Ботев (Враца)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Ботев, чиито име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2005 г., е основан през 1923 г. - след обединение на кварталните спортни клубове Левски (бивш Раковски), Светкавица и Шипка, развиващи дейност от 1921 г.

Имена: Ботев (от 1923 до 1927 г.), Васил Кънчов (през 1927 г. - след обединение с Орел), Ботев-Орел 28 (от 1928 до 1930 г.), Ботев (от 1930 до 1949 г.), Динамо (от 1949 до 1953 г.), Спартак (от 1953 до 1957 г.), Ботев (от 1957 до 1985 г.), Враца (от 1985 до 1990 г.), Ботев (от 1990 до 2003 г.). На 9 май 2003 г. футболният клуб е преименуван на Ботев 1921, но престава да поддържа мъжки отбор и постепенно преустановява напълно спортно-състезателна дейност. През лятото на 2005 г. е учреден ОФК Ботев, като преди началото на сезона към новия общински клуб се присъединява Ботев от близкото до Враца село Лиляче. От 2001 до 2008 г. в областния град развива дейност и друг клуб - Враца 2001, който през лятото на 2002 г. приема името Ботев 21.

Клубни цветове: зелен, бял и червен.

Прозвище: -

Адрес: Враца 3000, ст. "Христо Ботев", пощенска кутия 51.
Телефон: (+359 92) 624581.
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в “А” група: 1970/71 г.
два пъти полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1960/61 и 1974/75 г.
полуфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1984/85 г. 

Ботев (Враца)

Северозападна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.08.2015 18:00 1 кръг Д Ботев (Луковит) 5:0
23.08.2015 18:00 2 кръг Г Ювентус (Малчика) 4:0
30.08.2015 18:00 3 кръг Д Кариана (Ерден) 7:0
05.09.2015 17:00 4 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 1:0 Канал 3
13.09.2015 17:00 5 кръг Д Гигант (Белене) 7:1
16.09.2015 17:00 6 кръг Г Вихър (Славяново) 2:0
20.09.2015 17:00 7 кръг Д Севлиево (Севлиево) 5:1
27.09.2015 17:00 8 кръг Г Трявна (Трявна) 0:1
04.10.2015 16:00 9 кръг Д Левски 2007 (Левски) 5:1
10.10.2015 14:00 10 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 1:0 Канал 3
18.10.2015 16:00 11 кръг Д Партизан (Червен бряг) 4:0
23.10.2015 16:00 12 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 4:2
30.10.2015 14:30 13 кръг Г Ботев 2008 (Козлодуй) 2:0
08.11.2015 12:00 14 кръг Д Академик (Свищов) 3:0 Канал 3
15.11.2015 14:30 15 кръг Г Павликени (Павликени) 0:3
28.02.2016 14:30 16 кръг Г Ботев (Луковит) 3:0
05.03.2016 14:30 17 кръг Д Ювентус (Малчика) 6:0
13.03.2016 14:30 18 кръг Г Кариана (Ерден) 2:0
20.03.2016 14:30 19 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 6:1
27.03.2016 17:00 20 кръг Г Гигант (Белене) 3:0
03.04.2016 17:00 21 кръг Д Вихър (Славяново) 4:0
09.04.2016 15:30 22 кръг Г Севлиево (Севлиево) 3:2 Канал 3
17.04.2016 17:00 23 кръг Д Трявна (Трявна) 1:0
24.04.2016 17:00 24 кръг Г Левски 2007 (Левски) 2:0
29.04.2016 15:30 25 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 1:2 Канал 3
04.05.2016 18:00 26 кръг Г Партизан (Червен бряг) 2:0
08.05.2016 18:00 27 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 5:2
15.05.2016 18:00 28 кръг Д Ботев 2008 (Козлодуй) 5:0
22.05.2016 18:00 29 кръг Г Академик (Свищов) 2:1
29.05.2016 18:00 30 кръг Д Павликени (Павликени) 6:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Етър В.Търново (Велико Търново) 30 27 1 2 100:16 82
2 Ботев (Враца) 30 27 0 3 101:17 81
3 Академик (Свищов) 30 19 2 9 58:34 59
4 Левски 2007 (Левски) 30 14 6 10 48:33 48
5 Кариана (Ерден) 30 14 5 11 49:44 47
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Враца / Първи кръг
- -
почива
Област Враца / Финал
14.10.2015 15:00 - Г Локомотив 1929 (Мездра) 3:0
Поток Враца/Монтана/Видин / Първи кръг
20.10.2015 15:00 - Д Кариана (Ерден) 2:1
Поток Враца/Монтана/Видин / Финал
27.10.2015 14:30 - Г Бдин 1923 (Видин) 3:1
Зонален финал
21.11.2015 14:00 - Г Партизан (Червен бряг) 2:3

Ботев (Враца)

ЮСВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2015 16:00 1 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 2:1
30.09.2015 16:00 2 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 1:4
07.10.2015 15:00 3 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 4:0
14.10.2015 15:00 4 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 2:1
21.10.2015 15:00 5 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 1:1
28.10.2015 15:00 6 кръг Г Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 3:2
04.11.2015 14:00 7 кръг Д Ботев 2008 (Козлодуй) 3:0
30.03.2016 16:00 8 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 0:1
06.04.2016 16:00 9 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 1:2
13.04.2016 16:00 10 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 0:3
20.04.2016 16:00 11 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) 1:1
27.04.2016 16:00 12 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 2:1
04.05.2016 16:00 13 кръг Д Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 3:0
11.05.2016 16:00 14 кръг Г Ботев 2008 (Козлодуй) 2:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Спартак Плевен (Плевен) 14 12 0 2 59:10 36
2 Бдин 1923 (Видин) 14 10 1 3 47:25 31
3 Ботев (Враца) 14 7 2 5 25:20 23
4 Етър В.Търново (Велико Търново) 14 6 2 6 35:30 20
5 Ботев 2008 (Козлодуй) 14 5 3 6 32:30 18

Ботев (Враца)

ЮМВ: Враца - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
25.09.2015 17:00 1 кръг Г Дунав 98 (Селановци) 3:0
02.10.2015 16:00 2 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:1
09.10.2015 16:00 3 кръг Г Септември (Гложене) 3:0
16.10.2015 16:00 4 кръг Г Кариана (Ерден) 7:1
23.10.2015 16:00 5 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) 4:0
30.10.2015 14:30 6 кръг Г Ботев 2008 (Козлодуй) 1:1
06.11.2015 14:30 7 кръг Д Торпедо 2004 (Борован) 14:1
13.11.2015 14:30 8 кръг Г Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 1:1
20.11.2015 14:30 9 кръг Д Ботев (Криводол) 6:0
18.03.2016 15:30 10 кръг Д Дунав 98 (Селановци) 3:0
17.05.2016 17:00 11 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:5
01.04.2016 16:00 12 кръг Д Септември (Гложене) 3:0
07.04.2016 17:00 13 кръг Д Кариана (Ерден) 4:2
15.04.2016 16:00 14 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 8:2
22.04.2016 16:00 15 кръг Д Ботев 2008 (Козлодуй) 1:2
13.05.2016 17:00 16 кръг Г Торпедо 2004 (Борован) 9:0
19.05.2016 17:00 17 кръг Д Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 8:2
27.05.2016 18:00 18 кръг Г Ботев (Криводол) 4:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Монтана 1921 (Монтана) 18 17 0 1 99:12 51
2 Ботев (Враца) 18 14 2 2 82:18 44
3 Ботев 2008 (Козлодуй) 18 13 1 4 71:25 40
4 Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 18 12 1 5 60:46 37
5 Локомотив 2012 (Мездра) 18 10 0 8 51:60 30

Ботев (Враца)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2015 16:00 1 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 2:0
- 2 кръг
почива
01.10.2015 15:00 3 кръг Д Видин (Видин) 3:0
08.10.2015 15:00 4 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 1:3
15.10.2015 15:00 5 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 15:1
22.10.2015 15:00 6 кръг Г Кариана (Ерден) 15:0
29.10.2015 15:00 7 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:2
05.11.2015 14:00 8 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 2:3
12.11.2015 14:00 9 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:0
24.03.2016 15:00 10 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 0:1
- 11 кръг
почива
07.04.2016 16:00 12 кръг Г Видин (Видин) 3:0
14.04.2016 16:00 13 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 1:2
21.04.2016 16:00 14 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 10:0
28.04.2016 16:00 15 кръг Д Кариана (Ерден) 12:0
05.05.2016 16:00 16 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:2
12.05.2016 16:00 17 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 2:3
19.05.2016 16:00 18 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Монтана 1921 (Монтана) 16 10 3 3 53:15 33
4 Спартак Плевен (Плевен) 16 10 1 5 56:32 31
5 Ботев (Враца) 16 7 2 7 69:21 23
6 Бдин 1923 (Видин) 16 7 1 8 42:64 22
7 Янтра 1919 (Габрово) 16 4 0 12 24:138 12

Ботев (Враца)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
16.10.2015 14:00 1-ви мач Г Янтра Габрово (Габрово) 0:1
27.10.2015 14:00 реванш Д Янтра Габрово (Габрово) 1:3

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Христо Ботев"

Стадион "Христо Ботев",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:28 сезона
"Б" група:29 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Първа лига 9 място
2017/2018 Втора лига 1 място
2016/2017 Втора лига 10 място
2015/2016 "В" група 2 място
2014/2015 "Б" група 13 място
2013/2014 "Б" група 6 място
2012/2013 "А" група 13 място
2011/2012 "А" група 12 място
2010/2011 "Б" група 1 място
2009/2010 "Б" група 6 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 31.021 20
април 2019 64.097 3
март 2019 35.503 13
ноември 2018 42.797 8
октомври 2018 35.195 10
септември 2018 36.808 11
май 2018 45.696 9
април 2018 41.616 9
март 2018 28.318 18
ноември 2017 33.974 15
октомври 2017 22.919 22
септември 2017 44.016 10
август 2017 34.196 13
май 2017 10.222 59
април 2017 27.088 18
март 2017 26.573 20
ноември 2016 18.918 26
октомври 2016 28.553 18
септември 2016 18.855 28
август 2016 27.469 14
май 2016 11.741 43
април 2016 15.278 29
март 2016 13.350 33
ноември 2015 11.193 46
октомври 2015 13.556 34
август 2015 13.297 37
май 2015 14.959 28
април 2015 17.595 24
март 2015 13.109 38
декември 2014 4.113 82
октомври 2014 30.125 15
септември 2014 23.661 23
май 2014 24.798 16
април 2014 40.752 12
март 2014 31.313 16
ноември 2013 22.622 25
септември 2013 19.654 29
август 2013 19.921 31
май 2013 37.090 13
април 2013 49.433 5
март 2013 19.874 23
ноември 2012 40.642 10
октомври 2012 32.694 16
септември 2012 20.685 23
май 2012 50.036 6
април 2012 29.980 15
март 2012 22.649 24
ноември 2011 32.525 15
октомври 2011 55.349 5
септември 2011 18.517 32
август 2011 20.065 27
май 2011 26.428 19
април 2011 43.145 6
март 2011 28.765 20
ноември 2010 17.821 36
октомври 2010 26.297 23
септември 2010 25.985 21
август 2010 33.606 12
всички

Интернет страници