Пирин 1912 (Гоце Делчев)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1925 г.

Хроника: В Гоце Делчев (до 1950 г. - Неврокоп) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. Най-известен от тях е Пирин. Първоначално той е секция към гимнастическо дружество Юнак, но скоро се отделя. Неврокопският Пирин е първият тим в югозападна България, който носи това име. След 1944 г. стартират поредица от реформи на физкултурното движение в страната. В края на 1949 г. в града са създадени няколко доброволни спортни организации - Строител, Червено знаме, Динамо, Спартак и др., които се развиват на ведомствен принцип към съответните отраслови профсъюзи. През 1957 г. те, без Спартак, са обединени в дружество за физическа култура и спорт Пирин. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Пирин, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Гоце Делчев 2900, ул. "Дунав" 11.
Телефон: (+359 751) 60250.
E-mail: -

Клубни върхове:
единадесето място “А” група: 2012/13 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа а България - 2012/13 г.

Пирин 1912 (Гоце Делчев)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
08.08.2020 18:00 1 кръг Г Беласица (Петрич) 0:0
15.08.2020 18:00 2 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 0:1
22.08.2020 18:00 3 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 1:1
29.08.2020 18:00 4 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:1
05.09.2020 17:00 5 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:0
12.09.2020 17:00 6 кръг Д Вихрен (Сандански) 0:1
19.09.2020 17:00 7 кръг Г Надежда (Доброславци) 4:2
26.09.2020 17:00 8 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 3:0
03.10.2020 16:00 9 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 4:0
10.10.2020 16:00 10 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:1
17.10.2020 16:00 11 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:2
24.10.2020 16:00 12 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:2
31.10.2020 15:00 13 кръг Д Банско (Банско) 2:0
07.11.2020 14:00 14 кръг Г Гранит (Владая) 1:0
14.11.2020 14:00 15 кръг Д Левски (Чепинци) 2:1
21.11.2020 14:00 16 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:2
28.11.2020 14:00 17 кръг Д Оборище (Панагюрище) 0:1
24.02.2021 14:00 18 кръг Д Беласица (Петрич) 1:1
27.02.2021 14:00 19 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 0:2
06.03.2021 15:00 20 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 3:0
13.03.2021 15:00 21 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:1
20.03.2021 15:00 22 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 0:0
21.04.2021 17:00 23 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
27.03.2021 15:00 24 кръг Д Надежда (Доброславци) 2:0
07.04.2021 16:00 25 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 0:1
10.04.2021 16:00 26 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 2:0
17.04.2021 16:00 27 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:0
24.04.2021 16:00 28 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
28.04.2021 16:00 29 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
08.05.2021 18:00 30 кръг Г Банско (Банско) -:-
12.05.2021 18:00 31 кръг Д Гранит (Владая) -:-
15.05.2021 18:00 32 кръг Г Левски (Чепинци) -:-
22.05.2021 18:00 33 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
29.05.2021 18:00 34 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Балкан 1929 (Ботевград) 25 12 6 7 48:26 42
7 Оборище (Панагюрище) 26 12 5 9 39:34 41
8 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 26 11 6 9 31:20 39
9 Ботев 1937 (Ихтиман) 26 9 7 10 39:31 34
10 Пирин 1941 (Разлог) 26 8 6 12 29:42 30
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / 1/4 финали
23.09.2020 16:00 - Д Вихрен (Сандански) 0:0
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
08.07.2020 18:30 - Г Септември (Симитли) 0:0
11.07.2020 11:00 - Д Марек 1915 (Дупница) 1:2
15.07.2020 18:30 - Г Беласица (Петрич) 0:2
25.07.2020 10:30 - Д Пирин /юн.ст./ (Благоевград) 1:0
29.07.2020 18:30 - Д Славия 1913 (София) 0:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
23.01.2021 14:00 - Г Вихрен (Сандански) 3:4
27.01.2021 14:30 - Д Лудогорец 1945 II (Разград) 0:2
30.01.2021 13:00 - Д Пирин II (Благоевград) 3:0
03.02.2021 14:00 - Д Левски 2020 (Лом) 0:1
06.02.2021 14:00 - Г Кюстендил (Кюстендил) 0:2
13.02.2021 14:00 - Д Перун 1978 (Кресна) 2:1

Пирин 1912 (Гоце Делчев)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
30.08.2020 14:00 1 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) 0:4
06.09.2020 14:00 2 кръг Д Левски Раковски (София) 5:2
13.09.2020 14:00 3 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 0:4
20.09.2020 14:00 4 кръг Д Миньор (Перник) 1:2
27.09.2020 14:00 5 кръг Г Струмска слава 1927 (Рад) 0:2
04.10.2020 13:00 6 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 6:3
11.10.2020 12:00 7 кръг Г Септември (Симитли) 1:3
17.10.2020 14:00 8 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:2
28.02.2021 14:00 9 кръг Д Беласица (Петрич) 0:1
26.11.2020 14:00 10 кръг Г Вихрен (Сандански) 2:1
09.11.2020 11:30 11 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:3
15.11.2020 15:00 12 кръг Г Ботев 57 СУ (София) 3:5
22.11.2020 15:00 13 кръг Д Барокко (София) 6:0
07.03.2021 15:30 14 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 0:1
14.03.2021 15:00 15 кръг Г Левски Раковски (София) 4:1
21.03.2021 14:30 16 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 2:3
28.03.2021 14:00 17 кръг Г Миньор (Перник) 1:6
отложен 18 кръг Д Струмска слава 1927 (Рад) -:-
08.04.2021 15:00 19 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:5
11.04.2021 16:00 20 кръг Д Септември (Симитли) 2:0
18.04.2021 14:00 21 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
25.04.2021 15:00 22 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
29.04.2021 16:00 23 кръг Д Вихрен (Сандански) -:-
09.05.2021 14:00 24 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
13.05.2021 14:00 25 кръг Д Ботев 57 СУ (София) -:-
16.05.2021 13:00 26 кръг Г Барокко (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Ботев 57 СУ (София) 17 8 1 8 32:34 25
9 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 18 6 3 9 33:32 21
10 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 19 6 1 12 36:48 19
11 Чавдар (Етрополе) 17 5 3 9 24:37 18
12 Струмска слава 1927 (Радомир) 17 5 2 10 22:48 17

Пирин 1912 (Гоце Делчев)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Зона I
30.08.2020 11:00 1 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 0:0
05.09.2020 13:00 2 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 2:2
12.09.2020 10:30 3 кръг Г Вихрен (Сандански) 1:2
19.09.2020 10:00 4 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:4
26.09.2020 13:00 5 кръг Г Елит София (София) 4:1
03.10.2020 13:00 6 кръг Д Гранит (Владая) 4:1
11.10.2020 13:00 7 кръг Г Национал (София) 1:1
- 8 кръг
почива
24.10.2020 10:00 9 кръг Д Септември (Симитли) 2:0
31.10.2020 13:00 10 кръг Г Банско (Банско) 3:3
06.11.2020 14:00 11 кръг Д Ботев 57 СУ (София) 0:0
15.11.2020 13:00 12 кръг Г Славия 1913 (София) 1:2
22.11.2020 12:30 13 кръг Д ЦСКА (София) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Ботев 57 СУ (София) 12 5 3 4 20:13 18
6 Вихрен (Сандански) 12 5 0 7 17:25 15
7 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 12 3 5 4 18:17 14
8 Гранит (Владая) 12 4 2 6 16:31 14
9 Национал (София) 12 3 2 7 22:20 11
Втора фаза / Зона I
07.03.2021 13:00 1 кръг Д Левски (София) 0:1
14.03.2021 14:00 2 кръг Г Септември (София) 0:4
21.03.2021 12:00 3 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 1:3
27.03.2021 13:00 4 кръг Г Елит София (София) 0:4
31.03.2021 15:00 5 кръг Д Царско село 2015 (София) 2:3
07.04.2021 14:00 6 кръг Г Миньор (Перник) 0:5
11.04.2021 13:30 7 кръг Д Славия 1913 (София) 0:2
17.04.2021 13:00 8 кръг Г ЦСКА (София) -:-
25.04.2021 13:00 9 кръг Д Вихрен (Сандански) -:-
28.04.2021 16:00 10 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
08.05.2021 13:00 11 кръг Д Ботев 57 СУ (София) -:-
12.05.2021 16:00 12 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
16.05.2021 13:00 13 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Пирин (Благоевград) 6 2 0 4 6:12 6
11 Елит София (София) 6 1 0 5 4:9 3
12 Вихрен (Сандански) 7 1 0 6 7:22 3
13 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 7 0 0 7 3:22 0
14 Левски Раковски (София) 5 0 0 5 3:30 0

Пирин 1912 (Гоце Делчев)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
12.09.2020 11:00 1 кръг Г Малеш (Микрево) 5:3
19.09.2020 11:00 2 кръг Д Места 1929 (Хаджидимово) 5:0
27.09.2020 11:00 3 кръг Г Беласица (Петрич) 1:1
03.10.2020 11:00 4 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 3:1
10.10.2020 11:00 5 кръг Г Вихрен (Сандански) 1:2
17.10.2020 11:00 6 кръг Д Пирин сити (Разлог) 6:0
24.10.2020 11:00 7 кръг Г Стрела 2003 (Вълкосел) 3:1
31.10.2020 11:00 8 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:0
07.11.2020 11:00 9 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 2:3
14.11.2020 11:00 10 кръг Г Банско (Банско) 4:0
21.11.2020 11:00 11 кръг Д Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 1:1
отложен 12 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
27.02.2021 11:00 13 кръг Д Септември (Симитли) 3:0
06.03.2021 11:00 14 кръг Д Малеш (Микрево) 1:0
отложен 15 кръг Г Места 1929 (Хаджидимово) -:-
21.03.2021 11:00 16 кръг Д Беласица (Петрич) 3:0
27.03.2021 11:00 17 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 6:1
07.04.2021 11:00 18 кръг Д Вихрен (Сандански) -:-
10.04.2021 11:00 19 кръг Г Пирин сити (Разлог) -:-
17.04.2021 11:00 20 кръг Д Стрела 2003 (Вълкосел) -:-
24.04.2021 11:00 21 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
02.05.2021 11:00 22 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) -:-
08.05.2021 11:00 23 кръг Д Банско (Банско) -:-
15.05.2021 11:00 24 кръг Г Неврокоп 1 (Гоце Делчев) -:-
22.05.2021 11:00 25 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
29.05.2021 11:00 26 кръг Г Септември (Симитли) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Пирин 2001 (Благоевград) 14 12 1 1 71:9 37
2 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 15 11 2 2 46:13 35
3 Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 12 10 2 0 40:6 32
4 Вихрен (Сандански) 12 10 0 2 47:15 30
5 Септември (Симитли) 15 9 1 5 71:24 28

Пирин 1912 (Гоце Делчев)

ДПГ13: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
27.09.2020 11:00 1 кръг Д Орлетата (Благоевград) 2:1
04.10.2020 11:00 2 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 7:2
11.10.2020 11:00 3 кръг Г Малеш (Микрево) 1:4
18.10.2020 11:00 4 кръг Д Мечетата (Петрич) 5:1
25.10.2020 11:00 5 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 1:6
01.11.2020 11:00 6 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:13
08.11.2020 11:00 7 кръг Г Септември (Симитли) 2:4
15.11.2020 11:00 8 кръг Д Беласица (Петрич) 0:3
- 9 кръг
почива
отложен 10 кръг Д Вихрен (Сандански) -:-
28.02.2021 11:00 11 кръг Г Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 1:2
07.03.2021 11:00 12 кръг Г Орлетата (Благоевград) 0:0
отложен 13 кръг Г Перун 1978 (Кресна) -:-
отложен 14 кръг Д Малеш (Микрево) -:-
28.03.2021 11:00 15 кръг Г Мечетата (Петрич) 3:0
11.04.2021 11:00 16 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) -:-
18.04.2021 11:00 17 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
25.04.2021 11:00 18 кръг Д Септември (Симитли) -:-
09.05.2021 11:00 19 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 20 кръг
почива
23.05.2021 11:00 21 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
30.05.2021 11:00 22 кръг Д Неврокоп 1 (Гоце Делчев) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 11 7 1 3 23:24 22
5 Малеш (Микрево) 8 6 0 2 42:15 18
6 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 11 4 1 6 22:36 13
7 Септември (Симитли) 10 4 0 6 18:27 12
8 Вихрен (Сандански) 9 3 0 6 23:44 9

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Пирин 1912 (Гоце Делчев)

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:02 сезона
"Б" група:14 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 А ОФГ БЛ 1 място
2018/2019 А ОФГ БЛ 2 място
2017/2018 Трета лига 17 място
2016/2017 Трета лига 10 място
2015/2016 "В" група 15 място
2014/2015 "В" група 3 място
2013/2014 "А" група 13 място
2012/2013 "А" група 11 място
2011/2012 "Б" група 1 място
2010/2011 "Б" група 8 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2018 8.802 60
април 2018 15.999 36
март 2018 2.165 88
ноември 2017 9.657 61
октомври 2017 13.849 41
септември 2017 5.992 78
август 2017 10.256 55
май 2017 5.661 78
април 2017 4.833 82
март 2017 6.566 74
ноември 2016 12.391 48
октомври 2016 15.290 38
септември 2016 12.938 47
август 2016 13.736 40
май 2016 2.288 86
април 2016 10.330 50
март 2016 7.551 66
ноември 2015 8.345 61
октомври 2015 9.173 55
август 2015 5.953 71
май 2015 15.240 27
април 2015 13.108 37
март 2015 16.653 24
декември 2014 9.217 60
октомври 2014 20.906 20
септември 2014 13.047 40
май 2014 17.418 30
април 2014 9.462 57
март 2014 44.228 7
декември 2013 8.365 14
ноември 2013 33.174 14
септември 2013 6.199 78
август 2013 13.054 52
май 2013 29.338 16
април 2013 32.813 16
март 2013 25.072 19
ноември 2012 29.323 18
октомври 2012 40.192 7
септември 2012 41.022 10
май 2012 32.749 16
април 2012 45.170 7
март 2012 30.879 15
ноември 2011 27.436 19
октомври 2011 36.036 13
септември 2011 20.226 26
август 2011 30.422 16
май 2011 23.049 23
април 2011 25.235 23
март 2011 8.345 79
ноември 2010 28.656 15
октомври 2010 20.075 32
септември 2010 19.275 29
август 2010 28.810 16
всички

Интернет страници