Оборище (Панагюрище)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Оборище (Панагюрище), чието име и база наследява настоящият клуб, е основан през есента на 1944 г. под името Средногорец.

Имена: Средногорец (от 1944 г.), Червено знаме (от 1949 г.), Оборище (от 1957 г. - след обединение на всички доброволни спортни организации в града, създадени вследствие на реформата от 1949 г., и възстановяване на местното физкултурно дружество), Оптикоелектрон (от 1980 до 1981 г. и от 1983 до 1985 г.), Оборище (от 1981 до 1983 г. и от 1985 до 1999 г. - през 1985 г. на основата на едноименното ДФС се образува ФК Оборище, който започва да се развива самостоятелно), Тракия (от 1999 г. - след временно обединение на Оборище и Тракия от село Звъничево, община Пазарджик, който от пролетта на сезон 1998/99 премества седалището си в средногорския град). От 1999 г. в общинския център развива дейност и друг футболен клуб, който носи неговото име, но след 2004 г. той прекратява своето съществуване. През 2001 г. Тракия (Панагюрище) временно се обединява с футболния клуб от близкото до града село Бъта - Красен, а преди началото на спортно-състезателната 2005/06 г. отново приема знаковото за този район име - Оборище.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: „войводите”

Адрес: Панагюрище 4500, ст. “Орчо войвода”.
Телефон: (+359 357) 66128
E-mail: fcoborishte@abv.bg

Клубни върхове:
първо място в Югозападна “В” група: 2014/15 г.
1/64-финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1980/81 г. (като Оптикоелектрон).

Оборище (Панагюрище)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
22.07.2017 18:30 1 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:0
31.07.2017 18:30 2 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 3:0
05.08.2017 18:00 3 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:2
12.08.2017 18:00 4 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:0
19.08.2017 18:00 5 кръг Д Черноморец (Балчик) 2:0
27.08.2017 18:00 6 кръг Г Несебър (Несебър) 1:2
09.09.2017 17:00 7 кръг Д Поморие (Поморие) 0:0
16.09.2017 18:00 8 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1
25.09.2017 17:00 9 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 2:1
01.10.2017 16:00 10 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:2
14.10.2017 16:00 11 кръг Д Созопол (Созопол) 1:0
22.10.2017 16:00 12 кръг Г Ботев (Гълъбово) 2:1
30.10.2017 15:00 13 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 0:0
04.11.2017 14:30 14 кръг Г Ботев (Враца) 0:1
18.11.2017 14:30 15 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1
25.11.2017 14:30 16 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:2
02.12.2017 14:00 17 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 1:2
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:1
10.04.2018 17:00 19 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 3:1
10.03.2018 15:30 20 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:0
17.03.2018 15:30 21 кръг Д Несебър (Несебър) 0:1
30.03.2018 17:00 22 кръг Г Поморие (Поморие) 0:1
06.04.2018 17:00 23 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:1
14.04.2018 17:00 24 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:0
19.04.2018 17:00 25 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:3
22.04.2018 18:00 26 кръг Г Созопол (Созопол) 3:1
28.04.2018 17:00 27 кръг Д Ботев (Гълъбово) 2:0
07.05.2018 18:00 28 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 0:3
13.05.2018 18:00 29 кръг Д Ботев (Враца) 0:2
19.05.2018 17:15 30 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Черноморец (Балчик) 30 10 9 11 37:40 39
12 Струмска слава 1927 (Радомир) 30 10 6 14 31:43 36
13 Оборище (Панагюрище) 30 9 6 15 26:32 33
14 Марица 1921 (Пловдив) 30 9 6 15 34:45 33
15 Созопол (Созопол) 30 6 6 18 25:47 24
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
21.09.2017 16:00 - Д Лудогорец 1945 (Разград) 2:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
24.06.2017 11:00 - Г Марица 1921 (Пловдив) 0:1
28.06.2017 18:00 - Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:1
07.07.2017 18:30 - Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:4
12.07.2017 18:30 - Д Царско село 2015 (София) 1:0
15.07.2017 17:00 - Д Миньор (Перник) 1:0
18.07.2017 18:00 - Д Левски /юн.ст./ (София) 4:1
26.07.2017 18:45 - Г Свобода 2011 (Пещера) 4:3
01.09.2017 17:00 - Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:3
07.10.2017 15:30 - Г Славия 1913 (София) анл.
11.11.2017 13:00 - Г Славия 1913 (София) 1:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
20.01.2018 15:30 - Г Борислав 2009 (Първомай) 2:0
27.01.2018 14:30 - Г Германея (Сапарева баня) 4:0
02.02.2018 11:00 - Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:1
06.02.2018 14:00 - Г Атлетик (Куклен) 4:0
10.02.2018 13:00 - Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:0
17.02.2018 14:00 - Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:1

Оборище II (Панагюрище)

"А" ОФГ Пазарджик
Дата Фаза Противник Рез.
26.08.2017 18:00 1 кръг Д Левски (Паталеница) 0:1
02.09.2017 17:00 2 кръг Г Величково (Величково) 3:1
06.09.2017 17:00 3 кръг Д Чико Бунара (Бяга) 1:4
09.09.2017 15:00 4 кръг Г Тракиец 2005 (Главиница) 3:1
16.09.2017 17:00 5 кръг Д Брацигово (Брацигово) 1:3
22.09.2017 17:00 6 кръг Г Зенит (Ветрен дол) 2:2
30.09.2017 17:00 7 кръг Д Братаница (Братаница) 6:0
08.10.2017 16:00 8 кръг Г Спартак (Калугерово) 2:1
15.10.2017 16:00 9 кръг Д Локомотив 2011 (Септември) 2:3
22.10.2017 16:00 10 кръг Г Чепинец (Велинград) 0:4
29.10.2017 12:30 11 кръг Д Сарая (Сарая) 2:0
04.11.2017 14:00 12 кръг Г Тракия (Пазарджик) 0:1
11.11.2017 14:00 13 кръг Д Балкан (Варвара) 3:2
19.11.2017 11:00 14 кръг Д Вихър (Ветрен) 2:2
25.11.2017 14:00 15 кръг Г Родопи 1921 (Козарско) 1:0
25.02.2018 14:00 16 кръг Г Левски (Паталеница) 2:4
01.05.2018 18:00 17 кръг Д Величково (Величково) 4:2
11.03.2018 15:00 18 кръг Г Чико Бунара (Бяга) 2:5
18.03.2018 12:00 19 кръг Д Тракиец 2005 (Главиница) 0:2
24.05.2018 18:00 20 кръг Г Брацигово (Брацигово) 2:8
01.04.2018 13:00 21 кръг Д Зенит (Ветрен дол) 4:1
06.04.2018 16:00 22 кръг Г Братаница (Братаница) 3:2
09.04.2018 16:00 23 кръг Д Спартак (Калугерово) 3:0
14.04.2018 16:00 24 кръг Г Локомотив 2011 (Септември) 1:4
22.04.2018 16:00 25 кръг Д Чепинец (Велинград) 0:2
29.04.2018 16:00 26 кръг Г Сарая (Сарая) 2:3
05.05.2018 17:00 27 кръг Д Тракия (Пазарджик) 3:0
12.05.2018 17:00 28 кръг Г Балкан (Варвара) 2:5
19.05.2018 17:00 29 кръг Г Вихър (Ветрен) 2:3
27.05.2018 17:00 30 кръг Д Родопи 1921 (Козарско) 0:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Величково (Величково) 30 12 4 14 74:71 40
7 Вихър (Ветрен) 30 12 3 15 40:68 39
8 Оборище II (Панагюрище) 30 12 3 15 58:66 39
9 Сарая (Сарая) 30 11 5 14 53:56 38
10 Локомотив 2011 (Септември) 30 10 4 16 52:74 34

Оборище (Панагюрище)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
30.07.2017 18:00 - Г Вихър (Войсил) 3:5
ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 17:00 1 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:2
10.09.2017 13:00 2 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 0:10
17.09.2017 17:00 3 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:1
21.09.2017 14:00 4 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:0
24.09.2017 17:00 5 кръг Д Барокко (София) 0:2
30.09.2017 16:00 6 кръг Г Левски (София) 0:8
05.10.2017 16:00 7 кръг Д Беласица (Петрич) 1:1
07.10.2017 16:00 8 кръг Г ДИТ Спорт (София) 2:3
- 9 кръг
почива
19.10.2017 16:00 10 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:3
22.10.2017 13:30 11 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:6
29.10.2017 14:00 12 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:1
05.11.2017 14:00 13 кръг Г Миньор (Перник) 1:7
09.11.2017 14:00 14 кръг Д Септември (Симитли) 2:2
12.11.2017 11:30 15 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 1:6
19.11.2017 14:00 16 кръг Д Левски Раковски (София) 1:4
23.11.2017 14:00 17 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:6
27.11.2017 14:00 18 кръг Д Септември (София) 1:3
03.12.2017 14:00 19 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 2:1
25.02.2018 14:00 20 кръг Г Царско село 2015 (София) 1:2
20.04.2018 12:00 21 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 1:1
11.03.2018 14:00 22 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:9
15.03.2018 14:00 23 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 2:0
18.03.2018 14:00 24 кръг Г Барокко (София) 3:2
25.04.2018 16:00 25 кръг Д Левски (София) 0:10
- 26 кръг
почива
01.04.2018 16:00 27 кръг Д ДИТ Спорт (София) 2:2
- 28 кръг
почива
15.04.2018 16:00 29 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:7
22.04.2018 13:00 30 кръг Д Чавдар (Етрополе) 4:6
29.04.2018 16:00 31 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:4
03.05.2018 17:00 32 кръг Д Миньор (Перник) 1:2
06.05.2018 13:00 33 кръг Г Септември (Симитли) 1:2
14.05.2018 17:00 34 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 1:3
30.05.2018 17:00 35 кръг Г Левски Раковски (София) 0:9
20.05.2018 17:00 36 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 2:1
27.05.2018 14:00 37 кръг Г Септември (София) 4:12
03.06.2018 17:00 38 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 3:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
14 Хебър 1918 (Пазарджик) 34 10 5 19 44:74 35
15 Септември (Симитли) 34 7 4 23 36:101 25
16 Оборище (Панагюрище) 34 5 4 25 41:139 19
17 Струмска слава 1927 (Радомир) 34 2 4 28 28:180 10
18 Барокко (София) 34 12 2 20 52:80 38

Оборище /юмв/ (Панагюрище)

ЮСВ: Пазарджик - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2017 10:30 1 кръг Г Чико Бунара (Бяга) 1:5
30.09.2017 10:30 2 кръг Д Локомотив 2011 (Септември) 4:1
08.10.2017 10:30 3 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 8:1
14.10.2017 10:30 4 кръг Г Марица (Белово) 2:4
22.10.2017 10:30 5 кръг Д Зенит (Ветрен дол) 5:2
29.10.2017 10:30 6 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 14:0
03.11.2017 11:30 7 кръг Д Брацигово (Брацигово) 3:2
18.03.2018 09:45 8 кръг Д Чико Бунара (Бяга) 6:2
07.05.2018 10:30 9 кръг Г Локомотив 2011 (Септември) 5:3
31.03.2018 10:30 10 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 4:0
09.04.2018 10:30 11 кръг Д Марица (Белово) 2:2
14.04.2018 10:30 12 кръг Г Зенит (Ветрен дол) 9:3
21.04.2018 11:30 13 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 7:0
28.04.2018 10:30 14 кръг Г Брацигово (Брацигово) 8:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Чико Бунара (Бяга) 14 11 2 1 66:16 35
2 Оборище /юмв/ (Панагюрище) 14 11 1 2 78:25 34
3 Локомотив 2011 (Септември) 14 10 0 4 75:24 30
4 Марица (Белово) 14 7 3 4 33:23 24
5 Брацигово (Брацигово) 14 4 0 10 33:45 12

Оборище (Панагюрище)

Деца: Пазарджик - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
24.09.2017 10:30 1 кръг Д Брацигово (Брацигово) 10:0
29.09.2017 16:00 2 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 7:0
07.10.2017 10:30 3 кръг Д Левски (Ракитово) 6:0
15.10.2017 10:30 4 кръг Г Спартак (Калугерово) 9:0
21.10.2017 10:30 5 кръг Д Балкан (Варвара) 9:0
28.10.2017 10:30 6 кръг Д Чепинец (Велинград) 0:7
01.11.2017 10:30 7 кръг Г Батак (Батак) 12:1
05.11.2017 10:00 8 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 7:0
11.11.2017 10:30 9 кръг Г Чико Бунара (Бяга) 0:1
17.03.2018 10:30 10 кръг Г Брацигово (Брацигово) 5:0
01.05.2018 10:30 11 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:2
01.04.2018 10:30 12 кръг Г Левски (Ракитово) 9:0
03.04.2018 10:30 13 кръг Д Спартак (Калугерово) 6:0
09.04.2018 10:30 14 кръг Г Балкан (Варвара) 3:0
15.04.2018 10:30 15 кръг Г Чепинец (Велинград) 2:0
21.04.2018 10:00 16 кръг Д Батак (Батак) 9:0
29.04.2018 10:00 17 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 9:1
05.05.2018 10:30 18 кръг Д Чико Бунара (Бяга) 4:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Чепинец (Велинград) 18 16 1 1 117:9 49
2 Оборище (Панагюрище) 18 15 0 3 107:14 45
3 Хебър 1918 (Пазарджик) 18 14 0 4 88:30 42
4 Чико Бунара (Бяга) 18 13 1 4 66:34 40
5 Батак (Батак) 18 7 1 10 33:71 22


Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Втора лига 11 място
2015/2016 "Б" група 10 място
2014/2015 "В" група 1 място
2013/2014 "В" група 3 място
2012/2013 "В" група 5 място
2011/2012 "В" група 4 място
2010/2011 А ОФГ ПЗ 1 място
2009/2010 А ОФГ ПЗ 2 място
2008/2009 А ОФГ ПЗ 8 място
2007/2008 А ОФГ ПЗ 6 място

Месечна ранглиста

месец точки място
април 2018 26.863 17
март 2018 9.853 62
ноември 2017 8.491 64
октомври 2017 30.605 17
септември 2017 27.924 18
август 2017 31.130 15
май 2017 26.649 18
април 2017 19.925 26
март 2017 26.650 19
ноември 2016 26.076 22
октомври 2016 8.263 65
септември 2016 26.352 19
август 2016 11.033 49
май 2016 4.883 79
април 2016 7.249 65
март 2016 29.744 12
ноември 2015 26.384 16
октомври 2015 22.974 19
август 2015 31.337 12
май 2015 14.328 31
април 2015 17.882 23
март 2015 19.003 22
декември 2014 14.154 35
октомври 2014 11.363 44
септември 2014 16.394 32
май 2014 15.908 33
април 2014 12.606 45
март 2014 17.799 23
ноември 2013 13.378 50
септември 2013 15.280 41
август 2013 23.277 23
май 2013 16.182 38
април 2013 15.946 37
март 2013 10.670 57
ноември 2012 6.645 78
октомври 2012 14.122 39
септември 2012 12.085 48
май 2012 12.041 47
април 2012 15.985 35
март 2012 7.958 73
ноември 2011 14.161 53
октомври 2011 13.859 45
септември 2011 13.735 51
август 2011 19.666 28
всички

Интернет страници