Витоша (Бистрица, обл.София ст.)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Витоша съществува под това име от 1958 г.

Хроника: В едно от най-големите села, разположено край столицата, през отделни периоди са съществували различни футболни отбори, като по-известни са Урожай и Витоша. От есента на 1949 г. в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип към съответните отраслови профсъюзи. В Бистрица най-популярна през този период е създадената през 1953 г. ДСО Урожай - на трудещите се от селата. Поредната реформа след 1944 г. се извършва през 1957 г., вследствие на която спорта отново се насочва към териториалния принцип на развитие. На следващата година в Бистрица е основано местното ДФС (дружество за физическа култура и спорт) Витоша. На негова основа през 1985 г. се образува едноименният футболен клуб, който носи същото наименование и до днес.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “тигрите”.

Адрес: Бистрица 1444, ул. “Стефан Стамболов” №86, Столична община, район Панчарево.
Телефон: (+359) 886835882.
E-mail: -

Клубни върхове:
второ място в Югозападна “В” група: 2012/13 г.
1/32 финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1972/73 г.
два пъти носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2011/12 и 2021/22 г.

Хц
02.03.1992 (31 г.)
напуснали:
Хл
30.07.2000 (23 г.)

Витоша (Бистрица, обл.София ст.)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
05.08.2023 18:00 1 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:0
12.08.2023 18:00 2 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:1
16.08.2023 18:00 3 кръг Г Хебър 1918 II (Пазарджик) 0:4
19.08.2023 18:00 4 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 0:0
26.08.2023 18:00 5 кръг Г Оборище (Панагюрище) 0:1
02.09.2023 17:00 6 кръг Д Славия 1913 II (София) 0:2
06.09.2023 17:00 7 кръг Г ЦСКА II (София) 0:1
09.09.2023 17:00 8 кръг Г Вихрен (Сандански) 0:2
17.09.2023 17:00 9 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 0:1
23.09.2023 15:00 10 кръг Г Левски II (София) 1:0
30.09.2023 17:00 11 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 0:1
07.10.2023 16:00 12 кръг Г ФК ЦСКА 1948 III (София) 1:0
14.10.2023 16:00 13 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:1
21.10.2023 16:00 14 кръг Г Септември II (София) 0:0
27.10.2023 16:00 15 кръг Д Миньор (Перник) 1:2
04.11.2023 14:00 16 кръг Г Септември (Симитли) 0:0
11.11.2023 14:00 17 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 2:1
18.11.2023 14:00 18 кръг Г Банско тийм (Банско) 1:1
25.11.2023 14:00 19 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 3:0
17.02.2024 14:00 20 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:0
24.02.2024 14:00 21 кръг Г Чавдар (Етрополе) 3:0
02.03.2024 15:00 22 кръг Д Хебър 1918 II (Пазарджик) -:-
06.03.2024 15:00 23 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
09.03.2024 15:00 24 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
16.03.2024 15:00 25 кръг Г Славия 1913 II (София) -:-
23.03.2024 15:00 26 кръг Д ЦСКА II (София) -:-
30.03.2024 15:00 27 кръг Д Вихрен (Сандански) -:-
06.04.2024 16:00 28 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) -:-
13.04.2024 16:00 29 кръг Д Левски II (София) -:-
20.04.2024 16:00 30 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
27.04.2024 16:00 31 кръг Д ФК ЦСКА 1948 III (София) -:-
01.05.2024 18:00 32 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
08.05.2024 18:00 33 кръг Д Септември II (София) -:-
11.05.2024 18:00 34 кръг Г Миньор (Перник) -:-
18.05.2024 18:00 35 кръг Д Септември (Симитли) -:-
25.05.2024 18:00 36 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
01.06.2024 18:00 37 кръг Д Банско тийм (Банско) -:-
08.06.2024 18:00 38 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Кюстендил (Кюстендил) 21 9 3 9 38:26 30
9 Ботев 1937 (Ихтиман) 21 8 5 8 32:33 29
10 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 21 8 4 9 16:18 28
11 Левски II (София) 21 8 2 11 31:28 26
12 Септември II (София) 21 7 5 9 29:29 26
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София (столица) / Първи кръг
- -
почива
Област София (столица) / 1/2 финали
18.10.2023 16:00 - Г Левски Раковски (София) 3:1
Област София (столица) / Финал
08.11.2023 14:00 - Г Национал (София) 0:0
Югозападна България / Първи кръг
- -
почива
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
12.07.2023 09:30 - Г Беласица (Петрич) 0:3
15.07.2023 11:00 - Г Оборище (Панагюрище) 2:0
19.07.2023 10:30 - Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:1
23.07.2023 17:00 - Г Железница (Железница) 10:1
28.07.2023 18:30 - Д Ботев II (Пловдив) 3:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
17.01.2024 13:00 - Д Балкан 1929 (Ботевград) 0:1
19.01.2024 13:00 - Г Миньор (Перник) 0:2
27.01.2024 14:00 - Д Гранит (Владая) 2:2
31.01.2024 17:00 - Д Оборище (Панагюрище) 1:0
03.02.2024 14:00 - Г Академик 1947 (София) 2:0
07.02.2024 13:00 - Д Надежда (Доброславци) 2:0

Витоша (Бистрица)

Деца "Б": София (столица) - Областна група - трета подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
12.09.2023 13:00 1 кръг Д Младост 2015 (София) 12:1
09.09.2023 09:00 2 кръг Г Фортуна (Железница) 1:0
16.09.2023 09:00 3 кръг Д Ай ма3кс (София) 4:1
20.09.2023 09:00 4 кръг Г Левски (Чепинци) анл.
23.09.2023 11:00 5 кръг Д Талант (София) 0:2
30.09.2023 09:00 6 кръг Г Орловец 2015 (Кокаляне) 3:4
- 7 кръг
почива
14.10.2023 09:00 8 кръг Д Обеля сити (кв.Обеля, София) 1:16
21.10.2023 09:00 9 кръг Г Сокол (кв.Бенковски, София) 1:5
04.11.2023 09:00 10 кръг Д София спорт (София) 2:5
11.11.2023 09:00 11 кръг Г Средец 2016 (София) 1:2
18.11.2023 09:00 12 кръг Д Спартак 2015 (София) 1:5
09.12.2023 11:00 13 кръг Г Възраждане 2020 (София) 1:8
24.02.2024 15:00 14 кръг Г Младост 2015 (София) 4:0
02.03.2024 09:00 15 кръг Д Фортуна (Железница) -:-
09.03.2024 09:00 16 кръг Г Ай ма3кс (София) -:-
- 17 кръг
почива
23.03.2024 09:00 18 кръг Г Талант (София) -:-
30.03.2024 09:00 19 кръг Д Орловец 2015 (Кокаляне) -:-
- 20 кръг
почива
13.04.2024 09:00 21 кръг Г Обеля сити (кв.Обеля, София) -:-
20.04.2024 09:00 22 кръг Д Сокол (кв.Бенковски, София) -:-
27.04.2024 09:00 23 кръг Г София спорт (София) -:-
01.05.2024 09:00 24 кръг Д Средец 2016 (София) -:-
12.05.2024 15:00 25 кръг Г Спартак 2015 (София) -:-
18.05.2024 09:00 26 кръг Д Възраждане 2020 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Талант (София) 12 4 1 7 18:45 13
7 Средец 2016 (София) 12 4 1 7 18:50 13
8 Витоша (Бистрица) 12 4 0 8 31:49 12
9 Фортуна (Железница) 11 3 2 6 22:38 11
10 Младост 2015 (София) 12 3 0 9 19:78 9

Витоша (Бистрица, обл.София ст.)

ДПГ9: София (столица) - Зонална група (Футбол 5)
Дата Фаза Противник Рез.
Група "Б"
18.11.2023 11:00 1 кръг Г Славия 1913 II (София) 0:3
24.09.2023 09:15 2 кръг Д Олимпия ФК II (София) 8:5
01.10.2023 11:05 3 кръг Г Супер стар (София) 3:0
08.10.2023 13:00 4 кръг Д Миньор (Перник) 1:4
15.10.2023 10:10 5 кръг Г София спорт (София) 3:7
22.10.2023 13:00 6 кръг Д Академия за футболно развитие (Сф) 4:1
12.11.2023 11:05 7 кръг Г Левски II (София) 2:2
19.11.2023 10:10 8 кръг Д Барокко (София) 2:7
17.03.2024 11:05 9 кръг Г ЦСКА II (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Миньор (Перник) 8 5 1 2 41:26 16
5 Славия 1913 II (София) 8 5 1 2 46:23 16
6 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 8 3 1 4 23:29 10
7 Олимпия ФК II (София) 9 3 0 6 39:56 9
8 Барокко (София) 8 2 1 5 45:51 7


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Витоша (Бистрица, обл.София ст.)

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:03 сезона
"Б" група:04 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 13.988 39
октомври 2019 18.357 27
септември 2019 33.281 13
август 2019 9.012 61
май 2019 37.797 13
април 2019 38.406 13
март 2019 37.385 12
ноември 2018 25.344 20
октомври 2018 29.844 14
септември 2018 40.409 10
май 2018 21.167 21
април 2018 21.153 27
март 2018 34.519 12
ноември 2017 39.363 12
октомври 2017 8.863 64
септември 2017 15.045 36
август 2017 14.458 38
май 2017 26.203 19
април 2017 18.616 29
март 2017 29.061 17
ноември 2016 30.799 17
октомври 2016 29.728 17
септември 2016 32.178 12
август 2016 19.672 24
май 2016 12.150 37
април 2016 11.581 44
март 2016 15.489 26
ноември 2015 12.338 42
октомври 2015 18.338 23
август 2015 16.496 27
май 2015 17.224 25
април 2015 10.504 52
март 2015 16.284 27
декември 2014 14.469 33
октомври 2014 14.255 32
септември 2014 9.336 56
май 2014 5.168 82
април 2014 27.957 16
март 2014 16.874 24
ноември 2013 23.897 24
септември 2013 33.542 16
август 2013 30.503 17
май 2013 22.063 23
април 2013 12.885 45
март 2013 16.849 30
ноември 2012 18.617 26
октомври 2012 9.348 63
септември 2012 18.099 27
май 2012 11.619 48
април 2012 9.762 68
март 2012 17.549 35
ноември 2011 17.979 37
октомври 2011 1.692 104
септември 2011 16.271 36
август 2011 5.005 89
май 2011 14.516 45
април 2011 12.252 55
март 2011 16.233 41
ноември 2010 12.858 54
октомври 2010 11.592 61
септември 2010 8.703 83
август 2010 15.383 43
всички

Интернет страници