Вихрен (Сандански)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Вихрен съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В Сандански (до 1949 г. - Свети Врач) са съществували различни футболни отбори: Устрем (1925 г.), Гоце Делчев (1931 г. - възстановен през 1945 г.), Беломорец (1941 г.). След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1948 г. физкултурното дружество в курортния град приема името Яне Сандански. В края на 1949 г. се извършва нова промяна. Създадени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Строител, Червено знаме, Динамо, Спартак и др. През 1957 г. те са обединени под името Вихрен. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Вихрен, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “гладиаторите”.

Адрес: Сандански 2800, Паркова зона, Градски стадион.
Телефон: (+359 746) 30766.
E-mail: pfk_vihren@abv.bg.

Клубни върхове:
девето място в “А” група: 2005/06 и 2006/07 г.
три пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2005/06, 2006/07 и 2008/09 г.
четвъртфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1985/86 г.

Вихрен (Сандански)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
07.08.2021 18:00 1 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 0:1
14.08.2021 18:00 2 кръг Д Септември II (София) 1:4
18.08.2021 18:00 3 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 0:2
21.08.2021 18:00 4 кръг Г Пирин II (Благоевград) 2:2
28.08.2021 18:00 5 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 3:6
04.09.2021 17:00 6 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:2
11.09.2021 17:00 7 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 4:1
18.09.2021 17:00 8 кръг Г Банско тийм (Банско) 1:2
25.09.2021 17:00 9 кръг Д Надежда (Доброславци) 1:1
02.10.2021 16:00 10 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 1:0
06.10.2021 16:00 11 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 2:1
09.10.2021 16:00 12 кръг Г Оборище (Панагюрище) 2:3
16.10.2021 16:00 13 кръг Д Левски (Чепинци) 7:1
22.10.2021 15:00 14 кръг Г Хебър 1918 II (Пазарджик) 2:0
30.10.2021 16:00 15 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
06.11.2021 14:00 16 кръг Г Гранит (Владая) -:-
13.11.2021 14:00 17 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
20.11.2021 14:00 18 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
27.11.2021 14:00 19 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 20 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 21 кръг Г Септември II (София) -:-
- 22 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 23 кръг Д Пирин II (Благоевград) -:-
- 24 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 25 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 26 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 27 кръг Д Банско тийм (Банско) -:-
- 28 кръг Г Надежда (Доброславци) -:-
- 29 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) -:-
- 30 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 31 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
- 32 кръг Г Левски (Чепинци) -:-
- 33 кръг Д Хебър 1918 II (Пазарджик) -:-
- 34 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 35 кръг Д Гранит (Владая) -:-
- 36 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 37 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 38 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
13 Рилски спортист 2011 (Самоков) 14 6 1 7 19:20 19
14 Септември II (София) 13 5 2 6 21:21 17
15 Вихрен (Сандански) 14 5 2 7 27:26 17
16 Хебър 1918 II (Пазарджик) 13 2 3 8 10:24 9
17 Надежда (Доброславци) 14 2 3 9 9:30 9
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
21.07.2021 18:00 - Г Пирин 1941 (Разлог) -:-

Вихрен (Сандански)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
01.09.2021 18:00 1 кръг Д Царско село 2015 (София) 2:1
05.09.2021 14:00 2 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 2:2
12.09.2021 14:00 3 кръг Д Барокко (София) 5:1
19.09.2021 14:00 4 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:2
отложен 5 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
26.09.2021 12:00 6 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 2:0
03.10.2021 14:00 7 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:0
10.10.2021 14:00 8 кръг Д Септември (Симитли) 3:0
отложен 9 кръг Г Орлета (Пазарджик) -:-
24.10.2021 14:00 10 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
31.10.2021 14:00 11 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
07.11.2021 14:00 12 кръг Д Ботев 57 СУ (София) -:-
14.11.2021 14:00 13 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
21.11.2021 14:00 14 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
28.11.2021 14:00 15 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 16 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 17 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 18 кръг Г Барокко (София) -:-
- 19 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 20 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 21 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
- 22 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 23 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 24 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 25 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
- 26 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 27 кръг Г Ботев 57 СУ (София) -:-
- 28 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 29 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
- 30 кръг Д Миньор (Перник) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Миньор (Перник) 8 6 1 1 35:11 19
4 Царско село 2015 (София) 9 6 0 3 15:10 18
5 Вихрен (Сандански) 7 5 1 1 16:6 16
6 Барокко (София) 9 5 1 3 18:19 16
7 Пирин (Благоевград) 8 4 3 1 25:8 15

Вихрен (Сандански)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона I
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2021 16:00 1 кръг Д Миньор (Перник) 0:4
04.09.2021 12:00 2 кръг Г Развитие МФ (София) 0:3
11.09.2021 12:00 3 кръг Д ЦСКА (София) 0:7
18.09.2021 13:00 4 кръг Г Септември (София) 0:5
24.09.2021 17:00 5 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:4
02.10.2021 11:00 6 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2
09.10.2021 13:00 7 кръг Д РД Спорт (София) 0:1
отложен 8 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
23.10.2021 12:00 9 кръг Д Барокко (София) 3:1
30.10.2021 11:00 10 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
06.11.2021 11:00 11 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 12 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 13 кръг Д Развитие МФ (София) -:-
- 14 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 15 кръг Д Септември (София) -:-
- 16 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 17 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 18 кръг Г РД Спорт (София) -:-
- 19 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 20 кръг Г Барокко (София) -:-
- 21 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 22 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Левски Раковски (София) 8 3 2 3 12:9 11
9 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 8 2 2 4 9:11 8
10 Развитие на млади футболисти (София) 9 1 2 6 7:25 5
11 Вихрен (Сандански) 8 1 0 7 5:27 3
12 Барокко (София) 9 0 1 8 6:40 1

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:18 сезона

Последните 10 сезона

2020/2021 Трета лига 4 място
2019/2020 Трета лига 4 място
2018/2019 Трета лига 3 място
2017/2018 Трета лига 3 място
2016/2017 Трета лига 15 място
2015/2016 "В" група 6 място
2014/2015 "В" група 8 място
2013/2014 "В" група 6 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 1 място
2011/2012 неизвестно -

Месечна ранглиста

Интернет страници