Дунав (Русе)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Дунав, чието име и база наследява настоящият клуб, е създаден на 16 февруари 1949 г. - след обединение на физкултурните дружества Динамо (1944 г.), Локомотив (учредено през 1930 г. като ЖСК) и Русенец (1947 г.).

Имена: Дунав (през 1949 г.), Торпедо (от 1949 до 1957 г.), Дунав (от 1957 до 1997 г.), Дунав-Раковски (1997 г. - след обединение с Раковски), Дунав'98 (от 1998 г. - след възстановяване на самостоятелността си и обединение с Приста от квартал Средна кула), ПФК Дунав (от 1999 г. - след обединение с новоучредения ОФК Дунав'56; съществува до 2004 г.), ФК Дунав (от 5 август 2003 г. - след обединение на спортно-техническите ръководства и състезателите на Локомотив 2001 и Левски 2000). През 2011 г. ФК Дунав прекратява своето съществуване. Година по-рано за пореден път в Русе е учреден нов футболен клуб, носещ популярното име Дунав, като към него е добавена и годината 2010.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: „драконите”.

Адрес: Русе 7005.
Телефон:
-
E-mail: -

Клубни върхове:
четвърто място в “А” група: 1974/75 г. (като Дунав).
финалист в турнира за Националната купа:
по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1961/62 г. (като Дунав).
два пъти носител на Купата на Аматьорската футболна лига:
2003/04 (като ФК Дунав) и 2014/15 г.
1/32-финалист в турнира за Купата на УЕФА: 1975/76 г. (като Дунав).

Дунав (Русе)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
15.07.2019 20:30 1 кръг Д Левски (София) 1:4 Диема спорт
21.07.2019 18:45 2 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:3 Диема спорт
26.07.2019 18:30 3 кръг Д Царско село 2015 (София) 3:1 Нова спорт
03.08.2019 21:00 4 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:2 Диема спорт
12.08.2019 18:00 5 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:0 Диема спорт
19.08.2019 20:30 6 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:3 Диема спорт
25.08.2019 18:00 7 кръг Д ЦСКА (София) 1:1 Диема спорт
30.08.2019 18:00 8 кръг Г Черно море (Варна) 1:1 Нова спорт
15.09.2019 17:45 9 кръг Д Славия 1913 (София) 0:0 Диема спорт
21.09.2019 17:30 10 кръг Г Ботев (Враца) 0:0 Диема спорт
29.09.2019 18:15 11 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:1 Диема спорт
06.10.2019 17:30 12 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 2:0 Диема спорт
18.10.2019 20:00 13 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:- Диема спорт
31.10.2019 18:30 14 кръг Г Левски (София) -:- Диема спорт
06.11.2019 13:00 15 кръг Д Ботев (Пловдив) -:- Диема спорт
11.11.2019 17:30 16 кръг Г Царско село 2015 (София) -:- Нова спорт
24.11.2019 15:15 17 кръг Д Берое (Стара Загора) -:- Диема спорт
30.11.2019 18 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
07.12.2019 19 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
14.12.2019 20 кръг Г ЦСКА (София) -:-
15.02.2020 21 кръг Д Черно море (Варна) -:-
22.02.2020 22 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
29.02.2020 23 кръг Д Ботев (Враца) -:-
04.03.2020 24 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
07.03.2020 25 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
14.03.2020 26 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Берое (Стара Загора) 12 6 0 6 18:19 18
8 Славия 1913 (София) 12 4 4 4 14:15 16
9 Дунав (Русе) 12 3 4 5 12:16 13
10 Ботев (Враца) 12 3 3 6 14:18 12
11 Етър ВТ (Велико Търново) 12 2 5 5 12:20 11
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
26.09.2019 19:00 - Г ФК ЦСКА 1948 (София) 1:2 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
22.06.2019 18:30 - Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
26.06.2019 18:15 - Д Локомотив (Горна Оряховица) 3:1
28.06.2019 18:00 - Г Литекс (Ловеч) 1:4
03.07.2019 19:00 - Д Академика (Клинчени, Румъния, 1) 2:2
07.07.2019 19:00 - Г Черно море (Варна) 0:4
07.09.2019 11:00 - Г Академика (Клинчени, Румъния, 1) 0:3

Дунав (Русе)

Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
10.08.2019 18:00 1 кръг Д Славия 1913 (София) 2:0
14.08.2019 18:00 2 кръг Г Верея (Стара Загора) 4:3
23.08.2019 18:00 3 кръг Д Левски (София) 1:4
30.08.2019 18:00 4 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:4
08.09.2019 17:00 5 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 7:2
15.09.2019 17:00 6 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:1
21.09.2019 17:00 7 кръг Д Царско село 2015 (София) 2:2
28.09.2019 17:00 8 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
03.10.2019 15:30 9 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1
18.10.2019 15:30 10 кръг Г Септември (София) -:-
24.10.2019 11:00 11 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
31.10.2019 14:30 12 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
23.11.2019 14:30 13 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
30.11.2019 14 кръг Г ЦСКА (София) -:-
07.12.2019 15 кръг Д Черно море (Варна) -:-
22.02.2020 16 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
29.02.2020 17 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
07.03.2020 18 кръг Г Левски (София) -:-
11.03.2020 19 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
14.03.2020 20 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) -:-
- 21 кръг
почива
04.04.2020 22 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
11.04.2020 23 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
16.04.2020 24 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
25.04.2020 25 кръг Д Септември (София) -:-
02.05.2020 26 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
09.05.2020 27 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
16.05.2020 28 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
23.05.2020 29 кръг Д ЦСКА (София) -:-
30.05.2020 30 кръг Г Черно море (Варна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Локомотив 1926 (Пловдив) 9 3 4 2 8:9 13
9 Царско село 2015 (София) 9 3 2 4 14:22 11
10 Дунав (Русе) 8 3 2 3 17:17 11
11 Септември (София) 8 2 0 6 12:16 6
12 Янтра 2019 (Габрово) 9 2 0 7 8:42 6

Дунав (Русе)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
15.10.2019 15:00 1-ви мач Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
21.10.2019 15:00 реванш Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-

Дунав (Русе)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
24.08.2019 17:00 1 кръг Г Национал (София) 0:2
28.08.2019 10:30 2 кръг Д Сокол (Марково) 4:2
11.09.2019 16:00 3 кръг Г Левски Раковски (София) 2:0
14.09.2019 10:30 4 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:1
18.09.2019 16:00 5 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 3:1
22.09.2019 10:30 6 кръг Д Славия 1913 (София) 2:1
29.09.2019 13:30 7 кръг Г Левски (София) 1:3
05.10.2019 14:30 8 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:1
09.10.2019 15:00 9 кръг Д Черно море (Варна) 2:3
24.10.2019 11:00 10 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
31.10.2019 14:30 11 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
10.11.2019 14:30 12 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
17.11.2019 11:00 13 кръг Д ЦСКА (София) -:-
24.11.2019 14:00 14 кръг Г Септември (София) -:-
30.11.2019 15 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
22.02.2020 16 кръг Д Национал (София) -:-
29.02.2020 17 кръг Г Сокол (Марково) -:-
04.03.2020 18 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
07.03.2020 19 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
14.03.2020 20 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
18.03.2020 21 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
21.03.2020 22 кръг Д Левски (София) -:-
04.04.2020 23 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
16.04.2020 24 кръг Г Черно море (Варна) -:-
25.04.2020 25 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
02.05.2020 26 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
09.05.2020 27 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
16.05.2020 28 кръг Г ЦСКА (София) -:-
23.05.2020 29 кръг Д Септември (София) -:-
30.05.2020 30 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Лудогорец 1945 (Разград) 9 6 1 2 22:9 19
6 ЦСКА (София) 9 5 1 3 26:18 16
7 Дунав (Русе) 9 5 1 3 18:14 16
8 Сокол (Марково) 9 4 1 4 13:17 13
9 Етър ВТ (Велико Търново) 9 4 1 4 19:21 13

Дунав (Русе)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
28.10.2019 14:00 1-ви мач Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
06.11.2019 14:00 реванш Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-

Дунав (Русе)

Държавно първенство за жени
Дата Фаза Противник Рез.
07.09.2019 10:30 1 кръг Д Пълдин (Пловдив) 1:5
14.09.2019 16:00 2 кръг Г Спортика (Благоевград) 2:11
22.09.2019 14:00 3 кръг Д Локомотив (Стара Загора) 0:8
12.10.2019 14:30 4 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:12
19.10.2019 14:00 5 кръг Д Севлиево лейдис (Севлиево) -:-
26.10.2019 14:00 6 кръг Г Левски (Чепинци) -:-
- 7 кръг
почива
09.11.2019 13:00 8 кръг Д Риал (Ковачевци) -:-
16.11.2019 13:00 9 кръг Г ЛП Супер спорт (София) -:-
23.11.2019 13:00 10 кръг Д Енко (Пловдив) -:-
30.11.2019 13:00 11 кръг Г НСА (София) -:-
- 12 кръг Г Пълдин (Пловдив) -:-
- 13 кръг Д Спортика (Благоевград) -:-
- 14 кръг Г Локомотив (Стара Загора) -:-
- 15 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 16 кръг Г Севлиево лейдис (Севлиево) -:-
- 17 кръг Д Левски (Чепинци) -:-
- 18 кръг
почива
- 19 кръг Г Риал (Ковачевци) -:-
- 20 кръг Д ЛП Супер спорт (София) -:-
- 21 кръг Г Енко (Пловдив) -:-
- 22 кръг Д НСА (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Севлиево лейдис (Севлиево) 3 1 0 2 3:8 3
8 ЛП Супер спорт (София) 3 0 1 2 2:5 1
9 Енко (Пловдив) 2 0 0 2 1:11 0
10 Риал (Ковачевци) 4 0 0 4 2:24 0
11 Дунав (Русе) 4 0 0 4 3:36 0


Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Стадион "Дунав"

Стадион "Дунав"
(в в ж. к. “Здравец”)

Стадион "Градски"

играе домакинските си срещи на:
Стадион "Градски"
в гр. Русе
,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:28 сезона
"Б" група:29 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Първа лига 11 място
2017/2018 Първа лига 12 място
2016/2017 Първа лига 4 място
2015/2016 "Б" група 1 място
2014/2015 "В" група 1 място
2013/2014 "Б" група 13 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 "В" група 6 място
2010/2011 ОГ РС 1 място
2009/2010 "Б" група 3 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 41.214 11
април 2019 68.957 2
март 2019 31.236 15
ноември 2018 29.893 17
октомври 2018 25.527 19
септември 2018 29.482 15
май 2018 26.954 17
април 2018 46.570 6
март 2018 33.753 13
ноември 2017 27.596 20
октомври 2017 39.772 12
септември 2017 34.018 13
август 2017 25.873 20
май 2017 59.058 6
април 2017 58.014 6
март 2017 53.728 6
ноември 2016 40.695 12
октомври 2016 57.215 5
септември 2016 37.699 8
август 2016 65.970 2
май 2016 23.602 17
април 2016 36.931 10
март 2016 39.144 7
ноември 2015 28.316 15
октомври 2015 26.483 13
август 2015 33.677 11
май 2015 22.447 19
април 2015 12.214 42
март 2015 19.185 21
декември 2014 22.404 23
октомври 2014 18.549 24
септември 2014 18.007 27
май 2014 20.278 26
април 2014 17.608 27
март 2014 20.377 21
ноември 2013 28.850 20
септември 2013 22.921 20
август 2013 15.565 43
май 2013 18.872 30
април 2013 11.900 50
март 2013 18.975 25
ноември 2012 18.531 27
октомври 2012 16.989 34
септември 2012 14.298 40
май 2012 9.602 66
април 2012 11.089 56
март 2012 17.364 37
ноември 2011 14.216 51
октомври 2011 8.101 78
септември 2011 12.756 60
август 2011 7.965 79
ноември 2010 23.959 21
октомври 2010 8.837 85
септември 2010 20.524 26
август 2010 29.451 14
всички

Интернет страници