Ботев (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Ботев, чиито име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2010 г., е основан на 12 март 1912 г. като ученически футболен клуб.

Имена: Ботев (от учредяването си до 1949 г. - по време на балканските войни прекратява съществуването си, но след приключването им е възстановен), Ботев при ДНВ (от 1949 до 1950 г.), ДНВ (от 1950 до 1951 г.), ДНА (от 1952 до 1955 г.), СКНА (от 1956 до 1957 г.), АСК Ботев (от 1957 до 1964 г.), КЦМ-Ботев (от 1964 до 1967 г.), Тракия (от 1967 г. - след обединение на КЦМ-Ботев, Спартак и Академик), АФД Тракия (от 1972 г.). През 1985 г. на основата на едноименното армейско физкултурно дружество се образува футболен клуб Тракия, който започва да се развива самостоятелно. В 1989 г. той възстановява своето традиционно име - Ботев, а на 29 юли 1999 г. се преобразува в АД и добавя към името си годината 1912. Единадесет години по-късно акционерното дружество е обявено в несъстоятелност, като след края на сезон 2009/10 Ботев 1912 на практика прекратява съществуването си. През 2010 г. в Пловдив е създаден нов футболен клуб, носещ популярното име Ботев. Преди началото на сезон 2010/11 той временно се обединява с Металик (Сопот), който към момента се състезава в по-горно ниво. Името на обединения клуб е Ботев (Пловдив). През 2011 г. футболният клуб от Сопот възстановява самостоятелността си под името Металик 1938.

Клубни цветове: жълт и черен.

Прозвище: “канарчетата” или “жълто-черните”.

Адрес: Пловдив 4017, бул."Източен" 10.
Телефон: (+359 32) 667799.
Е-mail: club@botevplovdiv.bg.

Клубни върхове:
пето място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
два пъти шампион на България: 1929 и 1966/67 г.
4 пъти носител на Националната купа: на Царската купа - 1929 г. (в качеството си на държавен първенец); на Купа на Съветската армия - 1961/62 г. (като АСК Ботев) и 1980/81 г. (като АФД Тракия) и Купата на България - 2016/17 г.
четвъртфиналист в турнира за Купата на националните купи: 1962/63 г. (като АСК Ботев).
носител на Балканската клубна купа: 1972 г. (като Тракия).

Ботев (Пловдив)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
16.07.2017 20:30 1 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:1 Диема спорт
23.07.2017 18:45 2 кръг Г Славия 1913 (София) 3:2 Диема спорт
30.07.2017 18:45 3 кръг Д ЦСКА (София) 2:6 Диема спорт
12.10.2017 20:00 4 кръг Д Септември (София) 5:0 Диема спорт
13.08.2017 18:45 5 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:1 Диема спорт
18.08.2017 18:45 6 кръг Д Черно море (Варна) 1:2 Диема спорт
25.08.2017 18:00 7 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1 Диема
10.09.2017 20:00 8 кръг Д Левски (София) 2:1 Диема спорт
18.09.2017 20:00 9 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:2 Диема спорт
24.09.2017 17:30 10 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 3:0 Диема спорт
30.09.2017 17:45 11 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 4:2 Диема
16.10.2017 20:00 12 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:0 Диема спорт
20.10.2017 19:45 13 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:0 Диема спорт
27.10.2017 19:45 14 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:1 Диема спорт
03.11.2017 17:30 15 кръг Д Славия 1913 (София) 1:1 Диема спорт
18.11.2017 15:00 16 кръг Г ЦСКА (София) 1:1 Диема спорт
25.11.2017 13:00 17 кръг Г Септември (София) -:- Диема
28.11.2017 17:30 18 кръг Д Берое (Стара Загора) -:- Диема спорт
02.12.2017 15:00 19 кръг Г Черно море (Варна) -:- Диема
09.12.2017 15:00 20 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:- Диема спорт
17.02.2018 21 кръг Г Левски (София) -:-
24.02.2018 22 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
28.02.2018 23 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
03.03.2018 24 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
10.03.2018 25 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
17.03.2018 26 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Левски (София) 16 8 5 3 19:8 29
4 Берое (Стара Загора) 16 7 6 3 17:13 27
5 Ботев (Пловдив) 16 7 5 4 28:21 26
6 Верея (Стара Загора) 16 8 2 6 17:17 26
7 Черно море (Варна) 16 7 3 6 18:15 24
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
21.09.2017 20:00 - Г Локомотив (Горна Оряховица) 3:1 Диема спорт
Втори кръг (1/8 финали)
24.10.2017 15:00 - Г Царско село 2015 (София) 4:3 Диема спорт
Трети кръг (1/4 финали)
12.12.2017 17:30 - Д Литекс (Ловеч) -:- Диема спорт
Суперкупа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Финал
09.08.2017 20:00 - Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:1 Диема спорт
Лига Европа
Дата Фаза Противник Рез.
Първи квалификационен кръг
29.06.2017 18:00 1-ви мач Г Партизани (Тирана, Албания, 1) 3:1 Диема спорт 2
06.07.2017 20:00 реванш Д Партизани (Тирана, Албания, 1) 1:0 Диема спорт 2
Втори квалификационен кръг
13.07.2017 21:00 1-ви мач Г Бейтар (Йерусалим, Израел, 1) 1:1 Диема спорт
20.07.2017 20:30 реванш Д Бейтар (Йерусалим, Израел, 1) 4:0 Диема спорт 2
Трети квалификационен кръг
27.07.2017 20:30 1-ви мач Д Маритимо (Фуншал, Португалия, 1) 0:0 Диема спорт
03.08.2017 21:00 реванш Г Маритимо (Фуншал, Португалия, 1) 0:2 Диема спорт 2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
18.06.2017 18:00 - Д Пелистер (Битоля, Македония, 1) 0:1
21.06.2017 18:00 - Д АЕЛ (Лимасол, Кипър, 1) 1:3
24.06.2017 18:00 - Д Верея (Стара Загора) 2:2
02.07.2017 20:00 - Д Марица 1921 (Пловдив) 0:1
15.08.2017 18:30 - Д Марица 1921 (Пловдив) 4:0
01.09.2017 10:30 - Д Несебър (Несебър) 3:1
06.10.2017 11:00 - Д Марица 1921 (Пловдив) 2:2

Ботев (Пловдив)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
22.07.2017 11:00 - Д Ямбол 1915 (Ямбол) 2:1
04.08.2017 18:30 - Г Борислав 2009 (Първомай) 0:4
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2017 18:00 1 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:1
19.08.2017 18:00 2 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 3:0
27.08.2017 18:00 3 кръг Г Левски (София) 1:0
02.09.2017 17:30 4 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:3
09.09.2017 16:00 5 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 4:1
16.09.2017 16:00 6 кръг Г Ботев (Враца) 3:0
23.09.2017 16:00 7 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 6:0
30.09.2017 16:00 8 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:0
07.10.2017 15:30 9 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:0
15.10.2017 15:30 10 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 4:2
18.10.2017 15:00 11 кръг Д Септември (София) 2:2
22.10.2017 15:00 12 кръг Г ЦСКА (София) 1:2
28.10.2017 14:00 13 кръг Д Черно море (Варна) 0:2
19.11.2017 14:00 14 кръг Г Славия 1913 (София) 4:0
25.11.2017 14:00 15 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
24.02.2018 16 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
03.03.2018 17 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
10.03.2018 18 кръг Д Левски (София) -:-
17.03.2018 19 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
24.03.2018 20 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
31.03.2018 21 кръг Д Ботев (Враца) -:-
07.04.2018 22 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
12.04.2018 23 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
14.04.2018 24 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
21.04.2018 25 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
28.04.2018 26 кръг Г Септември (София) -:-
05.05.2018 27 кръг Д ЦСКА (София) -:-
12.05.2018 28 кръг Г Черно море (Варна) -:-
19.05.2018 29 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
27.05.2018 30 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Левски (София) 14 8 4 2 30:10 28
5 Септември (София) 14 8 4 2 38:22 28
6 Ботев (Пловдив) 14 8 2 4 30:13 26
7 Берое (Стара Загора) 14 6 5 3 31:15 23
8 Дунав 2010 (Русе) 14 5 6 3 22:14 21

Ботев (Пловдив)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 14:00 1-ви мач Д Чавдар (Етрополе) 6:0
08.11.2017 14:00 реванш Г Чавдар (Етрополе) 4:1
1/4 финали
23.11.2017 14:00 1-ви мач Д Берое (Стара Загора) -:-
30.11.2017 13:00 реванш Г Берое (Стара Загора) -:-

Ботев (Пловдив)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
19.08.2017 10:30 1 кръг Д Черно море (Варна) 3:1
27.08.2017 10:30 2 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:0
30.08.2017 17:30 3 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 6:1
27.09.2017 16:00 4 кръг Г Левски (София) 2:3
10.09.2017 10:30 5 кръг Д Левски Раковски (София) 4:0
17.09.2017 10:30 6 кръг Г Септември (София) 5:1
23.09.2017 10:30 7 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 12:0
01.10.2017 15:30 8 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:0
19.10.2017 15:00 9 кръг Д Славия 1913 (София) 1:1
01.11.2017 11:00 10 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:0
22.10.2017 15:00 11 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 5:0
28.10.2017 14:00 12 кръг Г ЦСКА (София) 2:1
05.11.2017 14:00 13 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 10:1
11.11.2017 13:30 14 кръг Д Сокол (Марково) 1:0
18.11.2017 15:00 15 кръг Г Пирин (Благоевград) 4:0
24.02.2018 16 кръг Г Черно море (Варна) -:-
03.03.2018 17 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
10.03.2018 18 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
17.03.2018 19 кръг Д Левски (София) -:-
24.03.2018 20 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
31.03.2018 21 кръг Д Септември (София) -:-
07.04.2018 22 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
12.04.2018 23 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
14.04.2018 24 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
21.04.2018 25 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
28.04.2018 26 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
05.05.2018 27 кръг Д ЦСКА (София) -:-
12.05.2018 28 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
19.05.2018 29 кръг Г Сокол (Марково) -:-
27.05.2018 30 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 15 13 1 1 58:9 40
2 ЦСКА (София) 15 11 3 1 38:9 36
3 Левски (София) 15 11 3 1 38:8 36
4 Черно море (Варна) 15 9 2 4 31:21 29
5 Лудогорец 1945 (Разград) 15 9 1 5 38:16 28

Ботев (Пловдив)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
08.11.2017 11:00 1-ви мач Г Лудогорец 1945 (Разград) 4:1
15.11.2017 11:00 реванш Д Лудогорец 1945 (Разград) 3:0
1/4 финали
22.11.2017 14:00 1-ви мач Г Левски Раковски (София) 5:0
29.11.2017 13:00 реванш Д Левски Раковски (София) -:-
ЮМВ: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 10:30 1 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 7:0
отложен 2 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
04.10.2017 15:00 3 кръг Г Левски (Карлово) 3:2
23.09.2017 10:00 4 кръг Д Гигант (Съединение) 3:0
30.09.2017 10:00 5 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 6:0
08.10.2017 12:30 6 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) 13:0
15.10.2017 10:30 7 кръг Г Сокол (Марково) 3:0
22.10.2017 12:30 8 кръг Г Брестник 1948 II (Пловдив) 14:0
29.10.2017 10:00 9 кръг Д Кричим (Кричим) 7:1
03.11.2017 15:00 10 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 5:0
12.11.2017 10:30 11 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 7:0
18.11.2017 12:30 12 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 8:0
25.11.2017 12:00 13 кръг Д Асти АБ (Хасково) -:-
- 14 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) -:-
- 15 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 17 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
- 18 кръг Д Евроколеж (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) -:-
- 20 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 21 кръг Д Брестник 1948 II (Пловдив) -:-
- 22 кръг Г Кричим (Кричим) -:-
- 23 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 24 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 25 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Асти АБ (Хасково) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 11 11 0 0 76:3 33
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 11 11 0 0 42:5 33
3 Марица 1921 (Пловдив) 12 9 1 2 37:17 28
4 Асеновец 2005 (Асеновград) 11 7 1 3 27:13 22
5 Левски (Карлово) 11 7 0 4 29:15 21

Ботев (Пловдив)

Елитна група (U-15) - Югоизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 12:00 1 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 2:1
16.09.2017 10:30 2 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
23.09.2017 10:30 3 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 4:1
30.09.2017 11:00 4 кръг Д Верея (Стара Загора) 4:0
07.10.2017 11:00 5 кръг Г Берое (Стара Загора) 2:2
- 6 кръг
почива
22.10.2017 13:00 7 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 3:0
28.10.2017 10:30 8 кръг Д Левски (Карлово) 3:0
04.11.2017 10:30 9 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 4:0
11.11.2017 10:00 10 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 4:0
18.11.2017 13:00 11 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:1
- 12 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 13 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 14 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
- 16 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 17 кръг
почива
- 18 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
- 19 кръг Г Левски (Карлово) -:-
- 20 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) -:-
- 21 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 22 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец 1919 (Бургас) 10 10 0 0 29:4 30
2 Ботев (Пловдив) 10 8 1 1 28:5 25
3 Берое (Стара Загора) 10 6 2 2 22:10 20
4 Локомотив 1926 (Пловдив) 10 5 3 2 14:10 18
5 Верея (Стара Загора) 10 5 1 4 19:16 16

Ботев (Пловдив)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
18.10.2017 14:00 1-ви мач Г Берое (Стара Загора) 1:1
25.10.2017 11:00 реванш Д Берое (Стара Загора) 3:2
1/4 финали
21.11.2017 14:00 1-ви мач Д Спартак-С 94 (Пловдив) 4:0
28.11.2017 13:00 реванш Г Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
Деца: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2017 10:00 1 кръг Д Чавдар (Пловдив) 8:1
24.09.2017 10:00 2 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2
01.10.2017 10:30 3 кръг Д Орлета (Пазарджик) 10:0
отложен 4 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
14.10.2017 12:00 5 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 10:0
21.10.2017 10:30 6 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) 2:0
29.10.2017 12:00 7 кръг Д Сокол (Марково) 7:0
05.11.2017 10:30 8 кръг Г Левски (Карлово) 3:1
12.11.2017 12:30 9 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 6:0
18.11.2017 12:00 10 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 0:2
26.11.2017 10:30 11 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
- 12 кръг Г Чавдар (Пловдив) -:-
- 13 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 14 кръг Г Орлета (Пазарджик) -:-
- 15 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Г Металик 1938 (Сопот) -:-
- 17 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) -:-
- 18 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 19 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 20 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 21 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 22 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Родопа Смолян (Смолян) 9 9 0 0 35:3 27
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 10 9 0 1 46:11 27
3 Ботев (Пловдив) 9 7 0 2 46:6 21
4 Марица 1921 (Пловдив) 9 6 1 2 27:8 19
5 Спартак-С 94 (Пловдив) 10 5 2 3 21:12 17

Ботев (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2017 12:00 1 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) 6:0
20.09.2017 16:00 2 кръг Г Атлетик (Куклен) 3:0
22.09.2017 17:00 3 кръг Д Асти АБ (Хасково) 11:0
27.09.2017 16:00 4 кръг Д Гигант (Съединение) 23:0
30.09.2017 14:00 5 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 9:0
08.10.2017 10:30 6 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
15.10.2017 10:30 7 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 14:1
22.10.2017 10:30 8 кръг Д Левски (Паталеница) 6:1
30.10.2017 15:00 9 кръг Г Ботев II (Пловдив) 5:0
05.11.2017 10:30 10 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 19:0
12.11.2017 10:30 11 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 14:0
18.11.2017 10:30 12 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 9:0
23.11.2017 10:30 13 кръг Г Векта (Пловдив) -:-
- 14 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) -:-
- 15 кръг Д Атлетик (Куклен) -:-
- 16 кръг Г Асти АБ (Хасково) -:-
- 17 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
- 18 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 19 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) -:-
- 21 кръг Г Левски (Паталеница) -:-
- 22 кръг Д Ботев II (Пловдив) -:-
- 23 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 24 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) -:-
- 25 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 26 кръг Д Векта (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 12 12 0 0 121:2 36
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 12 11 0 1 52:4 33
3 Ботев II (Пловдив) 12 9 1 2 64:7 28
4 Левски (Паталеница) 12 9 0 3 52:20 27
5 Асти АБ (Хасково) 12 7 2 3 39:23 23

Ботев II (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2017 17:00 1 кръг Г Левски (Паталеница) 8:0
20.09.2017 16:00 2 кръг Г Асти АБ (Хасково) 2:1
23.09.2017 12:00 3 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 17:0
27.09.2017 16:00 4 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 3:0
30.09.2017 13:00 5 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 5:0
07.10.2017 10:30 6 кръг Г Векта (Пловдив) 0:0
14.10.2017 10:00 7 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) 3:0
22.10.2017 11:00 8 кръг Г Атлетик (Куклен) 6:0
30.10.2017 15:00 9 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:5
04.11.2017 10:30 10 кръг Г Гигант (Съединение) 17:0
11.11.2017 12:00 11 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 3:0
19.11.2017 12:00 12 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
25.11.2017 10:00 13 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) -:-
- 14 кръг Д Левски (Паталеница) -:-
- 15 кръг Д Асти АБ (Хасково) -:-
- 16 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 17 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) -:-
- 18 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Д Векта (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Атлетик (Куклен) -:-
- 22 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д Гигант (Съединение) -:-
- 24 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 25 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 12 12 0 0 121:2 36
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 12 11 0 1 52:4 33
3 Ботев II (Пловдив) 12 9 1 2 64:7 28
4 Левски (Паталеница) 12 9 0 3 52:20 27
5 Асти АБ (Хасково) 12 7 2 3 39:23 23


23.08.2017 : Виктор Генев напусна Ботев (Пловдив)
21.08.2017 : Петър Хубчев обяви списък от 25 за квалификациите с Швеция и Холандия
14.08.2017 : Стивън Петков подписва с Ботев (Пд)
26.06.2017 : Тодор Неделев остава в Ботев
16.06.2017 : Радослав Терзиев и Кристиан Добрев остават в Ботев
16.06.2017 : Договори и преотстъпване в Марица за играчи на Ботев
16.06.2017 : Ботев и Марица ще си сътрудничат под тепетата
14.06.2017 : Йордан Минев напуска Лудогорец в посока Ботев (Пд)
13.06.2017 : Антонио Вутов, Иван Горанов и Серджиу Буш подписват с Левски
12.06.2017 : Полският вратар Даниел Кайзер подписва с Ботев (Пд)
08.06.2017 : Ботев (Пд) и Септември (Сф) в спор за Кристиан Добрев
08.06.2017 : Кристиан Димитров преподписва с Ботев
07.06.2017 : Тони Тасев подписва с Ботев, Виктор Генев и Пламен Димов също с нови договори
06.06.2017 : Бразилецът Алваро подписва с Ботев, Георги Георгиев напуска
05.06.2017 : Ботев (Пд) първи започна подготовка

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Стадион "Христо Ботев"

Стадион "Христо Ботев" -
известен и като “Колежа”,
с електрическо осветление

Стадион "Ботев 1912"

играе домакинските си срещи на:
Стадион "Ботев 1912"
в гр. Пловдив

(в кв. "Коматево")

Участия

Нац. дивизия:01 сезон
"А" група:62 сезона
"Б" група:04 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Първа лига 8 място
2015/2016 "А" група 7 място
2014/2015 "А" група 6 място
2013/2014 "А" група 4 място
2012/2013 "А" група 4 място
2011/2012 "Б" група 2 място
2010/2011 "В" група 1 място
2009/2010 "А" група 16 място
2008/2009 "А" група 13 място
2007/2008 "А" група 12 място

Месечна ранглиста

Интернет страници