Ботев (Враца)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Ботев, чиито име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2005 г., е основан през 1923 г. - след обединение на кварталните спортни клубове Левски (бивш Раковски), Светкавица и Шипка, развиващи дейност от 1921 г.

Имена: Ботев (от 1923 до 1927 г.), Васил Кънчов (през 1927 г. - след обединение с Орел), Ботев-Орел 28 (от 1928 до 1930 г.), Ботев (от 1930 до 1949 г.), Динамо (от 1949 до 1953 г.), Спартак (от 1953 до 1957 г.), Ботев (от 1957 до 1985 г.), Враца (от 1985 до 1990 г.), Ботев (от 1990 до 2003 г.). На 9 май 2003 г. футболният клуб е преименуван на Ботев 1921, но престава да поддържа мъжки отбор и постепенно преустановява напълно спортно-състезателна дейност. През лятото на 2005 г. е учреден ОФК Ботев, като преди началото на сезона към новия общински клуб се присъединява Ботев от близкото до Враца село Лиляче. От 2001 до 2008 г. в областния град развива дейност и друг клуб - Враца 2001, който през лятото на 2002 г. приема името Ботев 21.

Клубни цветове: зелен, бял и червен.

Прозвище: -

Адрес: Враца 3000, ст. "Христо Ботев", пощенска кутия 51.
Телефон: (+359 92) 624581.
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в “А” група: 1970/71 г.
два пъти полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1960/61 и 1974/75 г.
полуфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1984/85 г. 

Ботев (Враца)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
22.07.2017 18:30 1 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:1
31.07.2017 18:15 2 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:1 Диема спорт
05.08.2017 18:00 3 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 4:0
12.08.2017 18:00 4 кръг Г Черноморец (Балчик) 1:0
21.08.2017 18:00 5 кръг Д Несебър (Несебър) 1:1 Диема спорт
26.08.2017 20:00 6 кръг Г Поморие (Поморие) 1:1
11.09.2017 17:00 7 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:0 Диема спорт
16.09.2017 18:00 8 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 3:1
25.09.2017 17:00 9 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:0 Диема спорт
01.10.2017 17:00 10 кръг Г Созопол (Созопол) 2:1
14.10.2017 16:00 11 кръг Д Ботев (Гълъбово) 0:0
21.10.2017 16:00 12 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 1:4
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
04.11.2017 14:30 14 кръг Д Оборище (Панагюрище) 1:0
19.11.2017 15:00 15 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:0 Диема спорт
25.11.2017 14:30 16 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 1:1
02.12.2017 13:00 17 кръг Д Локомотив 1929 (София) 2:2 Диема спорт
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:0
04.03.2018 12:30 19 кръг Д Черноморец (Балчик) 3:2 Диема спорт
10.03.2018 12:30 20 кръг Г Несебър (Несебър) 0:2 Диема спорт
17.03.2018 15:30 21 кръг Д Поморие (Поморие) 1:0
31.03.2018 17:00 22 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:0
06.04.2018 17:00 23 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:0
16.04.2018 17:00 24 кръг Г Царско село 2015 (София) 2:1 Диема спорт
19.04.2018 17:00 25 кръг Д Созопол (Созопол) 0:1
23.04.2018 17:30 26 кръг Г Ботев (Гълъбово) 4:0
28.04.2018 17:00 27 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 5:0
06.05.2018 18:00 28 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 2:0
13.05.2018 18:00 29 кръг Г Оборище (Панагюрище) 2:0
19.05.2018 17:15 30 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:1 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Враца) 30 19 7 4 46:20 64
2 Локомотив 1929 (София) 30 19 6 5 51:27 63
3 Царско село 2015 (София) 30 19 6 5 56:28 63
4 Монтана 1921 (Монтана) 30 17 5 8 50:20 56
5 Несебър (Несебър) 30 13 5 12 42:43 44
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
20.09.2017 16:00 - Д Пирин (Благоевград) 3:1
Втори кръг (1/8 финали)
24.10.2017 18:00 - Г ЦСКА (София) 1:3 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
28.06.2017 18:00 - Г Царско село 2015 (София) 3:4
01.07.2017 10:00 - Г Локомотив 1929 (София) 1:3
04.07.2017 18:00 - Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:2
07.07.2017 10:30 - Г Пирин (Благоевград) 1:4
11.07.2017 18:00 - Д Монтана 1921 (Монтана) 2:4
14.07.2017 18:00 - Д Партизан (Червен бряг) 4:0
01.09.2017 17:00 - Д Монтана 1921 (Монтана) 0:2
06.09.2017 17:00 - Д Мизия 2005 (Кнежа) 6:1
08.10.2017 17:00 - Г Левски (София) 0:1
11.11.2017 14:00 - Г Литекс (Ловеч) 1:3
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
19.01.2018 14:00 - Д Първа атомна (Козлодуй) 4:1
24.01.2018 14:00 - Г Лудогорец 1945 II (Разград) 2:1
27.01.2018 14:30 - Г Черноморец (Балчик) 0:1
30.01.2018 14:00 - Г Добруджа 1919 (Добрич) 3:0
02.02.2018 11:00 - Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:3
07.02.2018 15:00 - Д Спартак (Плевен) 4:1
10.02.2018 15:00 - Г Ботев (Пловдив) 3:0
17.02.2018 14:00 - Д Банско (Банско) 2:2

Ботев (Враца)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
20.07.2017 18:00 - Г Огоста (Хайредин) 2:4
23.07.2017 18:00 - Г Ботев (Криводол) 3:7
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Г Славия 1913 (София) 0:5
19.08.2017 18:00 2 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:1
26.08.2017 18:00 3 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:1
02.09.2017 17:30 4 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:7
10.09.2017 16:00 5 кръг Г Левски (София) 0:4
16.09.2017 16:00 6 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:3
23.09.2017 16:00 7 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:1
30.09.2017 16:00 8 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:5
07.10.2017 15:30 9 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 3:0
14.10.2017 15:30 10 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:8
18.10.2017 15:00 11 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 3:3
22.10.2017 15:00 12 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:3
29.10.2017 14:00 13 кръг Д Септември (София) 0:6
19.11.2017 14:00 14 кръг Г ЦСКА (София) 0:9
25.11.2017 14:00 15 кръг Д Черно море (Варна) 1:5
25.02.2018 13:30 16 кръг Д Славия 1913 (София) 2:8
06.03.2018 14:30 17 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:8
10.03.2018 14:30 18 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:4
15.03.2018 14:30 19 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:1
01.04.2018 15:00 20 кръг Д Левски (София) 0:0
05.04.2018 15:30 21 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:7
15.04.2018 15:30 22 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:1
22.04.2018 15:30 23 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:2
29.04.2018 15:30 24 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:3
03.05.2018 16:00 25 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:9
07.05.2018 16:30 26 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:3
12.05.2018 17:30 27 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
19.05.2018 17:30 28 кръг Г Септември (София) 1:9
26.05.2018 17:30 29 кръг Д ЦСКА (София) 0:8
02.06.2018 17:30 30 кръг Г Черно море (Варна) 1:5
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Нефтохимик 1962 (Бургас) 30 6 8 16 27:68 26
13 Марек 1915 (Дупница) 30 5 7 18 40:78 22
14 Монтана 1921 (Монтана) 30 6 3 21 28:80 21
15 Черноморец 1919 (Бургас) 30 2 5 23 29:149 11
16 Ботев (Враца) 30 1 3 26 18:131 6

Ботев (Враца)

Квалификации за Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
Северозападна България
07.06.2018 17:00 - Г Янтра Габрово (Габрово) 6:0
Финали
- -
почива
ЮМВ: Враца - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
22.09.2017 17:00 1 кръг Д Ботев (Криводол) 18:0
- 2 кръг
почива
06.10.2017 16:00 3 кръг Д Ком (Берковица) 5:0
13.10.2017 16:00 4 кръг Г ОФК Локомотив (Мездра) 0:0
20.10.2017 16:00 5 кръг Д Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 2:0
27.10.2017 16:00 6 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 3:0
03.11.2017 15:00 7 кръг Д Кариана (Ерден) 4:0
10.11.2017 15:00 8 кръг Г Ботев (Криводол) 13:0
- 9 кръг
почива
24.11.2017 15:00 10 кръг Г Ком (Берковица) 1:0
16.03.2018 14:00 11 кръг Д ОФК Локомотив (Мездра) 6:0
06.04.2018 15:30 12 кръг Г Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 0:0
30.03.2018 15:30 13 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 9:0
13.04.2018 16:00 14 кръг Г Кариана (Ерден) 4:1
- 15 кръг
почива
27.04.2018 16:00 16 кръг Д Кариана (Ерден) 5:0
08.05.2018 17:00 17 кръг Г Ком (Берковица) 4:1
11.05.2018 17:00 18 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 3:0
18.05.2018 17:00 19 кръг Г Ботев (Криводол) 12:0
25.05.2018 17:00 20 кръг Г ОФК Локомотив (Мездра) 5:1
01.06.2018 17:00 21 кръг Д Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 6:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Враца) 18 16 2 0 100:3 50
2 Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 18 11 3 4 48:21 36
3 Кариана (Ерден) 18 9 2 7 47:35 29
4 ОФК Локомотив (Мездра) 18 7 4 7 57:34 25
5 Ком (Берковица) 18 6 3 9 35:33 21

Ботев (Враца)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 11:00 1-ви мач Д Берое (Стара Загора) 2:4
08.11.2017 14:00 реванш Г Берое (Стара Загора) 1:5
ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Враца/Монтана/Видин / Първи кръг
27.09.2017 - Г Ружинци (Ружинци) 6:2
Поток Враца/Монтана/Видин / Финал
03.10.2017 16:00 - Д Монтана 1921 (Монтана) 2:1

Ботев (Враца)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 16:00 1 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 6:0
16.11.2017 14:00 2 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:3
28.09.2017 16:00 3 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:2
05.10.2017 15:00 4 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 0:1
12.10.2017 15:00 5 кръг Г Спартак (Плевен) 2:0
16.10.2017 15:00 6 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:1
30.10.2017 14:30 7 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:1
02.11.2017 14:30 8 кръг Г Видин (Видин) 3:0
09.11.2017 14:30 9 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 4:1
29.05.2018 15:30 10 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 4:0
29.03.2018 15:30 11 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:5
05.04.2018 15:30 12 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
12.04.2018 15:30 13 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 1:2
19.04.2018 15:30 14 кръг Д Спартак (Плевен) 3:1
26.04.2018 15:30 15 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 2:3
04.05.2018 15:30 16 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:5
10.05.2018 15:30 17 кръг Д Видин (Видин) 8:1
17.05.2018 15:30 18 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 3:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Бдин 1923 (Видин) 18 9 5 4 53:24 32
5 Монтана 1921 (Монтана) 18 8 5 5 36:19 29
6 Ботев (Враца) 18 9 0 9 39:29 27
7 Спартак (Плевен) 18 5 2 11 29:60 17
8 Спартак 1919 (Плевен) 18 4 2 12 28:56 14

Ботев (Враца)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
18.10.2017 11:00 1-ви мач Д Левски (София) 1:8
25.10.2017 11:00 реванш Г Левски (София) 0:1
Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Враца / Финал
27.09.2017 - Д Септември 98 (Гложене) 10:0
Поток Враца/Монтана/Видин / Първи кръг
- -
почива
Поток Враца/Монтана/Видин / Финал
03.10.2017 14:00 - Г Видин (Видин) 7:0
Деца: Враца - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2017 10:30 1 кръг Г Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 5:0
30.09.2017 10:30 2 кръг Д Торпедо 2004 (Борован) 4:0
07.10.2017 10:30 3 кръг Г Скала 2015 (Оселна) 11:0
14.10.2017 10:30 4 кръг Д Любимец (Търнава) 7:0
21.10.2017 10:30 5 кръг Г ОФК Локомотив (Мездра) 7:2
28.10.2017 10:30 6 кръг Г Кариана (Ерден) 1:1
04.11.2017 10:30 7 кръг Д Септември 98 (Гложене) 3:0
- 8 кръг
почива
- 9 кръг
почива
25.11.2017 10:30 10 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 7:0
10.03.2018 10:30 11 кръг Д Дунав 2016 (Селановци) 6:0
17.03.2018 10:30 12 кръг Д Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 4:0
06.04.2018 10:30 13 кръг Г Торпедо 2004 (Борован) 11:1
31.03.2018 10:30 14 кръг Д Скала 2015 (Оселна) 11:1
14.04.2018 10:30 15 кръг Г Любимец (Търнава) 5:1
21.04.2018 10:30 16 кръг Д ОФК Локомотив (Мездра) 5:0
28.04.2018 10:30 17 кръг Д Кариана (Ерден) 5:0
05.05.2018 10:30 18 кръг Г Септември 98 (Гложене) 11:1
- 19 кръг
почива
- 20 кръг
почива
26.05.2018 10:30 21 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 5:0
02.06.2018 10:30 22 кръг Г Дунав 2016 (Селановци) 2:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Враца) 18 16 2 0 110:9 50
2 ОФК Локомотив (Мездра) 18 13 0 5 75:38 39
3 Дунав 2016 (Селановци) 18 11 4 3 57:28 37
4 Любимец (Търнава) 18 11 0 7 76:53 33
5 Кариана (Ерден) 18 9 2 7 79:49 29

Ботев (Враца)

ДПГ13: Велико Търново - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 14:30 1 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 1:2
16.11.2017 12:30 2 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:1
28.09.2017 14:30 3 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 3:1
- 4 кръг
почива
12.10.2017 13:30 5 кръг Г Спартак (Плевен) 2:2
16.10.2017 13:30 6 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 6:0
30.10.2017 13:00 7 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 3:3
- 8 кръг
почива
09.11.2017 13:00 9 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 1:1
29.05.2018 14:00 10 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 4:0
29.03.2018 14:00 11 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:7
05.04.2018 14:00 12 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 3:1
- 13 кръг
почива
19.04.2018 14:00 14 кръг Д Спартак (Плевен) 7:0
26.04.2018 14:00 15 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 6:0
04.05.2018 14:00 16 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:4
- 17 кръг
почива
17.05.2018 14:00 18 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Спартак 1919 (Плевен) 14 10 2 2 39:12 32
3 Етър ВТ (Велико Търново) 14 8 4 2 41:12 28
4 Ботев (Враца) 14 6 3 5 38:23 21
5 Локомотив (Горна Оряховица) 14 6 0 8 23:32 18
6 Янтра 1919 (Габрово) 14 3 3 8 15:35 12

Ботев (Враца)

ДПГ12: Републиканско първенство (Футбол 9)
Дата Фаза Противник Рез.
Групова фаза / Група "А"
12.06.2018 16:00 - Г Национал (София) 0:2
13.06.2018 09:30 - Г Добруджа 1919 (Добрич) 2:0
13.06.2018 16:00 - Д Ботев (Пловдив) 1:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 3 3 0 0 7:2 9
2 Национал (София) 3 1 1 1 4:3 4
3 Ботев (Враца) 3 1 0 2 3:5 3
4 Добруджа 1919 (Добрич) 3 0 1 2 1:5 1
Финал за 5-то място
14.06.2018 09:30 - Д Дунав 2010 (Русе) 1:1

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:27 сезона
"Б" група:28 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Втора лига 10 място
2015/2016 "В" група 2 място
2014/2015 "Б" група 13 място
2013/2014 "Б" група 6 място
2012/2013 "А" група 13 място
2011/2012 "А" група 12 място
2010/2011 "Б" група 1 място
2009/2010 "Б" група 6 място
2008/2009 "В" група 1 място
2007/2008 "В" група 4 място

Месечна ранглиста

месец точки място
април 2018 41.616 9
март 2018 28.318 18
ноември 2017 33.974 15
октомври 2017 22.919 22
септември 2017 44.016 10
август 2017 34.196 13
май 2017 10.222 59
април 2017 27.088 18
март 2017 26.573 20
ноември 2016 18.918 26
октомври 2016 28.553 18
септември 2016 18.855 28
август 2016 27.469 14
май 2016 11.741 43
април 2016 15.278 29
март 2016 13.350 33
ноември 2015 11.193 46
октомври 2015 13.556 34
август 2015 13.297 37
май 2015 14.959 28
април 2015 17.595 24
март 2015 13.109 38
декември 2014 4.113 82
октомври 2014 30.125 15
септември 2014 23.661 23
май 2014 24.798 16
април 2014 40.752 12
март 2014 31.313 16
ноември 2013 22.622 25
септември 2013 19.654 29
август 2013 19.921 31
май 2013 37.090 13
април 2013 49.433 5
март 2013 19.874 23
ноември 2012 40.642 10
октомври 2012 32.694 16
септември 2012 20.685 23
май 2012 50.036 6
април 2012 29.980 15
март 2012 22.649 24
ноември 2011 32.525 15
октомври 2011 55.349 5
септември 2011 18.517 32
август 2011 20.065 27
май 2011 26.428 19
април 2011 43.145 6
март 2011 28.765 20
ноември 2010 17.821 36
октомври 2010 26.297 23
септември 2010 25.985 21
август 2010 33.606 12
всички

Интернет страници