Черно море (Варна)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 18 февруари 1945 г. като ТВ 45 - след обединение на спортните клубове Тича (1914 г., до 21 януари 1919 г. - Река Тича) и Владислав (1 май 1921 г.).
Официалната позиция на клуба е, че той е основан на 3 март 1913 г. и е правоприменик на историята и спортните успехи както на Тича, така и на Владислав.

Хроника: През 1947 г. клубът е обединен с Приморец и преименуван на ТВП. От 1948 г. Следват преименувания: на Ботев (от 1948 до 1949 г.), с което клубът започва да представлява и армията; на Ботев при ВМС (от 1949 до 1950 г.), на ВМС (от 1950 до 1955 г.), на СКНА (от 1956 до 1957 г.), и на АСК Ботев (от 1957 до 1959 г.).  През 1959 г. е обединен с Черно море /1957-1959/ (основан през 1957 г.) и приема името АСК Черно море. През 1964 г. е преименуван на Черно море с което и спира да представлява армията до 1969 г., когато също така се обединява и с Академик и е преименуван на ФСФД (флотско-студентско физкултурно дружество) Черно море. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Черно море, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен, бял и син.

Прозвище: “моряците”.

Адрес: Варна 9010, ул. ”Никола Вапцаров” 9, ст. ”Тича”.
Телефон: (+359 52) 302243.
E-mail: press@chernomorepfc.bg

Клубни върхове:
седмо място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
трето място в “А” група: 1953 (като ВМС) и 2008/09 г.
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2014/15 г.
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1984/85 (като ФСФД Черно море) и 1987/88 г.
първи кръг в турнира за Купата на УЕФА: 2008/09 г.

Забележка: В началото на 2018 г. „Професионален футболен клуб Черно море“ АД чрез своята пресслужба изрази своето несъгласие с така изнесената историческа справка и ни предостави официалната си позиция за клубната история и успехи. Екипът ни уважава правото на всеки клуб да има такава позиция относно собствената си историческа идентичност и няма за цел да налага своята трактовка на историческите факти като единствена възможна и логична, но същевременно и защитава правото си на такава. Тук публикуваме и пълния текст на комуникацията ни с пресслужбата на Черно море.

Черно море (Варна)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
15.07.2017 18:45 1 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0 Диема спорт
21.07.2017 18:45 2 кръг Г Верея (Стара Загора) 4:0 Диема
28.07.2017 18:15 3 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:0 Диема
04.08.2017 21:00 4 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:1 Диема спорт
11.08.2017 18:15 5 кръг Д Славия 1913 (София) 1:1 Диема спорт
18.08.2017 18:45 6 кръг Г Ботев (Пловдив) 2:1 Диема спорт
27.08.2017 18:45 7 кръг Д Септември (София) 1:4 Диема спорт
08.09.2017 17:30 8 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:2 Диема спорт
16.09.2017 20:00 9 кръг Д ЦСКА (София) 0:1 Диема спорт
23.09.2017 20:00 10 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:0 Диема спорт
01.10.2017 17:30 11 кръг Г Левски (София) 0:1 Диема спорт
14.10.2017 20:00 12 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:1 Диема спорт
21.10.2017 20:15 13 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 3:0 Диема спорт
27.10.2017 16:30 14 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:1 Диема
05.11.2017 15:30 15 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:2 Диема спорт
19.11.2017 12:30 16 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:0 Диема спорт
24.11.2017 17:30 17 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:1 Диема спорт
28.11.2017 15:00 18 кръг Г Славия 1913 (София) 0:2 Диема спорт
02.12.2017 15:00 19 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:0 Диема
08.12.2017 17:30 20 кръг Г Септември (София) 1:2 Диема спорт
17.02.2018 17:30 21 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:4 Диема спорт
23.02.2018 17:30 22 кръг Г ЦСКА (София) 0:0 Диема спорт
03.03.2018 12:30 23 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1 Нова спорт
07.03.2018 17:30 24 кръг Д Левски (София) 2:3 Диема спорт
10.03.2018 17:30 25 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:3 Диема спорт
18.03.2018 16:00 26 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Септември (София) 26 9 4 13 25:42 31
9 Локомотив 1926 (Пловдив) 26 8 7 11 22:37 31
10 Черно море (Варна) 26 7 6 13 24:32 27
11 Пирин (Благоевград) 26 6 8 12 20:28 26
12 Дунав 2010 (Русе) 26 5 6 15 17:38 21
Втора фаза / Втора осмица - група "А"
30.03.2018 20:00 27 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:1 Диема спорт
05.04.2018 19:30 28 кръг Г Славия 1913 (София) 1:1 Диема спорт
13.04.2018 17:30 29 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:0 Нова спорт
17.04.2018 17:30 30 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:0 Диема спорт
20.04.2018 20:00 31 кръг Д Славия 1913 (София) 2:0 Диема спорт
28.04.2018 17:30 32 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:- Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Славия 1913 (София) 31 10 10 11 42:43 40
2 Черно море (Варна) 31 11 7 13 33:34 40
3 Пирин (Благоевград) 31 7 9 15 28:40 30
4 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 31 0 10 21 16:60 10
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
20.09.2017 16:00 - Г Монтана 1921 (Монтана) 1:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
20.06.2017 17:00 - Г Левски (София) 1:0
23.06.2017 18:30 - Г Берое (Стара Загора) 2:2
27.06.2017 18:30 - Г Септември (София) 2:0
30.06.2017 18:00 - Д Бней Йехуда (Тел Авив, Израел, 1) 2:3
08.07.2017 18:30 - Д Дунаря (Калъраш, Румъния, 2) 3:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
17.01.2018 11:30 - Д Черноморец (Балчик) 2:0
23.01.2018 14:30 - Д Тирана (Тирана, Албания, 2) 0:0
24.01.2018 16:00 - Д Криля Советов (Самара, Русия, 2) 0:4
29.01.2018 15:30 - Д Локомотив (Ташкент, Узбекистан, 1) 0:0
31.01.2018 10:00 - Д Дунаря (Калъраш, Румъния, 2) 2:3
31.01.2018 16:00 - Д Тосно (Тосно, Русия, 1) 1:0
07.02.2018 15:00 - Д Лудогорец 1945 II (Разград) 1:4
10.02.2018 16:30 - Д Поморие (Поморие) 2:0
23.03.2018 11:30 - Д Черноморец (Балчик) 4:0

Черно море (Варна)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
22.07.2017 18:00 - Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
09.02.2018 14:00 - Д Калиакра (Каварна) 3:0
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 9:0
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
27.08.2017 18:00 3 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 3:1
02.09.2017 17:30 4 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 3:1
09.09.2017 16:00 5 кръг Д Септември (София) 1:3
17.09.2017 16:00 6 кръг Г ЦСКА (София) 0:1
24.09.2017 16:00 7 кръг Д Берое (Стара Загора) 3:1
30.09.2017 16:00 8 кръг Д Славия 1913 (София) 3:1
12.10.2017 15:30 9 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:0
15.10.2017 15:30 10 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:0
18.10.2017 15:00 11 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 3:0
22.10.2017 15:00 12 кръг Д Левски (София) 1:0
28.10.2017 14:00 13 кръг Г Ботев (Пловдив) 2:0
19.11.2017 14:00 14 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:2
25.11.2017 14:00 15 кръг Г Ботев (Враца) 5:1
25.02.2018 13:30 16 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 3:1
18.04.2018 15:30 17 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 2:2
11.03.2018 14:30 18 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 4:1
15.03.2018 14:30 19 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
01.04.2018 15:00 20 кръг Г Септември (София) 0:2
05.04.2018 15:30 21 кръг Д ЦСКА (София) 0:0
15.04.2018 15:00 22 кръг Г Берое (Стара Загора) 2:2
22.04.2018 15:30 23 кръг Г Славия 1913 (София) 3:1
29.04.2018 15:30 24 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
03.05.2018 16:00 25 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
05.05.2018 26 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
09.05.2018 27 кръг Г Левски (София) -:-
12.05.2018 28 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
19.05.2018 29 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
27.05.2018 30 кръг Д Ботев (Враца) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 23 17 5 1 75:13 56
2 ЦСКА (София) 23 14 6 3 48:15 48
3 Черно море (Варна) 23 15 3 5 52:22 48
4 Ботев (Пловдив) 23 15 2 6 54:21 47
5 Левски (София) 23 14 5 4 49:16 47

Черно море (Варна)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 11:00 1-ви мач Д Левски Раковски (София) 4:0
08.11.2017 11:00 реванш Г Левски Раковски (София) 1:1
1/4 финали
23.11.2017 11:00 1-ви мач Г Монтана 1921 (Монтана) 3:0
30.11.2017 11:00 реванш Д Монтана 1921 (Монтана) 7:1
1/2 финали
20.03.2018 14:30 1-ви мач Д Берое (Стара Загора) 0:0
27.03.2018 14:30 реванш Г Берое (Стара Загора) 1:1
Финал
26.04.2018 16:00 - Д Септември (София) -:-
ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Североизточна България / Финали
- -
почива

Черно море (Варна)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
19.08.2017 10:30 1 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:3
27.08.2017 10:30 2 кръг Д Сокол (Марково) 3:1
30.08.2017 10:30 3 кръг Г Пирин (Благоевград) 5:1
27.09.2017 16:00 4 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 3:2
10.09.2017 16:00 5 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 3:2
16.09.2017 10:30 6 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 4:0
23.09.2017 10:30 7 кръг Д Левски (София) 1:1
01.10.2017 10:30 8 кръг Г Левски Раковски (София) 3:1
19.10.2017 11:00 9 кръг Д Септември (София) 2:5
15.10.2017 11:00 10 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:0
22.10.2017 11:00 11 кръг Д Берое (Стара Загора) 3:1
28.10.2017 11:00 12 кръг Г Славия 1913 (София) 0:2
05.11.2017 14:00 13 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:0
11.11.2017 11:00 14 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
18.11.2017 11:00 15 кръг Д ЦСКА (София) 0:0
24.02.2018 10:30 16 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:2
07.03.2018 11:00 17 кръг Г Сокол (Марково) 0:1
11.03.2018 11:00 18 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:0
17.03.2018 14:30 19 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:1
25.03.2018 14:30 20 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:1
31.03.2018 11:00 21 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 6:0
04.04.2018 11:00 22 кръг Г Левски (София) 2:6
14.04.2018 11:00 23 кръг Д Левски Раковски (София) 0:0
21.04.2018 11:00 24 кръг Г Септември (София) 2:0
28.04.2018 15:30 25 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
01.05.2018 26 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
05.05.2018 27 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
12.05.2018 28 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
19.05.2018 29 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
27.05.2018 30 кръг Г ЦСКА (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Левски (София) 24 16 5 3 58:16 53
4 Лудогорец 1945 (Разград) 24 16 3 5 63:19 51
5 Черно море (Варна) 24 13 4 7 48:32 43
6 Берое (Стара Загора) 24 13 2 9 48:36 41
7 Сокол (Марково) 24 11 7 6 28:33 40

Черно море (Варна)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 11:00 1-ви мач Г Черноморец 1919 (Бургас) 2:1
08.11.2017 14:00 реванш Д Черноморец 1919 (Бургас) 2:0
1/4 финали
22.11.2017 11:00 1-ви мач Г Пирин (Благоевград) 2:0
29.11.2017 11:00 реванш Д Пирин (Благоевград) 3:0
1/2 финали
22.03.2018 10:30 1-ви мач Г Ботев (Пловдив) 1:7
29.03.2018 10:30 реванш Д Ботев (Пловдив) 0:1
ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Североизточна България / Финали
21.09.2017 16:30 - Д Дунав 2010 (Русе) 1:0
ЮМВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 10:00 1 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 6:1
10.12.2017 11:00 2 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 5:1
24.09.2017 10:00 3 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 2:0
01.10.2017 10:00 4 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 3:4
08.10.2017 10:00 5 кръг Г Доростол Силистра (Силистра) 4:0
15.10.2017 10:00 6 кръг Д Олимпик II (Варна) 4:0
22.10.2017 10:00 7 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 8:0
29.10.2017 10:00 8 кръг Д Ботев (Нови пазар) 10:0
05.11.2017 10:00 9 кръг Г Черноломец 2017 (Попово) 5:0
12.11.2017 10:00 10 кръг Г Волов (Шумен) 1:0
19.11.2017 10:00 11 кръг Д Добруджа 1919 II (Добрич) 7:1
25.11.2017 10:00 12 кръг Г Олимпик (Варна) 0:3
03.12.2017 10:00 13 кръг Д Атлетик (Провадия) 5:0
09.04.2018 10:00 14 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) 12:0
11.03.2018 13:30 15 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
18.03.2018 10:00 16 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 3:0
24.05.2018 15:00 17 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
01.04.2018 10:00 18 кръг Д Доростол Силистра (Силистра) 5:0
05.04.2018 10:00 19 кръг Г Олимпик II (Варна) 1:0
15.04.2018 10:00 20 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 6:0
22.04.2018 10:00 21 кръг Г Ботев (Нови пазар) -:-
29.04.2018 10:00 22 кръг Д Черноломец 2017 (Попово) -:-
06.05.2018 10:00 23 кръг Д Волов (Шумен) -:-
13.05.2018 10:00 24 кръг Г Добруджа 1919 II (Добрич) -:-
20.05.2018 10:00 25 кръг Д Олимпик (Варна) -:-
27.05.2018 10:00 26 кръг Г Атлетик (Провадия) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Лудогорец 1945 (Разград) 18 17 0 1 104:9 51
3 Олимпик (Варна) 19 16 0 3 72:21 48
4 Черно море (Варна) 19 16 0 3 87:12 48
5 Дунав 2010 (Русе) 19 10 1 8 50:37 31
6 Доростол Силистра (Силистра) 19 10 0 9 47:43 30

Черно море (Варна)

Елитна група (U-15) - Североизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2017 10:00 1 кръг Д Черноморец (Балчик) 19:0
16.09.2017 14:00 2 кръг Г Аристон (Русе) 2:2
23.09.2017 14:00 3 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 2:0
30.09.2017 14:00 4 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
07.10.2017 14:00 5 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 3:1
10.10.2017 10:30 6 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 6:0
21.10.2017 14:00 7 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 2:1
23.11.2017 14:00 8 кръг Г Черноморец (Балчик) 20:1
04.11.2017 14:00 9 кръг Д Аристон (Русе) 2:2
12.11.2017 11:00 10 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:0
18.11.2017 14:00 11 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
10.03.2018 14:00 12 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 6:2
17.03.2018 14:00 13 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:1
31.03.2018 14:00 14 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 4:1
04.04.2018 14:00 15 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 2:0
14.04.2018 14:00 16 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
20.04.2018 10:30 17 кръг Д Черноморец (Балчик) 12:0
28.04.2018 14:00 18 кръг Д Аристон (Русе) -:-
05.05.2018 14:00 19 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
12.05.2018 14:00 20 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
19.05.2018 14:00 21 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 15 14 1 0 106:3 43
2 Черно море (Варна) 17 11 2 4 81:18 35
3 Аристон (Русе) 15 9 2 4 61:21 29
4 Спартак 1918 (Варна) 17 9 2 6 49:26 29
5 Дунав 2010 (Русе) 17 8 2 7 49:26 26

Черно море (Варна)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
19.10.2017 14:00 1-ви мач Д ДИТ Спорт (София) 0:1
25.10.2017 11:00 реванш Г ДИТ Спорт (София) 0:1
Деца: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 11:30 1 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 1:4
10.12.2017 12:30 2 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
24.09.2017 11:30 3 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 6:1
01.10.2017 11:30 4 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 3:0
08.10.2017 11:30 5 кръг Г Доростол Силистра (Силистра) 0:0
15.10.2017 11:30 6 кръг Д Олимпик II (Варна) 10:0
22.10.2017 11:30 7 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 4:0
29.10.2017 11:30 8 кръг Д Ботев (Нови пазар) 4:1
05.11.2017 11:30 9 кръг Г Черноломец 2017 (Попово) 6:0
12.11.2017 11:30 10 кръг Г Волов (Шумен) 3:0
19.11.2017 11:30 11 кръг Д Добруджа 1919 II (Добрич) 5:0
25.11.2017 11:30 12 кръг Г Олимпик (Варна) 8:0
03.12.2017 11:30 13 кръг Д Атлетик (Провадия) 2:0
09.04.2018 11:30 14 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) 2:1
11.03.2018 15:00 15 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
18.03.2018 11:30 16 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 4:0
24.05.2018 16:30 17 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
01.04.2018 11:30 18 кръг Д Доростол Силистра (Силистра) 2:0
05.04.2018 11:30 19 кръг Г Олимпик II (Варна) 5:0
15.04.2018 11:30 20 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 4:0
22.04.2018 11:30 21 кръг Г Ботев (Нови пазар) -:-
29.04.2018 11:30 22 кръг Д Черноломец 2017 (Попово) -:-
06.05.2018 11:30 23 кръг Д Волов (Шумен) -:-
13.05.2018 11:30 24 кръг Г Добруджа 1919 II (Добрич) -:-
20.05.2018 11:30 25 кръг Д Олимпик (Варна) -:-
27.05.2018 11:30 26 кръг Г Атлетик (Провадия) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Добруджа 1919 (Добрич) 19 17 0 2 68:15 51
3 Шумен 2007 (Шумен) 19 16 0 3 111:26 48
4 Черно море (Варна) 19 15 1 3 69:12 46
5 Доростол Силистра (Силистра) 19 11 3 5 43:21 36
6 Спартак 1918 (Варна) 18 8 1 9 42:40 25

Черно море (Варна)

ДПГ13: Варна - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 10:30 1 кръг Д Черноморец (Балчик) 10:1
- 2 кръг
почива
23.09.2017 10:30 3 кръг Г Олимпик (Варна) 3:0
30.09.2017 10:30 4 кръг Д Атлетик (кв.Макак, Шумен) 5:0
07.10.2017 10:30 5 кръг Г Калиакра (Каварна) 12:0
14.10.2017 10:30 6 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:2
21.10.2017 10:30 7 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:3
28.10.2017 10:30 8 кръг Д Аксаково 1948 (Аксаково) 11:0
01.11.2017 10:30 9 кръг Г Черно море II (Варна) 0:0
04.11.2017 10:30 10 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 3:1
11.11.2017 10:30 11 кръг Г Светкавица 2014 (Търговище) 4:0
15.11.2017 14:00 12 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 3:1
18.11.2017 10:30 13 кръг Г Шампиони 2014 (Варна) 7:0
25.11.2017 10:30 14 кръг Д Одесос 2014 (Варна) 1:0
02.12.2017 10:30 15 кръг Г Локомотив (Русе) 13:1
10.03.2018 10:30 16 кръг Г Черноморец (Балчик) 5:0
- 17 кръг
почива
24.05.2018 15:00 18 кръг Д Олимпик (Варна) -:-
31.03.2018 10:30 19 кръг Г Атлетик (кв.Макак, Шумен) 7:0
03.04.2018 10:30 20 кръг Д Калиакра (Каварна) 13:0
14.04.2018 10:30 21 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:1
21.04.2018 10:30 22 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
28.04.2018 12:30 23 кръг Г Аксаково 1948 (Аксаково) -:-
05.05.2018 10:30 24 кръг Д Черно море II (Варна) -:-
12.05.2018 10:30 25 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
19.05.2018 10:30 26 кръг Д Светкавица 2014 (Търговище) -:-
26.05.2018 10:30 27 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
02.06.2018 10:30 28 кръг Д Шампиони 2014 (Варна) -:-
09.06.2018 10:30 29 кръг Г Одесос 2014 (Варна) -:-
16.06.2018 10:30 30 кръг Д Локомотив (Русе) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Спартак 1918 (Варна) 19 18 0 1 72:7 54
3 Черно море II (Варна) 19 15 1 3 75:10 46
4 Черно море (Варна) 18 14 2 2 99:10 44
5 Олимпик (Варна) 18 11 1 6 57:20 34
6 Добруджа 1919 (Добрич) 18 11 0 7 60:20 33

Черно море II (Варна)

ДПГ13: Варна - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
20.09.2017 17:00 1 кръг Г Аксаково 1948 (Аксаково) 3:0
16.09.2017 10:30 2 кръг Г Черноморец (Балчик) 9:0
24.09.2017 10:30 3 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:2
30.09.2017 10:30 4 кръг Г Светкавица 2014 (Търговище) 5:1
28.09.2017 17:00 5 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 2:1
14.10.2017 14:30 6 кръг Г Шампиони 2014 (Варна) 3:1
21.10.2017 10:30 7 кръг Д Одесос 2014 (Варна) 3:0
28.10.2017 10:30 8 кръг Г Локомотив (Русе) 9:0
01.11.2017 10:30 9 кръг Д Черно море (Варна) 0:0
- 10 кръг
почива
11.11.2017 10:30 11 кръг Д Олимпик (Варна) 3:2
15.11.2017 14:00 12 кръг Г Атлетик (кв.Макак, Шумен) 4:1
04.11.2017 10:30 13 кръг Д Калиакра (Каварна) 12:0
25.11.2017 10:30 14 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
02.12.2017 10:30 15 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 0:1
10.03.2018 10:30 16 кръг Д Аксаково 1948 (Аксаково) 3:0
17.03.2018 10:00 17 кръг Д Черноморец (Балчик) 11:0
24.05.2018 15:00 18 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
01.04.2018 14:30 19 кръг Д Светкавица 2014 (Търговище) 3:0
03.04.2018 12:30 20 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:0
14.04.2018 14:30 21 кръг Д Шампиони 2014 (Варна) 3:0
21.04.2018 10:30 22 кръг Г Одесос 2014 (Варна) -:-
28.04.2018 10:30 23 кръг Д Локомотив (Русе) -:-
05.05.2018 10:30 24 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 25 кръг
почива
19.05.2018 10:30 26 кръг Г Олимпик (Варна) -:-
26.05.2018 10:30 27 кръг Д Атлетик (кв.Макак, Шумен) -:-
02.06.2018 12:30 28 кръг Г Калиакра (Каварна) -:-
09.06.2018 10:30 29 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
16.06.2018 10:30 30 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 19 18 1 0 85:8 55
2 Спартак 1918 (Варна) 19 18 0 1 72:7 54
3 Черно море II (Варна) 19 15 1 3 75:10 46
4 Черно море (Варна) 18 14 2 2 99:10 44
5 Олимпик (Варна) 18 11 1 6 57:20 34


09.01.2018 : Венцислав Бенгюзов напусна Черно море ден след като започна с отбора
08.01.2018 : Черно море започна тренировки, обяви трима нови, двама напускащи и един на проби
05.01.2018 : Кореспонденция между пресслужбата на Черно море (Варна) и bulgarian-football.com
28.12.2017 : Илиан Илиев напусна Верея за да поеме Черно море, Луканов става директор на ДЮШ
18.12.2017 : Благой Макенджиев подписа с Черно море
15.12.2017 : Емил Михайлов е шестият напускащ Черно море
14.12.2017 : Черно море разтрогна с Цветелин Чунчуков и Александър Др.Александров
12.12.2017 : Черно море освободи Антон Огнянов
09.12.2017 : Черно море се раздели с Амаду Сукуна
06.12.2017 : Черно море освободи Евгений Боровик
10.10.2017 : Антон Огнянов на проби в Черно море
21.09.2017 : Георги Иванов подаде оставка, Емануел Луканов води Черно море в събота
22.08.2017 : Черно море освободи Борислав Балджийски
21.08.2017 : Петър Хубчев обяви списък от 25 за квалификациите с Швеция и Холандия
29.05.2017 : Черно море освобождава 8 след края на сезона

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Тича"

Стадион "Тича",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:53 сезона
"Б" група:15 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Първа лига 6 място
2015/2016 "А" група 6 място
2014/2015 "А" група 8 място
2013/2014 "А" група 6 място
2012/2013 "А" група 10 място
2011/2012 "А" група 7 място
2010/2011 "А" група 6 място
2009/2010 "А" група 7 място
2008/2009 "А" група 3 място
2007/2008 "А" група 5 място

Месечна ранглиста

Интернет страници