017 17:00 7 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 1:1
30.09.2017 16:00 8 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:5
07.10.2017 16:00 9 кръг Д Локомотив (Русе) 2:2
15.10.2017 16:00 10 кръг Г Кубрат 2016 (Кубрат) 2:0
15.11.2017 14:00 11 кръг Д Септември 98 (Тервел) 2:0
28.10.2017 14:00 12 кръг Д Ботев (Нови пазар) 1:0
04.11.2017 14:00 13 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:1
11.11.2017 14:00 14 кръг Д Хитрино (Хитрино) 1:3
18.11.2017 14:00 15 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) анл.
26.11.2017 14:00 16 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 1:0
02.12.2017 14:00 17 кръг Д Бенковски (Бяла, обл.Русе) 6:0
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:2
14.03.2018 15:00 19 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:5
11.03.2018 15:00 20 кръг Г Локомотив (Русе) 0:1
18.03.2018 15:00 21 кръг Д Кубрат 2016 (Кубрат) 1:0
31.03.2018 15:00 22 кръг Г Септември 98 (Тервел) 0:0
06.04.2018 13:00 23 кръг Д Ботев (Нови пазар) 2:0
14.04.2018 16:00 24 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:3
18.04.2018 16:00 25 кръг Д Кубрат 2016 (Кубрат) 3:1
22.04.2018 16:00 26 кръг Г Бенковски (Бяла, обл.Русе) 1:1
29.04.2018 16:00 27 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:4
05.05.2018 17:00 28 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 2:3
13.05.2018 17:00 29 кръг Д Хитрино (Хитрино) 3:1
16.05.2018 17:00 30 кръг Г Локомотив (Русе) 1:2
- 31 кръг
почива
26.05.2018 17:00 32 кръг Д Септември 98 (Тервел) 4:0
03.06.2018 17:00 33 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Хитрино (Хитрино) 30 14 9 7 43:36 51
5 Септември 98 (Тервел) 30 14 4 12 48:49 46
6 Калиакра (Каварна) 30 12 6 12 40:43 42
7 Светкавица Търговище (Търговище) 30 12 6 12 44:26 42
8 Спартак 1918 (Варна) 30 10 6 14 43:61 36
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Добрич / Първи кръг
- -
почива
Област Добрич / 1/2 финали
04.10.2017 16:00 - Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
09.02.2018 14:00 - Г Черно море /юн.ст./ (Варна) 0:3

Калиакра (Каварна)

ЮСВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
13.09.2017 16:00 1 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:3
20.09.2017 16:00 2 кръг Д Хитрино (Хитрино) 2:1
27.09.2017 16:00 3 кръг Г Черноморец (Балчик) 2:3
04.10.2017 15:00 4 кръг Д Волов (Шумен) 0:6
11.10.2017 15:00 5 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 4:0
18.10.2017 15:00 6 кръг Г Черноломец 2017 (Попово) анл.
25.10.2017 15:00 7 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 3:3
01.11.2017 14:00 8 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:2
08.11.2017 14:00 9 кръг Г Хитрино (Хитрино) 0:1
16.11.2017 14:00 10 кръг Д Черноморец (Балчик) 0:5
22.11.2017 14:00 11 кръг Г Волов (Шумен) 0:9
07.03.2018 15:00 12 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 3:1
- 13 кръг
почива
29.03.2018 15:00 14 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 0:3
09.04.2018 14:00 15 кръг Г Черноморец (Балчик) 3:4
04.04.2018 16:00 16 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 0:1
11.04.2018 16:00 17 кръг Г Хитрино (Хитрино) 2:3
- 18 кръг
почива
25.04.2018 16:00 19 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 3:0
02.05.2018 17:00 20 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:4
09.05.2018 17:00 21 кръг Д Волов (Шумен) 0:12
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Светкавица Търговище (Търговище) 18 8 4 6 37:30 28
5 Хитрино (Хитрино) 18 6 2 10 37:60 20
6 Калиакра (Каварна) 18 4 1 13 23:61 13
7 Велики Преслав (Велики Преслав) 18 0 0 18 6:101 0
- Черноломец 2017 (Попово) - 0 0 0 0:0 -

Калиакра (Каварна)

ЮМВ: Варна - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2017 11:00 1 кръг Д Аврен (Аврен) 9:2
24.09.2017 10:00 2 кръг Г Черноморец (Балчик) 3:0
- 3 кръг
почива
08.10.2017 10:00 4 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 2:3
15.10.2017 11:00 5 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 3:4
22.10.2017 10:00 6 кръг Д Септември 98 (Тервел) 2:2
29.10.2017 10:00 7 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 3:1
05.11.2017 11:00 8 кръг Г Аврен (Аврен) 6:2
12.11.2017 10:00 9 кръг Д Черноморец (Балчик) 4:2
- 10 кръг
почива
26.11.2017 10:00 11 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 3:0
11.03.2018 10:00 12 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 1:1
18.03.2018 10:00 13 кръг Г Септември 98 (Тервел) 1:3
01.04.2018 10:00 14 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 1:0
15.04.2018 11:00 15 кръг Д Аврен (Аврен) 9:4
24.04.2018 10:00 16 кръг Г Септември 98 (Тервел) 2:1
29.04.2018 10:00 17 кръг Д Черноморец (Балчик) 2:4
04.05.2018 10:00 18 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 2:6
- 19 кръг
почива
20.05.2018 10:00 20 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 5:2
27.05.2018 10:00 21 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец (Балчик) 18 13 1 4 65:29 40
2 Светкавица Търговище (Търговище) 18 12 3 3 60:21 39
3 Калиакра (Каварна) 18 10 2 6 58:40 32
4 Велики Преслав (Велики Преслав) 18 7 2 9 31:42 23
5 Суворово 1 (Суворово) 18 6 2 10 24:41 20

Калиакра (Каварна)

ДПГ13: Варна - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 10:30 1 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:8
16.09.2017 14:30 2 кръг Г Шампиони 2014 (Варна) 0:2
23.09.2017 10:30 3 кръг Д Одесос 2014 (Варна) 0:3
30.09.2017 10:30 4 кръг Г Локомотив (Русе) 1:2
07.10.2017 10:30 5 кръг Д Черно море (Варна) 0:12
- 6 кръг
почива
21.10.2017 10:30 7 кръг Д Олимпик (Варна) 0:12
07.12.2017 12:00 8 кръг Г Атлетик (кв.Макак, Шумен) 1:0
02.11.2017 10:30 9 кръг Д Черноморец (Балчик) 1:3
08.11.2017 12:00 10 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:11
11.11.2017 10:30 11 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:8
15.11.2017 14:00 12 кръг Д Аксаково 1948 (Аксаково) 1:4
04.11.2017 10:30 13 кръг Г Черно море II (Варна) 0:12
25.11.2017 10:30 14 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:7
02.12.2017 10:30 15 кръг Г Светкавица 2014 (Търговище) 0:7
10.03.2018 10:30 16 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:7
17.03.2018 10:30 17 кръг Д Шампиони 2014 (Варна) 1:2
23.05.2018 12:00 18 кръг Г Одесос 2014 (Варна) 1:5
31.03.2018 10:30 19 кръг Д Локомотив (Русе) 2:7
03.04.2018 10:30 20 кръг Г Черно море (Варна) 0:13
- 21 кръг
почива
21.04.2018 10:30 22 кръг Г Олимпик (Варна) 0:7
28.04.2018 10:30 23 кръг Д Атлетик (кв.Макак, Шумен) 2:4
05.05.2018 10:00 24 кръг Г Черноморец (Балчик) 2:5
12.05.2018 10:30 25 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:11
19.05.2018 10:30 26 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 0:11
26.05.2018 12:30 27 кръг Г Аксаково 1948 (Аксаково) 1:0
02.06.2018 12:30 28 кръг Д Черно море II (Варна) 0:5
09.06.2018 10:30 29 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:13
13.06.2018 17:00 30 кръг Д Светкавица 2014 (Търговище) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Локомотив (Русе) 28 7 0 21 26:148 21
12 Черноморец (Балчик) 28 6 2 20 34:124 20
13 Атлетик (кв.Макак, Шумен) 28 6 1 21 27:97 19
14 Аксаково 1948 (Аксаково) 28 4 2 22 27:98 14
15 Калиакра (Каварна) 28 3 0 25 17:181 9


Клубна емблема

Екипи

Стадион

Стадион "Градски"

Стадион "Градски",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:02 сезона
"Б" група:10 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 6 място
2016/2017 Трета лига 4 място
2015/2016 "В" група 2 място
2014/2015 "В" група 3 място
2013/2014 "Б" група 12 място
2012/2013 "Б" група 9 място
2011/2012 "А" група 15 място
2010/2011 "А" група 12 място
2009/2010 "Б" група 1 място
2008/2009 "Б" група 3 място

Месечна ранглиста

Интернет страници