Литекс (Ловеч)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: създаден е през 1947 г. като Обединено дружество (Ловеч).

Хроника: През отделни периоди в града са съществували различни футболни отбори: Хисаря (1921 г.), Звезда (1922 г.), Слава (1924 г. - след обединение на Звезда и Ботев), Тодор Кирков (1925 г. - след обединение на Хисаря и Слава), Победа-Кирков 29 (1929 г., от 1932 г. - Кирков), Коста Драголов (1936 г.) и др. След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1946 г. спортният клуб Кирков, вече преструктуриран във физкултурно дружество, заедно с гимнастиците от Осъмски юнак, формират Кирков-Юнак. На следващата година е създадено Обединено дружество (в състава му влизат всички спортни организации в Ловеч, в т. ч. на туристи, колоездачи и мотоциклетисти). От 1948 г. то се нарича Христо Кърпачев. През есента на 1949 г. следват нови промени. Обособени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Торпедо. В 1957 г. те са обединени отново под името ДФС Христо Кърпачев, което през 1979 г. се преименува на Осъм. На негова основа през 1985 г. се образува ФК Осъм. От 1991 г. той се нарича ЛЕКС, а от 1995 г. - Ловеч. През 1996 г. приема названието Литекс, като от 1999 до 2001 г. временно носи името на града.

Клубни цветове: оранжев и зелен.

Прозвище: “оранжевите”.

Адрес: Ловеч 5500, ул. ”Търговска” 12.
Телефон: (+359 68) 601704.
E-mail: pfc_litex@litex.bg.

Клубни върхове:
десето място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
4 пъти шампион на България: 1997/98, 1998/99, 2009/10 и 2010/11 г.
4 пъти носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2000/01 г. (като Ловеч), 2003/04, 2007/08 и 2008/09 г.
носител на Суперкупата на България: 2010/11 г.
два пъти шестнадесетфиналист в турнира за Купата на УЕФА: 2001/02 и 2005/06 г.

Литекс (Ловеч)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2023 18:30 1 кръг Г Септември (София) 0:2
22.07.2023 19:30 2 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:1
29.07.2023 18:30 3 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 3:2
05.08.2023 19:30 4 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:1
13.08.2023 19:30 5 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:3
20.08.2023 18:00 6 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:1
28.08.2023 19:30 7 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 0:0
01.09.2023 17:00 8 кръг Г Спартак (Плевен) 1:4
18.09.2023 19:00 9 кръг Д ФК ЦСКА 1948 II (София) 3:0
23.09.2023 17:00 10 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 1:0
29.09.2023 19:30 11 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 0:0 Диема спорт
03.10.2023 16:00 12 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:2
07.10.2023 16:00 13 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 0:1
20.10.2023 16:00 14 кръг Г Беласица (Петрич) 1:0
25.10.2023 14:45 15 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 1:2 Диема спорт
07.11.2023 14:30 16 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 0:1
12.11.2023 14:30 17 кръг Д Дунав от Русе (Русе) 1:0
27.11.2023 16:00 18 кръг Д Септември (София) 1:0
01.12.2023 14:00 19 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:0
10.12.2023 14:00 20 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 0:0
16.02.2024 14:45 21 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:2 Диема спорт
24.02.2024 14:00 22 кръг Д Черноморец (Балчик) 1:1
02.03.2024 15:30 23 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 2:1
09.03.2024 15:30 24 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 0:3
15.03.2024 13:45 25 кръг Д Спартак (Плевен) 0:0 Диема спорт
01.04.2024 17:00 26 кръг Г ФК ЦСКА 1948 II (София) 0:1
06.04.2024 17:00 27 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 0:0
13.04.2024 17:00 28 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 2:1
20.04.2024 17:00 29 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
27.04.2024 30 кръг Г Бдин 1923 (Видин) -:-
04.05.2024 31 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
11.05.2024 32 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
18.05.2024 33 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
25.05.2024 34 кръг Г Дунав от Русе (Русе) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 ФК ЦСКА 1948 II (София) 28 9 10 9 28:31 37
11 Дунав от Русе (Русе) 28 9 9 10 23:30 36
12 Литекс (Ловеч) 28 9 8 11 22:29 35
13 Черноморец 1919 (Бургас) 28 8 9 11 27:32 33
14 Беласица (Петрич) 28 8 7 13 27:28 31
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
06.09.2023 16:00 - Г Светкавица Търговище (Търговище) 4:1
Първи кръг (1/16 финали)
31.10.2023 17:30 - Д Черно море (Варна) 1:0 Диема спорт
Втори кръг (1/8 финали)
05.12.2023 14:00 - Г Арда 1924 (Кърджали) 1:4
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
24.06.2023 18:00 - Г Ботев (Враца) 2:0
01.07.2023 18:00 - Г Янтра 2019 (Габрово) 2:3
05.07.2023 18:00 - Д Дунав (Лом) 4:0
08.07.2023 18:00 - Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
17.08.2023 17:00 - Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1
09.09.2023 10:30 - Г ЦСКА (София) 1:5
14.10.2023 11:00 - Г ЦСКА (София) 1:5
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
12.01.2024 13:00 - Г ЦСКА (София) 3:5
19.01.2024 14:00 - Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
25.01.2024 17:00 - Г Вихър (Славяново) 4:0
27.01.2024 13:00 - Д Спартак (Плевен) 3:1
03.02.2024 13:00 - Д Павликени (Павликени) 3:0
08.02.2024 15:00 - Д Левски 2007 (Левски) 3:0
27.02.2024 14:00 - Д Севлиево (Севлиево) 2:1
22.03.2024 14:00 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1

Литекс (Ловеч)

ЮСВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
20.09.2023 16:00 1 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 1:2
06.04.2024 16:00 2 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:5
04.10.2023 15:00 3 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 2:2
11.10.2023 15:00 4 кръг Г Академик (Свищов) 2:4
- 5 кръг
почива
25.10.2023 15:00 6 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 0:3
02.11.2023 14:30 7 кръг Г Спартак (Плевен) 1:2
08.11.2023 14:30 8 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 0:1
15.11.2023 14:30 9 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:5
06.03.2024 15:00 10 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 2:1
13.03.2024 15:00 11 кръг Д Академик (Свищов) 4:0
- 12 кръг
почива
27.03.2024 15:00 13 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 0:2
03.04.2024 16:00 14 кръг Д Спартак (Плевен) 1:1
10.04.2024 16:00 15 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 4:2
17.04.2024 16:00 16 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 1:2
24.04.2024 16:00 17 кръг Д Академик (Свищов) -:-
01.05.2024 16:00 18 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
08.05.2024 16:00 19 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) -:-
15.05.2024 16:00 20 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 21 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Академик (Свищов) 13 6 1 6 30:46 19
4 Спартак (Плевен) 14 5 4 5 26:30 19
5 Бдин 1923 (Видин) 13 4 2 7 27:42 14
6 Литекс (Ловеч) 14 3 2 9 18:32 11
7 Локомотив 1927 (Дряново) 13 2 2 9 13:45 8

Литекс (Ловеч)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
23.11.2023 13:00 1 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 2:2
17.09.2023 13:00 2 кръг Д Чавдар (Троян) 1:1
21.09.2023 13:00 3 кръг Г Лато (Алеково) 0:3
24.09.2023 13:00 4 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:3
01.10.2023 13:00 5 кръг Г Ботев (Дебелец) 2:0
08.10.2023 13:00 6 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 0:3
15.10.2023 13:00 7 кръг Г Ботев (Враца) 0:4
22.10.2023 13:00 8 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:6
отложен 9 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
12.11.2023 13:00 10 кръг Д Академик (Свищов) 0:2
19.11.2023 13:00 11 кръг Г Прециз (Монтана) 0:7
10.03.2024 14:00 12 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 2:0
17.03.2024 14:00 13 кръг Г Чавдар (Троян) 1:10
24.03.2024 14:00 14 кръг Д Лато (Алеково) 1:1
отложен 15 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
07.04.2024 14:00 16 кръг Д Ботев (Дебелец) 6:0
14.04.2024 14:00 17 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 0:5
21.04.2024 14:00 18 кръг Д Ботев (Враца) -:-
28.04.2024 14:00 19 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
12.05.2024 14:00 20 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
19.05.2024 14:00 21 кръг Г Академик (Свищов) -:-
26.05.2024 14:00 22 кръг Д Прециз (Монтана) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Чавдар (Троян) 15 4 3 8 29:30 15
9 Локомотив 1927 (Дряново) 15 4 2 9 25:44 14
10 Литекс (Ловеч) 15 3 3 9 15:47 12
11 Лато (Алеково) 16 1 3 12 13:53 6
12 Ботев (Дебелец) 17 1 3 13 9:61 6

Литекс (Ловеч)

Деца: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2023 13:00 1 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 0:0
16.09.2023 13:00 2 кръг Д Лато (Алеково) 2:2
19.09.2023 13:00 3 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:13
23.09.2023 13:00 4 кръг Г Ботев (Враца) 1:6
30.09.2023 13:00 5 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:6
07.10.2023 13:00 6 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 5:1
19.03.2024 15:00 7 кръг Д Боруна (Царева ливада) 13:2
14.10.2023 13:00 8 кръг Г Севлиево (Севлиево) 0:4
21.10.2023 13:00 9 кръг Д Павликени (Павликени) 0:1
31.10.2023 13:00 10 кръг Г Лайтс (Велико Търново) 1:4
21.11.2023 13:00 11 кръг Д Академик (Свищов) 7:4
07.11.2023 13:00 12 кръг Г Спартак (Плевен) 0:5
11.11.2023 13:00 13 кръг Д Ботев (Дебелец) 1:2
18.11.2023 13:00 14 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:6
25.11.2023 13:00 15 кръг Д Левски (Лясковец) 3:0
02.03.2024 12:00 16 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 2:1
09.03.2024 12:00 17 кръг Г Лато (Алеково) 0:5
16.03.2024 12:00 18 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:0
23.03.2024 12:00 19 кръг Д Ботев (Враца) 0:3
30.03.2024 12:00 20 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:4
06.04.2024 12:00 21 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 6:1
13.04.2024 12:00 22 кръг Г Боруна (Царева ливада) 4:1
16.04.2024 16:00 23 кръг Д Севлиево (Севлиево) 1:1
20.04.2024 12:00 24 кръг Г Павликени (Павликени) -:-
27.04.2024 12:00 25 кръг Д Лайтс (Велико Търново) -:-
04.05.2024 12:00 26 кръг Г Академик (Свищов) -:-
11.05.2024 12:00 27 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
14.05.2024 16:00 28 кръг Г Ботев (Дебелец) -:-
18.05.2024 12:00 29 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
25.05.2024 12:00 30 кръг Г Левски (Лясковец) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Севлиево (Севлиево) 22 10 1 11 62:60 31
11 Левски (Лясковец) 22 9 0 13 60:93 27
12 Литекс (Ловеч) 23 7 4 12 47:72 25
13 Ботев (Дебелец) 21 7 0 14 40:71 21
14 Боруна (Царева ливада) 21 1 1 19 14:140 4


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Химн

Стадион

Стадион "Градски"

Стадион "Градски"
капацитет: 7 050 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:21 сезона
"Б" група:38 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 22.019 23
октомври 2019 30.387 14
септември 2019 38.811 9
август 2019 30.194 19
май 2019 16.049 33
април 2019 34.394 15
март 2019 28.896 19
ноември 2018 31.421 15
октомври 2018 25.315 20
септември 2018 20.670 24
май 2018 35.705 12
април 2018 22.719 22
март 2018 16.410 34
ноември 2017 12.523 43
октомври 2017 35.762 16
септември 2017 22.697 22
август 2017 35.076 12
май 2017 13.468 48
април 2017 13.926 41
март 2017 22.474 22
ноември 2016 12.069 49
октомври 2016 15.649 34
септември 2016 20.291 25
август 2016 17.177 28
ноември 2015 49.336 6
октомври 2015 61.930 2
август 2015 58.006 3
май 2015 53.265 7
април 2015 46.754 7
март 2015 61.904 5
декември 2014 69.482 2
октомври 2014 25.351 18
септември 2014 56.211 5
май 2014 74.075 3
април 2014 51.572 4
март 2014 54.382 4
декември 2013 70.608 3
ноември 2013 60.587 2
септември 2013 45.740 7
август 2013 62.773 2
май 2013 28.373 18
април 2013 32.910 15
март 2013 60.536 2
ноември 2012 68.005 2
октомври 2012 45.864 5
септември 2012 53.550 4
май 2012 63.218 2
април 2012 33.176 13
март 2012 62.216 1
ноември 2011 36.335 11
октомври 2011 71.780 1
септември 2011 54.364 6
август 2011 56.018 5
май 2011 61.394 2
април 2011 49.063 3
март 2011 70.456 1
ноември 2010 61.188 3
октомври 2010 85.983 1
септември 2010 56.142 4
август 2010 51.691 5
всички

Интернет страници