Банско (Банско)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Учреден е през 2009 г.

Хроника: В Банско са съществували различни футболни отбори, които неизменно носят имена свързани с общинския център или с планината Пирин и нейния първенец - Вихрен (до 1942 г. - Елтепе), в чието подножие се намира курортният град. Изключение прави единствено периодът от края на 1949 до 1957 г., когато и тук, както повсеместно в България, са създадени доброволни спортни организации, развиващи се на ведомствен принцип - с унифицирани за цялата страна наименования. В паузата между двата полусезона на състезателната 2008/09 г. собствениците на третодивизионния футболен клуб Банско 1951 (Банско) стават акционери в Пирин (Благоевград), който от пролетта се премества да играе в планинския град. Преди началото на следващия сезон както Банско 1951, така и Пирин на практика прекратяват своето съществуване. Нововъзникналият футболен клуб Банско наследява мястото на Пирин в професионалния футбол и името, символите и базата на Банско 1951, като от наименованието му отпада 1951.

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Банско 2770, пл."Никола Вапцаров" 1.
Телефон: (+359 749) 88611.
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в Западна “Б” група: 2009/10 г.
два пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2007/08 (като Банско 1951) и 2012/13 г.

Банско (Банско)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
06.08.2016 18:00 1 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 0:0
15.08.2016 18:00 2 кръг Г Ботев (Враца) 0:4 Диема спорт 2
20.08.2016 18:00 3 кръг Д Ботев (Гълъбово) 0:0
28.08.2016 18:00 4 кръг Г ЦСКА II (София) 2:3
10.09.2016 17:00 5 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:3
17.09.2016 18:00 6 кръг Г Созопол (Созопол) 0:0
26.09.2016 17:00 7 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:1
01.10.2016 17:00 8 кръг Г Несебър (Несебър) 1:4
15.10.2016 16:00 9 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 0:0
22.10.2016 16:00 10 кръг Д Левски (Карлово) 0:2
30.10.2016 15:00 11 кръг Г Оборище (Панагюрище) 3:1
04.11.2016 14:30 12 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 4:3
19.11.2016 14:30 13 кръг Г Септември (София) 1:1
26.11.2016 14:30 14 кръг Д Поморие (Поморие) 1:2
01.12.2016 14:30 15 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:2
04.12.2016 14:00 16 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
09.12.2016 14:00 17 кръг Д Ботев (Враца) 1:3
25.02.2017 18 кръг Г Ботев (Гълъбово) -:-
04.03.2017 19 кръг Д ЦСКА II (София) -:-
11.03.2017 20 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
18.03.2017 21 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
01.04.2017 22 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
08.04.2017 23 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
15.04.2017 24 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
22.04.2017 25 кръг Г Левски (Карлово) -:-
29.04.2017 26 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
06.05.2017 27 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) -:-
13.05.2017 28 кръг Д Септември (София) -:-
20.05.2017 29 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
27.05.2017 30 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Лудогорец 1945 II (Разград) 15 5 3 7 17:18 18
13 Ботев (Гълъбово) 16 4 5 7 14:18 17
14 Оборище (Панагюрище) 16 4 3 9 15:29 15
15 Банско (Банско) 17 2 6 9 15:31 12
16 Левски (Карлово) 16 2 0 14 11:39 6
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
21.09.2016 16:00 - Д Созопол (Созопол) 0:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
28.06.2016 17:00 - Д Созопол (Созопол) 0:1
30.06.2016 18:00 - Д Верея (Стара Загора) 0:1
02.07.2016 18:00 - Д Монтана 1921 (Монтана) 0:4
06.07.2016 17:00 - Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0
09.07.2016 10:30 - Д Футбико (Мексико, х) 4:2
13.07.2016 10:30 - Д Ботев (Враца) 1:3
13.07.2016 18:30 - Д Черно море (Варна) 0:3
20.07.2016 10:30 - Д Академия Пандев (Струмица, Мак, 2) 2:4
22.07.2016 10:30 - Д Пелистер (Битоля, Македония, 1) 0:1
28.07.2016 18:00 - Д Струмска слава 1927 (Радомир) 3:0

Банско (Банско)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
05.09.2016 17:00 1 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:6
12.09.2016 17:00 2 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:9
16.09.2016 17:00 3 кръг Д ДИТ Спорт (София) 1:5
19.09.2016 15:00 4 кръг Г Витоша (Бистрица) 2:10
27.09.2016 17:00 5 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:5
03.10.2016 16:00 6 кръг Г БМ Спорт (София) 4:3
10.10.2016 16:00 7 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:7
17.10.2016 16:00 8 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 1:7
24.10.2016 14:00 9 кръг Д Беласица (Петрич) 0:4
31.10.2016 14:00 10 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 0:10
07.11.2016 14:00 11 кръг Д Оборище (Панагюрище) 1:8
14.11.2016 14:00 12 кръг Г Септември (Симитли) 1:18
21.11.2016 14:00 13 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 0:4
27.11.2016 14:00 14 кръг Д Септември (София) 0:7
03.12.2016 14:00 15 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:3
- 16 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
- 17 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 18 кръг Г ДИТ Спорт (София) -:-
- 19 кръг Д Витоша (Бистрица) -:-
- 20 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 21 кръг Д БМ Спорт (София) -:-
- 22 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 23 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) -:-
- 24 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 25 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 26 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
- 27 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 28 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 29 кръг Г Септември (София) -:-
- 30 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Септември (Симитли) 15 5 2 8 31:25 17
13 Беласица (Петрич) 15 4 1 10 26:53 13
14 Оборище (Панагюрище) 14 3 2 9 18:42 11
15 ДИТ Спорт (София) 15 3 1 11 16:40 10
16 Банско (Банско) 15 1 0 14 12:106 3

Банско (Банско)

ЮМВ: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
04.09.2016 11:00 1 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 0:8
11.09.2016 11:00 2 кръг Г Септември (Симитли) 0:4
18.09.2016 11:00 3 кръг Д Миньор 2014 (Бобов дол) анл.
25.09.2016 11:00 4 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 0:3
02.10.2016 11:00 5 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 0:8
09.10.2016 11:00 6 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 1:12
16.10.2016 11:00 7 кръг Д Септември (Симитли) 1:5
23.10.2016 11:00 8 кръг Г Миньор 2014 (Бобов дол) анл.
30.10.2016 11:00 9 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) 2:0
06.11.2016 11:00 10 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 3:5
- 11 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) -:-
- 12 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 13 кръг Д Миньор 2014 (Бобов дол) -:-
- 14 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
- 15 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 16 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) -:-
- 17 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 18 кръг Г Миньор 2014 (Бобов дол) -:-
- 19 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
- 20 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Пирин 1941 (Разлог) 8 6 0 2 26:14 18
3 Септември (Симитли) 8 3 2 3 16:10 11
4 Неврокоп (Гоце Делчев) 8 2 1 5 10:19 7
5 Банско (Банско) 8 1 0 7 7:45 3
- Миньор 2014 (Бобов дол) - 0 0 0 0:0 -

Банско (Банско)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2016 11:00 1 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:2
10.09.2016 11:00 2 кръг Д Беласица (Петрич) 0:0
17.09.2016 11:00 3 кръг Г Септември (Симитли) 13:0
24.09.2016 11:00 4 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 3:2
02.11.2016 14:00 5 кръг Г Места (Хаджидимово) 2:0
08.10.2016 11:00 6 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 4:2
15.10.2016 11:00 7 кръг Г Малеш 1940 (Микрево) 2:1
22.10.2016 11:00 8 кръг Д Мечетата (Петрич) 0:1
29.10.2016 11:00 9 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 5:1
05.11.2016 11:00 10 кръг Г ОФК Пирин (Благоевград) 0:2
12.11.2016 11:00 11 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) 0:0
- 12 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 13 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 14 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 15 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 16 кръг Д Места (Хаджидимово) -:-
- 17 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) -:-
- 18 кръг Д Малеш 1940 (Микрево) -:-
- 19 кръг Г Мечетата (Петрич) -:-
- 20 кръг Д Перун 1978 (Кресна) -:-
- 21 кръг Д ОФК Пирин (Благоевград) -:-
- 22 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 ОФК Пирин (Благоевград) 11 8 1 2 46:16 25
4 Мечетата (Петрич) 10 8 0 2 44:10 24
5 Банско (Банско) 11 6 2 3 30:11 20
6 Беласица (Петрич) 11 6 1 4 30:15 19
7 Пирин (Гоце Делчев) 11 6 0 5 46:19 18

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:07 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "Б" група 9 място
2014/2015 "Б" група 4 място
2013/2014 "Б" група 5 място
2012/2013 "Б" група 5 място
2011/2012 "Б" група 4 място
2010/2011 "Б" група 4 място
2009/2010 "Б" група 3 място
2008/2009 "В" група 6 място
2007/2008 "В" група 5 място
2006/2007 Други клубове 3 място

Месечна ранглиста

месец точки място
октомври 2016 32.735 14
септември 2016 11.884 50
август 2016 10.958 50
май 2016 10.214 47
април 2016 13.234 33
март 2016 30.295 11
ноември 2015 31.621 14
октомври 2015 27.036 12
август 2015 14.131 32
май 2015 32.969 12
април 2015 18.792 21
март 2015 25.491 18
декември 2014 27.603 17
октомври 2014 29.460 16
септември 2014 29.826 16
май 2014 44.105 8
април 2014 23.691 21
март 2014 30.140 17
ноември 2013 30.707 15
септември 2013 32.023 17
август 2013 15.969 42
май 2013 30.180 15
април 2013 16.744 35
март 2013 43.242 12
ноември 2012 34.913 14
октомври 2012 34.692 14
септември 2012 25.873 20
май 2012 24.233 23
април 2012 25.255 22
март 2012 9.657 64
ноември 2011 30.490 16
октомври 2011 34.869 15
септември 2011 27.029 18
август 2011 20.847 26
май 2011 29.228 18
април 2011 19.238 29
март 2011 33.322 14
ноември 2010 19.915 30
октомври 2010 21.274 28
септември 2010 16.577 37
август 2010 26.320 17
всички

Интернет страници