Миньор (Перник)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 31 май 1945 г. като Рудничар - след обединение на спортен клуб Бенковски (1936 г. - възстановен през септември 1944 г.) и гимнастическо дружество Юнак-Миньор.

Хроника: В Перник (от 1949 до 1962 г. - Димитрово) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До 1944 г. най-известен е Кракра (1919 г.). През 1945 г. е създадено физкултурно дружество Рудничар. В 1946 г. то е обединено с Локомотив (до 1945 г. - ЖСК) под името Републиканец. През 1947 г. променя названието си на Рудничар. В края на 1949 г. се извършват нови промени. Учредени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-популярна от които е Торпедо. През 1952 г. от нея се отделя Миньор. В 1957 г. е създадено дружество за физическа култура и спорт Миньор. В периода от 1969 до 1973 г. то е обединено с Металург, като първо се нарича Кракра, а от 1971 до 1973 г. - Перник. През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура се образува футболен клуб Миньор, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: жълт и черен.

Прозвище: “Миньоро”, “миньорите” или “чуковете”.

Адрес: Перник 2300, ул. “Физкултурна” 1.
Телефон/факс: (+359 76) 630513.
E-mail: admin@minyor-pk.com.

Клубни върхове:
четвърто място в “А” група: 1955 и 1960/61 г.
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1958 г.

Миньор (Перник)

Югозападна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
09.08.2015 18:00 1 кръг Г Германея (Сапарева баня) 3:0
15.08.2015 18:00 2 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:1 Канал 3
23.08.2015 18:00 3 кръг Г Локомотив (София) 3:0
30.08.2015 18:00 4 кръг Д Балкан (Варвара) 1:1
06.09.2015 17:00 5 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 1:0
13.09.2015 17:00 6 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:2
20.09.2015 17:00 7 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1
27.09.2015 17:00 8 кръг Г Септември (София) 2:1
04.10.2015 16:00 9 кръг Д Чепинец (Велинград) 2:0
11.10.2015 16:00 10 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:1
18.10.2015 16:00 11 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 2:2
21.10.2015 16:00 12 кръг Г Чико (Бяга) 3:5
04.11.2015 14:00 13 кръг Д София 2010 (София) 3:1
08.11.2015 14:00 14 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 3:0
15.11.2015 14:00 15 кръг Д Беласица (Петрич) 3:0
22.11.2015 14:00 16 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 3:2
29.11.2015 12:15 17 кръг Д ЦСКА (София) 0:3 Канал 3
21.02.2016 14:00 18 кръг Д Германея (Сапарева баня) 6:0
28.02.2016 11:45 19 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 3:3 Канал 3
- 20 кръг
почива
13.03.2016 15:00 21 кръг Г Балкан (Варвара) 1:0
20.03.2016 15:00 22 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 4:0
23.03.2016 15:00 23 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:0
27.03.2016 15:00 24 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:1
03.04.2016 17:00 25 кръг Д Септември (София) 1:0
10.04.2016 17:00 26 кръг Г Чепинец (Велинград) 0:0
13.04.2016 17:00 27 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
17.04.2016 17:00 28 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:0
24.04.2016 17:00 29 кръг Д Чико (Бяга) 2:2
28.04.2016 17:00 30 кръг Г София 2010 (София) 2:1
08.05.2016 18:00 31 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:0
15.05.2016 18:00 32 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
22.05.2016 18:00 33 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 2:0
29.05.2016 18:00 34 кръг Г ЦСКА (София) 1:6 Канал 3
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Сливнишки герой (Сливница) 32 21 6 5 80:35 69
4 Струмска слава 1927 (Радомир) 32 18 6 8 58:36 60
5 Миньор (Перник) 32 17 8 7 55:35 59
6 Вихрен 1925 (Сандански) 32 17 4 11 48:36 55
7 Чико (Бяга) 32 12 7 13 57:67 43
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Благоевград/Кюстендил/Перник / Първи кръг
- -
почива
Поток Благоевград/Кюстендил/Перник / Финал
11.11.2015 14:00 - Г Германея (Сапарева баня) 0:1

Миньор (Перник)

ЮСВ: София (столица) - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
05.09.2015 12:00 1 кръг Г Витоша (Бистрица) 2:0
12.09.2015 17:00 2 кръг Г Искър (Герман) 3:1
19.09.2015 17:00 3 кръг Д БМ Спорт (София) 7:1
26.09.2015 17:00 4 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 8:0
03.10.2015 16:00 5 кръг Д Локомотив 1929 (София) 3:2
09.10.2015 16:00 6 кръг Г Правец 99 (Правец) 2:0
17.10.2015 16:00 7 кръг Д Академик 1947 (София) 9:0
24.10.2015 16:00 8 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:0
31.10.2015 12:00 9 кръг Д Ботев 57 (София) 1:0
07.11.2015 14:00 10 кръг Г Спортист (Своге) 2:1
14.11.2015 14:00 11 кръг Д София 2010 (София) анл.
05.03.2016 14:00 12 кръг Д Витоша (Бистрица) 2:0
12.03.2016 14:00 13 кръг Д Искър (Герман) 4:0
20.03.2016 14:00 14 кръг Г БМ Спорт (София) 4:0
26.03.2016 14:00 15 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 9:1
- 16 кръг
почива
09.04.2016 17:00 17 кръг Д Правец 99 (Правец) 2:2
16.04.2016 17:00 18 кръг Г Академик 1947 (София) 7:1
23.04.2016 17:00 19 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 3:1
07.05.2016 17:00 20 кръг Г Ботев 57 (София) 0:0
14.05.2016 17:00 21 кръг Д Спортист (Своге) 6:0
- 22 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Миньор (Перник) 18 16 2 0 72:8 50
2 Сливнишки герой (Сливница) 18 12 2 4 61:21 38
3 Ботев 57 (София) 18 11 4 3 52:24 37
4 Витоша (Бистрица) 18 11 2 5 54:34 35
5 БМ Спорт (София) 18 9 0 9 52:39 27

Миньор (Перник)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
30.08.2015 11:00 1 кръг Д Елит София (София) 1:3
06.09.2015 11:00 2 кръг Г Септември (София) 1:2
- 3 кръг
почива
19.09.2015 15:00 4 кръг Д БМ Спорт (София) 2:3
27.09.2015 11:00 5 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:0
01.10.2015 11:00 6 кръг Д София 2010 (София) 4:0
04.10.2015 11:00 7 кръг Г Славия 1913 (София) 0:1
11.10.2015 12:00 8 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 1:3
19.10.2015 11:00 9 кръг Г Левски (София) 1:5
26.10.2015 11:00 10 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 2:3
02.11.2015 11:00 11 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 1:2
08.11.2015 11:00 12 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 2:0
15.11.2015 11:00 13 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:2
22.11.2015 11:00 14 кръг Д ДИТ Спорт (София) 2:1
29.11.2015 11:00 15 кръг Г Левски-Раковски (София) 3:1
06.03.2016 10:00 16 кръг Г Елит София (София) 0:0
13.03.2016 11:00 17 кръг Д Септември (София) 0:3
- 18 кръг
почива
27.03.2016 11:00 19 кръг Г БМ Спорт (София) 1:2
03.04.2016 11:00 20 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:3
07.04.2016 11:00 21 кръг Г София 2010 (София) 2:3
10.04.2016 11:00 22 кръг Д Славия 1913 (София) 3:0
17.04.2016 12:00 23 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 3:0
24.04.2016 11:00 24 кръг Д Левски (София) 1:0
28.04.2016 11:00 25 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:2
08.05.2016 11:00 26 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 2:0
12.05.2016 11:00 27 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 4:2
15.05.2016 11:00 28 кръг Д Локомотив 1929 (София) 3:0
22.05.2016 11:00 29 кръг Г ДИТ Спорт (София) 7:1
29.05.2016 11:00 30 кръг Д Левски-Раковски (София) 0:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 ДИТ Спорт (София) 28 12 5 11 48:43 41
8 Пирин 2001 (Благоевград) 28 11 4 13 31:35 37
9 Миньор (Перник) 28 11 2 15 49:44 35
10 София 2010 (София) 28 10 5 13 43:54 35
11 Пирин (Гоце Делчев) 28 10 1 17 32:66 31

Миньор (Перник)

Елитна група (U-15) - Югозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
29.08.2015 11:00 1 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:0
05.09.2015 11:00 2 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:2
09.09.2015 11:00 3 кръг Д ЦСКА (София) 3:6
12.09.2015 11:00 4 кръг Г Левски (София) 0:6
19.09.2015 13:00 5 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:3
26.09.2015 11:00 6 кръг Г Левски-Раковски (София) 0:5
03.10.2015 11:00 7 кръг Д ДИТ Спорт (София) 0:7
10.10.2015 11:00 8 кръг Г БМ Спорт (София) 2:2
17.10.2015 11:00 9 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:2
24.10.2015 11:00 10 кръг Г ЕСФА (София) 2:0
31.10.2015 10:00 11 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 0:0
07.11.2015 11:00 12 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 0:1
14.11.2015 11:00 13 кръг Д Славия 1913 (София) 0:6
21.11.2015 11:00 14 кръг Г Ферион (София) 1:2
28.11.2015 11:00 15 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 1:0
05.03.2016 11:00 16 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:2
12.03.2016 11:00 17 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:1
19.03.2016 11:00 18 кръг Г ЦСКА (София) 1:7
13.04.2016 11:00 19 кръг Д Левски (София) 0:2
02.04.2016 11:00 20 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:3
06.04.2016 11:00 21 кръг Д Левски-Раковски (София) 1:8
09.04.2016 10:00 22 кръг Г ДИТ Спорт (София) 0:12
16.04.2016 11:00 23 кръг Д БМ Спорт (София) 3:0
23.04.2016 11:00 24 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:4
27.04.2016 11:00 25 кръг Д ЕСФА (София) 3:0
07.05.2016 11:00 26 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:0
11.05.2016 11:00 27 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 1:0
25.05.2016 11:00 28 кръг Г Славия 1913 (София) 1:7
21.05.2016 11:00 29 кръг Д Ферион (София) 1:1
28.05.2016 11:00 30 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Велбъжд (Кюстендил) 30 7 6 17 30:63 27
12 Пирин 2001 (Благоевград) 30 7 4 19 18:64 25
13 Миньор (Перник) 30 5 6 19 23:90 21
14 Марек 1915 (Дупница) 30 3 5 22 13:79 14
15 БМ Спорт (София) 30 4 2 24 18:112 14

Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:38 сезона
"Б" група:22 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Трета лига 3 място
2015/2016 "В" група 5 място
2014/2015 "В" група 2 място
2013/2014 "В" група 4 място
2012/2013 "А" група 14 място
2011/2012 "А" група 9 място
2010/2011 "А" група 9 място
2009/2010 "А" група 8 място
2008/2009 "А" група 11 място
2007/2008 "Б" група 2 място

Месечна ранглиста

месец точки място
април 2018 21.423 26
март 2018 6.566 78
ноември 2017 4.825 83
октомври 2017 13.412 44
септември 2017 10.539 57
август 2017 19.217 31
май 2017 13.364 49
април 2017 16.976 34
март 2017 14.184 40
ноември 2016 10.372 58
октомври 2016 12.980 46
септември 2016 15.232 35
август 2016 21.375 18
май 2016 11.860 41
април 2016 14.012 31
март 2016 13.124 34
ноември 2015 12.183 44
октомври 2015 14.333 32
август 2015 14.013 34
май 2015 13.948 33
април 2015 16.243 30
март 2015 13.457 35
декември 2014 14.059 36
октомври 2014 13.735 34
септември 2014 12.536 41
май 2014 11.580 55
април 2014 15.041 32
март 2014 10.109 49
ноември 2013 15.501 42
септември 2013 19.989 27
август 2013 19.599 34
май 2013 8.962 63
април 2013 29.813 18
март 2013 34.429 14
ноември 2012 32.254 15
октомври 2012 35.306 11
септември 2012 18.816 25
май 2012 60.217 3
април 2012 41.325 10
март 2012 35.312 12
ноември 2011 46.943 7
октомври 2011 10.251 67
септември 2011 35.147 10
август 2011 42.947 8
май 2011 36.176 11
април 2011 29.446 17
март 2011 65.456 4
ноември 2010 39.876 10
октомври 2010 26.486 22
септември 2010 51.159 6
август 2010 7.823 87
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници