Спартак 1918 (Варна)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е под името Спартак на 18 март 1945 г. - след обединение на спортните клубове Шипченски сокол (1924 г.), Левски (1926 г.) и Радецки (1926 г.).

Хроника: През 1918 г. във Варна е основан спортен клуб Български сокол. На 30 януари 1924 г. той се обединява с Шипка (1920 г.) и приема името Шипченски сокол. Левски е образуван през 1926 г. - след обединение на Юпитер (1919 г.) и Атлант (1920 г.). В 1926 г. е учреден и Радецки. На тяхна основа възниква Спартак. По същото време ЖСК (1936 г.) и Черноморец (1941 г.) формират работнически спортен клуб Септември, а след като към него е присъединен и Победа (1930 г.), той е преименуван на Свобода. На 5 октомври 1945 г. “железничарите” се отделят под името Локомотив, но след поредните промени - от 1949 до 1950 г. и по-късно, през 1957 г., те отново загубват идентичността си. В 1964 г. физкултурно дружество Локомотив е възстановено и просъществува до 1969 г., когато става част от ЖСК Спартак. През 1985 г. футболният клуб се преименува на Спартак. През лятото на 2010 г. се обединява с аматьорския клуб от морския град Владислав (2009 г.) под името Спартак 1918.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “соколите”.

Адрес: Варна 9002, ул. ”Селиолу” 39, ст. ”Спартак”.
Телефон: (+359 52) 653756.
E-mail: press@spartak1918.com.

Клубни върхове:
девето място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
трето място в “А” група: 1955 г. (като Спартак) и 1983/84 г. (като ЖСК Спартак).
два пъти финалист в турнира за Националната купа: веднъж на Купата на Съветската армия - 1960/61 г. и веднъж на Купата на България - 1982/83 г. (като ЖСК-Спартак).
осминафиналист в турнира за Купата на националните купи: 1983/84 г. (като ЖСК-Спартак).

В
12.10.1988 (35 г.)
В
22.03.2002 (22 г.)
В
11.09.2003 (20 г.)
В
09.08.2002 (21 г.)
З
09.12.2003 (20 г.)
Зд
13.02.1989 (35 г.)
Зц
16.10.1992 (31 г.)
Зц
14.02.1997 (27 г.)
Зл
19.12.2003 (20 г.)
Зл
05.03.2004 (20 г.)
Х
18.04.2004 (19 г.)
Х
08.08.2005 (18 г.)
Хо
31.08.1990 (33 г.)
Хо
29.05.2001 (22 г.)
Хо
25.07.1993 (30 г.)
Хо
25.10.2001 (22 г.)
Хд
24.06.1998 (25 г.)
Хц
07.06.1993 (30 г.)
Хл
15.02.1992 (32 г.)
Хп
20.09.2003 (20 г.)
Ха
30.05.1999 (24 г.)
Ха
18.08.2002 (21 г.)
Кд
12.09.1998 (25 г.)
Кд
14.07.1994 (29 г.)
Н
04.03.1995 (29 г.)
Н
08.03.2005 (19 г.)
треньори:
Т
04.01.1973 (51 г.)
напуснали:
Т
05.10.1987 (36 г.)
Хо
23.07.2003 (20 г.)
Зд
31.01.1999 (25 г.)
Хп
10.10.2001 (22 г.)
Ха
14.03.1993 (31 г.)
Кд
03.03.2003 (21 г.)
Кл
23.01.1995 (29 г.)
Ха
03.10.1999 (24 г.)
Т
11.07.1980 (43 г.)

Спартак 1918 (Варна)

"А" ОГ Варна - подгрупа А2
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 17:00 1 кръг Г Камчиец 1945 (Дългопол) 1:2
18.09.2016 17:00 2 кръг Д Вихър 2016 (Вълчи дол) 5:0
05.11.2016 11:00 3 кръг Г Устрем (Караманите) 3:0
02.10.2016 16:00 4 кръг Г Искра (Генерал Киселово) 3:0
09.10.2016 16:00 5 кръг Д Спортист (Михалич) 3:0
16.10.2016 16:00 6 кръг Г Овеч 2016 (Провадия) 0:2
23.10.2016 16:00 7 кръг Д Факел 1935 (Гроздьово) 9:0
29.10.2016 14:00 8 кръг Г Бабушки орли (Момчилово) 1:0
20.11.2016 14:00 9 кръг Д Спринт (Белоградец) 5:0
12.03.2017 15:00 10 кръг Д Камчиец 1945 (Дългопол) 0:1
19.03.2017 15:00 11 кръг Г Вихър 2016 (Вълчи дол) 4:0
02.04.2017 16:00 12 кръг Д Устрем (Караманите) 3:0
09.04.2017 16:00 13 кръг Д Искра (Генерал Киселово) 5:0
22.04.2017 16:00 14 кръг Г Спортист (Михалич) 4:1
10.05.2017 17:00 15 кръг Д Овеч 2016 (Провадия) 2:0
07.05.2017 17:00 16 кръг Г Факел 1935 (Гроздьово) 3:1
14.05.2017 17:00 17 кръг Д Бабушки орли (Момчилово) 2:0
21.05.2017 17:00 18 кръг Г Спринт (Белоградец) 7:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Овеч 2016 (Провадия) 18 15 2 1 81:14 47
2 Спартак 1918 (Варна) 18 15 0 3 60:7 45
3 Камчиец 1945 (Дългопол) 18 13 2 3 46:19 41
4 Вихър 2016 (Вълчи дол) 18 9 2 7 40:48 29
5 Устрем (Караманите) 18 8 2 8 35:29 26
"А" ОГ Варна - Финали
Дата Фаза Противник Рез.
1/2 финали
28.05.2017 18:00 - Г Ботев (Брестак) 2:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
29.04.2017 14:30 - Г Суворово 1 (Суворово) 4:3

Спартак 1918 (Варна)

ЮСВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
07.09.2016 14:00 1 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 2:3
14.09.2016 16:00 2 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:4
21.09.2016 16:00 3 кръг Д Волов (Шумен) 1:0
28.09.2016 16:00 4 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:0
05.10.2016 15:00 5 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 0:2
12.10.2016 15:00 6 кръг Г Аксаково 1948 (Аксаково) анл.
19.10.2016 15:00 7 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 2:1
26.10.2016 15:00 8 кръг Д Калиакра (Каварна) 1:3
02.11.2016 14:00 9 кръг Г Локомотив 2008 (Каспичан) 4:0
08.03.2017 14:00 10 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 2:3
15.03.2017 15:00 11 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:4
22.03.2017 15:00 12 кръг Г Волов (Шумен) 3:8
29.03.2017 15:00 13 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:2
10.05.2017 16:00 14 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 3:0
- 15 кръг
почива
19.04.2017 16:00 16 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 2:3
26.04.2017 16:00 17 кръг Г Калиакра (Каварна) 1:3
03.05.2017 16:00 18 кръг Д Локомотив 2008 (Каспичан) 9:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Добруджа 1919 (Добрич) 16 7 4 5 32:23 25
6 Доростол 2013 (Силистра) 16 7 1 8 34:33 22
7 Спартак 1918 (Варна) 16 5 1 10 33:36 16
8 Суворово 1 (Суворово) 16 4 0 12 23:64 12
9 Локомотив 2008 (Каспичан) 16 0 0 16 8:85 0

Спартак 1918 (Варна)

ЮМВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
22.02.2017 10:00 1 кръг Д Волов (Шумен) 0:3
16.09.2016 10:00 2 кръг Д Черно море (Варна) 0:2
22.09.2016 10:00 3 кръг Г Септември 98 (Тервел) 7:0
25.09.2016 10:00 4 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 3:0
02.10.2016 10:00 5 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 2:1
09.10.2016 10:00 6 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 2:2
- 7 кръг
почива
22.10.2016 10:00 8 кръг Д Хитрино (Хитрино) 4:0
30.10.2016 10:00 9 кръг Г Спартак 1918 II (Варна) 3:0
04.11.2016 10:00 10 кръг Д Интер (Добрич) 0:0
11.11.2016 10:00 11 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:1
20.11.2016 10:00 12 кръг Д Варненчик (Варна) 3:0
27.11.2016 10:00 13 кръг Г Калиакра (Каварна) 6:2
04.12.2016 10:00 14 кръг Д Ботев (Нови пазар) 6:1
11.12.2016 10:00 15 кръг Г Атлетик (Провадия) 8:0
26.02.2017 10:00 16 кръг Г Волов (Шумен) 0:3
05.03.2017 10:00 17 кръг Г Черно море (Варна) 0:3
12.03.2017 10:00 18 кръг Д Септември 98 (Тервел) 0:3
19.03.2017 10:00 19 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 0:3
27.03.2017 10:00 20 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 0:3
02.04.2017 10:00 21 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:3
- 22 кръг
почива
12.04.2017 10:00 23 кръг Г Хитрино (Хитрино) 0:3
16.04.2017 10:00 24 кръг Д Спартак 1918 II (Варна) 0:3
23.04.2017 10:00 25 кръг Г Интер (Добрич) 0:3
30.04.2017 10:00 26 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
07.05.2017 10:00 27 кръг Г Варненчик (Варна) анл.
14.05.2017 10:00 28 кръг Д Калиакра (Каварна) 0:3
21.05.2017 10:00 29 кръг Г Ботев (Нови пазар) 0:3
28.05.2017 10:00 30 кръг Д Атлетик (Провадия) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Хитрино (Хитрино) 28 7 0 21 35:87 21
12 Септември 98 (Тервел) 28 4 0 24 21:164 12
13 Атлетик (Провадия) 28 3 0 25 20:145 9
14 Варненчик (Варна) 27 4 2 21 16:81 14
15 Спартак 1918 (Варна) 27 9 3 15 45:51 30

Спартак 1918 II (Варна)

ЮМВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 10:00 1 кръг Г Хитрино (Хитрино) 4:1
18.09.2016 10:00 2 кръг Г Волов (Шумен) 2:2
22.09.2016 10:00 3 кръг Д Интер (Добрич) 1:1
25.09.2016 10:00 4 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:11
02.10.2016 10:00 5 кръг Д Варненчик (Варна) 2:2
09.10.2016 10:00 6 кръг Г Калиакра (Каварна) 5:5
16.10.2016 10:00 7 кръг Д Ботев (Нови пазар) 5:2
22.10.2016 10:00 8 кръг Г Атлетик (Провадия) 3:1
30.10.2016 10:00 9 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 0:3
04.11.2016 10:00 10 кръг Г Черно море (Варна) 0:7
12.11.2016 10:00 11 кръг Д Септември 98 (Тервел) 10:0
20.11.2016 10:00 12 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:4
27.11.2016 10:00 13 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 0:3
04.12.2016 11:00 14 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:2
- 15 кръг
почива
26.02.2017 10:00 16 кръг Д Хитрино (Хитрино) 8:1
05.03.2017 10:00 17 кръг Д Волов (Шумен) 3:1
12.03.2017 10:00 18 кръг Г Интер (Добрич) 1:0
19.03.2017 10:00 19 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
27.03.2017 10:00 20 кръг Г Варненчик (Варна) 3:0
02.04.2017 12:00 21 кръг Д Калиакра (Каварна) 2:2
09.04.2017 10:00 22 кръг Г Ботев (Нови пазар) 2:1
12.04.2017 10:00 23 кръг Д Атлетик (Провадия) 6:0
16.04.2017 10:00 24 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 3:0
23.04.2017 15:00 25 кръг Д Черно море (Варна) 0:5
30.04.2017 10:00 26 кръг Г Септември 98 (Тервел) 2:0
07.05.2017 10:00 27 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 6:1
14.05.2017 10:00 28 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 1:0
21.05.2017 10:00 29 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:2
- 30 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Доростол 2013 (Силистра) 28 16 3 9 70:41 51
6 Светкавица Търговище (Търговище) 28 15 3 10 63:42 48
7 Спартак 1918 II (Варна) 28 14 5 9 71:61 47
8 Интер (Добрич) 28 14 4 10 72:33 46
9 Калиакра (Каварна) 28 12 3 13 73:83 39

Спартак 1918 II (Варна)

ЮМВ: Варна - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 10:00 1 кръг Г Спортист 2011 (Генерал Тошево) 1:0
17.09.2016 12:00 2 кръг Д ФК Спартак (Варна) 0:1
25.09.2016 14:00 3 кръг Г Провадия (Провадия) 0:4
01.10.2016 10:00 4 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 1:1
09.10.2016 10:00 5 кръг Г Аврен (Аврен) 1:4
- 6 кръг
почива
22.10.2016 14:30 7 кръг Д Черноморец (Балчик) 11:0
29.10.2016 10:00 8 кръг Д Спортист 2011 (Генерал Тошево) 3:0
04.11.2016 10:00 9 кръг Г ФК Спартак (Варна) 1:8
11.11.2016 14:00 10 кръг Д Провадия (Провадия) 3:1
20.11.2016 10:00 11 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 0:10
12.03.2017 10:00 12 кръг Д Аврен (Аврен) 0:3
- 13 кръг
почива
27.03.2017 10:00 14 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:3
02.04.2017 10:00 15 кръг Г Спортист 2011 (Генерал Тошево) 0:3
09.04.2017 10:00 16 кръг Д ФК Спартак (Варна) анл.
16.04.2017 10:00 17 кръг Г Провадия (Провадия) 0:3
23.04.2017 10:00 18 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 0:3
30.04.2017 10:00 19 кръг Г Аврен (Аврен) 0:3
- 20 кръг
почива
14.05.2017 10:00 21 кръг Д Черноморец (Балчик) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Спортист 2011 (Генерал Тошево) 18 10 6 2 80:13 36
4 Аврен (Аврен) 18 7 1 10 32:57 22
5 Черноморец (Балчик) 18 3 0 15 14:128 9
6 ФК Спартак (Варна) 17 6 1 10 33:41 19
7 Спартак 1918 II (Варна) 17 4 1 12 21:50 13

Спартак 1918 (Варна)

Елитна група (U-15) - Североизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 10:00 1 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 4:1
17.09.2016 10:00 2 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) 3:0
24.09.2016 14:00 3 кръг Г ФК Спартак (Варна) 2:0
- 4 кръг
почива
08.10.2016 14:00 5 кръг Г Аристон (Русе) 4:1
15.10.2016 14:00 6 кръг Д Юнак (Варна) 6:0
22.10.2016 14:00 7 кръг Г Черно море (Варна) 1:4
29.10.2016 14:00 8 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:7
07.11.2016 14:00 9 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 0:3
11.03.2017 10:00 10 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:3
18.03.2017 14:00 11 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 1:3
25.03.2017 14:00 12 кръг Д ФК Спартак (Варна) 4:0
- 13 кръг
почива
08.04.2017 12:00 14 кръг Д Аристон (Русе) 1:0
15.04.2017 14:00 15 кръг Г Юнак (Варна) 3:0
22.04.2017 12:30 16 кръг Д Черно море (Варна) 1:5
30.04.2017 14:00 17 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:3
06.05.2017 14:00 18 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Черно море (Варна) 16 12 0 4 63:13 36
4 Добруджа 1919 (Добрич) 16 9 0 7 43:37 27
5 Спартак 1918 (Варна) 16 8 0 8 32:32 24
6 Шумен 2007 (Шумен) 16 6 1 9 28:56 19
7 Аристон (Русе) 16 4 1 11 23:53 13

Спартак 1918 (Варна)

Деца: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
22.02.2017 1 кръг Д Волов (Шумен) 0:3
17.09.2016 11:30 2 кръг Д Черно море (Варна) 0:9
22.09.2016 11:30 3 кръг Г Септември 98 (Тервел) 2:1
25.09.2016 11:30 4 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 0:4
02.10.2016 11:30 5 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 0:6
09.10.2016 11:30 6 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 2:1
- 7 кръг
почива
22.10.2016 11:30 8 кръг Д Хитрино (Хитрино) 1:1
30.10.2016 11:30 9 кръг Г Спартак 1918 II (Варна) 2:1
04.11.2016 11:30 10 кръг Д Интер (Добрич) 0:4
11.11.2016 11:30 11 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:5
20.11.2016 11:30 12 кръг Д Варненчик (Варна) 2:2
27.11.2016 11:30 13 кръг Г Калиакра (Каварна) 4:4
04.12.2016 11:30 14 кръг Д Ботев (Нови пазар) 2:3
11.12.2016 11:30 15 кръг Г Атлетик (Провадия) 5:4
26.02.2017 11:30 16 кръг Г Волов (Шумен) 0:3
05.03.2017 11:30 17 кръг Г Черно море (Варна) 0:3
12.03.2017 11:30 18 кръг Д Септември 98 (Тервел) 0:3
19.03.2017 11:30 19 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 0:3
27.03.2017 11:30 20 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 0:3
02.04.2017 11:30 21 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:3
- 22 кръг
почива
12.04.2017 11:30 23 кръг Г Хитрино (Хитрино) 0:3
16.04.2017 11:30 24 кръг Д Спартак 1918 II (Варна) 0:3
23.04.2017 11:30 25 кръг Г Интер (Добрич) 0:3
30.04.2017 11:30 26 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
07.05.2017 11:30 27 кръг Г Варненчик (Варна) анл.
14.05.2017 11:30 28 кръг Д Калиакра (Каварна) 0:3
21.05.2017 11:30 29 кръг Г Ботев (Нови пазар) 0:3
28.05.2017 11:30 30 кръг Д Атлетик (Провадия) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Волов (Шумен) 28 7 6 15 43:79 27
12 Спартак 1918 II (Варна) 28 5 1 22 25:136 16
13 Хитрино (Хитрино) 28 4 3 21 36:129 15
14 Варненчик (Варна) 27 3 2 22 12:80 11
15 Спартак 1918 (Варна) 27 4 3 20 21:87 15

Спартак 1918 II (Варна)

Деца: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 11:30 1 кръг Г Хитрино (Хитрино) 1:6
18.09.2016 11:30 2 кръг Г Волов (Шумен) 0:6
22.09.2016 11:30 3 кръг Д Интер (Добрич) 0:5
25.09.2016 11:30 4 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:18
02.10.2016 11:30 5 кръг Д Варненчик (Варна) 0:2
09.10.2016 11:30 6 кръг Г Калиакра (Каварна) 2:9
16.10.2016 11:30 7 кръг Д Ботев (Нови пазар) 2:0
22.10.2016 11:30 8 кръг Г Атлетик (Провадия) 0:3
30.10.2016 11:30 9 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 1:2
04.11.2016 11:30 10 кръг Г Черно море (Варна) 0:13
12.11.2016 11:30 11 кръг Д Септември 98 (Тервел) 0:11
20.11.2016 11:30 12 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:3
27.11.2016 11:30 13 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 0:2
04.12.2016 12:30 14 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:8
- 15 кръг
почива
26.02.2017 11:30 16 кръг Д Хитрино (Хитрино) 5:0
05.03.2017 11:30 17 кръг Д Волов (Шумен) 2:2
12.03.2017 11:30 18 кръг Г Интер (Добрич) 0:10
19.03.2017 11:30 19 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:4
27.03.2017 11:30 20 кръг Г Варненчик (Варна) 3:0
02.04.2017 13:30 21 кръг Д Калиакра (Каварна) 2:6
09.04.2017 11:30 22 кръг Г Ботев (Нови пазар) 0:6
12.04.2017 11:30 23 кръг Д Атлетик (Провадия) 0:4
16.04.2017 11:30 24 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 3:0
23.04.2017 16:30 25 кръг Д Черно море (Варна) 0:4
30.04.2017 11:30 26 кръг Г Септември 98 (Тервел) 1:4
07.05.2017 11:30 27 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 0:2
14.05.2017 11:30 28 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 0:6
21.05.2017 11:30 29 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:0
- 30 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Атлетик (Провадия) 28 10 2 16 50:74 32
11 Волов (Шумен) 28 7 6 15 43:79 27
12 Спартак 1918 II (Варна) 28 5 1 22 25:136 16
13 Хитрино (Хитрино) 28 4 3 21 36:129 15
14 Варненчик (Варна) 27 3 2 22 12:80 11


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Спартак 1918 (Варна)

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:44 сезона
"Б" група:24 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

Интернет страници