Свиленград 1921 (Свиленград)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Свиленград 1921 съществува под това име от 2005 г.

Хроника: В Свиленград през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. На 1 август 1921 г. е учреден Ботев. През 1923 г. възниква и Левски, който до края на 40-те години на ХХ век е най-популярния спортен клуб в граничния град. След Втората световна война той е преобразуван във физкултурно дружество. Просъществува до есента на 1949 г., когато в Свиленград са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип. През 1957 г. всички те се вливат в новообразуваното дружество за физическа култура и спорт Ботев, което от 1971 г. приема името Граничар. В 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. През лятото на 2000 г. той е преименуван на Свиленград, две години по-късно - на Граничар 2002, а от 2005 г. - на Свиленград 1921.

Клубни цветове: жълт и зелен.

Прозвище: “граничарите” или “митничарите”.

Адрес: Свиленград 6500, ст. “Колодрума”.
Телефон: (+359 379) 77721.
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в Южна “Б” група: 1971/72 г. (като Граничар).
два пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1996/97 г. (като Граничар) и 2000/01 г. (като Свиленград).

Свиленград 1921 (Свиленград)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2018 18:00 1 кръг Г Левски (Карлово) 0:0
18.08.2018 18:00 2 кръг Г Миньор (Раднево) 0:1
25.08.2018 18:00 3 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 0:2
01.09.2018 17:00 4 кръг Г Сокол (Марково) 1:3
24.10.2018 16:00 5 кръг Д Атлетик (Куклен) 1:0
15.09.2018 17:00 6 кръг Г Карнобат (Карнобат) 0:2
22.09.2018 17:00 7 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:0
29.09.2018 18:00 8 кръг Г Созопол (Созопол) 0:4
06.10.2018 16:00 9 кръг Д Гигант (Съединение) 2:2
12.10.2018 15:00 10 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 0:2
20.10.2018 16:00 11 кръг Д Хасково 1957 (Хасково) 0:0
21.11.2018 14:30 12 кръг Г Загорец (Нова Загора) 2:3
03.11.2018 14:30 13 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:1
10.11.2018 14:30 14 кръг Г Розова долина (Казанлък) 3:2
17.11.2018 14:30 15 кръг Д Садово (Садово) 1:0
24.11.2018 14:30 16 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 0:3
01.12.2018 14:00 17 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:0
23.02.2019 14:00 18 кръг Д Левски (Карлово) 1:3
02.03.2019 15:00 19 кръг Д Миньор (Раднево) 1:1
09.03.2019 15:00 20 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:4
17.03.2019 15:00 21 кръг Д Сокол (Марково) 1:1
23.03.2019 15:00 22 кръг Г Атлетик (Куклен) 1:2
30.03.2019 15:00 23 кръг Д Карнобат (Карнобат) 0:4
06.04.2019 17:00 24 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:2
10.04.2019 17:00 25 кръг Д Созопол (Созопол) 1:4
13.04.2019 17:00 26 кръг Г Гигант (Съединение) 0:1
20.04.2019 17:00 27 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 3:1
25.04.2019 17:00 28 кръг Г Хасково 1957 (Хасково) -:-
04.05.2019 18:00 29 кръг Д Загорец (Нова Загора) -:-
08.05.2019 18:00 30 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
11.05.2019 18:00 31 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
18.05.2019 18:00 32 кръг Г Садово (Садово) -:-
25.05.2019 18:00 33 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) -:-
01.06.2019 18:00 34 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
14 Карнобат (Карнобат) 27 8 5 14 28:53 29
15 Димитровград 1947 (Димитровград) 27 8 3 16 22:37 27
16 Свиленград 1921 (Свиленград) 27 6 6 15 22:48 24
17 Садово (Садово) 27 5 1 21 14:75 16
18 Асеновец 2005 (Асеновград) 27 3 3 21 28:74 12
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали / Първи кръг
29.08.2018 18:00 - Д Върбица 2006 (Бенковски) 1:0
Поток Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали / Финал
04.09.2018 16:00 - Д Атлетик (Куклен) 0:2
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Хасково / 1/2 финали
02.10.2018 16:00 - Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
14.07.2018 10:30 - Г Оборище (Панагюрище) 0:2
21.07.2018 10:30 - Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
25.07.2018 18:00 - Д Хасково (Хасково) 2:3
28.07.2018 18:00 - Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:4
04.08.2018 18:00 - Д Герганин извор (Бисер) 3:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
19.01.2019 13:00 - Д ЦСКА 1948 (София) 0:4
26.01.2019 14:00 - Д Хасково 1957 (Хасково) 0:0
27.01.2019 14:00 - Д Хасково 1957 (Хасково) 0:0
02.02.2019 14:00 - Д Димитровград 1947 (Димитровград) 0:5
08.02.2019 13:00 - Г Берое /юн.ст./ (Стара Загора) 1:4

Свиленград 1921 II (Свиленград)

"А" ОГ Хасково
Дата Фаза Противник Рез.
26.08.2018 18:00 1 кръг Д Любимец 2000 (Любимец) 5:1
01.09.2018 17:00 2 кръг Г Раковски (Ивайловград) 1:1
08.09.2018 17:00 3 кръг Д Сакарски спортист 04 (Тополовград) 4:1
16.09.2018 17:00 4 кръг Г Топлика (Минерални бани) 0:0
23.09.2018 17:00 5 кръг Д Тунджа (Срем) 6:1
29.09.2018 17:00 6 кръг Г Бенковски (Симеоновград) 2:1
- 7 кръг
почива
13.10.2018 16:00 8 кръг Д Хасково (Хасково) 2:2
20.10.2018 15:30 9 кръг Г Герганин извор (Бисер) 2:2
27.10.2018 15:30 10 кръг Д Любимец 2018 (Любимец) 2:1
03.11.2018 14:30 11 кръг Г Извор (Горски извор) 5:1
10.11.2018 14:30 12 кръг Д Стамболово (Стамболово) 6:1
18.11.2018 14:30 13 кръг Г Хеброс 1921 (Харманли) 0:7
23.02.2019 14:30 14 кръг Г Любимец 2000 (Любимец) 1:0
03.03.2019 15:00 15 кръг Д Раковски (Ивайловград) 4:3
09.03.2019 15:00 16 кръг Г Сакарски спортист 04 (Тополовград) 3:0
16.03.2019 15:00 17 кръг Д Топлика (Минерални бани) 0:3
23.03.2019 15:30 18 кръг Г Тунджа (Срем) 1:0
31.03.2019 15:30 19 кръг Д Бенковски (Симеоновград) 0:0
- 20 кръг
почива
13.04.2019 17:00 21 кръг Г Хасково (Хасково) 0:10
21.04.2019 17:00 22 кръг Д Герганин извор (Бисер) -:-
05.05.2019 18:00 23 кръг Г Любимец 2018 (Любимец) -:-
12.05.2019 18:00 24 кръг Д Извор (Горски извор) -:-
18.05.2019 18:00 25 кръг Г Стамболово (Стамболово) -:-
25.05.2019 18:00 26 кръг Д Хеброс 1921 (Харманли) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Хасково (Хасково) 20 17 2 1 71:8 53
2 Хеброс 1921 (Харманли) 18 13 4 1 47:15 43
3 Свиленград 1921 II (Свиленград) 19 11 5 3 44:35 38
4 Герганин извор (Бисер) 19 8 6 5 40:27 30
5 Топлика (Минерални бани) 19 9 3 7 36:35 30

Свиленград 1921 (Свиленград)

ЮМВ: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2018 10:00 1 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:3
30.09.2018 10:00 2 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:2
07.10.2018 10:00 3 кръг Г Хасково (Хасково) 1:5
- 4 кръг
почива
21.10.2018 10:00 5 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:6
28.10.2018 10:00 6 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 0:14
01.11.2018 14:00 7 кръг Д Асти АБ (Хасково) 1:4
04.11.2018 10:00 8 кръг Г Ботев (Гълъбово) 2:5
11.11.2018 10:00 9 кръг Д Чирпан (Чирпан) 2:3
16.11.2018 10:00 10 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:7
25.11.2018 10:00 11 кръг Д Арсенал (Казанлък) 0:3
13.03.2019 11:00 12 кръг Г Хасково 1957 (Хасково) 1:3
09.12.2018 10:00 13 кръг Д Миньор (Раднево) 1:3
03.03.2019 11:00 14 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:5
10.03.2019 11:00 15 кръг Г Розова долина (Казанлък) 3:0
17.03.2019 11:00 16 кръг Д Хасково (Хасково) 0:5
- 17 кръг
почива
31.03.2019 11:00 18 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:16
отложен 19 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
07.04.2019 11:00 20 кръг Г Асти АБ (Хасково) 0:3
14.04.2019 11:00 21 кръг Д Ботев (Гълъбово) 6:2
21.04.2019 11:00 22 кръг Г Чирпан (Чирпан) -:-
05.05.2019 11:00 23 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
12.05.2019 11:00 24 кръг Г Арсенал (Казанлък) -:-
19.05.2019 11:00 25 кръг Д Хасково 1957 (Хасково) -:-
26.05.2019 11:00 26 кръг Г Миньор (Раднево) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Димитровград 1947 (Димитровград) 20 7 1 12 43:63 22
10 Ботев (Гълъбово) 19 6 0 13 40:76 18
11 Хасково 1957 (Хасково) 16 2 0 14 19:85 6
12 Свиленград 1921 (Свиленград) 18 2 0 16 22:89 6
13 Розова долина (Казанлък) 20 5 1 14 16:43 16

Свиленград 1921 (Свиленград)

Деца: Хасково - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2018 11:00 1 кръг Г Сакарски спортист 04 (Тополовград) 0:3
23.09.2018 10:00 2 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:1
29.09.2018 11:00 3 кръг Д Хеброс 1921 (Харманли) 0:6
06.10.2018 10:00 4 кръг Г Хасково (Хасково) 0:4
13.10.2018 11:30 5 кръг Д Асти АБ (Хасково) 3:0
отложен 6 кръг Д Сакарски спортист 04 (Тополовград) -:-
отложен 7 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
13.04.2019 10:00 8 кръг Г Хеброс 1921 (Харманли) 0:3
20.04.2019 11:45 9 кръг Д Хасково (Хасково) -:-
04.05.2019 10:00 10 кръг Г Асти АБ (Хасково) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Димитровград 1947 (Димитровград) 6 4 1 1 30:4 13
3 Асти АБ (Хасково) 6 3 0 3 9:10 9
4 Сакарски спортист 04 (Тополовград) 6 2 0 4 9:20 6
5 Хасково (Хасково) 7 2 0 5 9:30 6
6 Свиленград 1921 (Свиленград) 6 1 1 4 4:17 4

Свиленград 1921 (Свиленград)

ДПГ13: Стара Загора - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
отложен 1 кръг Г Ботев (Гълъбово) -:-
29.09.2018 12:00 2 кръг Д Олимпия спорт (Стара Загора) 4:4
06.10.2018 12:00 3 кръг Г Единство (Гурково) 8:3
10.04.2019 12:00 4 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:5
20.10.2018 12:00 5 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:12
27.10.2018 12:00 6 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:6
01.11.2018 12:00 7 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 1:6
03.11.2018 12:00 8 кръг Д Берое II (Стара Загора) 2:5
10.11.2018 12:00 9 кръг Г Респект (Хасково) 4:2
17.11.2018 12:00 10 кръг Д Яворов (Чирпан) 3:0
24.11.2018 12:00 11 кръг Г Миньор (Раднево) 7:0
01.12.2018 12:00 12 кръг Д Локомотив (Стара Загора) 3:0
08.12.2018 12:00 13 кръг Г Верея (Стара Загора) 2:2
02.03.2019 10:00 14 кръг Д Ботев (Гълъбово) 3:0
09.03.2019 10:00 15 кръг Г Олимпия спорт (Стара Загора) 4:2
16.03.2019 10:00 16 кръг Д Единство (Гурково) 3:0
23.03.2019 10:00 17 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:3
30.03.2019 10:00 18 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:8
отложен 19 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
06.04.2019 10:00 20 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 0:3
13.04.2019 10:00 21 кръг Г Берое II (Стара Загора) 0:10
20.04.2019 10:00 22 кръг Д Респект (Хасково) -:-
04.05.2019 10:00 23 кръг Г Яворов (Чирпан) -:-
11.05.2019 10:00 24 кръг Д Миньор (Раднево) -:-
18.05.2019 10:00 25 кръг Г Локомотив (Стара Загора) -:-
25.05.2019 10:00 26 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Розова долина (Казанлък) 19 10 6 3 39:11 36
7 Олимпия спорт (Стара Загора) 20 8 5 7 44:42 29
8 Свиленград 1921 (Свиленград) 19 8 2 9 47:71 26
9 Респект (Хасково) 19 7 3 9 27:34 24
10 Локомотив (Стара Загора) 20 7 2 11 52:51 23

Свиленград 1921 (Свиленград)

ДПГ13: Хасково - Областна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
19.09.2018 11:00 1 кръг Г Раковски (Ивайловград) 3:0
22.09.2018 10:00 2 кръг Г Евророма (Свиленград) 3:0
29.09.2018 10:00 3 кръг Д Хеброс 1921 (Харманли) 6:2
07.10.2018 11:30 4 кръг Г Свиленград (Свиленград) 0:2
13.10.2018 10:00 5 кръг Д Любимец 2000 (Любимец) 1:1
отложен 6 кръг Д Раковски (Ивайловград) -:-
отложен 7 кръг Д Евророма (Свиленград) -:-
отложен 8 кръг Г Хеброс 1921 (Харманли) -:-
20.04.2019 10:00 9 кръг Д Свиленград (Свиленград) -:-
04.05.2019 10:00 10 кръг Г Любимец 2000 (Любимец) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Свиленград (Свиленград) 7 5 1 1 26:8 16
2 Хеброс 1921 (Харманли) 5 4 0 1 15:7 12
3 Свиленград 1921 (Свиленград) 5 3 1 1 13:5 10
4 Любимец 2000 (Любимец) 6 2 2 2 17:8 8
5 Раковски (Ивайловград) 6 1 2 3 8:11 5

Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:09 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 12 място
2016/2017 Трета лига 13 място
2015/2016 "В" група 7 място
2014/2015 "В" група 9 място
2013/2014 "В" група 10 място
2012/2013 "В" група 4 място
2011/2012 "В" група 4 място
2010/2011 "В" група 8 място
2009/2010 "Б" група 12 място
2008/2009 "Б" група 9 място

Месечна ранглиста

Интернет страници