Вихрен 1925 (Сандански)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Вихрен съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В Сандански (до 1949 г. - Свети Врач) са съществували различни футболни отбори: Устрем (1925 г.), Гоце Делчев (1931 г. - възстановен през 1945 г.), Беломорец (1941 г.). След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1948 г. физкултурното дружество в курортния град приема името Яне Сандански. В края на 1949 г. се извършва нова промяна. Създадени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Строител, Червено знаме, Динамо, Спартак и др. През 1957 г. те са обединени под името Вихрен. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Вихрен, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “гладиаторите”.

Адрес: Сандански 2800, Паркова зона, Градски стадион.
Телефон: (+359 746) 30766.
E-mail: pfk_vihren@abv.bg.

Клубни върхове:
девето място в “А” група: 2005/06 и 2006/07 г.
три пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2005/06, 2006/07 и 2008/09 г.
четвъртфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1985/86 г.

Вихрен 1925 (Сандански)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
03.08.2019 18:00 1 кръг Д Банско (Банско) 1:0
10.08.2019 18:00 2 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:0
17.08.2019 18:00 3 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 4:0
24.08.2019 18:00 4 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:1
31.08.2019 18:00 5 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 2:1
07.09.2019 17:00 6 кръг Г Миньор (Перник) 0:3
14.09.2019 17:00 7 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 1:0
21.09.2019 17:00 8 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:0
28.09.2019 17:00 9 кръг Д Септември (Симитли) 1:1
05.10.2019 16:00 10 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
23.10.2019 16:00 11 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:0
19.10.2019 16:00 12 кръг Г Надежда (Доброславци) 5:1
06.11.2019 14:00 13 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 0:2
09.11.2019 14:00 14 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 3:0
16.11.2019 14:00 15 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 3:2
23.11.2019 14:00 16 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:1
- 17 кръг
почива
22.02.2020 18 кръг Г Банско (Банско) -:-
- 19 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
- 20 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 21 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 22 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 23 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 24 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 25 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
- 26 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 27 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 28 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 29 кръг Д Надежда (Доброславци) -:-
- 30 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
- 31 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 32 кръг Г Перун 1978 (Кресна) -:-
- 33 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 34 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Миньор (Перник) 16 12 3 1 33:5 39
2 Септември (Симитли) 16 11 5 0 29:11 38
3 Вихрен 1925 (Сандански) 16 10 3 3 26:13 33
4 Спортист 2009 (Своге) 16 10 1 5 28:20 31
5 Оборище (Панагюрище) 16 8 4 4 22:8 28
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
04.09.2019 16:00 - Д Ботев (Гълъбово) 0:2
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Финал
07.08.2019 18:00 - Д Беласица (Петрич) 3:0
Югозападна България / Финали
- -
почива
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
- -
почива
Област Благоевград / 1/2 финали
25.09.2019 17:00 - Г Банско (Банско) 0:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
06.07.2019 19:00 - Г ЦСКА (София) 0:3
13.07.2019 10:00 - Г Перун 1978 (Кресна) 4:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
25.01.2020 - Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
29.01.2020 - Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
01.02.2020 - Д Кариана (Ерден) -:-
05.02.2020 - Д Левски /юн.ст./ (София) -:-
08.02.2020 - Д Перун 1978 (Кресна) -:-
12.02.2020 - Г Пирин 1941 (Разлог) -:-

Вихрен 1925 (Сандански)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
25.08.2019 17:30 1 кръг Д Чавдар (Етрополе) 3:1
12.09.2019 17:00 2 кръг Г Септември (София) 0:2
08.09.2019 14:00 3 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:3
15.09.2019 14:00 4 кръг Г Беласица (Петрич) 0:3
23.09.2019 14:00 5 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 5:1
29.09.2019 14:00 6 кръг Д Миньор (Перник) 1:0
06.10.2019 14:00 7 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 2:2
11.10.2019 15:00 8 кръг Д Левски (София) 2:2
18.10.2019 14:00 9 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 4:3
07.11.2019 14:00 10 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 3:1
14.11.2019 14:00 11 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 2:0
10.11.2019 14:00 12 кръг Д Барокко (София) 2:2
17.11.2019 14:00 13 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:2
24.11.2019 14:00 14 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 2:2
21.11.2019 14:00 15 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 5:3
23.02.2020 16 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 17 кръг Д Септември (София) -:-
- 18 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 19 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 20 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 21 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 22 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 23 кръг Г Левски (София) -:-
- 24 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 25 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 26 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
- 27 кръг Г Барокко (София) -:-
- 28 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 29 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
- 30 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Септември (София) 15 9 1 5 42:26 28
5 Чавдар (Етрополе) 15 7 5 3 27:24 26
6 Вихрен 1925 (Сандански) 15 7 4 4 34:27 25
7 Спортист 2009 (Своге) 15 7 2 6 29:26 23
8 ФК ЦСКА 1948 (София) 15 6 4 5 29:25 22

Вихрен 1925 (Сандански)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2019 11:30 1 кръг Д Банско (Банско) 7:0
15.09.2019 11:30 2 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 1:1
22.09.2019 11:30 3 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 2:2
29.09.2019 11:30 4 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
06.10.2019 11:30 5 кръг Д Септември (Симитли) 4:0
13.10.2019 11:30 6 кръг Д Миньор (Перник) 0:3
20.10.2019 11:30 7 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 3:1
07.11.2019 11:30 8 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 0:0
10.11.2019 11:30 9 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
17.11.2019 11:30 10 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 3:0
24.11.2019 11:30 11 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 1:3
08.03.2020 12 кръг Г Банско (Банско) -:-
- 13 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 14 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 15 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 16 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 17 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 18 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 19 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) -:-
- 20 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 21 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
- 22 кръг Д Перун 1978 (Кресна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Беласица (Петрич) 11 7 0 4 32:18 21
5 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 11 6 2 3 31:13 20
6 Вихрен 1925 (Сандански) 11 4 3 4 21:13 15
7 Марек 1915 (Дупница) 11 4 2 5 16:24 14
8 Струмска слава 1927 (Радомир) 11 4 1 6 21:37 13

Вихрен 1925 (Сандански)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
07.09.2019 11:00 1 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 3:1
14.09.2019 11:00 2 кръг Г Беласица (Петрич) 2:3
21.09.2019 11:00 3 кръг Д Стрела 2003 (Вълкосел) 7:0
28.09.2019 11:00 4 кръг Г Септември (Симитли) 8:0
- 5 кръг
почива
12.10.2019 11:00 6 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 2:3
19.10.2019 11:00 7 кръг Д Банско (Банско) 4:1
отложен 8 кръг Г Места (Хаджидимово) -:-
09.11.2019 11:00 9 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 4:2
16.11.2019 11:00 10 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 11:2
23.11.2019 11:00 11 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) 3:1
30.11.2019 11:00 12 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:1
07.12.2019 11:00 13 кръг Д Мечетата (Петрич) 4:1
- 14 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 15 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 16 кръг Г Стрела 2003 (Вълкосел) -:-
- 17 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 18 кръг
почива
- 19 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) -:-
- 20 кръг Г Банско (Банско) -:-
- 21 кръг Д Места (Хаджидимово) -:-
- 22 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 23 кръг Д Перун 1978 (Кресна) -:-
- 24 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
- 25 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 26 кръг Г Мечетата (Петрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Вихрен 1925 (Сандански) 11 8 1 2 49:15 25
2 Пирин (Благоевград) 10 7 2 1 43:9 23
3 Беласица (Петрич) 11 7 1 3 22:14 22
4 Мечетата (Петрич) 10 7 1 2 31:13 22
5 Неврокоп (Гоце Делчев) 11 6 2 3 20:14 20

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:18 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Трета лига 3 място
2017/2018 Трета лига 3 място
2016/2017 Трета лига 15 място
2015/2016 "В" група 6 място
2014/2015 "В" група 8 място
2013/2014 "В" група 6 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 1 място
2011/2012 неизвестно -
2010/2011 "Б" група 7 място
2009/2010 "Б" група 4 място

Месечна ранглиста

Интернет страници