Марица (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1921 г. под името Марица - в северната част на Пловдив (Кършияка).

Имена: Марица (от учредяването си до 1944 г.), Спартак (от 29 декември 1944 г. - след обединение със Стефан Караджа), Спартак-Текстилец (за много кратко през 1947 г., след обединение с Текстилец), Бенковски (през 1947 г.), Марица (от 1948 до 1949 г.), Строител (от 1949 до 1950 г.), Ударник (от 1951 до 1957 г.), Марица (от 1957 г.). През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Марица, който започва да се развива самостоятелно. От лятото на 2004 г. е регистриран под името Марица 1921.

Клубни цветове: жълт и син.

Прозвище: “жълто-сините”.

Адрес: Пловдив 4003, ул."Васил Левски".
Телефон: (+359 32) 953655.
E-mail: -

Клубни върхове:
четиринадесето място в “А” група: 1969/70 и 1996/97 г. (като Марица).
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купата на България - 1996/97 г. (като Марица).

Марица (Пловдив)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
14.08.2016 18:00 1 кръг Г Верея II (Стара Загора) 2:3
20.08.2016 18:00 2 кръг Д Загорец (Нова Загора) 1:0
28.08.2016 18:00 3 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 3:0
14.09.2016 17:00 4 кръг Д Арда (Кърджали) 7:1
03.09.2016 17:00 5 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:1
10.09.2016 17:00 6 кръг Д Гигант (Съединение) 2:0
17.09.2016 17:00 7 кръг Г Атлетик (Куклен) 0:1
24.09.2016 17:00 8 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 4:1
01.10.2016 16:00 9 кръг Г Карнобат (Карнобат) 1:2
08.10.2016 16:00 10 кръг Д Елхово (Елхово) 7:0
15.10.2016 16:00 11 кръг Г Миньор (Раднево) 6:0
21.10.2016 16:00 12 кръг Д Ураган (Бояджик) 4:0
29.10.2016 16:00 13 кръг Г Любимец (Любимец) 4:0
04.11.2016 14:30 14 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 5:0
12.11.2016 14:30 15 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 2:0
19.11.2016 14:30 16 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
26.11.2016 14:30 17 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 2:1
25.02.2017 14:30 18 кръг Д Верея II (Стара Загора) 8:0
04.03.2017 15:00 19 кръг Г Загорец (Нова Загора) 0:1
11.03.2017 16:00 20 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 2:0
18.03.2017 15:00 21 кръг Г Арда (Кърджали) 3:2
24.03.2017 15:00 22 кръг Д Розова долина (Казанлък) 2:1
01.04.2017 17:00 23 кръг Г Гигант (Съединение) 0:1
05.04.2017 17:00 24 кръг Д Атлетик (Куклен) 3:1
08.04.2017 17:00 25 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 0:1
14.04.2017 17:00 26 кръг Д Карнобат (Карнобат) 1:0
22.04.2017 17:00 27 кръг Г Елхово (Елхово) 4:0
26.04.2017 17:00 28 кръг Д Миньор (Раднево) 1:0
29.04.2017 17:00 29 кръг Г Ураган (Бояджик) 2:1
06.05.2017 18:00 30 кръг Д Любимец (Любимец) 2:0
10.05.2017 18:00 31 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 4:0
13.05.2017 18:00 32 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 2:4
20.05.2017 18:00 33 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 5:2
27.05.2017 18:00 34 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 4:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Загорец (Нова Загора) 34 26 6 2 77:13 84
2 Марица (Пловдив) 34 26 0 8 95:25 78
3 Карнобат (Карнобат) 34 23 4 7 79:35 73
4 Розова долина (Казанлък) 34 20 4 10 69:38 64
5 Атлетик (Куклен) 34 15 8 11 58:44 53
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
05.10.2016 16:00 - Д Асеновец 2005 (Асеновград) 1:1
Област Пловдив / Втори кръг
12.10.2016 16:00 - Г Дълго поле (Дълго поле) 3:0
Област Пловдив / Трети кръг
- -
почива
Област Пловдив / Финал
26.10.2016 16:00 - Г Борислав 2009 (Първомай) 1:0
Поток Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали / Първи кръг
01.11.2016 14:00 - Г Родопа Смолян (Смолян) 0:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
16.07.2016 10:00 - Д Ботев /юн.ст./ (Пловдив) 2:1
23.07.2016 19:00 - Г Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) 0:6
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
08.02.2017 14:30 - Г Хебър 1918 (Пазарджик) 2:4

Марица II (Пловдив)

"Б" ОФГ Пловдив - западна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 17:00 1 кръг Г Брестовица (Брестовица) 2:1
18.09.2016 17:00 2 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) 2:1
25.09.2016 17:00 3 кръг Г Спортинг (Бенковски) 5:0
02.10.2016 16:00 4 кръг Д Спартак (Ново село) 6:0
09.10.2016 16:00 5 кръг Г Бенковски (Куртово Конаре) 1:1
16.10.2016 16:00 6 кръг Д Марица (Цалапица) 0:0
23.10.2016 16:00 7 кръг Г Олимпия (Оризари) 3:0
30.10.2016 14:30 8 кръг Д Победа (Царацово) 2:0
05.11.2016 14:30 9 кръг Г Тракиец (Катуница) 3:0
12.11.2016 14:30 10 кръг Г Лидер (Ягодово) 3:0
20.11.2016 14:30 11 кръг Д Радиново 2006 (Радиново) 3:0
- 12 кръг Д Брестовица (Брестовица) -:-
- 13 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) -:-
- 14 кръг Д Спортинг (Бенковски) -:-
- 15 кръг Г Спартак (Ново село) -:-
- 16 кръг Д Бенковски (Куртово Конаре) -:-
- 17 кръг Г Марица (Цалапица) -:-
- 18 кръг Д Олимпия (Оризари) -:-
- 19 кръг Г Победа (Царацово) -:-
- 20 кръг Д Тракиец (Катуница) -:-
- 21 кръг Д Лидер (Ягодово) -:-
- 22 кръг Г Радиново 2006 (Радиново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Марица (Цалапица) 11 9 2 0 41:8 29
2 Марица II (Пловдив) 11 9 2 0 30:3 29
3 Лидер (Ягодово) 11 7 2 2 27:15 23
4 Победа (Царацово) 11 6 1 4 21:15 19
5 Брестник 1948 (Пловдив) 11 5 3 3 30:20 18

Марица (Пловдив)

ЮСВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2016 10:30 1 кръг Д Марица 2003 (Маноле) 3:0
21.09.2016 11:00 2 кръг Г Векта (Пловдив) 2:0
02.10.2016 16:00 3 кръг Д Левски (Карлово) 3:1
07.10.2016 16:00 4 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 3:0
16.10.2016 12:00 5 кръг Д Палас (Рудозем) 3:0
23.10.2016 10:30 6 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 0:2
27.10.2016 15:00 7 кръг Г Арда (Кърджали) 0:1
07.11.2016 14:00 8 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 3:0
12.11.2016 13:00 9 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 4:0
- 10 кръг Г Марица 2003 (Маноле) -:-
- 11 кръг Д Векта (Пловдив) -:-
- 12 кръг Г Левски (Карлово) -:-
- 13 кръг Д Евроколеж (Пловдив) -:-
- 14 кръг Г Палас (Рудозем) -:-
- 15 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 16 кръг Д Арда (Кърджали) -:-
- 17 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 18 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Асеновец 2005 (Асеновград) 8 7 1 0 25:3 22
2 Арда (Кърджали) 8 6 1 1 26:5 19
3 Марица (Пловдив) 8 6 0 2 18:4 18
4 Арда 1924 (Кърджали) 8 3 2 3 9:11 11
5 Евроколеж (Пловдив) 8 2 2 4 12:17 8

Марица (Пловдив)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
29.10.2016 14:00 1-ви мач Г Берое (Стара Загора) 0:4
19.11.2016 14:00 реванш Д Берое (Стара Загора) 2:1

Марица (Пловдив)

ЮМВ: Пловдив - Междуобластна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 10:30 1 кръг Д Брестовица (Брестовица) 18:1
16.09.2016 17:00 2 кръг Г Гигант (Съединение) 11:0
25.09.2016 10:30 3 кръг Д Сокол-Ф (кв.Долни Воден, Ас) 3:0
02.10.2016 10:30 4 кръг Д Атлетик (Куклен) 7:2
06.10.2016 16:00 5 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 2:4
15.10.2016 10:30 6 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 5:0
23.10.2016 10:30 7 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 2:1
30.10.2016 10:30 8 кръг Д Вихър (Строево) 5:0
03.11.2016 14:00 9 кръг Г Труд (Труд) 0:1
14.11.2016 12:00 10 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 0:1
20.11.2016 13:00 11 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) 4:0
- 12 кръг Г Брестовица (Брестовица) -:-
- 13 кръг Д Гигант (Съединение) -:-
- 14 кръг Г Сокол-Ф (кв.Долни Воден, Ас) -:-
- 15 кръг Г Атлетик (Куклен) -:-
- 16 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) -:-
- 18 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) -:-
- 19 кръг Г Вихър (Строево) -:-
- 20 кръг Д Труд (Труд) -:-
- 21 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 22 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Родопа Смолян (Смолян) 10 9 0 1 30:3 27
3 Труд (Труд) 10 8 1 1 29:4 25
4 Марица (Пловдив) 10 7 0 3 39:9 21
5 Вихър (Строево) 10 6 0 4 22:26 18
6 Раковски 2011 (Раковски) 10 5 0 5 18:23 15

Марица (Пловдив)

Елитна група (U-15) - Югоизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2016 13:00 1 кръг Г Поморие (Поморие) 5:1
18.09.2016 11:00 2 кръг Д Берое (Стара Загора) 3:1
- 3 кръг
почива
02.10.2016 10:30 4 кръг Д Левски (Карлово) 1:1
07.10.2016 16:00 5 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 1:2
15.10.2016 10:30 6 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:8
23.10.2016 13:00 7 кръг Д Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) 1:1
29.10.2016 13:00 8 кръг Г Бургас спорт (Бургас) 1:2
05.11.2016 13:00 9 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:0
12.11.2016 10:30 10 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:6
24.11.2016 11:30 11 кръг Д Верея (Стара Загора) 2:0
19.03.2017 13:00 12 кръг Д Поморие (Поморие) 1:0
25.03.2017 11:00 13 кръг Г Берое (Стара Загора) 2:8
- 14 кръг
почива
08.04.2017 10:30 15 кръг Г Левски (Карлово) 0:3
18.04.2017 14:00 16 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
23.04.2017 10:30 17 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:4
29.04.2017 13:00 18 кръг Г Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) 1:1
07.05.2017 13:00 19 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 1:2
13.05.2017 13:00 20 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 2:2
21.05.2017 10:30 21 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:4
27.05.2017 11:00 22 кръг Г Верея (Стара Загора) 1:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Черноморец 1919 (Бургас) 20 9 3 8 35:24 30
6 Бургас спорт (Бургас) 20 7 5 8 22:38 26
7 Марица (Пловдив) 20 6 5 9 26:47 23
8 Левски (Карлово) 20 5 4 11 29:38 19
9 Асеновец 2005 (Асеновград) 19 5 2 12 17:52 17

Марица (Пловдив)

Деца: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2016 12:00 1 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 0:1
24.09.2016 10:30 2 кръг Д Сокол (Марково) 1:2
01.10.2016 10:30 3 кръг Г Орлета (Пазарджик) 4:1
08.10.2016 10:30 4 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:1
16.10.2016 10:00 5 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
22.10.2016 10:30 6 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:4
03.12.2016 12:00 7 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 2:2
05.11.2016 11:00 8 кръг Г Хасково (Хасково) 0:0
- 9 кръг
почива
- 10 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 11 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 12 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 13 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 14 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
- 17 кръг Д Хасково (Хасково) -:-
- 18 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Родопа Смолян (Смолян) 8 4 1 3 13:15 13
5 Хасково (Хасково) 8 2 5 1 8:5 11
6 Марица (Пловдив) 8 2 2 4 9:12 8
7 Спартак-С 94 (Пловдив) 8 2 2 4 7:7 8
8 Асеновец 2005 (Асеновград) 8 1 1 6 4:14 4

Марица (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 11) - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 10:30 1 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:8
18.09.2016 10:30 2 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 3:4
22.09.2016 12:00 3 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 0:3
02.10.2016 10:30 4 кръг Д Тракия 2004 (Пловдив) 3:1
09.10.2016 10:30 5 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 2:1
16.10.2016 10:30 6 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) 2:3
23.10.2016 10:30 7 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 0:2
29.10.2016 14:00 8 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 0:1
06.11.2016 10:30 9 кръг Г Чавдар (Пловдив) 8:1
13.11.2016 10:30 10 кръг Г Орлета (Пазарджик) 3:2
20.11.2016 10:30 11 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:10
- 12 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 13 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
- 14 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 15 кръг Г Тракия 2004 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 17 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) -:-
- 18 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Металик 1938 (Сопот) -:-
- 20 кръг Д Чавдар (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 22 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Родопа Смолян (Смолян) 11 5 2 4 30:34 17
6 Локомотив 1926 II (Пловдив) 11 4 4 3 26:24 16
7 Марица (Пловдив) 11 4 0 7 21:36 12
8 Асеновец 2005 (Асеновград) 10 3 2 5 17:38 11
9 Орлета (Пазарджик) 11 3 1 7 13:63 10

Клубна емблема

Стадион

Стадион "Марица"

Стадион "Марица"
(в кв. ”Захарна фабрика”)

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:31 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 9 място
2014/2015 "В" група 11 място
2012/2013 А ОФГ ПД 2 място
2011/2012 неизвестно -
2010/2011 "В" група 9 място
2009/2010 "В" група 2 място
2008/2009 "Б" група 15 място
2007/2008 "Б" група 6 място
2006/2007 "Б" група 10 място
2005/2006 Втора лига 2 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2016 15.475 33
октомври 2016 15.615 35
септември 2016 11.659 51
август 2016 9.143 62
май 2016 13.150 35
април 2016 11.193 47
март 2016 12.338 37
ноември 2015 12.258 43
октомври 2015 3.633 87
август 2015 7.616 65
май 2015 4.632 74
април 2015 2.423 80
март 2015 5.074 73
декември 2014 3.795 84
октомври 2014 10.876 48
септември 2014 18.583 26
май 2011 19.535 29
април 2011 9.498 71
март 2011 12.792 51
ноември 2010 7.766 85
октомври 2010 7.695 91
септември 2010 12.264 62
август 2010 4.917 102
всички

Интернет страници