Пирин (Благоевград)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е през 1946 г. под името Юлий Дерменджиев - след обединение на физкултурните дружества Ботев и Македония (до 1945 г. - Македонска слава).

Хроника: В Благоевград през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До Втората световна война най-известни от тях са Ботев (основан през пролетта на 1924 г.) и Македонска слава - създаден през 1928 г., след обединение на Македония (1923 г.) и Илинден (1924 г.). На 30 декември 1924 г. Ботев е преименуван на Левски, но през 30-те години на ХХ в. отново приема името, с което е учреден. В края на 1946 г. Ботев и Македония (от 17 юни 1945 г. Македонска слава вече се нарича така) са обединени под името Юлий Дерменджиев. Това физкултурно дружество просъществува до есента на 1949 г., когато в града са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип. През 1957 г. всички те се вливат в новообразуваното дружество за физическа култура и спорт Ботев, което от сезон 1969/70 приема името Пирин. В 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. В паузата между двата полусезона на състезателната 2008/09 г. собствениците на третодивизионния футболен клуб Банско 1951 (Банско) стават акционери в Пирин (Благоевград), който от пролетта се премества да играе в планинския град. Преди началото на следващия сезон Пирин на практика прекратява своето съществуване.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “орлетата”.

Адрес: -
Телефон/факс: -
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в “А” група: 1984/85 г.
финалист в турнира за Националната купа: 1991/92 и 1993/94.
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1980/81.

Пирин (Благоевград)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
24.07.2021 18:45 1 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:2 Диема спорт
02.08.2021 21:00 2 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:3 Диема спорт
19.10.2021 15:00 3 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:- Диема спорт
13.08.2021 21:00 4 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 4:1 Диема спорт
22.08.2021 21:00 5 кръг Г ЦСКА (София) 0:1 Диема спорт
29.08.2021 21:00 6 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:3 Диема спорт
10.09.2021 20:30 7 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 1:2 Диема спорт
17.09.2021 18:15 8 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 0:3 Диема спорт
27.09.2021 17:30 9 кръг Д Черно море (Варна) 2:2 Диема спорт
02.10.2021 17:45 10 кръг Г Славия 1913 (София) 1:1 Диема спорт
15.10.2021 18:00 11 кръг Д Ботев (Враца) 3:1 Диема спорт
23.10.2021 18:45 12 кръг Г Левски (София) -:- Диема спорт
31.10.2021 14:15 13 кръг Д Царско село 2015 (София) -:- Диема спорт
06.11.2021 14 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
20.11.2021 15 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
27.11.2021 16 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
01.12.2021 17 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
04.12.2021 18 кръг Д ЦСКА (София) -:-
11.12.2021 19 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
19.02.2022 20 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
26.02.2022 21 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
05.03.2022 22 кръг Г Черно море (Варна) -:-
12.03.2022 23 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
19.03.2022 24 кръг Г Ботев (Враца) -:-
02.04.2022 25 кръг Д Левски (София) -:-
09.04.2022 26 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Арда 1924 (Кърджали) 9 2 4 3 8:8 10
10 Ботев (Враца) 11 2 4 5 12:20 10
11 Пирин (Благоевград) 10 2 2 6 15:19 8
12 Локомотив 1926 (Пловдив) 10 1 5 4 6:9 8
13 ФК ЦСКА 1948 (София) 10 2 2 6 14:21 8
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
22.09.2021 16:00 - Г Банско тийм (Банско) 2:1
Втори кръг (1/8 финали)
27.10.2021 16:00 - Г Славия 1913 (София) -:- Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
25.06.2021 10:00 - Д Марек 1915 (Дупница) 6:1
03.07.2021 13:00 - Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-

Пирин II (Благоевград)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
07.08.2021 18:00 1 кръг Г Оборище (Панагюрище) 0:2
14.08.2021 18:00 2 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 1:2
18.08.2021 18:00 3 кръг Г Левски (Чепинци) 2:2
21.08.2021 18:00 4 кръг Д Вихрен (Сандански) 2:2
29.08.2021 18:00 5 кръг Г Хебър 1918 II (Пазарджик) 2:2
04.09.2021 17:00 6 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 0:5
11.09.2021 17:00 7 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:2
18.09.2021 17:00 8 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 0:0
25.09.2021 17:00 9 кръг Г Гранит (Владая) 1:2
02.10.2021 16:00 10 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:3
06.10.2021 16:00 11 кръг Г Беласица (Петрич) 1:3
09.10.2021 16:00 12 кръг Д Банско тийм (Банско) 0:1
16.10.2021 16:00 13 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:3
23.10.2021 16:00 14 кръг Д Надежда (Доброславци) -:-
30.10.2021 16:00 15 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
06.11.2021 14:00 16 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) -:-
13.11.2021 14:00 17 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
20.11.2021 14:00 18 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
27.11.2021 14:00 19 кръг Г Септември II (София) -:-
- 20 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
- 21 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 22 кръг Д Левски (Чепинци) -:-
- 23 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
- 24 кръг Д Хебър 1918 II (Пазарджик) -:-
- 25 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 26 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 27 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 28 кръг Д Гранит (Владая) -:-
- 29 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 30 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 31 кръг Г Банско тийм (Банско) -:-
- 32 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 33 кръг Г Надежда (Доброславци) -:-
- 34 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 35 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) -:-
- 36 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 37 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 38 кръг Д Септември II (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
16 Хебър 1918 II (Пазарджик) 12 2 3 7 10:22 9
17 ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 13 1 4 8 12:20 7
18 Надежда (Доброславци) 13 1 3 9 7:30 6
19 Пирин II (Благоевград) 13 0 4 9 9:29 4
20 Левски (Чепинци) 13 0 1 12 8:45 1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
21.07.2021 18:00 - Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-

Пирин (Благоевград)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
01.09.2021 17:00 1 кръг Д Миньор (Перник) 1:1
05.09.2021 14:00 2 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:2
12.09.2021 14:00 3 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 8:2
19.09.2021 14:00 4 кръг Г Вихрен (Сандански) 2:1
23.09.2021 16:00 5 кръг Д Барокко (София) 5:0
26.09.2021 14:00 6 кръг Д Беласица (Петрич) 0:0
03.10.2021 11:00 7 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 1:1
10.10.2021 14:00 8 кръг Д Чавдар (Етрополе) 8:1
отложен 9 кръг Г Септември (Симитли) -:-
24.10.2021 14:00 10 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
31.10.2021 14:00 11 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
07.11.2021 14:00 12 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
14.11.2021 14:00 13 кръг Г Ботев 57 СУ (София) -:-
21.11.2021 14:00 14 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
28.11.2021 14:00 15 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
- 16 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 17 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 18 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 19 кръг Д Вихрен (Сандански) -:-
- 20 кръг Г Барокко (София) -:-
- 21 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 22 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 23 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 24 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 25 кръг Г Орлета (Пазарджик) -:-
- 26 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 27 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 28 кръг Д Ботев 57 СУ (София) -:-
- 29 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 30 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Вихрен (Сандански) 7 5 1 1 16:6 16
6 Барокко (София) 9 5 1 3 18:19 16
7 Пирин (Благоевград) 8 4 3 1 25:8 15
8 Левски Раковски (София) 8 5 0 3 17:13 15
9 Кюстендил (Кюстендил) 8 4 1 3 21:13 13

Пирин (Благоевград)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
20.08.2021 10:30 1 кръг Г Левски (София) 0:7
28.08.2021 10:30 2 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 2:1
04.09.2021 11:00 3 кръг Г Славия 1913 (София) 0:0
11.09.2021 16:00 4 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:1
19.09.2021 13:00 5 кръг Г Септември (София) 0:2
26.09.2021 10:30 6 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:0
03.10.2021 13:00 7 кръг Г ЦСКА (София) 0:2
10.10.2021 15:00 8 кръг Д Национал (София) 1:2
17.10.2021 10:30 9 кръг Г Розова долина (Казанлък) 3:1
24.10.2021 11:00 10 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
31.10.2021 10:30 11 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 12 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 13 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 14 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 15 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 16 кръг Д Левски (София) -:-
- 17 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
- 18 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 19 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 20 кръг Д Септември (София) -:-
- 21 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 22 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 23 кръг Г Национал (София) -:-
- 24 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
- 25 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 26 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 27 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 28 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 29 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 30 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Черно море (Варна) 9 4 1 4 17:12 13
10 Национал (София) 8 3 2 3 10:14 11
11 Пирин (Благоевград) 9 2 2 5 6:16 8
12 Спартак 1918 (Варна) 9 2 2 5 9:9 8
13 Етър ВТ (Велико Търново) 8 1 4 3 4:10 7

Пирин (Благоевград)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона I
Дата Фаза Противник Рез.
28.08.2021 11:00 1 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 3:2
08.09.2021 17:00 2 кръг Д РД Спорт (София) 3:0
11.09.2021 11:00 3 кръг Г Левски Раковски (София) 1:2
18.09.2021 11:00 4 кръг Д Барокко (София) 4:1
25.09.2021 11:00 5 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 1:2
02.10.2021 11:00 6 кръг Д Вихрен (Сандански) 2:1
09.10.2021 11:00 7 кръг Г Миньор (Перник) 0:1
16.10.2021 11:00 8 кръг Д Развитие МФ (София) 1:0
23.10.2021 11:00 9 кръг Г ЦСКА (София) -:-
30.10.2021 11:00 10 кръг Д Септември (София) -:-
06.11.2021 11:00 11 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 12 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 13 кръг Г РД Спорт (София) -:-
- 14 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 15 кръг Г Барокко (София) -:-
- 16 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 17 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
- 18 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 19 кръг Г Развитие МФ (София) -:-
- 20 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 21 кръг Г Септември (София) -:-
- 22 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ЦСКА (София) 8 7 1 0 42:3 22
2 Царско село 2015 (София) 8 6 1 1 30:6 19
3 Пирин (Благоевград) 8 5 0 3 15:9 15
4 Кюстендил (Кюстендил) 7 4 0 3 11:16 12
5 Миньор (Перник) 8 3 3 2 8:17 12

Пирин (Благоевград)

Деца: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
28.08.2021 13:00 1 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 0:5
08.09.2021 15:00 2 кръг Д Беласица (Петрич) 8:0
11.09.2021 13:00 3 кръг Г Левски Раковски (София) 5:2
18.09.2021 13:00 4 кръг Д Ботев 57 СУ (София) 4:1
25.09.2021 13:00 5 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 6:0
02.10.2021 13:00 6 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 6:2
09.10.2021 13:00 7 кръг Г Миньор (Перник) 2:2
16.10.2021 13:00 8 кръг Д Спортист 13 (София) 3:2
23.10.2021 13:00 9 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
30.10.2021 13:00 10 кръг Д Витоша 13 (София) -:-
06.11.2021 13:00 11 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 12 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
- 13 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 14 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 15 кръг Г Ботев 57 СУ (София) -:-
- 16 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 17 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
- 18 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 19 кръг Г Спортист 13 (София) -:-
- 20 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 21 кръг Г Витоша 13 (София) -:-
- 22 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Витоша 13 (София) 7 7 0 0 35:4 21
2 ФК ЦСКА 1948 (София) 8 7 0 1 36:5 21
3 Пирин (Благоевград) 8 6 1 1 34:14 19
4 Хебър 1918 (Пазарджик) 7 6 0 1 25:5 18
5 Ботев 57 СУ (София) 8 4 1 3 25:12 13

Пирин (Благоевград)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
- -
почива
Област Благоевград / Финал
- - Г Малеш/Беласица П
Югозападна България / Финали
29.09.2021 15:00 - Г ЦСКА (София) 0:6

Пирин (Благоевград)

Държавно първенство за жени
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
29.08.2021 18:00 1 кръг Г Риал (Ковачевци) 0:4
04.09.2021 11:00 2 кръг Д НСА (София) 0:8
12.09.2021 16:30 3 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
25.09.2021 16:00 4 кръг Д Енко (Пловдив) 1:0
02.10.2021 13:30 5 кръг Г Олимпия (Шумен) 7:2
отложен 6 кръг Д Янтра 2013 (Габрово) -:-
отложен 7 кръг Г ЛП Супер спорт (София) -:-
30.10.2021 14:30 8 кръг Д Пълдин (Пловдив) -:-
06.11.2021 14:00 9 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
13.11.2021 13:30 10 кръг Д Спортика (Благоевград) -:-
20.11.2021 13:30 11 кръг Г ЖФК Варна (Варна) -:-
05.03.2022 13:30 12 кръг Д Севлиево лейдис (Севлиево) -:-
13.03.2022 14:00 13 кръг Г Светкавица (Градежница) -:-
19.03.2022 14:30 14 кръг Д Локомотив (Стара Загора) -:-
26.03.2022 15:00 15 кръг Г Барокко (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Спортика (Благоевград) 7 3 0 4 18:21 9
8 Етър ВТ (Велико Търново) 5 2 2 1 17:10 8
9 Пирин (Благоевград) 5 2 1 2 9:15 7
10 ЛП Супер спорт (София) 5 2 0 3 6:8 6
11 Янтра 2013 (Габрово) 5 2 0 3 7:29 6


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Стадион "Христо Ботев"

Стадион "Христо Ботев",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:26 сезона
"Б" група:35 сезона

Последните 10 сезона

2020/2021 Втора лига 1 място
2019/2020 Втора лига 11 място
2018/2019 Втора лига 13 място
2017/2018 Първа лига 14 място
2016/2017 Първа лига 10 място
2015/2016 "А" група 8 място
2014/2015 "Б" група 2 място
2013/2014 "В" група 1 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 - -

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 30.059 16
октомври 2019 24.311 20
септември 2019 24.183 21
август 2019 25.221 23
май 2019 33.618 14
април 2019 17.343 31
март 2019 15.207 39
ноември 2018 23.514 23
октомври 2018 15.201 40
септември 2018 15.534 39
май 2018 18.232 25
април 2018 25.559 18
март 2018 29.713 17
ноември 2017 37.579 14
октомври 2017 36.070 15
септември 2017 44.778 9
август 2017 38.412 10
май 2017 25.612 20
април 2017 70.022 2
март 2017 57.042 3
ноември 2016 42.614 10
октомври 2016 22.823 23
септември 2016 61.265 3
август 2016 23.952 15
май 2016 26.248 13
април 2016 52.878 4
март 2016 22.018 16
ноември 2015 71.937 1
октомври 2015 25.731 14
август 2015 23.909 16
май 2015 36.592 9
април 2015 20.620 17
март 2015 31.808 12
декември 2014 30.416 13
октомври 2014 29.241 17
септември 2014 30.996 15
май 2014 14.706 38
април 2014 21.058 23
март 2014 16.869 25
ноември 2013 20.367 27
септември 2013 21.326 23
август 2013 14.477 48
май 2013 12.976 48
април 2013 16.436 36
март 2013 12.778 48
ноември 2012 15.457 38
октомври 2012 11.913 51
септември 2012 17.682 30
всички

Интернет страници