Черноморец (Балчик)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Черноморец съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В Балчик през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. Първият от тях - Стрела, възниква след Първата световна война. През 40-те години на миналия век много популярен в черноморския град е спортният клуб Генерал Колев, носещ името на бележития военачалник, участвал в боевете за освобождението на Добруджа. След 1944 г. в страната се осъществяват множество реформи, засягащи спортното движение. В края на 1949 г. в Балчик са създадени доброволни спортни организации, които се развиват на ведомствен принцип към съответните отраслови профсъюзи. През 1957 г., след поредната промяна, те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Черноморец. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Балчик 9600, Градски стадион.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
осмо място в Източна “Б” група: 2009/10 г.
5 пъти шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1977/78 г. и три пъти за Купата на България - 2002/03, 2008/09, 2009/10 и 2010/11 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2016/17 г.

Черноморец (Балчик)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
28.07.2018 18:30 1 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:0
04.08.2018 18:00 2 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 1:2
11.08.2018 19:00 3 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:0
20.08.2018 19:00 4 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 2:0
25.08.2018 20:00 5 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 3:0
01.09.2018 17:00 6 кръг Г Царско село 2015 (София) 2:4
15.09.2018 19:00 7 кръг Д Поморие (Поморие) 0:3
21.09.2018 17:00 8 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 0:1
30.09.2018 18:00 9 кръг Д Ботев (Гълъбово) 1:0
06.10.2018 16:00 10 кръг Г Кариана (Ерден) 0:0
20.10.2018 16:00 11 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 2:1
27.10.2018 17:00 12 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:3
04.11.2018 14:30 13 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:1
10.11.2018 14:30 14 кръг Г Несебър (Несебър) 0:0
24.11.2018 14:30 15 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:2
03.12.2018 17:30 16 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:0 Диема спорт
08.12.2018 14:00 17 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 0:0
22.02.2019 16:30 18 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:1 Диема спорт
04.03.2019 15:30 19 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 1:0
09.03.2019 15:30 20 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:0
16.03.2019 15:30 21 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:3
30.03.2019 15:30 22 кръг Г Поморие (Поморие) 0:1
08.04.2019 20:00 23 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 1:3 Диема спорт
12.04.2019 17:00 24 кръг Г Ботев (Гълъбово) 1:3
20.04.2019 17:00 25 кръг Д Кариана (Ерден) 0:0
25.04.2019 17:00 26 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:1
04.05.2019 18:00 27 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:2
11.05.2019 18:00 28 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2
19.05.2019 15:00 29 кръг Д Несебър (Несебър) 2:1
23.05.2019 17:00 30 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 2:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Литекс (Ловеч) 30 12 9 9 43:26 45
6 Струмска слава 1927 (Радомир) 30 10 7 13 36:44 37
7 Черноморец (Балчик) 30 10 7 13 27:35 37
8 Локомотив 1929 (София) 30 9 9 12 25:28 36
9 Локомотив (Горна Оряховица) 30 10 6 14 30:43 36
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
26.09.2018 18:00 - Д Ботев (Враца) 1:0
Втори кръг (1/8 финали)
30.10.2018 14:00 - Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
22.06.2018 10:30 - Г Черно море (Варна) 2:4
24.06.2018 17:30 - Д Динамо (Москва, Русия, 1) 0:8
27.06.2018 18:00 - Г Монтана 1921 (Монтана) 0:2
04.07.2018 18:30 - Г Литекс (Ловеч) 0:2
07.07.2018 18:00 - Г Дунав 2010 (Русе) 2:3
11.07.2018 18:00 - Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:2
14.07.2018 18:00 - Г Лудогорец 1945 II (Разград) 1:1
18.07.2018 18:00 - Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
08.09.2018 11:00 - Г Черно море (Варна) 1:3
13.11.2018 13:00 - Г Черно море (Варна) 1:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
16.01.2019 13:00 - Г Черно море (Варна) 1:1
24.01.2019 13:00 - Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:7
02.02.2019 13:00 - Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
09.02.2019 14:00 - Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:1
13.02.2019 14:00 - Д Спартак 1918 (Варна) 1:0
15.02.2019 14:00 - Г Несебър (Несебър) 0:1
20.03.2019 14:30 - Г Черно море (Варна) 1:5

Черноморец (Балчик)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
07.07.2018 18:00 - Г Спартак 1918 (Варна) 1:11
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
16.02.2019 14:00 - Г Спартак 1918 (Варна) 0:6
ЮСВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
12.09.2018 17:00 1 кръг Г Спортист 2011 (Генерал Тошево) 2:1
19.09.2018 17:00 2 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:4
26.09.2018 17:00 3 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 2:2
03.10.2018 16:00 4 кръг Д Хитрино (Хитрино) 5:1
10.10.2018 16:00 5 кръг Г Калиакра 1923-Левски 2012 (Кав) 7:0
17.10.2018 16:00 6 кръг Г Черноломец 2017 (Попово) 7:2
24.10.2018 16:00 7 кръг Д Локомотив (Русе) 2:0
31.10.2018 14:00 8 кръг Г Волов (Шумен) 5:0
07.11.2018 14:00 9 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 7:0
13.03.2019 15:00 10 кръг Д Спортист 2011 (Генерал Тошево) 3:0
20.03.2019 15:00 11 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:5
27.03.2019 15:00 12 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 2:2
03.04.2019 16:00 13 кръг Г Хитрино (Хитрино) 4:0
10.04.2019 16:00 14 кръг Д Калиакра 1923-Левски 2012 (Кав) 8:0
16.04.2019 16:00 15 кръг Д Черноломец 2017 (Попово) 3:0
24.04.2019 13:00 16 кръг Г Локомотив (Русе) 3:1
15.05.2019 16:00 17 кръг Д Волов (Шумен) 2:2
08.05.2019 17:00 18 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 3:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Добруджа 1919 (Добрич) 18 15 1 2 73:9 46
2 Волов (Шумен) 18 13 3 2 62:17 42
3 Черноморец (Балчик) 18 12 4 2 66:23 40
4 Светкавица Търговище (Търговище) 18 12 4 2 53:16 40
5 Локомотив (Русе) 18 9 2 7 36:24 29

Черноморец (Балчик)

ЮМВ: Варна - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2018 10:00 1 кръг Г Камчиец 2015 (Старо Оряхово) 8:0
- 2 кръг
почива
29.09.2018 10:00 3 кръг Д Атлетик (Провадия) 6:0
06.10.2018 10:00 4 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 0:1
13.10.2018 10:00 5 кръг Д Устрем Д (Дончево) 6:1
20.10.2018 10:00 6 кръг Г Аврен (Аврен) 3:2
28.10.2018 10:00 7 кръг Д Белослав 1918 (Белослав) 3:0
03.11.2018 10:00 8 кръг Г Тополи 2010 (Тополи) 0:1
11.11.2018 09:30 9 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 3:1
17.11.2018 10:00 10 кръг Г Ботев (Нови пазар) 5:0
24.11.2018 09:30 11 кръг Д Септември 98 (Тервел) 5:0
09.03.2019 10:00 12 кръг Д Камчиец 2015 (Старо Оряхово) 2:1
- 13 кръг
почива
23.03.2019 10:00 14 кръг Г Атлетик (Провадия) 2:2
30.03.2019 10:00 15 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 3:3
06.04.2019 10:00 16 кръг Г Устрем Д (Дончево) 3:1
13.04.2019 12:00 17 кръг Д Аврен (Аврен) 3:0
20.04.2019 10:00 18 кръг Г Белослав 1918 (Белослав) 4:2
04.05.2019 10:00 19 кръг Д Тополи 2010 (Тополи) 0:0
11.05.2019 11:00 20 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 3:3
19.05.2019 10:30 21 кръг Д Ботев (Нови пазар) 4:1
01.06.2019 10:00 22 кръг Г Септември 98 (Тервел) 4:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец (Балчик) 20 14 4 2 67:20 46
2 Суворово 1 (Суворово) 20 15 1 4 73:25 46
3 Велики Преслав (Велики Преслав) 20 13 4 3 55:26 43
4 Септември 98 (Тервел) 20 13 0 7 71:44 39
5 Ботев (Нови пазар) 20 10 2 8 49:32 32

Черноморец (Балчик)

Деца: Варна - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2018 11:30 1 кръг Г Камчиец 2015 (Старо Оряхово) 1:2
- 2 кръг
почива
29.09.2018 11:30 3 кръг Д Атлетик (Провадия) 0:2
06.10.2018 11:30 4 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 1:3
13.10.2018 11:30 5 кръг Д Устрем Д (Дончево) 9:0
- 6 кръг
почива
- 7 кръг
почива
- 8 кръг
почива
11.11.2018 11:00 9 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 1:2
17.11.2018 11:30 10 кръг Г Ботев (Нови пазар) 1:6
24.11.2018 11:00 11 кръг Д Септември 98 (Тервел) 2:0
09.03.2019 11:30 12 кръг Д Камчиец 2015 (Старо Оряхово) 6:0
- 13 кръг
почива
23.03.2019 11:30 14 кръг Г Атлетик (Провадия) 0:3
30.03.2019 11:30 15 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 0:3
06.04.2019 11:30 16 кръг Г Устрем Д (Дончево) 1:5
- 17 кръг
почива
- 18 кръг
почива
- 19 кръг
почива
11.05.2019 12:30 20 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 0:3
18.05.2019 12:00 21 кръг Д Ботев (Нови пазар) 1:4
01.06.2019 11:30 22 кръг Г Септември 98 (Тервел) 1:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Атлетик (Провадия) 14 7 4 3 25:14 25
5 Септември 98 (Тервел) 14 5 0 9 27:43 15
6 Устрем Д (Дончево) 14 3 3 8 20:79 12
7 Черноморец (Балчик) 14 3 0 11 24:36 9
8 Камчиец 2015 (Старо Оряхово) 14 2 1 11 14:68 7

Черноморец (Балчик)

Деца: Варна - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2018 10:00 1 кръг Д Атлетик (кв.Макак, Шумен) 1:9
23.09.2018 10:00 2 кръг Г Черноморец 2003 (Бяла, обл.Варна) анл.
30.09.2018 12:30 3 кръг Д Шампиони 2014 (Варна) анл.
- 4 кръг
почива
13.10.2018 14:30 5 кръг Д Спартак 1918 (Варна) анл.
21.10.2018 10:00 6 кръг Г Аксаково 1948 (Аксаково) анл.
27.10.2018 10:00 7 кръг Д Провадия (Провадия) анл.
03.11.2018 12:30 8 кръг Г Хитрино (Хитрино) анл.
11.11.2018 10:00 9 кръг Д Вихър 2016 (Вълчи дол) анл.
17.11.2018 10:00 10 кръг Г Девня 2005 (Девня) анл.
25.11.2018 10:00 11 кръг Д Калиакра 1923-Левски 2012 (Кав) анл.
- 15 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Вихър 2016 (Вълчи дол) 18 6 2 10 42:67 20
8 Провадия (Провадия) 18 4 2 12 41:58 14
9 Хитрино (Хитрино) 18 3 2 13 26:83 11
10 Черноморец 2003 (Бяла, обл.Варна) 18 3 2 13 30:60 11
-- Черноморец (Балчик) 1 0 0 1 1:9 -

Черноморец (Балчик)

ДПГ13: Варна - Зонална група - втора подгрупа (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2018 10:30 1 кръг Д Камчиец 1945 (Дългопол) 1:9
23.09.2018 10:30 2 кръг Г Атлетик (кв.Макак, Шумен) 1:0
29.09.2018 13:30 3 кръг Д Тополи 2010 (Тополи) 1:2
05.10.2018 15:00 4 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 4:1
14.10.2018 12:30 5 кръг Г Вихър 2016 (Вълчи дол) 7:2
21.10.2018 10:30 6 кръг Д ОФК Варна (Варна) 8:1
28.10.2018 12:30 7 кръг Д ФК Тича (Варна) 3:1
17.03.2019 10:30 8 кръг Г Камчиец 1945 (Дългопол) 2:1
24.03.2019 10:30 9 кръг Д Атлетик (кв.Макак, Шумен) 2:6
31.03.2019 10:30 10 кръг Г Тополи 2010 (Тополи) 0:1
07.04.2019 10:00 11 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 2:2
13.04.2019 10:30 12 кръг Д Вихър 2016 (Вълчи дол) 3:0
21.04.2019 10:30 13 кръг Г ОФК Варна (Варна) 3:0
04.05.2019 12:00 14 кръг Г ФК Тича (Варна) 4:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Атлетик (кв.Макак, Шумен) 14 13 0 1 51:11 39
2 Черноморец (Балчик) 14 9 1 4 41:26 28
3 ФК Тича (Варна) 14 7 2 5 24:19 23
4 Камчиец 1945 (Дългопол) 14 7 1 6 42:26 22
5 Тополи 2010 (Тополи) 14 7 1 6 28:23 22

Черноморец (Балчик)

ДПГ12: Варна - Междуобластна група (Футбол 9)
Дата Фаза Противник Рез.
Група "В"
23.09.2018 14:20 1 кръг Д Хан Крум (Шумен) 0:5
23.09.2018 13:10 2 кръг Г Калиакра 1923-Левски 2012 (Кав) 3:0
07.10.2018 10:40 3 кръг Д Олимпик (Варна) 0:9
07.10.2018 08:30 4 кръг Г Ботев (Нови пазар) 1:2
21.10.2018 11:50 5 кръг Д Черно море (Варна) 0:11
21.10.2018 10:40 6 кръг Г МФК Тича (Варна) 2:11
04.11.2018 09:30 7 кръг Д Шампиони 2014 (Варна) 2:4
04.11.2018 11:50 8 кръг Г Юнак (Варна) 3:0
11.11.2018 09:30 9 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:2
01.04.2019 14:20 10 кръг Г Хан Крум (Шумен) 0:4
01.04.2019 13:10 11 кръг Д Калиакра 1923-Левски 2012 (Кав) 4:3
05.04.2019 10:40 12 кръг Г Олимпик (Варна) 0:12
05.04.2019 14:20 13 кръг Д Ботев (Нови пазар) 1:4
12.05.2019 16:20 14 кръг Г Черно море (Варна) 0:3
21.04.2019 10:40 15 кръг Д МФК Тича (Варна) 0:6
21.04.2019 11:50 16 кръг Г Шампиони 2014 (Варна) 0:1
01.05.2019 11:50 17 кръг Д Юнак (Варна) 3:0
12.05.2019 14:00 18 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Хан Крум (Шумен) 18 7 5 6 42:42 26
7 Ботев (Нови пазар) 18 6 3 9 38:78 21
8 Черноморец (Балчик) 18 4 0 14 20:80 12
9 Юнак (Варна) 18 1 0 17 8:57 3
10 Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна) 18 1 0 17 17:113 3


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:07 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Втора лига 14 място
2018/2019 Втора лига 7 място
2017/2018 Втора лига 11 място
2016/2017 Трета лига 1 място
2015/2016 "В" група 1 място
2014/2015 "В" група 2 място
2013/2014 "В" група 13 място
2012/2013 "В" група 7 място
2011/2012 "В" група 10 място
2010/2011 "Б" група не завършва

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 9.941 54
октомври 2019 26.100 19
септември 2019 17.382 31
август 2019 16.740 31
май 2019 31.903 18
април 2019 7.741 71
март 2019 22.927 22
ноември 2018 23.621 21
октомври 2018 27.769 15
септември 2018 28.377 18
май 2018 8.176 68
април 2018 29.807 14
март 2018 21.007 24
ноември 2017 17.355 33
октомври 2017 26.888 21
септември 2017 28.276 16
август 2017 22.601 25
май 2017 21.227 23
април 2017 18.551 30
март 2017 17.030 32
ноември 2016 20.381 24
октомври 2016 11.980 48
септември 2016 15.045 36
август 2016 19.929 23
май 2016 19.469 23
април 2016 11.463 46
март 2016 15.912 24
ноември 2015 17.692 25
октомври 2015 16.510 26
август 2015 13.932 35
май 2015 19.281 23
април 2015 20.893 16
март 2015 18.413 23
декември 2014 16.483 27
октомври 2014 14.591 30
септември 2014 13.321 39
май 2014 4.282 85
април 2014 2.114 88
март 2014 5.905 75
ноември 2013 13.007 55
септември 2013 8.445 70
август 2013 1.658 91
май 2013 12.030 50
април 2013 21.329 23
март 2013 5.772 78
ноември 2012 7.302 76
октомври 2012 11.070 53
септември 2012 11.734 51
май 2012 10.935 59
април 2012 9.157 71
март 2012 7.436 76
ноември 2011 5.904 89
октомври 2011 11.058 61
септември 2011 19.535 29
август 2011 1.972 101
ноември 2010 16.545 40
октомври 2010 26.687 20
септември 2010 33.536 14
август 2010 24.221 22
всички

Интернет страници