Септември (Симитли)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Септември, чието име и база наследява настоящият клуб, преучреден през 2014 г., съществува под това наименование от края на 50-те години на миналия век.

Хроника: В Симитли са съществували различни футболни отбори - Торпедо, Македония, Септември и др. В края на 50-те години на миналия век местното физкултурно дружество приема името Септември. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. От 1998 г. той се преименува на Септември 98, като под това наименование съществува до 2002 г. През същата година Македонска слава временно премества седалището си от Благоевград в Симитли, а местният Септември 98 е принуден да посреща съперниците си до края на сезона в областния град. За състезателната 2004/05 г. футболният клуб отново е регистриран със сегашното си име. В зимната пауза той временно се обединява с Перун от град Кресна, който към момента се състезава в по-горно ниво. Името на обединения клуб е Септември (Симитли), но заради нормативни ограничения доиграва сезона на стадион „Струма“ в Симитли под названието Перун (Кресна). През сезон 2005/06 отборът официално започва да се състезава под името Септември (Симитли). Междувременно в съседния до него общински център е учреден нов клуб - Кресна 2004, който впоследствие приема популярното за града футболно име Перун. През лятото на 2013 г. Септември (Симитли) прекратява дейността си. Скоро след това Перун (Кресна) отново се премества да домакинства в Симитли, подсилен е с част от ръководството и футболистите на несъществуващия вече Септември и използва неговите клубни екипи. На 26 юни 2014 г., след организационни промени той официално се пререгистрира като Септември (Симитли).

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Симитли 2730, ул."Христо Ботев" 27.
Телефон: (+359 748) 72138.
E-mail: -

Клубни върхове:
шесто място в Западна “Б” група: 2010/11 и 2011/12 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2011/12 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 1994/95 г.

Септември (Симитли)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Д Германея (Сапарева баня) 4:0
19.08.2017 18:00 2 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 2:1
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 1:2
02.09.2017 17:00 4 кръг Г Беласица (Петрич) 4:0
09.09.2017 17:00 5 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 3:1
16.09.2017 17:00 6 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 0:2
23.09.2017 17:00 7 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:0
27.09.2017 17:00 8 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 2:1
30.09.2017 17:00 9 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 5:0
08.10.2017 16:00 10 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:0
14.10.2017 16:00 11 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:2
21.10.2017 13:30 12 кръг Д Банско (Банско) 1:0
28.10.2017 16:00 13 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
04.11.2017 14:00 14 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
11.11.2017 14:00 15 кръг Г Миньор (Перник) -:-
18.11.2017 14:00 16 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
25.11.2017 14:00 17 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
24.02.2018 18 кръг Г Германея (Сапарева баня) -:-
03.03.2018 19 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) -:-
10.03.2018 20 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
17.03.2018 21 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
24.03.2018 22 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) -:-
31.03.2018 23 кръг Д ЦСКА 1948 (София) -:-
04.04.2018 24 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
07.04.2018 25 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) -:-
14.04.2018 26 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
21.04.2018 27 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
28.04.2018 28 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
05.05.2018 29 кръг Г Банско (Банско) -:-
12.05.2018 30 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
16.05.2018 31 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
19.05.2018 32 кръг Д Миньор (Перник) -:-
26.05.2018 33 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
02.06.2018 34 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ЦСКА 1948 (София) 12 10 2 0 31:9 32
2 Вихрен 1925 (Сандански) 12 9 1 2 29:10 28
3 Септември (Симитли) 12 9 0 3 25:9 27
4 Хебър 1918 (Пазарджик) 12 8 1 3 20:8 25
5 Миньор (Перник) 12 6 2 4 15:11 20
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
13.09.2017 17:00 - Г Пирин 1941 (Разлог) 0:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
11.07.2017 18:15 - Г Славия 1913 (София) 0:4
12.07.2017 18:00 - Д Марек 1915 (Дупница) 3:3
15.07.2017 10:30 - Д ЦСКА 1948 (София) 2:0
19.07.2017 18:00 - Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:1
22.07.2017 11:00 - Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:2
26.07.2017 18:00 - Д Банско (Банско) 3:2
29.07.2017 10:30 - Г Пирин (Гоце Делчев) 2:0
30.07.2017 18:30 - Д Кариана (Ерден) 1:1
02.08.2017 18:00 - Д Пирин 1941 (Разлог) 3:0
22.08.2017 18:00 - Д Кафър Касим (Кафър Касим, Изр, 3) 1:2

Септември (Симитли)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 17:00 1 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 2:1
08.09.2017 17:00 2 кръг Г Левски Раковски (София) 1:1
17.09.2017 17:00 3 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 2:2
20.09.2017 14:30 4 кръг Г Септември (София) 1:3
24.09.2017 17:00 5 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:1
30.09.2017 17:00 6 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:4
05.10.2017 14:00 7 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 0:2
08.10.2017 16:00 8 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:10
15.10.2017 16:00 9 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 8:1
19.10.2017 16:00 10 кръг Г Барокко (София) 2:6
22.10.2017 16:00 11 кръг Д Левски (София) 0:1
29.10.2017 14:00 12 кръг Г Беласица (Петрич) анл.
05.11.2017 14:00 13 кръг Д ДИТ Спорт (София) -:-
09.11.2017 14:00 14 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
12.11.2017 14:00 15 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
19.11.2017 14:00 16 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
23.11.2017 14:00 17 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
26.11.2017 14:00 18 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 19 кръг
почива
- 20 кръг Г ЦСКА 1948 (София) -:-
- 21 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 22 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 23 кръг Д Септември (София) -:-
- 24 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 25 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 26 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 27 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
- 28 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 29 кръг Д Барокко (София) -:-
- 30 кръг Г Левски (София) -:-
- 31 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 32 кръг Г ДИТ Спорт (София) -:-
- 33 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
- 34 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 35 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 36 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 37 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 38 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
13 Сливнишки герой (Сливница) 10 3 1 6 11:21 10
14 ДИТ Спорт (София) 9 3 0 6 20:24 9
15 Септември (Симитли) 11 2 2 7 16:32 8
16 ЦСКА 1948 (София) 10 1 0 9 11:25 3
17 Оборище (Панагюрище) 9 0 1 8 5:35 1

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:06 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Трета лига 2 място
2015/2016 "Б" група 15 място
2014/2015 "Б" група 12 място
2013/2014 - -
2012/2013 "Б" група 13 място
2011/2012 "Б" група 6 място
2010/2011 "Б" група 6 място
2009/2010 "Б" група 7 място
2008/2009 "В" група 1 място
2007/2008 "В" група 10 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2016 14.020 41
октомври 2016 14.215 43
септември 2016 19.372 27
август 2016 10.690 53
май 2016 23.001 19
април 2016 24.618 15
март 2016 16.137 23
ноември 2015 16.022 27
октомври 2015 10.746 47
август 2015 6.760 68
май 2015 7.875 55
април 2015 13.986 35
март 2015 22.717 19
декември 2014 27.673 16
октомври 2014 14.091 33
септември 2014 27.009 20
май 2013 4.935 74
април 2013 5.956 76
март 2013 15.748 36
ноември 2012 24.597 21
октомври 2012 7.843 70
септември 2012 11.038 57
май 2012 18.520 28
април 2012 7.290 79
март 2012 47.246 8
ноември 2011 34.794 12
октомври 2011 11.982 54
септември 2011 22.995 19
август 2011 21.033 25
май 2011 12.704 51
април 2011 28.475 18
март 2011 31.708 17
ноември 2010 24.403 20
октомври 2010 18.444 36
септември 2010 28.813 19
август 2010 17.046 35
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници