Вихрен (Сандански)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Вихрен съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В Сандански (до 1949 г. - Свети Врач) са съществували различни футболни отбори: Устрем (1925 г.), Гоце Делчев (1931 г. - възстановен през 1945 г.), Беломорец (1941 г.). След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1948 г. физкултурното дружество в курортния град приема името Яне Сандански. В края на 1949 г. се извършва нова промяна. Създадени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Строител, Червено знаме, Динамо, Спартак и др. През 1957 г. те са обединени под името Вихрен. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Вихрен, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “гладиаторите”.

Адрес: Сандански 2800, Паркова зона, Градски стадион.
Телефон: (+359 746) 30766.
E-mail: pfk_vihren@abv.bg.

Клубни върхове:
девето място в “А” група: 2005/06 и 2006/07 г.
три пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2005/06, 2006/07 и 2008/09 г.
четвъртфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1985/86 г.

Вихрен 1925 (Сандански)

Югозападна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.08.2014 18:00 1 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:1
24.08.2014 18:00 2 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:7
31.08.2014 18:00 3 кръг Д Спортист 2012 (Своге) 4:0
07.09.2014 17:00 4 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 2:1 Канал 3
14.09.2014 17:00 5 кръг Д Миньор (Перник) 1:3
21.09.2014 17:00 6 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:2
28.09.2014 17:00 7 кръг Д Места 2005 (Хаджидимово) 2:0
02.10.2014 16:00 8 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
12.10.2014 16:00 9 кръг Д Чепинец (Велинград) 0:0
19.10.2014 16:00 10 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:2
26.10.2014 14:00 11 кръг Д Германея (Сапарева баня) 1:2
02.11.2014 14:00 12 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:0
09.11.2014 14:00 13 кръг Д Конелиано (Герман) 5:0
16.11.2014 14:00 14 кръг Г Балкан (Варвара) 0:3
23.11.2014 14:00 15 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 1:1
01.03.2015 15:00 16 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:0
18.03.2015 15:00 17 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:1
22.04.2015 16:00 18 кръг Г Спортист 2012 (Своге) 1:1
22.03.2015 15:00 19 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 1:0
29.03.2015 15:00 20 кръг Г Миньор (Перник) 0:1
05.04.2015 16:00 21 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
11.04.2015 16:00 22 кръг Г Места 2005 (Хаджидимово) 2:0
19.04.2015 16:00 23 кръг Д Беласица (Петрич) 1:2
26.04.2015 16:00 24 кръг Г Чепинец (Велинград) 2:3
03.05.2015 17:00 25 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:2
10.05.2015 17:00 26 кръг Г Германея (Сапарева баня) 0:0
13.05.2015 17:00 27 кръг Д Оборище (Панагюрище) 1:3
17.05.2015 17:00 28 кръг Г Конелиано (Герман) 4:2
24.05.2015 17:00 29 кръг Д Балкан (Варвара) 4:2
31.05.2015 17:00 30 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 0:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Беласица (Петрич) 30 16 3 11 48:33 51
7 Струмска слава 1927 (Радомир) 30 12 6 12 38:36 42
8 Вихрен 1925 (Сандански) 30 11 6 13 37:40 39
9 Велбъжд (Кюстендил) 30 11 4 15 38:42 37
10 Конелиано (Герман) 30 11 4 15 46:80 37

Вихрен 1925 (Сандански)

ЮСВ: София - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
05.09.2014 17:00 1 кръг Д София 2010 (София) 0:5
12.09.2014 17:00 2 кръг Г Миньор (Перник) 1:5
19.09.2014 17:00 3 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 4:1
26.09.2014 12:00 4 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:3
03.10.2014 16:00 5 кръг Д ЦСКА (София) 2:1
10.10.2014 14:00 6 кръг Д Конелиано (Герман) 4:0
17.10.2014 16:00 7 кръг Г Левски (София) 1:4
24.10.2014 16:00 8 кръг Д Локомотив (София) 0:1
31.10.2014 14:00 9 кръг Г Оборище (Панагюрище) 2:1
07.11.2014 14:00 10 кръг Д Оскар ЕЛ (София) 0:1
14.11.2014 14:00 11 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:3
21.11.2014 14:00 12 кръг Д Септември (София) 0:3
28.11.2014 14:00 13 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) анл.
27.02.2015 14:00 14 кръг Г София 2010 (София) 0:2
06.03.2015 15:00 15 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
23.03.2015 15:00 16 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 3:0
20.03.2015 15:00 17 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:0
27.03.2015 14:00 18 кръг Г ЦСКА (София) 0:5
03.04.2015 13:00 19 кръг Г Конелиано (Герман) 1:3
10.04.2015 16:00 20 кръг Д Левски (София) 0:2
17.04.2015 16:00 21 кръг Г Локомотив (София) 1:7
24.04.2015 16:00 22 кръг Д Оборище (Панагюрище) 1:1
01.05.2015 17:00 23 кръг Г Оскар ЕЛ (София) 1:3
04.05.2015 17:00 24 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:4
11.05.2015 17:00 25 кръг Г Септември (София) 0:8
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Оскар ЕЛ (София) 24 8 3 13 45:58 27
9 Велбъжд (Кюстендил) 24 6 3 15 23:66 21
10 Вихрен 1925 (Сандански) 24 6 1 17 27:64 19
11 Оборище (Панагюрище) 24 3 2 19 21:69 11
12 Конелиано (Герман) 24 3 2 19 21:85 11

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:18 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Трета лига 4 място
2018/2019 Трета лига 3 място
2017/2018 Трета лига 3 място
2016/2017 Трета лига 15 място
2015/2016 "В" група 6 място
2014/2015 "В" група 8 място
2013/2014 "В" група 6 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 1 място
2011/2012 неизвестно -
2010/2011 "Б" група 7 място

Месечна ранглиста

Интернет страници