Оборище (Панагюрище)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Оборище (Панагюрище), чието име и база наследява настоящият клуб, е основан през есента на 1944 г. под името Средногорец.

Имена: Средногорец (от 1944 г.), Червено знаме (от 1949 г.), Оборище (от 1957 г. - след обединение на всички доброволни спортни организации в града, създадени вследствие на реформата от 1949 г., и възстановяване на местното физкултурно дружество), Оптикоелектрон (от 1980 до 1981 г. и от 1983 до 1985 г.), Оборище (от 1981 до 1983 г. и от 1985 до 1999 г. - през 1985 г. на основата на едноименното ДФС се образува ФК Оборище, който започва да се развива самостоятелно), Тракия (от 1999 г. - след временно обединение на Оборище и Тракия от село Звъничево, община Пазарджик, който от пролетта на сезон 1998/99 премества седалището си в средногорския град). От 1999 г. в общинския център развива дейност и друг футболен клуб, който носи неговото име, но след 2004 г. той прекратява своето съществуване. През 2001 г. Тракия (Панагюрище) временно се обединява с футболния клуб от близкото до града село Бъта - Красен, а преди началото на спортно-състезателната 2005/06 г. отново приема знаковото за този район име - Оборище.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: „войводите”

Адрес: Панагюрище 4500, ст. “Орчо войвода”.
Телефон: (+359 357) 66128
E-mail: fcoborishte@abv.bg

Клубни върхове:
първо място в Югозападна “В” група: 2014/15 г.
1/64-финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1980/81 г. (като Оптикоелектрон).

Оборище (Панагюрище)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 4:1
18.08.2018 18:00 2 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 0:2
22.08.2018 18:00 3 кръг Д Беласица (Петрич) 1:0
05.09.2018 17:00 4 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 3:1
01.09.2018 17:00 5 кръг Д Миньор (Перник) 3:1
08.09.2018 17:00 6 кръг Г Германея (Сапарева баня) 1:1
15.09.2018 17:00 7 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:1
22.09.2018 17:00 8 кръг Г Септември (Симитли) 1:0
29.09.2018 17:00 9 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:0
14.10.2018 16:00 10 кръг Г Банско (Банско) 2:2
20.10.2018 16:00 11 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 2:0
24.10.2018 16:00 12 кръг Г Чавдар (Етрополе) 3:2
27.10.2018 16:00 13 кръг Д Надежда (Доброславци) 2:0
03.11.2018 14:00 14 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 2:1
10.11.2018 14:00 15 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 2:1
17.11.2018 14:00 16 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 1:1
24.11.2018 14:00 17 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:2
23.02.2019 18 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
02.03.2019 19 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
09.03.2019 20 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
16.03.2019 21 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
20.03.2019 22 кръг Г Миньор (Перник) -:-
23.03.2019 23 кръг Д Германея (Сапарева баня) -:-
30.03.2019 24 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
06.04.2019 25 кръг Д Септември (Симитли) -:-
10.04.2019 26 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
13.04.2019 27 кръг Д Банско (Банско) -:-
20.04.2019 28 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
27.04.2019 29 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
04.05.2019 30 кръг Г Надежда (Доброславци) -:-
11.05.2019 31 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
18.05.2019 32 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
25.05.2019 33 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
01.06.2019 34 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Хебър 1918 (Пазарджик) 17 14 2 1 33:10 44
2 Оборище (Панагюрище) 17 11 4 2 29:16 37
3 Сливнишки герой (Сливница) 17 10 5 2 27:10 35
4 Пирин 1941 (Разлог) 17 10 4 3 29:13 34
5 Банско (Банско) 17 10 3 4 29:14 33
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пазарджик / Първи кръг
29.08.2018 18:00 - Г Чико Бунара (Бяга) 6:2
Област Пазарджик / Финал
12.09.2018 17:00 - Д Хебър 1918 (Пазарджик) 2:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
11.07.2018 18:00 - Д Асеновец 2005 (Асеновград) 4:1
14.07.2018 10:30 - Д Свиленград 1921 (Свиленград) 2:0
18.07.2018 17:00 - Г Чавдар (Етрополе) 1:2
21.07.2018 10:30 - Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:2
28.07.2018 10:30 - Д Сокол (Марково) 3:0
01.08.2018 18:00 - Г Марица 1921 (Пловдив) 3:0

Оборище II (Панагюрище)

"А" ОГ Пазарджик
Дата Фаза Противник Рез.
26.08.2018 18:00 1 кръг Д Спартак (Калугерово) 3:0
02.09.2018 17:00 2 кръг Г Тракиец 2005 (Главиница) 1:1
06.09.2018 17:00 3 кръг Д Брацигово (Брацигово) 1:1
09.09.2018 17:00 4 кръг Г Тракия (Пазарджик) 2:3
16.09.2018 17:00 5 кръг Д Локомотив 2011 (Септември) 2:0
22.09.2018 17:00 6 кръг Г Левски (Паталеница) 2:3
30.09.2018 17:00 7 кръг Д Ботев (Момина клисура) 1:1
07.10.2018 16:00 8 кръг Г Балкан (Варвара) 0:3
13.10.2018 16:00 9 кръг Д Родопи 1921 (Козарско) 0:0
20.10.2018 16:00 10 кръг Г Марица (Белово) 2:2
28.10.2018 14:00 11 кръг Д Вихър (Ветрен) 2:2
04.11.2018 14:00 12 кръг Г Чепинец (Велинград) 0:4
11.11.2018 14:00 13 кръг Д Величково (Величково) 0:0
18.11.2018 14:00 14 кръг Д Чико Бунара (Бяга) 1:9
24.11.2018 14:00 15 кръг Г Сарая (Сарая) 1:2
- 16 кръг Г Спартак (Калугерово) -:-
- 17 кръг Д Тракиец 2005 (Главиница) -:-
- 18 кръг Г Брацигово (Брацигово) -:-
- 19 кръг Д Тракия (Пазарджик) -:-
- 20 кръг Г Локомотив 2011 (Септември) -:-
- 21 кръг Д Левски (Паталеница) -:-
- 22 кръг Г Ботев (Момина клисура) -:-
- 23 кръг Д Балкан (Варвара) -:-
- 24 кръг Г Родопи 1921 (Козарско) -:-
- 25 кръг Д Марица (Белово) -:-
- 26 кръг Г Вихър (Ветрен) -:-
- 27 кръг Д Чепинец (Велинград) -:-
- 28 кръг Г Величково (Величково) -:-
- 29 кръг Г Чико Бунара (Бяга) -:-
- 30 кръг Д Сарая (Сарая) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Вихър (Ветрен) 15 5 2 8 19:25 17
11 Спартак (Калугерово) 15 4 3 8 27:28 15
12 Оборище II (Панагюрище) 15 2 7 6 18:31 13
13 Родопи 1921 (Козарско) 15 3 3 9 13:21 12
14 Марица (Белово) 15 2 3 10 16:39 9
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
19.08.2018 18:00 - Д Марица 1921 II (Пловдив) 1:4


Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:03 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Втора лига 13 място
2016/2017 Втора лига 11 място
2015/2016 "Б" група 10 място
2014/2015 "В" група 1 място
2013/2014 "В" група 3 място
2012/2013 "В" група 5 място
2011/2012 "В" група 4 място
2010/2011 А ОФГ ПЗ 1 място
2009/2010 А ОФГ ПЗ 2 място
2008/2009 А ОФГ ПЗ 8 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2018 4.792 86
април 2018 26.863 17
март 2018 9.853 62
ноември 2017 8.491 64
октомври 2017 30.605 17
септември 2017 27.924 18
август 2017 31.130 15
май 2017 26.649 18
април 2017 19.925 26
март 2017 26.650 19
ноември 2016 26.076 22
октомври 2016 8.263 65
септември 2016 26.352 19
август 2016 11.033 49
май 2016 4.883 79
април 2016 7.249 65
март 2016 29.744 12
ноември 2015 26.384 16
октомври 2015 22.974 19
август 2015 31.337 12
май 2015 14.328 31
април 2015 17.882 23
март 2015 19.003 22
декември 2014 14.154 35
октомври 2014 11.363 44
септември 2014 16.394 32
май 2014 15.908 33
април 2014 12.606 45
март 2014 17.799 23
ноември 2013 13.378 50
септември 2013 15.280 41
август 2013 23.277 23
май 2013 16.182 38
април 2013 15.946 37
март 2013 10.670 57
ноември 2012 6.645 78
октомври 2012 14.122 39
септември 2012 12.085 48
май 2012 12.041 47
април 2012 15.985 35
март 2012 7.958 73
ноември 2011 14.161 53
октомври 2011 13.859 45
септември 2011 13.735 51
август 2011 19.666 28
всички

Интернет страници