Спортист 2009 (Своге)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Спортист, чиито име, символи и база наследява настоящият клуб, възникнал през 2012 г., е основан през 1924 г.

Хроника: Спортен клуб Спортист възниква през 1924 г. След 1944 г. той е преобразуван във физкултурно дружество. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. В Своге най-известни през този период са физкултурният колектив на ДСНМ (Димитровски съюз на народната младеж) към ДСО Червено знаме, както и създадената през 1952 г. ДСО Миньор. През 1957 г. се извършва нова реформа и местното дружество за физическа култура и спорт Спортист е възстановено. На негова основа през 1985 г. се формира едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. През 2001 г. той се преименува на Спортист-Скала (Своге) - след обединение със Скала (Бов). От 2004 г. отново възстановява самостоятелността си, а през 2009 г. се пререгистрира под името Спортист 1924. На 23 юли 2012 г., след изтегляне на жребия за новия сезон, заради финансови проблеми той се отказва от участие както в „Б”, а така и във „В” група. В града е учреден нов футболен клуб - Спортист 2012, като неговият мъжки тим се включва в областна футболна група София - запад.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Своге 2260, бул. “Искър”, ст. “Градски стадион”.
Телефон: (+359 726) 5010.
E-mail: office@sportist-svoge.com.

Клубни върхове:
петнадесето място в “А” група: 2009/10 г.
два пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1950 г. (като ДСНМ) и веднъж за Купата на България - 2007/08 г.

Спортист 2009 (Своге)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:3
18.08.2018 18:00 2 кръг Д Надежда (Доброславци) 3:3
22.08.2018 18:00 3 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:1
05.09.2018 17:00 4 кръг Д Оборище (Панагюрище) 1:3
01.09.2018 17:00 5 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:1
08.09.2018 17:00 6 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:0
15.09.2018 17:00 7 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:1
22.09.2018 17:00 8 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 0:4
29.09.2018 17:00 9 кръг Г Беласица (Петрич) 1:3
14.10.2018 16:00 10 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:1
20.10.2018 16:00 11 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
24.10.2018 16:00 12 кръг Г Германея (Сапарева баня) 1:2
27.10.2018 16:00 13 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:1
03.11.2018 14:00 14 кръг Г Септември (Симитли) 1:1
10.11.2018 14:00 15 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:0
17.11.2018 14:00 16 кръг Г Банско (Банско) 0:1
24.11.2018 14:00 17 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 2:1
06.03.2019 15:00 18 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:3
02.03.2019 15:00 19 кръг Г Надежда (Доброславци) 1:1
09.03.2019 15:00 20 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 1:2
16.03.2019 15:00 21 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:4
20.03.2019 15:00 22 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 2:0
23.03.2019 15:00 23 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:0
30.03.2019 15:00 24 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 4:2
06.04.2019 16:00 25 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 2:1
10.04.2019 16:00 26 кръг Д Беласица (Петрич) 1:0
13.04.2019 16:00 27 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:2
20.04.2019 16:00 28 кръг Г Миньор (Перник) 0:5
24.04.2019 16:00 29 кръг Д Германея (Сапарева баня) -:-
04.05.2019 18:00 30 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
11.05.2019 18:00 31 кръг Д Септември (Симитли) -:-
18.05.2019 18:00 32 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
25.05.2019 18:00 33 кръг Д Банско (Банско) -:-
01.06.2019 18:00 34 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
14 Надежда (Доброславци) 28 7 9 12 31:49 30
15 Германея (Сапарева баня) 28 8 5 15 32:54 29
16 Спортист 2009 (Своге) 28 7 6 15 28:47 27
17 Ботев 1937 (Ихтиман) 28 8 1 19 30:64 25
18 Велбъжд (Кюстендил) 28 1 5 22 19:63 8
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Предварителен кръг
- -
почива
Област София / Първи кръг
26.09.2018 16:00 - Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:1
Област София / 1/2 финали
03.10.2018 16:00 - Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
28.07.2018 11:30 - Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:1
04.08.2018 18:00 - Д Ком (Берковица) 0:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
30.01.2019 14:00 - Г Локомотив 1929 (София) 0:3
10.02.2019 14:00 - Г Малеш (Микрево) 3:0

Спортист 2009 (Своге)

ЮСВ: София - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2018 17:00 1 кръг Г Ком 98 (Годеч) 2:7
23.09.2018 17:00 2 кръг Д Конкордия (София) 3:2
30.09.2018 17:00 3 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 1:4
07.10.2018 16:00 4 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:2
13.10.2018 16:00 5 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 6:0
21.10.2018 16:00 6 кръг Д Ком 98 (Годеч) 1:4
27.10.2018 16:00 7 кръг Г Конкордия (София) 3:1
03.11.2018 15:00 8 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 1:3
11.11.2018 15:00 9 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 0:4
18.11.2018 15:00 10 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:6
17.03.2019 15:00 11 кръг Г Ком 98 (Годеч) 1:6
24.03.2019 15:00 12 кръг Д Конкордия (София) 3:2
31.03.2019 15:00 13 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 7:3
07.04.2019 16:00 14 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:3
14.04.2019 16:00 15 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 9:1
21.04.2019 16:00 16 кръг Д Ком 98 (Годеч) 0:2
04.05.2019 13:30 17 кръг Г Конкордия (София) -:-
12.05.2019 17:00 18 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) -:-
19.05.2019 17:00 19 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
26.05.2019 17:00 20 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 16 10 1 5 51:24 31
3 Ком 98 (Годеч) 16 9 1 6 51:40 28
4 Спортист 2009 (Своге) 16 6 0 10 40:50 18
5 Конкордия (София) 16 5 2 9 43:43 17
6 Ботев 1937 (Ихтиман) 16 1 0 15 18:95 3

Спортист 2009 (Своге)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона II
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2018 14:00 1 кръг Г Левски Раковски (София) 2:1
16.09.2018 13:00 2 кръг Д Септември (София) 0:2
23.09.2018 11:30 3 кръг Г ЦСКА (София) 3:5
- 4 кръг
почива
07.10.2018 10:30 5 кръг Д Славия 1913 (София) 2:3
14.10.2018 11:30 6 кръг Г Барокко (София) 2:0
21.10.2018 13:00 7 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:1
26.10.2018 14:00 8 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:2
04.11.2018 11:30 9 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 2:1
11.11.2018 11:30 10 кръг Г Олимпиец (София) 1:0
18.11.2018 11:30 11 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 5:0
03.03.2019 11:30 12 кръг Д Левски Раковски (София) 1:0
09.03.2019 11:30 13 кръг Г Септември (София) 1:7
17.03.2019 11:30 14 кръг Д ЦСКА (София) 0:4
- 15 кръг
почива
30.03.2019 14:00 16 кръг Г Славия 1913 (София) 2:0
07.04.2019 11:30 17 кръг Д Барокко (София) 3:0
14.04.2019 11:30 18 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:0
21.04.2019 13:00 19 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 3:0
05.05.2019 11:30 20 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
12.05.2019 11:30 21 кръг Д Олимпиец (София) -:-
19.05.2019 11:30 22 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Септември (София) 18 16 1 1 80:6 49
2 ЦСКА (София) 17 13 3 1 54:18 42
3 Спортист 2009 (Своге) 17 11 1 5 32:26 34
4 Славия 1913 (София) 17 10 2 5 35:29 32
5 Олимпиец (София) 17 8 2 7 16:20 26

Спортист 2009 (Своге)

ЮМВ: София - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
13.09.2018 17:00 1 кръг Д Германея (Сапарева баня) 4:1
20.09.2018 17:00 2 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:1
14.10.2018 10:30 3 кръг Д Спортист 2006 (Драговищица) 11:0
04.10.2018 16:00 4 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 2:2
11.10.2018 16:00 5 кръг Д ФК Рилски спортист (Самоков) 4:0
18.10.2018 16:00 6 кръг Г Бенковски (гр.Костенец) 2:2
25.10.2018 16:00 7 кръг Д Рилец (Говедарци) 4:1
28.03.2019 15:00 8 кръг Г Германея (Сапарева баня) 0:1
04.04.2019 16:00 9 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:2
11.04.2019 16:00 10 кръг Г Спортист 2006 (Драговищица) 3:1
18.04.2019 16:00 11 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:0
02.05.2019 17:00 12 кръг Г ФК Рилски спортист (Самоков) -:-
09.05.2019 17:00 13 кръг Д Бенковски (гр.Костенец) -:-
16.05.2019 17:00 14 кръг Г Рилец (Говедарци) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Рилски спортист 2011 (Самоков) 11 7 2 2 46:10 23
2 Спортист 2009 (Своге) 11 6 3 2 33:11 21
3 Балкан 1929 (Ботевград) 11 5 5 1 25:9 20
4 Германея (Сапарева баня) 11 6 0 5 21:24 18
5 Бенковски (гр.Костенец) 11 4 4 3 24:18 16

Спортист 2009 (Своге)

Деца: София - Областна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2018 11:30 1 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 7:1
22.09.2018 13:30 2 кръг Г Миньор (Перник) 2:6
30.09.2018 11:30 3 кръг Д Ком 98 (Годеч) 11:0
07.10.2018 11:30 4 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:1
21.10.2018 11:30 5 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 8:1
28.10.2018 11:30 6 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 4:2
03.11.2018 11:30 7 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 9:0
30.03.2019 10:30 8 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 7:2
07.04.2019 15:00 9 кръг Д Миньор (Перник) 2:5
13.04.2019 11:00 10 кръг Г Ком 98 (Годеч) 8:3
20.04.2019 11:30 11 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:2
04.05.2019 11:30 12 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
11.05.2019 11:30 13 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
18.05.2019 11:30 14 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Сливнишки герой (Сливница) 11 10 1 0 44:5 31
2 Миньор (Перник) 11 10 0 1 53:11 30
3 Спортист 2009 (Своге) 11 7 1 3 59:23 22
4 Балкан 1929 (Ботевград) 11 5 0 6 33:31 15
5 ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 11 4 1 6 20:32 13

Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:06 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 А ОФГ СФ 1 място
2016/2017 А ОФГ СФ 3 място
2015/2016 А ОФГ СФ --
2014/2015 "В" група 15 място
2013/2014 "В" група 14 място
2012/2013 А ОФГ СФ 2 място
2011/2012 "Б" група 2 място
2010/2011 "Б" група 2 място
2009/2010 "А" група 15 място
2008/2009 "Б" група 2 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2015 6.410 64
април 2015 3.504 75
март 2015 7.869 63
декември 2014 6.243 77
октомври 2014 7.369 73
септември 2014 4.866 80
май 2014 12.144 50
април 2014 1.714 91
март 2014 11.025 48
ноември 2013 13.911 47
септември 2013 4.703 86
август 2013 5.354 81
май 2012 29.892 20
април 2012 39.371 11
март 2012 28.598 16
ноември 2011 25.790 22
октомври 2011 36.910 12
септември 2011 22.922 20
август 2011 29.351 17
май 2011 32.287 14
април 2011 42.953 7
март 2011 17.852 33
ноември 2010 36.350 12
октомври 2010 17.902 40
септември 2010 28.461 20
август 2010 17.981 31
всички

Интернет страници