Берое (Стара Загора)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Берое, чието име и база наследява настоящият клуб, създаден в 1999 г., е основан като Бероя на 4 май 1924 г. - след обединение на Борислав (1918 г.) и Рекорд (1920 г.).

Имена: Бероя (от 1924 г.), България (от 1926 г. - след обединение с Победа и Ураган), Ботев (от 1927 г. - след обединение със Светослав), Борислав (от 1929 до 1940 и през 1944 г.), Септември (от 1945 г.), Левски (от 1947 г.), Шипка (от 1949 г. - след обединение с Локомотив), Строител (от 1949 г.), Ударник (от 1951 г.), Ботев (от 1957 г. - след обединение със СКНА и Спартак), Берое (от 1959 г. - след обединение с Локомотив). През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Берое, който започва да се развива самостоятелно. През 1999 г. Олимпик (Тетевен) премества седалището си в Стара Загора, за да се обедини с Берое. Двата отбора прекратяват съществуването си, а новият футболен клуб приема името Олимпик-Берое. В 2000 г. се преименува на Берое.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Стара Загора 6000, ул."Георги Кюмюрев" 10.
Телефон: (+359 42) 603492.
E-mail: team@beroe.bg.

Клубни върхове:
осмо място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
шампион на България: 1985/86 г.
два пъти носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2009/10 и 2012/13 г.
носител на Суперкупата на България: 2013/14 г.
четвъртфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1973/74 г.
4 пъти носител на Балканската клубна купа: 1968, 1969, 1982 и 1984.

Берое (Стара Загора)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
14.07.2017 21:00 1 кръг Д Верея (Стара Загора) 0:0 Диема спорт
24.07.2017 20:30 2 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:1 Диема спорт
29.07.2017 18:45 3 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:1 Диема спорт
04.08.2017 18:00 4 кръг Г Славия 1913 (София) 4:1 Диема
13.08.2017 18:45 5 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:1 Диема спорт
21.08.2017 20:30 6 кръг Г Септември (София) 1:0 Диема спорт
26.08.2017 18:45 7 кръг Д ЦСКА (София) 0:3 Диема спорт
08.09.2017 17:30 8 кръг Д Черно море (Варна) 2:0 Диема спорт
15.09.2017 17:15 9 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:1 Диема спорт
25.09.2017 20:00 10 кръг Д Левски (София) 0:0 Диема спорт
01.10.2017 20:00 11 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2 Диема спорт
13.10.2017 20:00 12 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2 Диема спорт
22.10.2017 19:30 13 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:- Диема спорт
29.10.2017 15:45 14 кръг Г Верея (Стара Загора) -:- Диема спорт
04.11.2017 15:00 15 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:- Диема спорт
18.11.2017 13:00 16 кръг Г Пирин (Благоевград) -:- Диема
25.11.2017 17 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
29.11.2017 18 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
02.12.2017 19 кръг Д Септември (София) -:-
09.12.2017 20 кръг Г ЦСКА (София) -:-
17.02.2018 21 кръг Г Черно море (Варна) -:-
24.02.2018 22 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
28.02.2018 23 кръг Г Левски (София) -:-
03.03.2018 24 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
10.03.2018 25 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
17.03.2018 26 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Верея (Стара Загора) 12 6 2 4 13:14 20
6 Локомотив 1926 (Пловдив) 12 5 2 5 12:19 17
7 Берое (Стара Загора) 12 4 5 3 13:12 17
8 Славия 1913 (София) 12 4 3 5 18:21 15
9 Черно море (Варна) 12 4 3 5 11:12 15
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
19.09.2017 16:00 - Г Севлиево (Севлиево) 2:0
Втори кръг (1/8 финали)
26.10.2017 19:00 - Г Лудогорец 1945 (Разград) -:- Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
16.06.2017 18:30 - Д Дунав 2010 (Русе) 2:2
23.06.2017 18:30 - Д Черно море (Варна) 2:2
26.06.2017 18:45 - Г Славия 1913 (София) 1:0
03.07.2017 18:30 - Д Бней Йехуда (Тел Авив, Израел, 1) 0:1
07.07.2017 20:00 - Г ЦСКА (София) 0:1 Диема спорт

Берое (Стара Загора)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
16.07.2017 10:00 - Г Сокол (Марково) 2:4
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0
19.08.2017 18:00 2 кръг Д Левски (София) 1:1
26.08.2017 18:00 3 кръг Г Септември (София) 1:2
02.09.2017 17:30 4 кръг Д Ботев (Пловдив) 3:1
09.09.2017 16:00 5 кръг Г ЦСКА (София) 2:2
16.09.2017 16:00 6 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 5:0
24.09.2017 16:00 7 кръг Г Черно море (Варна) 1:3
30.09.2017 16:00 8 кръг Д Ботев (Враца) 5:0
07.10.2017 12:00 9 кръг Г Славия 1913 (София) 2:2
15.10.2017 15:30 10 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 4:1
18.10.2017 15:00 11 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:1
22.10.2017 15:00 12 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
28.10.2017 14:00 13 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
19.11.2017 14:00 14 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
26.11.2017 14:00 15 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
24.02.2018 16 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
03.03.2018 17 кръг Г Левски (София) -:-
10.03.2018 18 кръг Д Септември (София) -:-
17.03.2018 19 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
24.03.2018 20 кръг Д ЦСКА (София) -:-
31.03.2018 21 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
07.04.2018 22 кръг Д Черно море (Варна) -:-
12.04.2018 23 кръг Г Ботев (Враца) -:-
14.04.2018 24 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
21.04.2018 25 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
28.04.2018 26 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
05.05.2018 27 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
12.05.2018 28 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
19.05.2018 29 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
27.05.2018 30 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Пирин (Благоевград) 11 5 2 4 12:16 17
8 Дунав 2010 (Русе) 11 4 4 3 19:13 16
9 Берое (Стара Загора) 11 4 4 3 24:13 16
10 Нефтохимик 1962 (Бургас) 11 4 2 5 12:21 14
11 Славия 1913 (София) 11 2 5 4 15:14 11

Берое (Стара Загора)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 11:00 1-ви мач Г Дунав 2010 (Русе) -:-
07.11.2017 14:00 реванш Д Дунав 2010 (Русе) -:-
ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Стара Загора / Финал
13.09.2017 17:00 - Г Верея (Стара Загора) 3:1

Берое (Стара Загора)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
20.08.2017 18:00 1 кръг Д Септември (София) 6:0
27.08.2017 18:00 2 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 6:0
30.08.2017 17:30 3 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:0
03.09.2017 17:30 4 кръг Д Славия 1913 (София) 1:4
10.09.2017 10:30 5 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:2
17.09.2017 16:00 6 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2
23.09.2017 16:00 7 кръг Г ЦСКА (София) 0:2
01.10.2017 15:30 8 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:1
08.10.2017 15:30 9 кръг Г Сокол (Марково) 5:1
14.10.2017 11:00 10 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:0
22.10.2017 11:00 11 кръг Г Черно море (Варна) -:-
28.10.2017 11:00 12 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
05.11.2017 14:00 13 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
11.11.2017 14:00 14 кръг Д Левски (София) -:-
18.11.2017 14:00 15 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
24.02.2018 16 кръг Г Септември (София) -:-
03.03.2018 17 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
10.03.2018 18 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
17.03.2018 19 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
24.03.2018 20 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
31.03.2018 21 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
07.04.2018 22 кръг Д ЦСКА (София) -:-
12.04.2018 23 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
14.04.2018 24 кръг Д Сокол (Марково) -:-
21.04.2018 25 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
28.04.2018 26 кръг Д Черно море (Варна) -:-
05.05.2018 27 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
12.05.2018 28 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
19.05.2018 29 кръг Г Левски (София) -:-
27.05.2018 30 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Славия 1913 (София) 9 4 1 4 21:18 13
8 Лудогорец 1945 (Разград) 9 4 1 4 18:10 13
9 Берое (Стара Загора) 10 4 1 5 20:12 13
10 Септември (София) 8 4 0 4 13:17 12
11 Дунав 2010 (Русе) 8 3 2 3 9:6 11

Берое (Стара Загора)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 11:00 1-ви мач Г Ботев (Враца) -:-
08.11.2017 14:00 реванш Д Ботев (Враца) -:-
ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Стара Загора / Финал
14.09.2017 10:00 - Д Верея (Стара Загора) 4:1

Берое (Стара Загора)

Елитна група (U-15) - Югоизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 11:00 1 кръг Д Левски (Карлово) 3:1
16.09.2017 11:00 2 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 3:0
23.09.2017 10:30 3 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 5:1
30.09.2017 11:00 4 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 1:0
07.10.2017 11:00 5 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:2
15.10.2017 13:00 6 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:0
21.10.2017 11:00 7 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) -:-
28.10.2017 11:00 8 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
04.11.2017 11:00 9 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
11.11.2017 10:30 10 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
- 11 кръг
почива
- 12 кръг Г Левски (Карлово) -:-
- 13 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 14 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 15 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
- 18 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 20 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 21 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
- 22 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Берое (Стара Загора) 6 5 1 0 16:4 16
2 Черноморец 1919 (Бургас) 5 5 0 0 16:3 15
3 Ботев (Пловдив) 5 4 1 0 14:4 13
4 Спартак-С 94 (Пловдив) 6 3 1 2 12:9 10
5 Локомотив 1926 (Пловдив) 5 2 1 2 3:6 7

Берое (Стара Загора)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
18.10.2017 14:00 1-ви мач Д Ботев (Пловдив) 1:1
25.10.2017 14:00 реванш Г Ботев (Пловдив) -:-
Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Стара Загора / Финал
14.09.2017 10:00 - Г Верея (Стара Загора) 3:0


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Берое"

Стадион "Берое",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:50 сезона
"Б" група:12 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Първа лига 9 място
2015/2016 "А" група 3 място
2014/2015 "А" група 2 място
2013/2014 "А" група 8 място
2012/2013 "А" група 7 място
2011/2012 "А" група 10 място
2010/2011 "А" група 7 място
2009/2010 "А" група 10 място
2008/2009 "Б" група 1 място
2007/2008 "А" група 14 място

Месечна ранглиста

Интернет страници