Миньор 2022 (Раднево)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Миньор, чието име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2004 г., съществува под това название от 1952 г.

Хроника: През 1994 г. в Стара Загора е създаден футболен клуб Боруй. През 2003 г. той сменя собственика си и се преименува на Берое АКБ. В началото на 2004 г. отборът се премества в Раднево и променя името си на АКБ Миньор, като наследява традициите на местния Марица-изток, носил през отделни периоди и имената Левски и Миньор. От 2006 г. премахва абревиатурата АКБ и се преименува на Миньор.

Клубни цветове: жълт и черен.

Прозвище: “миньорите”.

Адрес: Раднево 6260, ул. "Васил Левски" 1.
Телефон: (+359 417) 82032.
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в Източна “Б” група: 2005/06 г. (като АКБ Миньор).
осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2005/06 г. (като АКБ Миньор).
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1988/89 г. (като Марица-изток).

Миньор 2022 (Раднево)

"А" ОГ Стара Загора
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2023 17:00 1 кръг Г Тунджа (Павел баня) 1:0
17.09.2023 17:00 2 кръг Д Локомотив (Стара Загора) 1:1
23.09.2023 17:00 3 кръг Г Габровница 04 (Горно Сахране) 1:1
01.10.2023 17:00 4 кръг Д Верея (Стара Загора) 1:3
08.10.2023 16:00 5 кръг Г Чирпан 1929 (Чирпан) 0:2
15.10.2023 16:00 6 кръг Д Овощник (Овощник) 3:2
22.10.2023 16:00 7 кръг Г Млада гвардия (Розово) 4:0
- 8 кръг
почива
12.11.2023 14:30 9 кръг Д Мини "Марица-изток" (Раднево) 1:3
19.11.2023 14:30 10 кръг Г Ботев (Гълъбово) 4:1
26.11.2023 14:30 11 кръг Д Левски (Сърнево) 6:1
10.03.2024 15:00 12 кръг Д Тунджа (Павел баня) -:-
16.03.2024 15:00 13 кръг Г Локомотив (Стара Загора) -:-
24.03.2024 15:00 14 кръг Д Габровница 04 (Горно Сахране) -:-
31.03.2024 17:00 15 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
07.04.2024 17:00 16 кръг Д Чирпан 1929 (Чирпан) -:-
13.04.2024 17:00 17 кръг Г Овощник (Овощник) -:-
21.04.2024 17:00 18 кръг Д Млада гвардия (Розово) -:-
- 19 кръг
почива
11.05.2024 18:00 20 кръг Г Мини "Марица-изток" (Раднево) -:-
19.05.2024 18:00 21 кръг Д Ботев (Гълъбово) -:-
25.05.2024 18:00 22 кръг Г Левски (Сърнево) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Чирпан 1929 (Чирпан) 10 6 2 2 33:10 20
4 Овощник (Овощник) 10 6 0 4 27:15 18
5 Миньор 2022 (Раднево) 10 5 2 3 22:14 17
6 Ботев (Гълъбово) 10 5 1 4 25:18 16
7 Верея (Стара Загора) 10 5 1 4 30:23 16

Миньор 2022 (Раднево)

Деца: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2023 10:00 1 кръг Г Шампион (Ямбол) 0:6
16.09.2023 10:00 2 кръг Д ФК Сливен (Сливен) 0:18
22.09.2023 10:00 3 кръг Г Чирпан 1929 (Чирпан) 0:8
30.09.2023 10:00 4 кръг Д Розова долина II (Казанлък) 0:10
07.10.2023 10:00 5 кръг Г Саяна (Хасково) 0:12
14.10.2023 10:00 6 кръг Д Арсенал 2000 (Казанлък) 1:2
21.10.2023 09:00 7 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:2
28.10.2023 10:00 8 кръг Д ФК Харманли (Харманли) 7:1
04.11.2023 10:00 9 кръг Г Чирпан 1929 II (Чирпан) 0:3
11.11.2023 10:00 10 кръг Г Сините камъни 2022 II (Сливен) 1:8
18.11.2023 10:00 11 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 2:8
25.11.2023 10:00 12 кръг Г Арена (Ямбол) 0:17
09.03.2024 10:00 13 кръг Д ОФК Хасково (Хасково) -:-
16.03.2024 10:00 14 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
23.03.2024 10:00 15 кръг Д Сините камъни 2022 (Сливен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Шампион (Ямбол) 12 2 1 9 21:76 7
13 ФК Харманли (Харманли) 12 2 0 10 14:42 6
14 Верея (Стара Загора) 11 2 0 9 10:48 6
15 Чирпан 1929 II (Чирпан) 12 2 0 10 12:79 6
16 Миньор 2022 (Раднево) 12 1 0 11 11:95 3

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:09 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

Интернет страници

 » няма интернет страници