Миньор (Раднево)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Миньор, чието име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2004 г., съществува под това название от 1952 г.

Хроника: През 1994 г. в Стара Загора е създаден футболен клуб Боруй. През 2003 г. той сменя собственика си и се преименува на Берое АКБ. В началото на 2004 г. отборът се премества в Раднево и променя името си на АКБ Миньор, като наследява традициите на местния Марица-изток, носил през отделни периоди и имената Левски и Миньор. От 2006 г. премахва абревиатурата АКБ и се преименува на Миньор.

Клубни цветове: жълт и черен.

Прозвище: “миньорите”.

Адрес: Раднево 6260, ул. "Васил Левски" 1.
Телефон: (+359 417) 82032.
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в Източна “Б” група: 2005/06 г. (като АКБ Миньор).
осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2005/06 г. (като АКБ Миньор).
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1988/89 г. (като Марица-изток).

Миньор (Раднево)

"А" ОГ Стара Загора
Дата Фаза Противник Рез.
29.08.2021 18:00 1 кръг Д Минерал (Овощник) 2:2
04.09.2021 17:00 2 кръг Г Бузлуджа (Енина) 1:2
12.09.2021 17:00 3 кръг Д Левски (Сърнево) 7:2
18.09.2021 17:00 4 кръг Г Локомотив (Тулово) 5:1
26.09.2021 14:30 5 кръг Д Мини "Марица-изток" (Раднево) 1:6
03.10.2021 16:00 6 кръг Д Чирпан (Чирпан) 1:1
09.10.2021 16:00 7 кръг Г Ботев (Гълъбово) 0:1
17.10.2021 16:00 8 кръг Д Елтемир (Крън) 6:2
23.10.2021 16:00 9 кръг Г Тунджа (Павел баня) 2:1
31.10.2021 15:00 10 кръг Д Габровница 04 (Горно Сахране) 4:1
06.11.2021 16:00 11 кръг Г Верея (Стара Загора) 1:3
13.03.2022 15:00 12 кръг Г Минерал (Овощник) 1:4
20.03.2022 15:00 13 кръг Д Бузлуджа (Енина) 3:0
отложен 14 кръг Г Левски (Сърнево) -:-
отложен 15 кръг Д Локомотив (Тулово) -:-
отложен 16 кръг Г Мини "Марица-изток" (Раднево) -:-
отложен 17 кръг Г Чирпан (Чирпан) -:-
01.05.2022 18:00 18 кръг Д Ботев (Гълъбово) -:-
07.05.2022 18:00 19 кръг Г Елтемир (Крън) -:-
15.05.2022 18:00 20 кръг Д Тунджа (Павел баня) -:-
21.05.2022 18:00 21 кръг Г Габровница 04 (Горно Сахране) -:-
- 22 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Верея (Стара Загора) 20 11 2 7 50:40 35
5 Чирпан (Чирпан) 14 11 1 2 43:16 34
6 Миньор (Раднево) 13 6 2 5 34:26 20
7 Минерал (Овощник) 13 5 2 6 26:40 17
8 Габровница 04 (Горно Сахране) 18 5 2 11 30:56 17

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:09 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Трета лига 6 място
2018/2019 Трета лига 6 място
2017/2018 Трета лига 3 място
2016/2017 Трета лига 15 място
2015/2016 "В" група 16 място
2014/2015 "В" група 6 място
2013/2014 "В" група 8 място
2012/2013 А ОФГ СЗ 1 място
2011/2012 неизвестно -
2010/2011 неизвестно -

Месечна ранглиста

Интернет страници

 » няма интернет страници