Рилски спортист 2011 (Самоков)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 13 февруари 1947 г. - след обединение на физкултурните дружества Бенковски (1924 г.) и Левски (1930 г.).

Хроника: В Самоков през отделни периоди са развивали дейност различни футболни отбори: Спортклуб (1921 г. - към Американската гимназия), Атлетик (1923 - след обединение на Диана и Сила), Раковски (1923 г.), ФК 23 (1923 г.). По-късно възникват: Бенковски (1924 г.), Левски (1930 г.), Свобода (1943 г. - съществувал до 1945 г.) и др. На 13 февруари 1947 г. Бенковски, заедно с Левски, формират физкултурно дружество Рилски спортист. През есента на 1949 г. следва нова реформа. В града са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г. те са присъединени към възстановеното дружество за физическа култура и спорт Рилски спортист. В 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. От лятото на 2010 г. се пререгистрира и добавя към името си 2011.

Клубни цветове: син, бял и черен.

Прозвище: “Рилецо” или “скиорите”.

Адрес: Самоков 2000, ул. "Цар Борис III" 155.
Телефон/факс: (+359 722) 66918.
E-mail: -

Клубни върхове:
четиринадесето място в “А” група: 2002/03 г. и 2006/2007 г.
3 пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1951 г. (като Червено знаме) и два пъти за Купата на България - 2001/02 и 2005/06 г.

Рилски спортист 2011 (Самоков)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
14.08.2016 18:00 1 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 0:0
21.08.2016 18:00 2 кръг Г Миньор (Перник) 1:3
28.08.2016 18:00 3 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 2:2
31.08.2016 19:30 4 кръг Г Септември (Симитли) 2:3
04.09.2016 17:00 5 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 1:0
11.09.2016 17:00 6 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 2:0
18.09.2016 17:00 7 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:3
25.09.2016 17:00 8 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 4:1
02.10.2016 16:00 9 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 4:3
09.10.2016 16:00 10 кръг Д Чепинец (Велинград) 2:1
16.10.2016 16:00 11 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:2
23.10.2016 16:00 12 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 2:1
30.10.2016 14:00 13 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:1
02.11.2016 14:00 14 кръг Д Германея (Сапарева баня) 3:2
30.11.2016 14:00 15 кръг Г Беласица (Петрич) 1:1
20.11.2016 14:00 16 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:1
27.11.2016 14:00 17 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:3
25.02.2017 14:00 18 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 2:2
04.03.2017 15:00 19 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
11.03.2017 15:00 20 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:3
29.03.2017 15:00 21 кръг Д Септември (Симитли) 0:4
22.03.2017 15:00 22 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 2:2
01.04.2017 17:00 23 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:0
05.04.2017 17:00 24 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:2
08.04.2017 17:00 25 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:0
15.04.2017 17:00 26 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 3:2
22.04.2017 17:00 27 кръг Г Чепинец (Велинград) 3:0
29.04.2017 17:00 28 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:2
06.05.2017 18:00 29 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 1:2
10.05.2017 18:00 30 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 2:4
13.05.2017 18:00 31 кръг Г Германея (Сапарева баня) 0:2
20.05.2017 18:00 32 кръг Д Беласица (Петрич) 1:2
27.05.2017 18:00 33 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
03.06.2017 18:00 34 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Марек 1915 (Дупница) 32 14 6 12 43:45 48
9 Пирин (Гоце Делчев) 32 12 6 14 45:38 42
10 Рилски спортист 2011 (Самоков) 32 11 7 14 45:55 40
11 Пирин 1941 (Разлог) 32 11 7 14 33:49 40
12 Балкан 1929 (Ботевград) 32 11 6 15 50:50 39
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / 1/4 финали
14.09.2016 16:30 - Г Мирково (Мирково) 2:4
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
16.07.2016 10:30 - Д Марек 1915 (Дупница) 1:1
23.07.2016 10:30 - Д Велбъжд (Кюстендил) 0:0

Рилски спортист 2011 (Самоков)

ЮМВ: София - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2016 10:30 1 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 2:2
25.09.2016 10:30 2 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 0:4
01.10.2016 10:30 3 кръг Д Миньор (Перник) 0:5
09.10.2016 10:30 4 кръг Г Драгоман (Драгоман) 1:1
15.10.2016 10:30 5 кръг Д Ком 98 (Годеч) 1:4
22.10.2016 10:30 6 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 0:5
29.10.2016 10:30 7 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 0:6
- 8 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 9 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) -:-
- 10 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 11 кръг Д Драгоман (Драгоман) -:-
- 12 кръг Г Ком 98 (Годеч) -:-
- 13 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 14 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 7 4 0 3 17:12 12
5 Балкан 1929 (Ботевград) 7 3 2 2 15:10 11
6 Драгоман (Драгоман) 7 1 2 4 9:18 5
7 Ботев 1937 (Ихтиман) 7 1 0 6 13:36 3
8 Рилски спортист 2011 (Самоков) 7 0 2 5 4:27 2

Рилски спортист 2011 (Самоков)

Деца: София - Областна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2016 12:00 1 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 2:2
25.09.2016 12:00 2 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 6:3
01.10.2016 12:00 3 кръг Д Миньор (Перник) 2:7
09.10.2016 12:00 4 кръг Г Спортист 2009 (Своге) анл.
- 5 кръг
почива
22.10.2016 12:00 6 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 0:5
29.10.2016 12:00 7 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:10
- 8 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 9 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) -:-
- 10 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 11 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
- 12 кръг
почива
- 13 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 14 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Балкан 1929 (Ботевград) 5 3 1 1 18:8 10
4 Струмска слава 1927 (Радомир) 5 2 0 3 11:18 6
5 Рилски спортист 2011 (Самоков) 5 1 1 3 11:27 4
6 ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 5 0 0 5 6:21 0
- Спортист 2009 (Своге) - 0 0 0 0:0 -

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:02 сезона
"Б" група:25 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 11 място
2014/2015 "В" група 14 място
2012/2013 "В" група 15 място
2011/2012 "В" група 3 място
2010/2011 А ОФГ СФ 1 място
2009/2010 "Б" група 14 място
2008/2009 "Б" група 6 място
2007/2008 "Б" група 4 място
2006/2007 "А" група 14 място
2005/2006 Втора лига 1 място

Месечна ранглиста

Интернет страници

 » няма интернет страници