Хебър 1918 (Пазарджик)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Хебър е основан в 2001 г. той приема името и базата на Хебър 1920, който през 1999 г. наследява бившия Хебър, учреден на 31 май 1918 г. като Ботев.

Имена: Ботев (от 1918 до 1945 г.), Спартак (от 1945 г. - след обединение с Левски), Чавдар (от 1947 г. - след обединение със Септември, Динамо и Текстилец), Спартак (от 1948 до 1949 г.), Динамо (от 1949 до 1957 г.), Левски (от 1957 до 1959 г.), Ботев (от 1959 г. - след обединение с Бенковски), Марица (от 1970 до 1973 г.), Бенковски (от 1973 до 1979 г.), Хебър (от 1979 г.). През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Хебър, който започва да се развива самостоятелно. На 27 декември 1999 г. се обединява със столичния Искър под името Хебър 1920 (Пазарджик). В официалните документи на Българския футболен съюз тази промяна е отразена след края на състезателната 1999/2000 г., но през пролетния полусезон отборът играе домакинските си срещи в Пазарджик. През юли 2000 г. Хебър 1920 премества седалището си в Петрич, където се обединява с представителния местен тим и прекратява своето съществуване. На 9 юли същата година в Пазарджик е създаден нов футболен клуб, носещ популярното име Хебър.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “гробарите”.

Адрес: Пазарджик 4400, бул."Георги Бенковски" 200.
Телефон: (+359 34) 442112.
E-mail: info@hebarfc.com.

Клубни върхове:
два пъти полуфиналист в държавното първенство: 1926 и 1935 г. (като Ботев).
девето място в ”А” група: 2000/01 г. (като Хебър 1920).
3 пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1974/75 г. (като Бенковски) и два пъти за Купата на България - 1988/89 и 2004/05 г. (като Хебър).

Хебър 1918 (Пазарджик)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2017 18:00 1 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 2:0
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:0
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Миньор (Перник) 1:0
02.09.2017 17:00 4 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:2
09.09.2017 17:00 5 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 1:0
16.09.2017 17:00 6 кръг Г Германея (Сапарева баня) 1:0
23.09.2017 17:00 7 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 5:0
27.09.2017 17:00 8 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:2
30.09.2017 17:00 9 кръг Д Беласица (Петрич) 3:0
08.10.2017 16:00 10 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 2:0
14.10.2017 16:00 11 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 0:2
21.10.2017 16:00 12 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:2
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) -:-
04.11.2017 14:00 14 кръг Г Септември (Симитли) -:-
11.11.2017 14:00 15 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
18.11.2017 14:00 16 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
25.11.2017 14:00 17 кръг Д Банско (Банско) -:-
24.02.2018 18 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
03.03.2018 19 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
10.03.2018 20 кръг Г Миньор (Перник) -:-
17.03.2018 21 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
24.03.2018 22 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
31.03.2018 23 кръг Д Германея (Сапарева баня) -:-
04.04.2018 24 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) -:-
07.04.2018 25 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
14.04.2018 26 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
21.04.2018 27 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) -:-
28.04.2018 28 кръг Г ЦСКА 1948 (София) -:-
05.05.2018 29 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
12.05.2018 30 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) -:-
16.05.2018 31 кръг Д Септември (Симитли) -:-
19.05.2018 32 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
26.05.2018 33 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
02.06.2018 34 кръг Г Банско (Банско) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Вихрен 1925 (Сандански) 12 9 1 2 29:10 28
3 Септември (Симитли) 12 9 0 3 25:9 27
4 Хебър 1918 (Пазарджик) 12 8 1 3 20:8 25
5 Миньор (Перник) 12 6 2 4 15:11 20
6 Банско (Банско) 12 5 3 4 14:12 18
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пазарджик / Първи кръг
- -
почива
Област Пазарджик / Финал
23.08.2017 18:00 - Г Левски (Паталеница) 2:0
Поток София (столица)/София/Пазарджик / Първи кръг
30.08.2017 18:00 - Д ЦСКА 1948 (София) 1:1
Поток София (столица)/София/Пазарджик / Финал
06.09.2017 17:00 - Д Чавдар (Етрополе) 1:1
Югозападна България / Финал
13.09.2017 17:00 - Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:4
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пазарджик / Финал
20.09.2017 17:00 - Д Свобода 2011 (Пещера) 2:2
Поток София (столица)/София/Пазарджик / Първи кръг
25.10.2017 16:00 - Г ЦСКА 1948 (София) -:-
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
03.07.2017 18:00 - Д Локомотив 1929 (София) 2:2
07.07.2017 11:00 - Д Созопол (Созопол) 1:2
12.07.2017 10:30 - Г Струмска слава 1927 (Радомир) 2:3
15.07.2017 10:30 - Г Марек 1915 (Дупница) 2:0
19.07.2017 18:00 - Г Септември (Симитли) 1:1
22.07.2017 11:00 - Г Левски /юн.ст./ (София) 7:1
26.07.2017 10:30 - Г ЦСКА 1948 (София) 2:5
29.07.2017 18:00 - Д Раковски 2011 (Раковски) 4:1
05.08.2017 18:30 - Г Евроколеж (Пловдив) 4:1

Хебър 1918 (Пазарджик)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 17:00 1 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:1
10.09.2017 17:00 2 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:2
17.09.2017 17:00 3 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:0
11.10.2017 13:00 4 кръг Д Миньор (Перник) 2:3
24.09.2017 17:00 5 кръг Г Септември (Симитли) 1:0
01.10.2017 16:00 6 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 1:0
05.10.2017 16:00 7 кръг Г Левски Раковски (София) 0:1
08.10.2017 16:00 8 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 3:3
15.10.2017 16:00 9 кръг Г Септември (София) 0:1
- 10 кръг
почива
22.10.2017 16:00 11 кръг Д Царско село 2015 (София) 0:0
29.10.2017 13:00 12 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
05.11.2017 14:00 13 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
09.11.2017 14:00 14 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
12.11.2017 14:00 15 кръг Д Барокко (София) -:-
19.11.2017 14:00 16 кръг Г Левски (София) -:-
23.11.2017 14:00 17 кръг Д Беласица (Петрич) анл.
26.11.2017 14:00 18 кръг Г ДИТ Спорт (София) -:-
03.12.2017 14:00 19 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
- 20 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 21 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 22 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 23 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 24 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 25 кръг Г ЦСКА 1948 (София) -:-
- 26 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 27 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 28 кръг Д Септември (София) -:-
- 29 кръг
почива
- 30 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 31 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 32 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
- 33 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 34 кръг Г Барокко (София) -:-
- 35 кръг Д Левски (София) -:-
- 36 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 37 кръг Д ДИТ Спорт (София) -:-
- 38 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 9 4 3 2 11:9 15
11 Левски Раковски (София) 10 4 2 4 18:14 14
12 Хебър 1918 (Пазарджик) 10 2 4 4 8:11 10
13 Сливнишки герой (Сливница) 10 3 1 6 11:21 10
14 ДИТ Спорт (София) 9 3 0 6 20:24 9

Хебър 1918 (Пазарджик)

ЮСВ: Пазарджик - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2017 10:30 1 кръг Г Локомотив 2011 (Септември) 3:7
30.09.2017 10:30 2 кръг Г Марица (Белово) 1:2
08.10.2017 10:30 3 кръг Д Оборище /юмв/ (Панагюрище) 1:8
15.10.2017 10:30 4 кръг Г Зенит (Ветрен дол) 2:5
22.10.2017 10:30 5 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) -:-
29.10.2017 10:30 6 кръг Г Брацигово (Брацигово) -:-
03.11.2017 10:30 7 кръг Д Чико Бунара (Бяга) -:-
- 8 кръг Д Локомотив 2011 (Септември) -:-
- 9 кръг Д Марица (Белово) -:-
- 10 кръг Г Оборище /юмв/ (Панагюрище) -:-
- 11 кръг Д Зенит (Ветрен дол) -:-
- 12 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) -:-
- 13 кръг Д Брацигово (Брацигово) -:-
- 14 кръг Г Чико Бунара (Бяга) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Оборище /юмв/ (Панагюрище) 4 2 0 2 15:11 6
5 Зенит (Ветрен дол) 4 2 0 2 9:12 6
6 Брацигово (Брацигово) 4 1 0 3 13:8 3
7 Хебър 1918 (Пазарджик) 4 0 0 4 7:22 0
8 Свобода 2011 (Пещера) 4 0 0 4 2:34 0

Хебър 1918 (Пазарджик)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 11:30 1 кръг Д Чепинец (Велинград) 1:2
10.09.2017 11:00 2 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 2:4
17.09.2017 11:30 3 кръг Д Левски (София) 0:0
22.09.2017 11:30 4 кръг Г ЦСКА (София) 1:5
01.10.2017 12:00 5 кръг Д Миньор (Перник) 2:0
08.10.2017 11:30 6 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:4
15.10.2017 12:00 7 кръг Д Чавдар (Етрополе) 1:4
22.10.2017 12:00 8 кръг Г Ферион (София) 6:0
29.10.2017 11:30 9 кръг Д Септември (София) -:-
01.11.2017 11:30 10 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
05.11.2017 11:30 11 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
12.11.2017 12:00 12 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) -:-
19.11.2017 11:30 13 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
26.11.2017 12:00 14 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
03.12.2017 11:30 15 кръг Д Барокко (София) -:-
- 16 кръг Г Чепинец (Велинград) -:-
- 17 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 18 кръг Г Левски (София) -:-
- 19 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 20 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 21 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 22 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 23 кръг Д Ферион (София) -:-
- 24 кръг Г Септември (София) -:-
- 25 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 26 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 27 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) -:-
- 28 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
- 29 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 30 кръг Г Барокко (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Локомотив 1929 (София) 8 3 0 5 21:20 9
12 Пирин 2001 (Благоевград) 8 1 4 3 10:11 7
13 Хебър 1918 (Пазарджик) 8 2 1 5 13:19 7
14 Миньор (Перник) 8 1 1 6 10:23 4
15 Чепинец (Велинград) 8 1 0 7 8:39 3

Хебър 1918 (Пазарджик)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пазарджик / Финал
- - Д Чепинец (Велинград) -:-
Югозападна България / Финали
05.10.2017 16:00 - Г Локомотив 1929 (София) 1:2

Хебър 1918 (Пазарджик)

Елитна група (U-15) - Югозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
02.09.2017 11:00 1 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 4:0
09.09.2017 11:30 2 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 0:8
13.09.2017 11:00 3 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:8
16.09.2017 11:00 4 кръг Г Славия 1913 (София) 0:10
22.09.2017 11:00 5 кръг Д Левски (София) 0:9
30.09.2017 11:00 6 кръг Г Септември (София) 1:5
11.10.2017 11:00 7 кръг Д Миньор (Перник) 2:2
07.10.2017 11:00 8 кръг Г Левски Раковски (София) 0:3
14.10.2017 13:00 9 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 0:4
21.10.2017 11:00 10 кръг Г Витоша (Бистрица) 2:0
25.10.2017 11:00 11 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
28.10.2017 11:00 12 кръг Г Национал (София) -:-
04.11.2017 11:00 13 кръг Д ДИТ Спорт (София) -:-
11.11.2017 11:00 14 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
18.11.2017 11:00 15 кръг Д ЦСКА (София) -:-
25.11.2017 11:00 16 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
- 17 кръг
почива
- 18 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 19 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
- 20 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 21 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
- 22 кръг Г Левски (София) -:-
- 23 кръг Д Септември (София) -:-
- 24 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 25 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 26 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 27 кръг Д Витоша (Бистрица) -:-
- 28 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
- 29 кръг Д Национал (София) -:-
- 30 кръг Г ДИТ Спорт (София) -:-
- 31 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 32 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 33 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 34 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Левски Раковски (София) 10 3 1 6 12:25 10
13 Септември (София) 10 3 0 7 18:32 9
14 Хебър 1918 (Пазарджик) 10 2 1 7 10:49 7
15 Миньор (Перник) 10 1 2 7 13:35 5
16 Витоша (Бистрица) 9 0 0 9 2:47 0

Хебър 1918 (Пазарджик)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пазарджик / Първи кръг
- -
почива
Област Пазарджик / Финал
21.09.2017 17:00 - Г Левски (Паталеница) -:-
Деца: Пазарджик - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
29.09.2017 16:00 2 кръг Д Оборище (Панагюрище) 0:7
07.10.2017 10:30 3 кръг Г Чепинец (Велинград) 0:6
15.10.2017 10:30 4 кръг Д Батак (Батак) 7:1
22.10.2017 10:30 5 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) -:-
28.10.2017 10:30 6 кръг Д Чико Бунара (Бяга) -:-
01.11.2017 10:30 7 кръг Г Брацигово (Брацигово) -:-
05.11.2017 10:30 8 кръг Г Балкан (Варвара) -:-
11.11.2017 10:30 9 кръг Д Левски (Ракитово) -:-
- 10 кръг
почива
- 11 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
- 12 кръг Д Чепинец (Велинград) -:-
- 13 кръг Г Батак (Батак) -:-
- 14 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) -:-
- 15 кръг Г Чико Бунара (Бяга) -:-
- 16 кръг Д Брацигово (Брацигово) -:-
- 17 кръг Д Балкан (Варвара) -:-
- 18 кръг Г Левски (Ракитово) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Брацигово (Брацигово) 5 2 0 3 7:25 6
5 Свобода 2011 (Пещера) 4 2 0 2 17:7 6
6 Хебър 1918 (Пазарджик) 3 1 0 2 7:14 3
7 Батак (Батак) 5 1 0 4 9:25 3
8 Левски (Ракитово) 3 0 0 3 2:15 0

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:03 сезона
"Б" група:32 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Трета лига 6 място
2011/2012 "В" група 17 място
2010/2011 "В" група 18 място
2009/2010 "В" група 15 място
2008/2009 "В" група 4 място
2007/2008 "В" група 18 място
2006/2007 "Б" група 13 място
2005/2006 Втора лига 7 място
2004/2005 Трета лига 2 място
2003/2004 Трета лига 9 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2016 9.088 66
октомври 2016 8.158 67
септември 2016 8.745 61
август 2016 12.066 43
май 2012 2.174 92
април 2012 1.876 96
март 2012 3.345 89
ноември 2011 2.155 103
октомври 2011 1.462 105
септември 2011 7.570 86
август 2011 1.717 103
май 2011 12.626 53
април 2011 4.193 96
март 2011 2.903 100
ноември 2010 9.956 76
октомври 2010 6.712 97
септември 2010 4.218 102
август 2010 12.810 58
всички

Интернет страници