Черноморец (Балчик)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Черноморец съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В Балчик през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. Първият от тях - Стрела, възниква след Първата световна война. През 40-те години на миналия век много популярен в черноморския град е спортният клуб Генерал Колев, носещ името на бележития военачалник, участвал в боевете за освобождението на Добруджа. След 1944 г. в страната се осъществяват множество реформи, засягащи спортното движение. В края на 1949 г. в Балчик са създадени доброволни спортни организации, които се развиват на ведомствен принцип към съответните отраслови профсъюзи. През 1957 г., след поредната промяна, те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Черноморец. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Балчик 9600, Градски стадион.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
осмо място в Източна “Б” група: 2009/10 г.
5 пъти шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1977/78 г. и три пъти за Купата на България - 2002/03, 2008/09, 2009/10 и 2010/11 г.

Черноморец (Балчик)

Североизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
14.08.2016 18:00 1 кръг Г Кубрат 2007 (Кубрат) 2:0
20.08.2016 18:00 2 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 2:2
27.08.2016 18:00 3 кръг Г Калиакра (Каварна) 2:1
- 4 кръг
почива
10.09.2016 17:00 5 кръг Г ФК Спартак (Варна) 3:0
17.09.2016 17:00 6 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 2:1
25.09.2016 17:00 7 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 2:0
01.10.2016 16:00 8 кръг Г Хитрино (Хитрино) 1:0
08.10.2016 16:00 9 кръг Д Интер (Добрич) 3:0
16.10.2016 16:00 10 кръг Г Локомотив (Русе) 2:2
22.10.2016 15:00 11 кръг Д Септември 98 (Тервел) 1:0
26.10.2016 15:00 12 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 4:0
30.10.2016 14:00 13 кръг Д Ботев (Нови пазар) 3:0
04.11.2016 14:00 14 кръг Д Кубрат 2007 (Кубрат) 3:0
11.11.2016 14:00 15 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:1
19.11.2016 14:00 16 кръг Д Калиакра (Каварна) 2:0
- 17 кръг
почива
07.12.2016 14:00 18 кръг Д ФК Спартак (Варна) 3:0
05.04.2017 16:00 19 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 2:0
04.03.2017 15:00 20 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 1:0
11.03.2017 15:00 21 кръг Д Хитрино (Хитрино) 1:0
- 22 кръг
почива
24.03.2017 15:00 23 кръг Д Локомотив (Русе) 1:0
01.04.2017 16:00 24 кръг Г Септември 98 (Тервел) 3:0
08.04.2017 16:00 25 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 4:0
12.04.2017 16:00 26 кръг Г Ботев (Нови пазар) 4:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец (Балчик) 22 19 3 0 49:7 60
2 Добруджа 1919 (Добрич) 22 17 4 1 55:8 55
3 Суворово 1 (Суворово) 22 12 3 7 41:20 39
4 Калиакра (Каварна) 22 11 3 8 33:24 36
5 Ботев (Нови пазар) 22 11 1 10 21:37 34
Втора фаза / Първа седмица
22.04.2017 16:00 27 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 5:1
29.04.2017 15:00 28 кръг Г Септември 98 (Тервел) 2:0
06.05.2017 17:00 29 кръг Д Калиакра (Каварна) 5:1
13.05.2017 17:00 30 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:0
17.05.2017 17:00 31 кръг Д Локомотив (Русе) 2:0
21.05.2017 17:00 32 кръг Г Ботев (Нови пазар) 4:0
- 33 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец (Балчик) 28 24 4 0 67:9 76
2 Добруджа 1919 (Добрич) 27 20 5 2 66:10 65
3 Суворово 1 (Суворово) 27 15 4 8 50:28 49
4 Калиакра (Каварна) 27 12 3 12 39:35 39
5 Ботев (Нови пазар) 27 12 1 14 23:50 37
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
20.09.2016 16:00 - Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:5
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Добрич / Първи кръг
- -
почива
Област Добрич / Финал
13.09.2016 17:00 - Д Калиакра (Каварна) 2:0
Купа на Аматьорската футболна лига
Дата Фаза Противник Рез.
1/2 финали
19.04.2017 17:30 - Г Загорец (Нова Загора) 2:2
Финал
25.05.2017 18:00 - Д ЦСКА 1948 (София) -:-
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Добрич / 1/4 финали
28.09.2016 17:00 - Д Септември 98 (Тервел) 4:0
Област Добрич / 1/2 финали
04.10.2016 16:00 - Д Нефтяник 2010 (Шабла) 11:0
Област Добрич / Финал
12.10.2016 15:30 - Г Интер (Добрич) 3:0
Поток Варна/Добрич/Шумен / Финали
- -
почива
Североизточна България / Първи кръг
- -
почива
Североизточна България / Финал
19.03.2017 15:00 - Г Спортист (Ковачевец) 7:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
29.06.2016 18:00 - Г Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) 1:4
09.07.2016 12:00 - Д Лудогорец 1945 II (Разград) 1:3
23.07.2016 18:30 - Г Черно море (Варна) 1:2
30.07.2016 18:00 - Г Поморие (Поморие) 1:2
04.09.2016 17:00 - Д Ал-Мархия (Доха, Катар, 2) 3:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
24.01.2017 13:00 - Г Черно море /юн.ст./ (Варна) 6:0
08.02.2017 14:00 - Д Ботев (Нови пазар) 3:0
12.02.2017 13:00 - Г Лудогорец 1945 II (Разград) 3:1
14.02.2017 13:00 - Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:1
17.02.2017 11:00 - Г Петрокуб (Хинчещи, Мол, 1) 2:4

Черноморец (Балчик)

ЮМВ: Варна - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
27.11.2016 10:00 2 кръг Д Спортист 2011 (Генерал Тошево) 0:18
04.12.2016 10:00 3 кръг Г ФК Спартак (Варна) 0:3
02.10.2016 10:00 4 кръг Д Провадия (Провадия) 0:18
09.10.2016 10:00 5 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 1:14
16.10.2016 10:00 6 кръг Д Аврен (Аврен) 0:3
22.10.2016 14:30 7 кръг Г Спартак 1918 II (Варна) 0:11
- 8 кръг
почива
04.11.2016 10:00 9 кръг Г Спортист 2011 (Генерал Тошево) 0:12
12.11.2016 10:00 10 кръг Д ФК Спартак (Варна) 3:5
19.11.2016 11:00 11 кръг Г Провадия (Провадия) 0:3
12.03.2017 10:00 12 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 1:11
19.03.2017 10:00 13 кръг Г Аврен (Аврен) 0:3
27.03.2017 10:00 14 кръг Д Спартак 1918 II (Варна) 3:0
- 15 кръг
почива
08.04.2017 10:00 16 кръг Д Спортист 2011 (Генерал Тошево) 0:15
16.04.2017 10:00 17 кръг Г ФК Спартак (Варна) 3:0
23.04.2017 10:00 18 кръг Д Провадия (Провадия) 0:6
30.04.2017 10:00 19 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 0:3
07.05.2017 10:00 20 кръг Д Аврен (Аврен) 0:3
14.05.2017 10:00 21 кръг Г Спартак 1918 II (Варна) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Спортист 2011 (Генерал Тошево) 18 10 6 2 80:13 36
4 Аврен (Аврен) 18 7 1 10 32:57 22
5 Черноморец (Балчик) 18 3 0 15 14:128 9
6 ФК Спартак (Варна) 17 6 1 10 33:41 19
7 Спартак 1918 II (Варна) 17 4 1 12 21:50 13

Черноморец (Балчик)

ДПГ13: Варна - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2016 10:30 1 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:6
17.09.2016 10:30 2 кръг Д Аксаково (Аксаково) 5:0
24.09.2016 10:30 3 кръг Г ФК Спартак (Варна) 0:7
01.10.2016 10:30 4 кръг Д Черно море (Варна) 0:11
08.10.2016 12:00 5 кръг Г Атлетик (кв.Макак, Шумен) 3:7
- 6 кръг
почива
22.10.2016 10:30 7 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 0:11
29.10.2016 10:30 8 кръг Г Черно море II (Варна) 0:7
07.11.2016 10:30 9 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 1:3
14.11.2016 11:30 10 кръг Г Аристон (Русе) 0:10
20.11.2016 10:30 11 кръг Д Волов (Шумен) 1:4
26.11.2016 10:30 12 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:11
04.12.2016 11:00 13 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:12
12.03.2017 10:30 14 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:9
18.03.2017 10:30 15 кръг Г Аксаково (Аксаково) 1:4
25.03.2017 10:30 16 кръг Д ФК Спартак (Варна) 1:8
02.04.2017 10:30 17 кръг Г Черно море (Варна) 0:16
07.04.2017 10:30 18 кръг Д Атлетик (кв.Макак, Шумен) 0:12
- 19 кръг
почива
15.04.2017 10:30 20 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 2:10
22.04.2017 10:30 21 кръг Д Черно море II (Варна) 0:3
29.04.2017 11:30 22 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 0:7
07.05.2017 10:30 23 кръг Д Аристон (Русе) 0:3
14.05.2017 10:30 24 кръг Г Волов (Шумен) 0:10
20.05.2017 10:30 25 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 2:1
27.05.2017 10:30 26 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Черно море II (Варна) 22 6 5 11 39:48 23
10 Светкавица Търговище (Търговище) 23 5 2 16 53:79 17
11 Волов (Шумен) 23 5 1 17 26:82 16
12 Черноморец (Балчик) 23 2 0 21 17:172 6
13 Аксаково (Аксаково) 23 1 1 21 12:132 4


Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:04 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 1 място
2014/2015 "В" група 2 място
2013/2014 "В" група 13 място
2012/2013 "В" група 7 място
2011/2012 "В" група 10 място
2010/2011 "Б" група не завършва
2009/2010 "Б" група 8 място
2008/2009 "Б" група 13 място
2007/2008 "В" група 2 място
2006/2007 "В" група 4 място

Месечна ранглиста

Интернет страници