Вихрен 1925 (Сандански)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Вихрен съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В Сандански (до 1949 г. - Свети Врач) са съществували различни футболни отбори: Устрем (1925 г.), Гоце Делчев (1931 г. - възстановен през 1945 г.), Беломорец (1941 г.). След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1948 г. физкултурното дружество в курортния град приема името Яне Сандански. В края на 1949 г. се извършва нова промяна. Създадени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Строител, Червено знаме, Динамо, Спартак и др. През 1957 г. те са обединени под името Вихрен. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Вихрен, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “гладиаторите”.

Адрес: Сандански 2800, Паркова зона, Градски стадион.
Телефон: (+359 746) 30766.
E-mail: pfk_vihren@abv.bg.

Клубни върхове:
девето място в “А” група: 2005/06 и 2006/07 г.
три пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2005/06, 2006/07 и 2008/09 г.
четвъртфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1985/86 г.

Вихрен 1925 (Сандански)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 3:2
18.08.2018 18:00 2 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:1
22.08.2018 18:00 3 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 1:3
25.08.2018 18:00 4 кръг Г Беласица (Петрич) 0:2
01.09.2018 17:00 5 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 1:0
08.09.2018 17:00 6 кръг Г Миньор (Перник) 2:1
15.09.2018 17:00 7 кръг Д Германея (Сапарева баня) 1:0
22.09.2018 17:00 8 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:2
29.09.2018 17:00 9 кръг Д Септември (Симитли) 2:0
14.10.2018 16:00 10 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 2:3
20.10.2018 16:00 11 кръг Д Банско (Банско) 1:0
24.10.2018 16:00 12 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:1
27.10.2018 16:00 13 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:1
03.11.2018 15:00 14 кръг Г Надежда (Доброславци) 3:1
10.11.2018 14:00 15 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 1:0
17.11.2018 14:00 16 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:1
24.11.2018 14:00 17 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:1
05.03.2019 15:00 18 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:0
02.03.2019 15:00 19 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 3:0
09.03.2019 15:00 20 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 0:0
16.03.2019 15:00 21 кръг Д Беласица (Петрич) 1:0
20.03.2019 15:00 22 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 0:2
23.03.2019 15:00 23 кръг Д Миньор (Перник) 2:1
30.03.2019 15:00 24 кръг Г Германея (Сапарева баня) 5:1
06.04.2019 16:00 25 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 3:3
10.04.2019 18:00 26 кръг Г Септември (Симитли) 0:4
13.04.2019 16:00 27 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:2
20.04.2019 16:00 28 кръг Г Банско (Банско) 0:0
24.04.2019 16:00 29 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
04.05.2019 18:00 30 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:0
11.05.2019 18:00 31 кръг Д Надежда (Доброславци) 2:0
18.05.2019 18:00 32 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 4:0
23.05.2019 18:00 33 кръг Д Оборище (Панагюрище) 1:0
01.06.2019 17:00 34 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Хебър 1918 (Пазарджик) 34 29 3 2 73:19 90
2 Оборище (Панагюрище) 34 23 6 5 60:27 75
3 Вихрен 1925 (Сандански) 34 18 8 8 52:35 62
4 Сливнишки герой (Сливница) 34 16 10 8 60:35 58
5 Миньор (Перник) 34 16 10 8 57:37 58
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Югозападна България / Първи кръг
- -
почива
Югозападна България / 1/2 финали
29.08.2018 17:00 - Г Черногорец 1946 (Ноевци) 5:0
Югозападна България / Финал
05.09.2018 17:00 - Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:3
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
19.09.2018 17:00 - Д Банско (Банско) 0:0
Област Благоевград / Втори кръг
26.09.2018 17:00 - Г Беласица (Петрич) 0:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
14.07.2018 10:00 - Д Беласица (Петрич) 1:0
21.07.2018 18:00 - Г Пирин 1941 (Разлог) 0:4
27.07.2018 18:00 - Г Беласица (Петрич) 2:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
19.01.2019 12:00 - Д Кариана (Ерден) 0:2
06.02.2019 14:00 - Д ЦСКА /юн.ст./ (София) 2:1
09.02.2019 11:00 - Д Локомотив 1929 (София) 0:3
13.02.2019 14:30 - Г Пирин (Благоевград) 2:3
15.02.2019 14:00 - Г Банско (Банско) 1:2

Вихрен 1925 (Сандански)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
02.09.2018 17:00 1 кръг Г Локомотив 1929 (София) 4:2
09.09.2018 17:00 2 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
16.09.2018 17:00 3 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 4:1
23.09.2018 17:00 4 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:4
27.09.2018 17:00 5 кръг Д Миньор (Перник) 4:1
30.09.2018 17:00 6 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:2
07.10.2018 16:00 7 кръг Д Чавдар (Етрополе) 3:0
11.10.2018 16:00 8 кръг Г Барокко (София) 3:3
14.10.2018 16:00 9 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 2:1
21.10.2018 16:00 10 кръг Г Септември (София) 0:2
22.11.2018 14:00 11 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:2
03.11.2018 14:00 12 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 5:1
09.11.2018 14:00 13 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 3:3
18.11.2018 14:00 14 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:4
25.11.2018 14:00 15 кръг Д Левски Раковски (София) 4:2
03.03.2019 14:00 16 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:0
10.03.2019 14:00 17 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:0
17.03.2019 14:00 18 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 1:5
21.03.2019 14:00 19 кръг Д Царско село 2015 (София) 2:2
24.03.2019 14:00 20 кръг Г Миньор (Перник) 1:1
31.03.2019 14:00 21 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 5:2
07.04.2019 16:00 22 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:3
11.04.2019 16:00 23 кръг Д Барокко (София) 5:0
14.04.2019 16:30 24 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 2:4
21.04.2019 14:00 25 кръг Д Септември (София) 3:0
25.04.2019 16:00 26 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:6
05.05.2019 17:00 27 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 2:0
12.05.2019 17:00 28 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:2
19.05.2019 17:00 29 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 2:4
30.05.2019 17:00 30 кръг Г Левски Раковски (София) 0:6
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Чавдар (Етрополе) 30 13 6 11 41:40 45
10 Левски Раковски (София) 30 13 4 13 51:56 43
11 Вихрен 1925 (Сандански) 30 12 5 13 62:65 41
12 Кюстендил (Кюстендил) 30 10 4 16 52:95 34
13 Миньор (Перник) 30 8 3 19 35:54 27

Вихрен 1925 (Сандански)

ЮМВ: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2018 11:00 1 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 5:2
23.09.2018 11:00 2 кръг Д Септември (Симитли) 5:0
30.09.2018 11:00 3 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 6:2
07.10.2018 11:00 4 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) 1:0
14.10.2018 11:00 5 кръг Г Белица 2015 (Белица) 7:0
21.10.2018 11:00 6 кръг Г Места (Хаджидимово) 4:0
28.10.2018 11:00 7 кръг Д Банско (Банско) 5:5
24.03.2019 11:00 8 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 1:1
31.03.2019 11:00 9 кръг Г Септември (Симитли) 3:2
07.04.2019 11:00 10 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 5:0
14.04.2019 11:00 11 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 5:3
21.04.2019 11:00 12 кръг Д Белица 2015 (Белица) 3:0
05.05.2019 11:00 13 кръг Д Места (Хаджидимово) 3:0
12.05.2019 11:00 14 кръг Г Банско (Банско) 1:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Вихрен 1925 (Сандански) 14 11 2 1 54:18 35
2 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 14 11 1 2 49:14 34
3 Неврокоп (Гоце Делчев) 14 10 1 3 46:15 31
4 Банско (Банско) 14 7 2 5 32:25 23
5 Септември (Симитли) 14 4 2 8 25:31 14

Вихрен 1925 (Сандански)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2018 11:00 1 кръг Д Беласица (Петрич) 2:0
16.09.2018 11:00 2 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 2:2
22.09.2018 11:00 3 кръг Д Банско (Банско) 5:0
29.09.2018 11:00 4 кръг Г Септември (Симитли) 9:0
06.10.2018 11:00 5 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 3:1
13.10.2018 11:00 6 кръг Г Малеш (Микрево) 0:3
20.10.2018 11:00 7 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:1
27.10.2018 11:00 8 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 1:1
03.11.2018 11:00 9 кръг Д Места (Хаджидимово) 3:0
10.11.2018 11:00 10 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 6:0
17.11.2018 11:00 11 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 17:3
24.11.2018 11:00 12 кръг Г Мечетата (Петрич) 1:1
- 13 кръг
почива
09.03.2019 11:00 14 кръг Г Беласица (Петрич) 0:0
17.03.2019 11:00 15 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 4:0
23.03.2019 11:00 16 кръг Г Банско (Банско) 3:0
30.03.2019 11:00 17 кръг Д Септември (Симитли) 12:0
06.04.2019 11:00 18 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 5:0
13.04.2019 11:00 19 кръг Д Малеш (Микрево) 5:1
20.04.2019 11:00 20 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2
27.04.2019 11:00 21 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) 1:2
04.05.2019 11:00 22 кръг Г Места (Хаджидимово) 3:0
11.05.2019 11:00 23 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 0:0
18.05.2019 11:00 24 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 5:2
22.05.2019 11:00 25 кръг Д Мечетата (Петрич) 1:1
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Неврокоп (Гоце Делчев) 24 16 5 3 61:19 53
3 Малеш (Микрево) 24 17 1 6 114:37 52
4 Вихрен 1925 (Сандански) 24 15 6 3 92:20 51
5 Мечетата (Петрич) 24 15 3 6 79:25 48
6 Пирин (Благоевград) 24 14 3 7 78:34 45

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:18 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Трета лига 3 място
2017/2018 Трета лига 3 място
2016/2017 Трета лига 15 място
2015/2016 "В" група 6 място
2014/2015 "В" група 8 място
2013/2014 "В" група 6 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 1 място
2011/2012 неизвестно -
2010/2011 "Б" група 7 място
2009/2010 "Б" група 4 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 18.249 27
април 2019 11.190 51
март 2019 17.461 32
ноември 2018 17.030 30
октомври 2018 17.949 30
септември 2018 10.931 53
май 2018 9.653 53
април 2018 10.507 51
март 2018 15.658 37
ноември 2017 7.386 68
октомври 2017 20.123 25
септември 2017 18.631 26
август 2017 16.788 34
май 2017 11.179 57
април 2017 17.977 31
март 2017 9.308 61
ноември 2016 2.210 84
октомври 2016 14.878 40
септември 2016 2.279 89
август 2016 10.655 54
май 2016 13.696 32
април 2016 7.706 63
март 2016 12.561 35
ноември 2015 13.110 36
октомври 2015 11.076 45
август 2015 10.170 46
май 2015 14.323 32
април 2015 5.527 68
март 2015 12.228 42
декември 2014 11.944 45
октомври 2014 6.492 77
септември 2014 9.067 60
май 2014 7.091 70
април 2014 12.953 43
март 2014 6.852 69
ноември 2013 7.350 78
септември 2013 21.297 24
август 2013 8.867 63
май 2011 16.799 39
април 2011 25.861 21
март 2011 18.749 30
ноември 2010 17.962 34
октомври 2010 29.715 16
септември 2010 23.292 24
август 2010 14.251 50
всички

Интернет страници