ОФК Пирин (Благоевград)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Учреден е през лятото на 2011 г.

Хроника: След като от сезон 2009/10 най-дълго просъществувалия футболен клуб в града -  Пирин, на практика прекратява своето съществуване, през месец август 2011 г. става ясно, че същата съдба сполетява и Пирин Благоевград (бившият Македонска слава). В областния център има и Пирин 2001, но с изключение на три сезона - от 2006/07 до 2008/09 г., той развива само детско-юношеска школа. През лятото на 2011 г. е учреден общински футболен клуб Пирин, като неговият мъжки тим се включва в областна футболна група Благоевград - Бистрица. На 19 януари 2012 г. в него се влива третодивизионният Перун от град Кресна. ОФК Пирин доиграва сезона в Югозападна „В” група на стадион „Христо Ботев” в Благоевград - под името Перун (Кресна).


Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Благоевград 2700.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
второ място в Югозападна „В” група: 2011/12 г. (като Перун).

ОФК Пирин (Благоевград)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
31.07.2016 21:15 1 кръг Д Черно море (Варна) 1:3 Диема спорт 2
05.08.2016 21:15 2 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 2:1 Диема спорт 2
12.08.2016 21:15 3 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:1 Диема спорт 2
20.08.2016 19:00 4 кръг Д ЦСКА (София) 1:1 Диема спорт
26.08.2016 21:15 5 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:1 Диема спорт 2
11.09.2016 19:00 6 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:1 Диема спорт 2
17.09.2016 19:00 7 кръг Г Левски (София) 0:2 Диема спорт
23.09.2016 19:00 8 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:0 Диема
30.09.2016 17:30 9 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 3:2 Диема спорт 2
14.10.2016 20:00 10 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:3 Диема спорт 2
23.10.2016 17:30 11 кръг Г Славия 1913 (София) 1:3 Диема спорт 2
31.10.2016 20:00 12 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:1 Диема спорт
04.11.2016 15:00 13 кръг Г Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) 1:3 Диема спорт 2
18.11.2016 17:30 14 кръг Г Черно море (Варна) 0:0 Диема спорт 2
25.11.2016 17:30 15 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:1 Диема спорт 2
30.11.2016 13:00 16 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 4:1 Диема
04.12.2016 17:30 17 кръг Г ЦСКА (София) 0:2 Диема спорт 2
12.12.2016 17:30 18 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1 Диема спорт
15.12.2016 17:30 19 кръг Г Ботев (Пловдив) 2:3 Диема спорт 2
18.02.2017 15:00 20 кръг Д Левски (София) 1:0 Диема спорт
26.02.2017 15:00 21 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 2:1 Диема спорт 2
01.03.2017 15:00 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0 Диема спорт 2
05.03.2017 17:30 23 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:- Диема спорт 2
12.03.2017 13:00 24 кръг Д Славия 1913 (София) -:- Диема
18.03.2017 25 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
01.04.2017 26 кръг Д Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Дунав 2010 (Русе) 22 9 5 8 26:26 32
6 Черно море (Варна) 21 9 5 7 24:22 32
7 ОФК Пирин (Благоевград) 22 8 4 10 25:31 28
8 Ботев (Пловдив) 22 8 4 10 31:39 28
9 Берое (Стара Загора) 21 7 5 9 20:23 26
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
20.09.2016 16:00 - Г Спартак Плевен (Плевен) 3:2
Втори кръг (1/8 финали)
27.10.2016 16:00 - Г Созопол (Созопол) 1:0
Трети кръг (1/4 финали)
05.04.2017 - Д Ботев (Пловдив) -:-
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
25.06.2016 19:00 - Д Славия 1913 (София) 0:1
30.06.2016 19:00 - Д Созопол (Созопол) 3:2
06.07.2016 18:00 - Д Септември (София) 2:2
09.07.2016 18:00 - Д Монтана 1921 (Монтана) 1:0
13.07.2016 10:45 - Д Славия 1913 (София) 1:1
17.07.2016 18:00 - Д Платаниас (Платаниас, Гър, 1) 2:1
20.07.2016 18:00 - Д Ксанти (Ксанти, Гърция, 1) 0:1
23.07.2016 19:00 - Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:1
03.09.2016 11:00 - Д Макаби (Явне, Израел, 3) 10:0
07.10.2016 16:00 - Г Царско село 2015 (София) 2:1
11.11.2016 15:00 - Г Локомотив 1929 (София) 3:1

ОФК Пирин (Благоевград)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
23.07.2016 10:30 - Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:3
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2016 17:00 1 кръг Д Септември (София) 3:1
20.08.2016 17:00 2 кръг Г Верея (Стара Загора) 2:1
25.08.2016 17:00 3 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
03.09.2016 16:00 4 кръг Г Ботев (Враца) 0:2
10.09.2016 16:00 5 кръг Д Славия 1913 (София) 1:4
18.09.2016 16:00 6 кръг Г Левски (София) 0:7
24.09.2016 16:00 7 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:1
01.10.2016 15:30 8 кръг Г Черно море (Варна) 0:6
05.10.2016 16:30 9 кръг Д ЦСКА (София) 0:2
15.10.2016 16:00 10 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:6
23.10.2016 15:00 11 кръг Д Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) 4:1
02.11.2016 14:00 12 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 3:1
14.11.2016 14:00 13 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:1
26.11.2016 14:00 14 кръг Д Дунав 2010 /юн.ст./ (Русе) 4:3
10.12.2016 13:00 15 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:5
04.03.2017 14:30 16 кръг Г Септември (София) -:-
11.03.2017 14:30 17 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
18.03.2017 18 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
25.03.2017 19 кръг Д Ботев (Враца) -:-
01.04.2017 20 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
08.04.2017 21 кръг Д Левски (София) -:-
15.04.2017 22 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
22.04.2017 23 кръг Д Черно море (Варна) -:-
26.04.2017 24 кръг Г ЦСКА (София) -:-
29.04.2017 25 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
06.05.2017 26 кръг Г Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) -:-
13.05.2017 27 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
20.05.2017 28 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
27.05.2017 29 кръг Г Дунав 2010 /юн.ст./ (Русе) -:-
03.06.2017 30 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Левски (София) 15 8 0 7 44:19 24
7 Черно море (Варна) 15 7 3 5 33:23 24
8 ОФК Пирин (Благоевград) 15 8 0 7 22:41 24
9 Локомотив 1926 (Пловдив) 15 7 2 6 31:14 23
10 Берое (Стара Загора) 15 5 3 7 22:22 18

ОФК Пирин (Благоевград)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
22.08.2016 17:00 1 кръг Г Септември (София) 1:3
27.08.2016 17:00 2 кръг Д ЦСКА (София) 2:2
04.09.2016 16:00 3 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 4:2
11.09.2016 10:30 4 кръг Д Славия 1913 (София) 3:2
17.09.2016 10:30 5 кръг Г Черно море (Варна) 0:2
25.09.2016 16:00 6 кръг Д Левски-Раковски (София) 1:1
01.10.2016 11:00 7 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:6
22.11.2016 14:00 8 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:0
16.10.2016 15:30 9 кръг Г Левски (София) 0:1
22.10.2016 15:00 10 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 2:0
03.11.2016 14:00 11 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:0
09.11.2016 14:00 12 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:1
14.11.2016 11:30 13 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
25.11.2016 14:00 14 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 3:0
07.12.2016 13:00 15 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1
01.03.2017 11:00 16 кръг Д Септември (София) 0:1
05.03.2017 14:30 17 кръг Г ЦСКА (София) -:-
11.03.2017 11:00 18 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) -:-
18.03.2017 19 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
25.03.2017 20 кръг Д Черно море (Варна) -:-
01.04.2017 21 кръг Г Левски-Раковски (София) -:-
08.04.2017 22 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
15.04.2017 23 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
22.04.2017 24 кръг Д Левски (София) -:-
29.04.2017 25 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
06.05.2017 26 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
13.05.2017 27 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
20.05.2017 28 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
27.05.2017 29 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) -:-
03.06.2017 30 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Левски (София) 16 7 1 8 28:19 22
10 Монтана 1921 (Монтана) 16 5 5 6 20:27 20
11 ОФК Пирин (Благоевград) 16 5 4 7 18:23 19
12 Ботев 2002 (Пловдив) 16 5 2 9 20:31 17
13 Левски-Раковски (София) 16 4 4 8 21:27 16

ОФК Пирин (Благоевград)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
04.09.2016 11:30 1 кръг Д ДИТ Спорт (София) 1:0
11.09.2016 11:30 2 кръг Г Левски-Раковски (София) 1:2
18.09.2016 11:30 3 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:3
21.09.2016 11:30 4 кръг Г ФК Миньор (Перник) 1:4
25.09.2016 11:30 5 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:2
02.10.2016 11:30 6 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 13:0
09.10.2016 11:30 7 кръг Д Септември (София) 1:5
12.10.2016 15:00 8 кръг Г Царско село 2015 (София) 2:1
16.10.2016 11:30 9 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 4:1
20.10.2016 11:30 10 кръг Г Левски (София) 0:8
- 11 кръг
почива
30.10.2016 14:00 12 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 0:0
08.11.2016 11:30 13 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 2:2
15.11.2016 11:30 14 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:0
20.11.2016 11:30 15 кръг Г Витоша (Бистрица) 2:3
27.11.2016 11:30 16 кръг Д ЕСФА (София) 2:2
04.12.2016 13:00 17 кръг Г ЦСКА (София) 2:6
- 18 кръг Г ДИТ Спорт (София) -:-
- 19 кръг Д Левски-Раковски (София) -:-
- 20 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
- 21 кръг Д ФК Миньор (Перник) -:-
- 22 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 23 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) -:-
- 24 кръг Г Септември (София) -:-
- 25 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 26 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 27 кръг Д Левски (София) -:-
- 28 кръг
почива
- 29 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 30 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) -:-
- 31 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 32 кръг Д Витоша (Бистрица) -:-
- 33 кръг Г ЕСФА (София) -:-
- 34 кръг Д ЦСКА (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Царско село 2015 (София) 15 4 3 8 13:17 15
11 Ботев 57 СОУ (София) 15 4 2 9 20:29 14
12 ОФК Пирин (Благоевград) 15 3 4 8 19:39 13
13 Велбъжд (Кюстендил) 15 3 2 10 18:40 11
14 Левски-Раковски (София) 15 2 3 10 8:31 9

ОФК Пирин (Благоевград)

Елитна група (U-15) - Югозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2016 11:00 1 кръг Д Елит София (София) 5:0
10.09.2016 11:00 2 кръг Г Левски (София) 0:5
14.09.2016 11:00 3 кръг Д ЦСКА (София) 1:3
17.09.2016 11:00 4 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 1:1
24.09.2016 11:00 5 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:3
01.10.2016 11:00 6 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 5:0
12.10.2016 11:00 7 кръг Д ДИТ Спорт (София) 5:2
08.10.2016 11:00 8 кръг Г Витоша (Бистрица) 4:1
15.10.2016 11:00 9 кръг Д Левски-Раковски (София) 0:2
22.10.2016 11:00 10 кръг Г Лъвчетата (София) 0:3
- 11 кръг
почива
04.11.2016 11:00 12 кръг Д Славия 1913 (София) 0:8
11.11.2016 11:00 13 кръг Г Царско село 2015 (София) 2:0
19.11.2016 11:00 14 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:1
26.11.2016 11:00 15 кръг Г Септември (София) 2:1
04.03.2017 11:00 16 кръг Г Елит София (София) -:-
11.03.2017 11:00 17 кръг Д Левски (София) -:-
18.03.2017 11:00 18 кръг Г ЦСКА (София) -:-
25.03.2017 11:00 19 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) -:-
01.04.2017 11:00 20 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
04.04.2017 11:00 21 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
08.04.2017 11:00 22 кръг Г ДИТ Спорт (София) -:-
15.04.2017 11:00 23 кръг Д Витоша (Бистрица) -:-
22.04.2017 11:00 24 кръг Г Левски-Раковски (София) -:-
26.04.2017 11:00 25 кръг Д Лъвчетата (София) -:-
- 26 кръг
почива
06.05.2017 11:00 27 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
13.05.2017 11:00 28 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
20.05.2017 11:00 29 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
27.05.2017 11:00 30 кръг Д Септември (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Славия 1913 (София) 14 9 2 3 52:13 29
5 Левски-Раковски (София) 14 8 2 4 25:18 26
6 ОФК Пирин (Благоевград) 14 7 1 6 28:30 22
7 Септември (София) 14 6 3 5 31:23 21
8 Царско село 2015 (София) 14 5 2 7 21:25 17

ОФК Пирин (Благоевград)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
30.10.2016 14:00 1-ви мач Г Левски (София) 1:6
20.11.2016 14:00 реванш Д Левски (София) 0:3
Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2016 11:00 1 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 2:2
11.09.2016 11:00 2 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 5:1
17.09.2016 11:00 3 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:7
24.09.2016 11:00 4 кръг Д Малеш 1940 (Микрево) 9:2
01.10.2016 11:00 5 кръг Г Беласица (Петрич) 0:2
08.10.2016 11:00 6 кръг Д Мечетата (Петрич) 2:1
15.10.2016 11:00 7 кръг Г Септември (Симитли) 9:0
22.10.2016 11:00 8 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 8:0
01.11.2016 11:00 9 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 2:1
05.11.2016 11:00 10 кръг Д Банско (Банско) 2:0
12.11.2016 11:00 11 кръг Г Места (Хаджидимово) 7:0
- 12 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
- 13 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) -:-
- 14 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 15 кръг Г Малеш 1940 (Микрево) -:-
- 16 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 17 кръг Г Мечетата (Петрич) -:-
- 18 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 19 кръг Г Перун 1978 (Кресна) -:-
- 20 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 21 кръг Г Банско (Банско) -:-
- 22 кръг Д Места (Хаджидимово) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Неврокоп (Гоце Делчев) 11 9 2 0 49:15 29
2 Вихрен 1925 (Сандански) 11 9 0 2 54:15 27
3 ОФК Пирин (Благоевград) 11 8 1 2 46:16 25
4 Мечетата (Петрич) 10 8 0 2 44:10 24
5 Банско (Банско) 11 6 2 3 30:11 20

Клубна емблема

Стадион

Стадион "Христо Ботев"

Стадион "Христо Ботев",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:01 сезон

Последните 10 сезона

2015/2016 "А" група 8 място
2014/2015 "Б" група 2 място
2013/2014 "В" група 1 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 - -
2010/2011 - -
2009/2010 - -
2008/2009 - -
2007/2008 - -
2006/2007 - -

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2016 42.614 10
октомври 2016 22.823 23
септември 2016 61.265 3
август 2016 23.952 15
май 2016 26.248 13
април 2016 52.878 4
март 2016 22.018 16
ноември 2015 71.937 1
октомври 2015 25.731 14
август 2015 23.909 16
май 2015 36.592 9
април 2015 20.620 17
март 2015 31.808 12
декември 2014 30.416 13
октомври 2014 29.241 17
септември 2014 30.996 15
май 2014 14.706 38
април 2014 21.058 23
март 2014 16.869 25
ноември 2013 20.367 27
септември 2013 21.326 23
август 2013 14.477 48
май 2013 12.976 48
април 2013 16.436 36
март 2013 12.778 48
ноември 2012 15.457 38
октомври 2012 11.913 51
септември 2012 17.682 30
всички

Интернет страници