Черноморец (Балчик)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Черноморец съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В Балчик през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. Първият от тях - Стрела, възниква след Първата световна война. През 40-те години на миналия век много популярен в черноморския град е спортният клуб Генерал Колев, носещ името на бележития военачалник, участвал в боевете за освобождението на Добруджа. След 1944 г. в страната се осъществяват множество реформи, засягащи спортното движение. В края на 1949 г. в Балчик са създадени доброволни спортни организации, които се развиват на ведомствен принцип към съответните отраслови профсъюзи. През 1957 г., след поредната промяна, те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Черноморец. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Балчик 9600, Градски стадион.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
осмо място в Източна “Б” група: 2009/10 г.
5 пъти шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1977/78 г. и три пъти за Купата на България - 2002/03, 2008/09, 2009/10 и 2010/11 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2016/17 г.

Черноморец (Балчик)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
22.07.2017 19:00 1 кръг Г Созопол (Созопол) 0:1
29.07.2017 18:30 2 кръг Д Ботев (Гълъбово) 4:1
06.08.2017 20:00 3 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 2:2
12.08.2017 18:00 4 кръг Д Ботев (Враца) 0:1
19.08.2017 18:00 5 кръг Г Оборище (Панагюрище) 0:2
26.08.2017 18:00 6 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:0
11.09.2017 17:00 7 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 1:0
16.09.2017 17:00 8 кръг Д Локомотив 1929 (София) 2:2
24.09.2017 17:00 9 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
30.09.2017 17:00 10 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 2:0
14.10.2017 16:00 11 кръг Д Несебър (Несебър) 3:2
22.10.2017 16:00 12 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
04.11.2017 14:30 14 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
18.11.2017 14:30 15 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
25.11.2017 16 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
02.12.2017 17 кръг Г Ботев (Гълъбово) -:-
24.02.2018 18 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
03.03.2018 19 кръг Г Ботев (Враца) -:-
10.03.2018 20 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
17.03.2018 21 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
31.03.2018 22 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
07.04.2018 23 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
14.04.2018 24 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
18.04.2018 25 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
21.04.2018 26 кръг Г Несебър (Несебър) -:-
28.04.2018 27 кръг Д Поморие (Поморие) -:-
05.05.2018 28 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
12.05.2018 29 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
19.05.2018 30 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Ботев (Враца) 11 7 3 1 16:6 24
3 Царско село 2015 (София) 11 6 3 2 20:12 21
4 Черноморец (Балчик) 11 5 3 3 16:12 18
5 Несебър (Несебър) 11 5 2 4 21:17 17
6 Ботев (Гълъбово) 11 4 5 2 12:11 17
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
20.09.2017 16:00 - Д Славия 1913 (София) 0:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
16.06.2017 18:00 - Д Динамо (Москва, Русия, 1) 0:2
28.06.2017 18:00 - Г Несебър (Несебър) 3:2
30.06.2017 19:00 - Г Лудогорец 1945 II (Разград) 0:1
04.07.2017 18:00 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:1
07.07.2017 20:00 - Г Лудогорец 1945 (Разград) 3:4
15.07.2017 18:00 - Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:1

Черноморец (Балчик)

ЮСВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
29.11.2017 14:00 1 кръг Д Волов (Шумен) -:-
20.09.2017 16:00 2 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 7:0
27.09.2017 16:00 3 кръг Д Калиакра (Каварна) 3:2
04.10.2017 15:00 4 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:0
12.10.2017 15:00 5 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:4
18.10.2017 15:00 6 кръг Г Хитрино (Хитрино) 2:2
25.10.2017 15:00 7 кръг Д Черноломец 2017 (Попово) анл.
01.11.2017 14:00 8 кръг Г Волов (Шумен) -:-
08.11.2017 14:00 9 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) -:-
15.11.2017 14:00 10 кръг Г Калиакра (Каварна) -:-
22.11.2017 14:00 11 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) -:-
- 12 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
- 13 кръг Д Хитрино (Хитрино) -:-
- 14 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец (Балчик) 5 3 1 1 14:8 10
2 Добруджа 1919 (Добрич) 4 3 0 1 14:3 9
3 Волов (Шумен) 3 2 1 0 12:2 7
4 Хитрино (Хитрино) 5 2 1 2 15:14 7
5 Калиакра (Каварна) 5 2 0 3 9:13 6

Черноморец (Балчик)

ЮМВ: Варна - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
24.09.2017 10:00 2 кръг Д Калиакра (Каварна) 0:3
01.10.2017 10:00 3 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 1:2
08.10.2017 09:30 4 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 5:3
15.10.2017 10:00 5 кръг Г Септември 98 (Тервел) 2:1
22.10.2017 10:00 6 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) -:-
29.10.2017 11:00 7 кръг Г Аврен (Аврен) -:-
- 8 кръг
почива
12.11.2017 10:00 9 кръг Г Калиакра (Каварна) -:-
19.11.2017 10:00 10 кръг Д Суворово 1 (Суворово) -:-
26.11.2017 10:00 11 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) -:-
- 12 кръг Д Септември 98 (Тервел) -:-
- 13 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) -:-
- 14 кръг Д Аврен (Аврен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Калиакра (Каварна) 4 2 0 2 17:9 6
4 Велики Преслав (Велики Преслав) 4 2 0 2 4:10 6
5 Черноморец (Балчик) 4 2 0 2 8:9 6
6 Аврен (Аврен) 5 1 0 4 6:21 3
7 Септември 98 (Тервел) 4 0 0 4 2:10 0

Черноморец (Балчик)

Елитна група (U-15) - Североизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2017 10:00 1 кръг Г Черно море (Варна) 0:19
16.09.2017 14:00 2 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:16
23.09.2017 14:00 3 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:15
29.09.2017 15:30 4 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 0:13
07.10.2017 12:00 5 кръг Д Аристон (Русе) 1:17
14.10.2017 14:00 6 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:16
21.10.2017 14:00 7 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
28.10.2017 14:00 8 кръг Д Черно море (Варна) -:-
04.11.2017 14:00 9 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
11.11.2017 14:00 10 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
18.11.2017 14:00 11 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) -:-
- 12 кръг Г Аристон (Русе) -:-
- 13 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
- 14 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Дунав 2010 (Русе) 6 3 1 2 24:11 10
5 Спартак 1918 (Варна) 6 2 1 3 20:12 7
6 Добруджа 1919 (Добрич) 6 2 0 4 20:14 6
7 Светкавица Търговище (Търговище) 6 1 0 5 17:32 3
8 Черноморец (Балчик) 6 0 0 6 1:96 0

Черноморец (Балчик)

ДПГ13: Варна - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 10:30 1 кръг Г Черно море (Варна) 1:10
16.09.2017 10:30 2 кръг Д Черно море II (Варна) 0:9
- 3 кръг
почива
30.09.2017 11:30 4 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:1
07.10.2017 10:30 5 кръг Г Олимпик (Варна) 1:2
14.10.2017 10:30 6 кръг Д Светкавица 2014 (Търговище) 0:6
21.10.2017 10:30 7 кръг Г Атлетик (кв.Макак, Шумен) -:-
28.10.2017 10:30 8 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
01.11.2017 10:30 9 кръг Г Калиакра (Каварна) -:-
04.11.2017 10:30 10 кръг Д Шампиони 2014 (Варна) -:-
11.11.2017 10:30 11 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
15.11.2017 14:00 12 кръг Д Одесос 2014 (Варна) -:-
18.11.2017 10:30 13 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
25.11.2017 10:30 14 кръг Д Локомотив (Русе) -:-
02.12.2017 10:30 15 кръг Г Аксаково 1948 (Аксаково) -:-
- 16 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 17 кръг Г Черно море II (Варна) -:-
- 18 кръг
почива
- 19 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
- 20 кръг Д Олимпик (Варна) -:-
- 21 кръг Г Светкавица 2014 (Търговище) -:-
- 22 кръг Д Атлетик (кв.Макак, Шумен) -:-
- 23 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
- 24 кръг Д Калиакра (Каварна) -:-
- 25 кръг Г Шампиони 2014 (Варна) -:-
- 26 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 27 кръг Г Одесос 2014 (Варна) -:-
- 28 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
- 29 кръг Г Локомотив (Русе) -:-
- 30 кръг Д Аксаково 1948 (Аксаково) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Атлетик (кв.Макак, Шумен) 5 1 0 4 8:19 3
12 Аксаково 1948 (Аксаково) 6 1 0 5 4:19 3
13 Локомотив (Русе) 5 1 0 4 2:35 3
14 Черноморец (Балчик) 5 0 1 4 3:28 1
15 Калиакра (Каварна) 5 0 0 5 1:27 0


Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:04 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Трета лига 1 място
2015/2016 "В" група 1 място
2014/2015 "В" група 2 място
2013/2014 "В" група 13 място
2012/2013 "В" група 7 място
2011/2012 "В" група 10 място
2010/2011 "Б" група не завършва
2009/2010 "Б" група 8 място
2008/2009 "Б" група 13 място
2007/2008 "В" група 2 място

Месечна ранглиста

Интернет страници