Не развиват дейност

Агротрон (Плъстина)

Академик (Варна)

Академик (Варна) /1949-69/

Академик (София)

Академик - Гео Милев (София)

Аксаково 1948 (Аксаково)

Акфикс (София)

Алеко (Алеко Константиново)

Алмус Биър (Стал. махала)

Алтай (Карагеоргиево)

Алтай спорт (Асеновград)

Анхиало (Поморие)

Аполония (Созопол)

Арива (Пловдив)

Аспарухово 2000 (Варна)

Атлетик (Благоевград)

Атлетик 09 (Усойка)

Ахелой (Ахелой)

Аякс (Ореш)

Базел 2014 (Мърчево)

Байкал (Широко поле)

Бакаджик (Войника)

Балик (Балчик)

Балкан (Аспарухово)

Балкан (Ботевград)

Балкан (Горица)

Балкан (Горна Брезница)

Балкан (Орешак)

Балкан (Прилеп)

Балкан (Разбойна)

Балкан (Церово)

Балкан 04 (Иново)

Балкански кът (Стеврек)

Баня (Баня)

Батишница (Батишница)

Безмер (Безмер)

Беласица 1923 (Петрич)

Белащица (Белащица)

Белите гълъби (Гълъбец)

Белите орли (Плевен)

Беломорец (Светлен)

Бенковски (Габровница)

Бенковски (Лесковец)

Бенковски (Николаево)

Бенковски (Пазарджик)

Бенковски (Пищигово)

Бенковски (Подгорица)

Бенковски (Салманово)

Бенковски (Септемврийци)

Бенковски 2007 (Крива бара)

Бенковски 53 (Сапарево)

Бирлик (Левски)

Бистрица 2008 (Абланица)

Борба 10 (Шияково)

Боров дол (Боров дол)

Боровец (Търговище)

Ботев (Голямо Враново)

Ботев (Долна Митрополия)

Ботев (Крайници)

Ботев (Левски)

Ботев (Летница)

Ботев (Попица)

Ботев (Рупци)

Ботев (Черногорово)

Ботев 1949 (Кермен)

Ботев 2012 (Пудрия)

Бояджик 2004 (Бояджик)

Брадвари 08 (Брадвари)

Бузлуджа (Кюстендил)

Бузово кале (Бузовград)

Буково (Буково)

Булдог (Айтос)

Бургас (Бургас)

Бургос (Ливада)

Бургос лейдис (Бургас)

Буря (Градско)

Бутан (Бутан)

ВВС (София)

Ведраре (Ведраре)

Велбъжд Кн (Кюстендил)

Венец (гара Орешец)

Веселина (Веселина)

Ветрино (Ветрино)

Видима (Душево)

Видима-Раковски (Севлиево)

Вит (Дерманци)

Витановци (Витановци)

Витски орли (Д.Митрополия)

Вихър (Алдомировци)

Вихър (Баховица)

Вихър (Борима)

Вихър (Владимировци)

Вихър (Йонково)

Вихър (кв.Горубляне, София)

Вихър (Лопян)

Вихър (Мараш)

Вихър (Семерджиево)

Вихър 97 (Превала)

Вихър С (Сенокос)

Владислав (Варна)

Въбел (кв.Въбел, Търговище)

Върбица 2008 (Ореше)

Вършец 99 (Вършец)

Въча (Йоаким Груево)

Въча (Кадиево)

Габер (Габровдол)

Габър (Габерово)

Галактика (Черник)

Галатасарай (Малко Йонково)

Герена (Кюстендил)

Големи връх (Долна Секирна)

Голое (Лозарево)

Голямоизворските тигри (Г.изв)

Гранит (Годешево)

Гранит (Кънчево)

Гранит (Слатина)

Гранит (Широки дол)

Гранит 2012 (Скобелево)

Граничар (Туховища)

Граничар 2008 (Доспат)

Грифид (Варна)

Гълъбец (Гълъбец)

Давидово (Давидово)

Девин (Девин)

Девня (Девня)

Диана 1924 (Правда)

Дивотино (Дивотино)

Димитровград II (Димитровгр.)

Димитровец 1 (Ковачевци)

Димча (Димча)

Динамо 2011 (Стамболово)

ДИТ Спорт (София)

Добромирка (Добромирка)

Добруджанец (Паскалево)

Долен (Долен)

Драгалевци (София)

Дрен 2011 (Дрен)

Дружба (Добровница)

Дунав (Вардим)

Дунав (Дунавци)

Дунав 09 (Лесковец)

Дянково (Дянково)

Единство (Китанчево)

Единство (Търговище)

Езерче (Езерче)

Елит (София)

Ера I (Севлиево)

Етър (Велико Търново)

Етър 1924 (Велико Търново)

Жиленци (Жиленци)

ЖСК Ихтиман (Ихтиман)

ЖФК Оборище (Панагюрище)

Завод 12 (София)

Загоре (Загоре)

Западно ехо (Бегуновци)

Заря (Крушаре)

Заря (Тодор Икономово)

Здравец (Груево)

Здравец (Здравец)

Зенит (Памукчии)

Зенит 2012 (Православен)

ЗКМО (Бараково)

Златен клас (Благоево)

Златоград (Златоград)

Игнатиево (Игнатиево)

Илинден (Ключ)

Илинден 2005 (Илинден)

Имренчево (Имренчево)

Искра (Голямо градище)

Искра (Искрец)

Кабиюк (Коньовец)

Каблешково 07 (Каблешково)

Казичене (Казичене)

Кале (Крепча)

Кале (Руйно)

Калчево (Калчево)

Каменар (Каменар)

Камчийски сокол (Дъбравино)

Керамик (гара Елин Пелин)

Килифарево 2003 (Килифарево)

Ком-Миньор (Берковица)

Коматево 2001 (Пловдив)

Комуна 2011 (Черногорово)

Копривлен (Копривлен)

Космос (Каменец)

Костиево (Костиево)

Краище (Краище)

Лавров (Горни Дъбник)

Лазур (Сирищник)

Лайтс (Велико Търново)

Левски (Младово)

Левски (Одърне)

Левски (Чепинци, обл.Смолян)

Левски 2012 (Лом)

Левски (кв.Драгалевци)

Лисец (Осиково)

Ловско (Ловско)

Лозен (Лозен, обл.ВТ)

Локомотив (Вакарел)

Локомотив (Мездра)

Локомотив (Русе) /1930-2002/

Локомотив (Самуил)

Локомотив (София)

Локомотив (Стара Загора)

Локомотив (Хан Крум)

Локомотив (Черноград)

Локомотив 101 (София)

Локомотив 1929 (Мездра)

Локомотив 2012 (Мездра)

Лудогорец (Доброплодно)

Лудогорец (Разград)

Любимец 2007 (Любимец)

Любляна (Люблен)

Люляк (Люляково)

Мадан (Мадан)

Манастирище (Манастирище)

Маниш (кв.Църква, Перник)

Марек 2007 (Дупница)

Марек 2010 (Дупница)

Марисан (Русе)

Марица (Крум)

Марица (Мененкьово)

Марица (Огняново)

Мария Луиза (Лом)

Месамбрия (Несебър)

МИГ 2010 (Девня)

Мизия (Мизия)

Миланово 2007 (Миланово)

Милковица 09 (Милковица)

Минерал (Овощник)

Минерал (Огняново)

Минерал (Рударци)

Миньор (Перник)

Миньор (Рудник)

Миньор 1919 (Перник)

Миньор 1934 (Рудник)

Мокреш 2005 (Мокреш)

Морена (Кладница)

Мортагоново (Мортагоново)

Мост (Мост)

Надежда 1926 (Оряхово)

Надежди (Сливен)

Неизвестен

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Ник (Изгрев)

Нова Черна (Нова Черна)

Нови Искър (Нови Искър)

Нови Искър 2005 (Нови Искър)

Новосел (Новосел)

Обединение (Василево)

Олд Хаус (Каварна)

Олимпик (Бургас)

Олимпия (София)

Орел (Глухар)

Орел (Разделци)

Орел 19 (Оряхово)

Оризаре (Оризаре)

Орлите (Надарево)

Орлите (Стефан Караджа)

Оскар ЕЛ (София)

Осмар (Осмар)

Пазарджик 2012 (Пазарджик)

Паламара (Венец)

Партизани (Градина)

Пауталия (Соволяно)

ПГГС "Хр.Ботев" (Велинград)

Пелезо (Пелишат)

Перун (Кресна)

Пирин (Благоевград)

Пирин Бл (Благоевград)

Плевен 2009 (Плевен)

Победа (Вресово)

Победа (Градница)

Победа (Колобър)

Победа (Паламарца)

Пордим (Пордим)

Пороминово (Пороминово)

ППК "Зора" (Момино)

Прециз Интер (Иваново)

Просеник (Просеник)

Раковски (Ивайловград)

Раковски (Русе)

Рапид (кв.Дивдядово, Шумен)

Реал (Божурово)

Републиканец (Енево)

Републиканец (Лисец)

Рила (Белица)

Рилски орли (Бистрица)

Родопа 1927 (Смолян)

Родопи (Сатовча)

Родопски сокол (Кърджали)

Рома (Тополчане)

Рома 2014 (Тервел)

Росица (Стоките)

Рудничар (Перник)

Руен 2008 (Руен)

Рьофикс (Симеоновец)

Свети Влас 08 (Свети Влас)

Светкавица (Баните)

Светкавица 1922 (Търговище)

Светкавица 2004 (Гюльовца)

Светлина (Черковна)

Свраките (Гълъбник)

Сейдол (Сейдол)

Селтик (Овчарово)

Септември (Градец)

Септември (Краводер)

Септември 2005 (Жабокрът)

Силистра 2009 (Силистра)

Сини вир (Цонево)

Синя вода (Синя вода)

Сион (Каблешково)

СК Марица (Пловдив)

Скала (гара Бов)

Скала (Камен)

Скалите (Русе)

Слава (Севар)

Слави мес (Ловеч)

Славилов (Търговище)

Славия (Асеновци)

Славия (Пловдив)

Смолян 2000 (Смолян)

Смоляновци (Смоляновци)

Сокол (Каравелово)

Сокол 2008 (Зърнево)

Сокол 2009 (Еленино)

Солей 97 (кв.Калкас, Перник)

СОУ "Кл.Охридски" (Ракитово)

София 2010 (София)

Спарта (Бургас)

Спарта (Самоводене)

Спартак (Бъзън)

Спартак (Бяла)

Спартак (Муселиево)

Спартак (Пещера)

Спартак (Подгумер)

Спартак (Самоков)

Спартак (Сливен)

Спартак (София)

Спартак (Триводици)

Спартак (Търнава)

Спартак 2001 (Пирдоп)

Спартак 2012 (Славеево)

Спортист (Баниска)

Спортист (Бата)

Спортист (Бели извор)

Спортист (Добрич)

Спортист (Книжовник)

Спортист (Петко Славейков)

Спортист (Преславци)

Старчево 2010 (Старчево)

Стефаново (Стефаново)

Стоби (Стоб)

Столипиново (Пловдив)

Сторгозия (Плевен)

Стражица 2012 (Стражица)

Стрела (Доброславци)

Стрела (Дъбник)

Стрела (Обединение)

Стрелец (Стрелча)

Строител (София)

Струма (Кралев дол)

Струма 2005 (Струмяни)

Струмски сокол (Калище)

Стряма 2001 (Стряма)

Съкровището на (Кралево)

Титан (Лесново)

Тича (Варна)

Тича 1948 (Долни чифлик)

Тополите (Тополи)

Тополите 2005 (Тополчане)

Топчийско (Топчийско)

Торпедо (Косово)

Торпедо (Плевен)

Тракиец (Говедаре)

Тракия 2012 (Бяла река)

Трапище (Трапище)

Тръстиково (Тръстиково)

Тунджа (Веселиново)

Тунджа 2007 (Желю войвода)

Тунджа спорт (Елхово)

Удар 99 (Петко Каравелово)

Ураган (Белинци)

Ураган (Бъзовец)

Ураган (Владимир)

Ураган (Манастирци)

Ураган (Патреш)

Урожай (Българово)

Урожай (Гърчиново)

Урума (Хасково)

Устрем (Белодол)

Устрем (Дропла)

Устрем (Пет могили)

Устрем (Раковски)

Феникси (Варна)

ФК Берое (Стара Загора)

ФК Костинброд (Костинброд)

ФК Несебър (Несебър)

Х. Димитър (Хаджидимитрово)

Хан Кардам (Кардам)

Хасково 2009 (Хасково)

Хебър (Пазарджик)

Хебър 2011 (Пазарджик)

Химик (Димитровград)

Христо Ботев (Чешнегирово)

Церово 2006 (Церово)

ЦеСеKа (Лесичери)

Чавдар (Бяла Слатина)

Чавдар (Ковачите)

Чайка Конуш 2000 (Конуш)

Чарган (Чарган)

Челник (Реселец)

Чепинци (Чепинци)

Червена звезда (Глава)

Червено знаме (София)

Черно море (Топола)

Черно море (Черно море)

Чернолик (Чернолик)

Черноломец (Горско Абланово)

Черноломец (Острица)

Черноморец (Бургас)

Черноморец (Поморие)

Черноморец 2003 (Бяла)

Чиракман (Селце)

Шабла (Шабла)

Шемшево (Шемшево)

Шерба (Гроздьово)

Шипка 1955 (Мало Конаре)

Шипченски сокол (Варна)

Шумен 2010 (Шумен)

Юнак (Юнаците)

Юнак 2000 (Ардино)

Юстина (Устина)

Яков (Яворница)

Якоруда 2007 (Якоруда)

Янково (Янково)

Ястреб (Страцин)

Марек 2010 (Дупница)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е през 1947 г. под името Марек - след обединение на Левски (1922 г.), Атлетик (1923 г.) и Славия (1931 г.).

Хроника: В Дупница (от юли 1949 до ноември 1950 г. - Марек, от 1950 до 1992 г. - Станке Димитров) са съществували различни футболни отбори. До 1947 г. най-популярни са Левски (1922 г.), Атлетик (1923 г. - след обединение на Ботев и Вихър) и Славия (1931 г. - наследник на Победа, БП 24 и Родина). На тяхна основа възниква Марек. По-късно към него се присъединява и Локомотив (1938 г., до 1945 г. - ЖСК). През 1949 г. реформите продължават. В града са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г. те се вливат във възстановеното физкултурно дружество Марек. В 1985 г. то е преименувано на Дупница. На негова база през същата година се образува футболен клуб Рила. След 1989 г. променя названието си последователно на Марек (до лятото на 1992 г.), АСЛ 1919 и Дупница. От април 1994 г. отново приема името Марек, а през 2010 г., след като футболният клуб става общински, към името му е добавена и годината 2010.

Клубни цветове: червен, бял и син.

Прозвище: -

Адрес: Дупница 2600, ул. ”Саморанско шосе” № 9.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в “А” група: 1976/77 г. (като Марек).
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1977/78 г. (като Марек).
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на УЕФА: 1977/78 г. (като Марек).
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1978/79 г. (като Марек).

Марек 2010 (Дупница)

"А" Футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
Първи етап
19.07.2014 18:30 1 кръг Г Славия 1913 (София) 1:4
26.07.2014 18:30 2 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 2:1
02.08.2014 20:00 3 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
09.08.2014 18:00 4 кръг Г Черно море (Варна) 1:0
17.08.2014 18:00 5 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0
22.08.2014 20:00 6 кръг Г ЦСКА (София) 0:5 Диема
30.08.2014 18:00 7 кръг Д Локомотив (София) 0:1
13.09.2014 19:00 8 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:4
20.09.2014 17:00 9 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:1
29.09.2014 19:30 10 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:3 Диема
04.10.2014 15:00 11 кръг Д Левски (София) 1:1 Диема
19.10.2014 16:00 12 кръг Д Славия 1913 (София) 0:2
24.10.2014 16:00 13 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 1:0
31.10.2014 14:00 14 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:4 Диема
08.11.2014 14:30 15 кръг Д Черно море (Варна) 1:3
22.11.2014 14:30 16 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
30.11.2014 13:15 17 кръг Д ЦСКА (София) 0:0 Диема
06.12.2014 14:00 18 кръг Г Локомотив (София) 0:2
13.12.2014 14:00 19 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:3
02.03.2015 15:30 20 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:3 Диема спорт
09.03.2015 13:00 21 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:0 Диема спорт
14.03.2015 17:00 22 кръг Г Левски (София) 0:4 Диема спорт
Втори етап / Втора шестица
20.03.2015 15:30 23 кръг Г Черно море (Варна) 0:1 Диема спорт
04.04.2015 17:00 24 кръг Д Славия 1913 (София) 1:0 Диема спорт
13.04.2015 20:00 25 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:4 Диема спорт
17.04.2015 17:00 26 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 0:1 Диема спорт
25.04.2015 17:00 27 кръг Д Левски (София) 1:3 Диема
02.05.2015 17:30 28 кръг Д Черно море (Варна) 0:2 Диема спорт
08.05.2015 17:30 29 кръг Г Славия 1913 (София) 0:4 Диема спорт
17.05.2015 15:15 30 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:4 Диема
21.05.2015 18:00 31 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 3:1 Диема спорт
26.05.2015 20:00 32 кръг Г Левски (София) 0:6 Диема спорт
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
24.09.2014 16:00 - Г Ботев (Гълъбово) 0:1

Марек 2010 (Дупница)

Младежка група (U-21)
Дата Фаза Противник Рез.
Първи етап
21.07.2014 18:00 1 кръг Д Славия 1913 (София) 0:3
28.07.2014 18:00 2 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 0:2
04.08.2014 18:00 3 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
11.08.2014 18:00 4 кръг Д Черно море (Варна) 4:0
19.08.2014 18:00 5 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 3:1
24.08.2014 18:00 6 кръг Д ЦСКА (София) 0:1
11.09.2014 17:00 7 кръг Г Локомотив (София) 0:2
15.09.2014 17:00 8 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:2
10.10.2014 16:00 9 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:3
30.09.2014 17:00 10 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:4
15.10.2014 16:00 11 кръг Г Левски (София) 2:2
21.10.2014 16:00 12 кръг Г Славия 1913 (София) 2:1
26.10.2014 14:30 13 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 2:1
14.11.2014 14:30 14 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:4
19.11.2014 14:30 15 кръг Г Черно море (Варна) 0:0
24.11.2014 14:30 16 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 3:0
02.12.2014 14:00 17 кръг Г ЦСКА (София) 0:5
08.12.2014 14:00 18 кръг Д Локомотив (София) 0:4
15.12.2014 14:00 19 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:4
04.03.2015 14:30 20 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:1
11.03.2015 14:30 21 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:4
16.03.2015 14:30 22 кръг Д Левски (София) 0:3
Втори етап / Втора шестица
01.04.2015 16:00 23 кръг Д Черно море (Варна) 0:3
07.04.2015 16:00 24 кръг Г Славия 1913 (София) 0:0
15.04.2015 16:00 25 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 3:1
20.04.2015 16:00 26 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 2:1
28.04.2015 13:00 27 кръг Г Локомотив (София) 1:3
04.05.2015 17:30 28 кръг Г Черно море (Варна) 1:3
10.05.2015 17:30 29 кръг Д Славия 1913 (София) 2:3
19.05.2015 17:30 30 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 2:5
24.05.2015 18:00 31 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 2:0
28.05.2015 18:00 32 кръг Д Локомотив (София) 0:0

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:29 сезона
"Б" група:23 сезона

Последните 10 сезона

2014/2015 "А" група 11 място
2013/2014 "Б" група 1 място
2012/2013 "В" група 1 място
2011/2012 "В" група 5 място
2010/2011 А ОФГ КН 1 място
2009/2010 "Б" група 10 място
2008/2009 "Б" група 14 място
2007/2008 "А" група 16 място
2006/2007 "А" група 12 място
2005/2006 Първа лига 11 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2015 25.490 15
април 2015 7.350 60
март 2015 31.473 13
декември 2014 27.087 19
октомври 2014 24.705 19
септември 2014 31.536 13
май 2014 19.987 27
април 2014 29.041 15
март 2014 20.626 20
ноември 2013 41.760 11
септември 2013 43.121 9
август 2013 44.575 7
май 2013 14.693 41
април 2013 18.082 29
март 2013 17.483 28
ноември 2012 14.712 41
октомври 2012 11.048 54
септември 2012 18.304 26
май 2012 10.130 65
април 2012 15.752 36
март 2012 8.999 69
ноември 2011 8.546 76
октомври 2011 14.468 41
септември 2011 14.823 45
август 2011 11.579 55
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници