ЦСКА (София)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 5 май 1948 г. - след обединение на физкултурните дружества Септември (1944 г.) и Централен дом на войската (1948 г.).

Имена: Септември при ЦДВ (през 1948 г.), ЦДНВ (през 1949 г.), ОНВ (през 1950 г.), ЦДНВ (през 1951 г.), ЦДНА (през 1952 г.), ОСГ (през 1953 г.), ЦДНА (от 1954 до 1964 г.), ЦСКА Червено знаме (от 1964 г. - след обединение с Червено знаме), ЦСКА Септемврийско знаме (от 1969 г. - след обединение със Септември). През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб ЦСКА Септемврийско знаме, който започва да се развива самостоятелно. На 17 юли същата година той е преименуван на Средец, а от 1986 г. пред името му е добавена абревиатурата ЦФКА. През 1989 г. възстановява своето популярно название - ЦСКА.

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: “армейците” или “червените”.

Адрес: София 1164, бул. "Драган Цанков" 3.
Телефон: (+359 2) 8654877.
E-mail: akar@cska.bg.

Клубни върхове:
първо място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
31 пъти шампион на България: 1948 (като Септември при ЦДВ), 1951 (като ЦДНВ), 1952, 1954, 1955, 1956, 1957, 1958, 1958/59, 1959/60, 1960/61, 1961/62 (като ЦДНА), 1965/66 (като ЦСКА Червено знаме), 1968/69, 1970/71, 1971/72, 1972/73, 1974/75, 1975/76, 1979/80, 1980/81, 1981/82, 1982/83 (като ЦСКА Септемврийско знаме), 1986/87, 1988/89 (като ЦФКА Средец), 1989/90, 1991/92, 1996/97, 2002/03, 2004/05 и 2008/09 г.
21 пъти носител на Националната купа: 9 пъти на Купата на Съветската армия - 1951 (като ЦДНВ), 1954, 1955, 1960/61 (като ЦДНА), 1964/65 (като ЦСКА Червено знаме), 1968/69, 1971/72, 1972/73 и 1973/74 г. (като ЦСКА Септемврийско знаме) и 12 пъти на Купата на България - 1982/83, 1984/85 (като ЦСКА Септемврийско знаме), 1986/87, 1987/88, 1988/89 (като ЦФКА Средец), 1992/93, 1996/97, 1998/99, 2005/06, 2010/11, 2015/16 и 2020/21 г.
4 пъти носител на Суперкупата на България: 1989/90 г. (като ЦФКА Средец), 2006/07, 2008/09 и 2011/12 г.
носител на Купата на България (като второстепенен турнир): 1980/81 г. (като ЦСКА Септемврийско знаме).
4 пъти носител на Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1984/85 (като ЦСКА Септемврийско знаме), 1985/86, 1988/89 г. (като ЦФКА Средец) и 1989/90 г.
два пъти полуфиналист в турнира за Купата на европейските шампиони: 1966/67 г. (като ЦСКА Червено знаме) и 1981/82 г. (като ЦСКА Септемврийско знаме).
полуфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1988/89 г. (като ЦФКА Средец).

ЦСКА (София)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
10.07.2022 21:00 1 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 3:0 Диема спорт
16.07.2022 18:30 2 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 1:1 Диема спорт
25.07.2022 20:30 3 кръг Д Черно море (Варна) 1:0 Диема спорт
31.07.2022 21:00 4 кръг Д Берое (Стара Загора) 5:1 Диема спорт
отложен 5 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
14.08.2022 20:00 6 кръг Д Септември (София) 1:0 Диема спорт
отложен 7 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
29.08.2022 20:30 8 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) -:- Диема спорт
03.09.2022 17:45 9 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:- Диема спорт
11.09.2022 17:45 10 кръг Д Славия 1913 (София) -:- Диема спорт
18.09.2022 16:45 11 кръг Г Левски (София) -:- Диема спорт
01.10.2022 12 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
08.10.2022 13 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
15.10.2022 14 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
22.10.2022 15 кръг Г Ботев (Враца) -:-
29.10.2022 16 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
05.11.2022 17 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
12.11.2022 18 кръг Г Черно море (Варна) -:-
19.11.2022 19 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
11.02.2023 20 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
18.02.2023 21 кръг Г Септември (София) -:-
25.02.2023 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
04.03.2023 23 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
11.03.2023 24 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
18.03.2023 25 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
01.04.2023 26 кръг Д Левски (София) -:-
08.04.2023 27 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
15.04.2023 28 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
22.04.2023 29 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
29.04.2023 30 кръг Д Ботев (Враца) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ФК ЦСКА 1948 (София) 6 4 2 0 11:5 14
2 ЦСКА (София) 5 4 1 0 11:2 13
3 Локомотив 1926 (Пловдив) 6 4 1 1 6:4 13
4 Черно море (Варна) 5 4 0 1 5:1 12
5 Лудогорец 1945 (Разград) 4 3 1 0 12:2 10
Лига на конференциите
Дата Фаза Противник Рез.
Втори квалификационен кръг
21.07.2022 18:30 1-ви мач Г Македония Гьорче Петров (Скопие, Мак, 1) 0:0 bTV Action
28.07.2022 20:00 реванш Д Македония Гьорче Петров (Скопие, Мак, 1) 4:0 Диема спорт
Трети квалификационен кръг
04.08.2022 20:00 1-ви мач Д Сейнт Патрикс (Дъблин, Ирл, 1) 0:1 Диема спорт
11.08.2022 21:45 реванш Г Сейнт Патрикс (Дъблин, Ирл, 1) 2:0 Диема спорт
Плейофи
18.08.2022 20:00 1-ви мач Д Базел 1893 (Базел, Швейц, 1) -:- Диема спорт
25.08.2022 20:00 реванш Г Базел 1893 (Базел, Швейц, 1) -:- Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
18.06.2022 17:15 - Д Гройтер Фюрт (Фюрт, Германия, 2) 1:4 Диема спорт
21.06.2022 19:30 - Г Кематен (Кематен ин Тирол, Австрия, 4) 5:3 Диема спорт
24.06.2022 19:00 - Г Ред Бул (Залцбург, Австрия, 1) 1:2 Диема спорт
27.06.2022 18:00 - Д Шепши (Сфънту Георге, Румъния, 1) 0:4 Диема спорт
28.06.2022 19:00 - Д Ференцварош (Будапеща, Унгария, 1) анл. Диема спорт
05.07.2022 20:00 - Д Спортист 2009 (Своге) 2:0 Диема спорт

ЦСКА II (София)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "Б"
06.08.2022 18:00 1 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:1
15.08.2022 18:00 2 кръг Д Гранит (Владая) 3:2
20.08.2022 18:00 3 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
27.08.2022 18:00 4 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
03.09.2022 17:00 5 кръг Г Надежда (Доброславци) -:-
10.09.2022 17:00 6 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) -:-
17.09.2022 17:00 7 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
24.09.2022 17:00 8 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
01.10.2022 16:00 9 кръг Г Левски II (София) -:-
- 10 кръг
почива
15.10.2022 16:00 11 кръг Д Септември (Симитли) -:-
22.10.2022 16:00 12 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
29.10.2022 16:00 13 кръг Г Гранит (Владая) -:-
05.11.2022 14:00 14 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
12.11.2022 14:00 15 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
19.11.2022 14:00 16 кръг Д Надежда (Доброславци) -:-
26.11.2022 14:00 17 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) -:-
03.12.2022 14:00 18 кръг Д Вихрен (Сандански) -:-
- 19 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 20 кръг Д Левски II (София) -:-
- 21 кръг
почива
- 22 кръг Г Септември (Симитли) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Кюстендил (Кюстендил) 2 1 1 0 5:1 4
2 Вихрен (Сандански) 2 1 1 0 5:3 4
3 ЦСКА II (София) 2 1 1 0 4:3 4
4 Левски II (София) 2 1 0 1 4:2 3
5 Гранит (Владая) 2 1 0 1 4:4 3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
08.07.2022 18:00 - Д Вихрен (Сандански) 1:1
13.07.2022 18:00 - Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:2
16.07.2022 18:00 - Д Надежда (Доброславци) 6:0
23.07.2022 10:30 - Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:1
30.07.2022 11:00 - Д Оборище (Панагюрище) 2:2

ЦСКА (София)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
10.08.2022 11:30 1 кръг Д Септември (София) 3:0
13.08.2022 11:00 2 кръг Г Славия 1913 (София) 1:3
18.08.2022 3 кръг Д Национал (София) -:-
28.08.2022 4 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 5 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
- 6 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 7 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 8 кръг Д Левски (София) -:-
- 9 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 10 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 11 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 12 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 13 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 14 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 16 кръг Г Септември (София) -:-
- 17 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 18 кръг Г Национал (София) -:-
- 19 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 20 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
- 21 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 22 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 23 кръг Г Левски (София) -:-
- 24 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 25 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 26 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 27 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 28 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
- 29 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 30 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Черно море (Варна) 2 1 1 0 2:1 4
6 Локомотив 1926 (Пловдив) 2 1 1 0 1:0 4
7 ЦСКА (София) 2 1 0 1 4:3 3
8 Септември (София) 2 1 0 1 3:3 3
9 Черноморец 1919 (Бургас) 2 1 0 1 1:3 3

ЦСКА (София)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
10.08.2022 09:30 1 кръг Д Септември (София) 0:2
13.08.2022 09:00 2 кръг Г Славия 1913 (София) 5:0
18.08.2022 3 кръг Д Национал (София) -:-
28.08.2022 4 кръг Д Звезденбург (Бургас) -:-
- 5 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 6 кръг Д Дунав от Русе (Русе) -:-
- 7 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
- 8 кръг Д Левски (София) -:-
- 9 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 10 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 11 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 12 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 13 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 14 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 16 кръг Г Септември (София) -:-
- 17 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 18 кръг Г Национал (София) -:-
- 19 кръг Г Звезденбург (Бургас) -:-
- 20 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 21 кръг Г Дунав от Русе (Русе) -:-
- 22 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 23 кръг Г Левски (София) -:-
- 24 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 25 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 26 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 27 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 28 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
- 29 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 30 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Локомотив 1926 (Пловдив) 2 1 1 0 5:4 4
8 Черно море (Варна) 2 1 0 1 3:4 3
9 ЦСКА (София) 2 1 0 1 5:2 3
10 Пловдив 2015 (Пловдив) 2 1 0 1 4:4 3
11 Спартак (Плевен) 2 1 0 1 1:4 3


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

ЦСКА (София)

Химн

Стадион

Стадион "Българска армия"

Стадион "Българска армия"
(в в Борисовата градина)
капацитет: 22 015 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:73 сезона
"Б" група: -

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 53.741 6
октомври 2019 66.043 3
септември 2019 55.985 4
август 2019 53.988 6
май 2019 96.783 1
април 2019 58.259 4
март 2019 56.404 3
ноември 2018 66.040 2
октомври 2018 63.095 3
септември 2018 57.931 4
май 2018 112.689 1
април 2018 40.921 11
март 2018 79.941 2
ноември 2017 71.719 1
октомври 2017 70.752 1
септември 2017 75.934 1
август 2017 68.657 4
май 2017 59.760 4
април 2017 85.007 1
март 2017 50.159 7
ноември 2016 78.904 1
октомври 2016 38.463 10
септември 2016 54.326 6
август 2016 55.164 5
май 2016 24.992 15
април 2016 46.414 6
март 2016 18.782 22
ноември 2015 32.744 13
октомври 2015 23.907 18
август 2015 15.673 28
май 2015 60.653 4
април 2015 43.792 8
март 2015 16.350 26
декември 2014 65.272 3
октомври 2014 84.895 1
септември 2014 60.051 1
май 2014 54.705 5
април 2014 75.850 1
март 2014 68.559 2
декември 2013 46.993 5
ноември 2013 49.633 4
септември 2013 54.026 4
август 2013 40.895 10
май 2013 54.665 2
април 2013 66.044 2
март 2013 47.769 7
ноември 2012 50.484 6
октомври 2012 86.462 1
септември 2012 45.007 7
май 2012 35.846 15
април 2012 61.126 3
март 2012 46.481 9
ноември 2011 69.294 2
октомври 2011 47.097 6
септември 2011 56.960 5
август 2011 64.126 4
май 2011 47.350 5
април 2011 75.072 2
март 2011 65.961 3
ноември 2010 65.854 2
октомври 2010 57.126 5
септември 2010 43.547 11
август 2010 37.194 10
всички

Интернет страници