Черно море (Варна)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 18 февруари 1945 г. като ТВ 45 - след обединение на спортните клубове Тича (1914 г., до 21 януари 1919 г. - Река Тича) и Владислав (1 май 1921 г.).
Официалната позиция на клуба е, че той е основан на 3 март 1913 г. и е правоприменик на историята и спортните успехи както на Тича, така и на Владислав.

Хроника: През 1947 г. клубът е обединен с Приморец и преименуван на ТВП. От 1948 г. Следват преименувания: на Ботев (от 1948 до 1949 г.), с което клубът започва да представлява и армията; на Ботев при ВМС (от 1949 до 1950 г.), на ВМС (от 1950 до 1955 г.), на СКНА (от 1956 до 1957 г.), и на АСК Ботев (от 1957 до 1959 г.).  През 1959 г. е обединен с Черно море /1957-1959/ (основан през 1957 г.) и приема името АСК Черно море. През 1964 г. е преименуван на Черно море с което и спира да представлява армията до 1969 г., когато също така се обединява и с Академик и е преименуван на ФСФД (флотско-студентско физкултурно дружество) Черно море. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Черно море, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен, бял и син.

Прозвище: “моряците”.

Адрес: Варна 9010, ул. ”Никола Вапцаров” 9, ст. ”Тича”.
Телефон: (+359 52) 302243.
E-mail: press@chernomorepfc.bg

Клубни върхове:
седмо място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
трето място в “А” група: 1953 (като ВМС) и 2008/09 г.
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2014/15 г.
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1984/85 (като ФСФД Черно море) и 1987/88 г.
първи кръг в турнира за Купата на УЕФА: 2008/09 г.

Забележка: В началото на 2018 г. „Професионален футболен клуб Черно море“ АД чрез своята пресслужба изрази своето несъгласие с така изнесената историческа справка и ни предостави официалната си позиция за клубната история и успехи. Екипът ни уважава правото на всеки клуб да има такава позиция относно собствената си историческа идентичност и няма за цел да налага своята трактовка на историческите факти като единствена възможна и логична, но същевременно и защитава правото си на такава. Тук публикуваме и пълния текст на комуникацията ни с пресслужбата на Черно море.

Черно море (Варна)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
20.07.2018 20:45 1 кръг Д Ботев (Враца) 2:1 Диема спорт
30.07.2018 20:30 2 кръг Г Левски (София) 2:2 Диема спорт
04.08.2018 18:30 3 кръг Д Септември (София) 1:5 Диема спорт
10.08.2018 18:15 4 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1 Нова спорт
17.08.2018 20:45 5 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:0 Диема спорт
24.08.2018 21:00 6 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0 Диема спорт
31.08.2018 21:00 7 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0 Диема спорт
15.09.2018 20:00 8 кръг Г ЦСКА (София) 1:3 Диема спорт
23.09.2018 17:30 9 кръг Д Славия 1913 (София) 1:2 Диема спорт
29.09.2018 20:00 10 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:5 Диема спорт
05.10.2018 20:00 11 кръг Д Верея (Стара Загора) 4:2 Диема спорт
20.10.2018 17:15 12 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:2 Диема спорт
26.10.2018 17:30 13 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 3:2 Нова спорт
04.11.2018 12:30 14 кръг Г Ботев (Враца) 1:2 Диема спорт
10.11.2018 15:00 15 кръг Д Левски (София) 1:0 Диема спорт
24.11.2018 12:30 16 кръг Г Септември (София) 1:2 Нова спорт
30.11.2018 17:30 17 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:0 Диема спорт
04.12.2018 15:00 18 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:0 Диема спорт
08.12.2018 12:30 19 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0 Диема спорт
15.12.2018 12:30 20 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:1 Нова спорт
16.02.2019 21 кръг Д ЦСКА (София) -:-
23.02.2019 22 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
27.02.2019 23 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
02.03.2019 24 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
09.03.2019 25 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
16.03.2019 26 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Берое (Стара Загора) 20 10 6 4 29:15 36
5 Ботев (Пловдив) 20 11 2 7 31:18 35
6 Черно море (Варна) 20 9 4 7 28:30 31
7 Етър ВТ (Велико Търново) 20 9 3 8 22:22 30
8 Локомотив 1926 (Пловдив) 20 7 4 9 20:21 25
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
26.09.2018 16:00 - Г Арда 1924 (Кърджали) 1:0
Втори кръг (1/8 финали)
31.10.2018 16:00 - Д Левски (София) 2:2 Диема спорт
Трети кръг (1/4 финали)
03.04.2019 - Г Ботев (Пловдив) -:-
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
22.06.2018 10:30 - Д Черноморец (Балчик) 4:2
27.06.2018 17:00 - Д Гандзасар (Капан, Армения, 1) 2:1
29.06.2018 17:00 - Д Олександрия (Олександрия, Укр, 1) 1:1
04.07.2018 17:00 - Г Септември (София) 2:2
11.07.2018 16:00 - Д Лудогорец 1945 II (Разград) 2:0
11.07.2018 18:30 - Д Несебър (Несебър) 3:0
14.07.2018 19:30 - Д Поморие (Поморие) 6:1
08.09.2018 11:00 - Д Черноморец (Балчик) 3:1
13.10.2018 11:30 - Д Добруджа 1919 (Добрич) 2:0
13.11.2018 13:00 - Д Черноморец (Балчик) 0:1

Черно море (Варна)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
18.07.2018 18:00 - Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:3
21.07.2018 18:00 - Д Ботев (Нови пазар) 1:0
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 5:0
17.08.2018 17:30 2 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:0
26.08.2018 17:30 3 кръг Д Славия 1913 (София) 3:0
31.08.2018 17:30 4 кръг Г Септември (София) 2:3
12.09.2018 17:00 5 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 4:0
16.09.2018 17:00 6 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 7:0
23.09.2018 16:00 7 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 5:0
28.09.2018 15:30 8 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:1
03.10.2018 15:30 9 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:1
12.10.2018 15:30 10 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 8:0
19.10.2018 15:30 11 кръг Д Берое (Стара Загора) 3:1
28.10.2018 15:00 12 кръг Г Левски (София) 3:1
04.11.2018 14:30 13 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:0
24.11.2018 14:00 14 кръг Г ЦСКА (София) 1:1
01.12.2018 14:00 15 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 5:0
23.02.2019 16 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) -:-
02.03.2019 17 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
06.03.2019 18 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
09.03.2019 19 кръг Д Септември (София) -:-
16.03.2019 20 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
30.03.2019 21 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
06.04.2019 22 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
13.04.2019 23 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
20.04.2019 24 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
27.04.2019 25 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
04.05.2019 26 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
11.05.2019 27 кръг Д Левски (София) -:-
18.05.2019 28 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
25.05.2019 29 кръг Д ЦСКА (София) -:-
01.06.2019 30 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Септември (София) 15 11 3 1 42:11 36
2 Черно море (Варна) 15 11 3 1 52:8 36
3 Лудогорец 1945 (Разград) 15 10 3 2 29:9 33
4 ЦСКА (София) 15 9 4 2 30:10 31
5 Ботев (Пловдив) 15 9 2 4 30:12 29

Черно море (Варна)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
16.10.2018 14:00 1-ви мач Г Янтра Габрово (Габрово) 8:0
23.10.2018 14:00 реванш Д Янтра Габрово (Габрово) 9:1
1/4 финали
31.10.2018 14:30 1-ви мач Д Арда 1924 (Кърджали) 3:0
07.11.2018 10:30 реванш Г Арда 1924 (Кърджали) 3:0

Черно море (Варна)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
28.08.2018 10:00 1 кръг Г Септември (София) 2:3
09.09.2018 11:00 2 кръг Д Левски Раковски (София) 7:2
16.09.2018 10:30 3 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:0
23.09.2018 10:30 4 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 5:2
30.09.2018 13:30 5 кръг Г ЦСКА (София) 1:5
07.10.2018 13:30 6 кръг Г Славия 1913 (София) 1:2
14.10.2018 13:30 7 кръг Д Левски (София) 1:3
21.10.2018 10:30 8 кръг Г Сокол (Марково) 3:2
03.11.2018 14:00 9 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
07.11.2018 14:30 10 кръг Г Берое (Стара Загора) 3:3
10.11.2018 14:00 11 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 4:1
14.11.2018 13:30 12 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:1
18.11.2018 13:30 13 кръг Д Ботев (Враца) 6:0
25.11.2018 14:00 14 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 5:3
02.12.2018 13:30 15 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
02.03.2019 16 кръг Д Септември (София) -:-
09.03.2019 17 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
16.03.2019 18 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
30.03.2019 19 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
06.04.2019 20 кръг Д ЦСКА (София) -:-
10.04.2019 21 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
13.04.2019 22 кръг Г Левски (София) -:-
20.04.2019 23 кръг Д Сокол (Марково) -:-
27.04.2019 24 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
04.05.2019 25 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
08.05.2019 26 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
11.05.2019 27 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
18.05.2019 28 кръг Г Ботев (Враца) -:-
25.05.2019 29 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
01.06.2019 30 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Славия 1913 (София) 15 10 1 4 33:17 31
6 Лудогорец 1945 (Разград) 15 8 4 3 37:18 28
7 Черно море (Варна) 15 8 1 6 42:28 25
8 Берое (Стара Загора) 15 7 2 6 26:26 23
9 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 15 5 3 7 16:42 18

Черно море (Варна)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
16.10.2018 14:00 1-ви мач Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:0
24.10.2018 14:00 реванш Д Черноморец 1919 (Бургас) 0:0
1/4 финали
31.10.2018 10:30 1-ви мач Г Левски (София) 2:1
21.11.2018 10:30 реванш Д Левски (София) 0:0
ЮМВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2018 14:30 1 кръг Д Доростол Силистра (Силистра) 0:0
16.09.2018 10:00 2 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 1:0
19.09.2018 10:00 3 кръг Д Олимпик (Варна) 2:0
23.09.2018 10:00 4 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 0:4
30.09.2018 10:30 5 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 2:1
09.03.2019 6 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
12.10.2018 14:00 7 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:3
20.10.2018 10:00 8 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:2
28.10.2018 10:00 9 кръг Г Одесос 2014 (Варна) 2:1
- 10 кръг
почива
11.11.2018 10:00 11 кръг Г Волов (Шумен) 1:2
- 12 кръг
почива
- 13 кръг
почива
- 14 кръг Г Доростол Силистра (Силистра) -:-
- 15 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
- 16 кръг Г Олимпик (Варна) -:-
- 17 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) -:-
- 18 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
- 19 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 20 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) -:-
- 21 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
- 22 кръг Д Одесос 2014 (Варна) -:-
- 23 кръг
почива
- 24 кръг Д Волов (Шумен) -:-
- 25 кръг
почива
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Олимпик (Варна) 10 4 2 4 15:25 14
7 Добруджа 1919 (Добрич) 10 4 1 5 18:17 13
8 Черно море (Варна) 9 4 1 4 9:13 13
9 Доростол Силистра (Силистра) 10 2 3 5 8:12 9
10 Дунав 2010 (Русе) 10 1 4 5 15:20 7

Черно море (Варна)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
28.08.2018 10:00 1 кръг Г Септември (София) 1:1
08.09.2018 11:00 2 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 2:1
16.09.2018 11:00 3 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 3:0
22.09.2018 11:00 4 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 3:1
30.09.2018 11:00 5 кръг Г ЦСКА (София) 0:1
07.10.2018 11:00 6 кръг Г Славия 1913 (София) 3:1
14.10.2018 11:00 7 кръг Д Левски (София) 0:2
21.10.2018 11:00 8 кръг Г Национал (София) 1:2
03.11.2018 12:00 9 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:0
07.11.2018 12:30 10 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:1
10.11.2018 12:00 11 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 4:0
14.11.2018 11:00 12 кръг Г Ботев (Пловдив) 5:3
18.11.2018 11:00 13 кръг Д Ботев (Враца) 1:1
25.11.2018 12:00 14 кръг Г Верея (Стара Загора) 2:0
02.12.2018 11:00 15 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1
02.03.2019 16 кръг Д Септември (София) -:-
09.03.2019 17 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) -:-
16.03.2019 18 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
30.03.2019 19 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
06.04.2019 20 кръг Д ЦСКА (София) -:-
10.04.2019 21 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
13.04.2019 22 кръг Г Левски (София) -:-
20.04.2019 23 кръг Д Национал (София) -:-
27.04.2019 24 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
04.05.2019 25 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
08.05.2019 26 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
11.05.2019 27 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
18.05.2019 28 кръг Г Ботев (Враца) -:-
25.05.2019 29 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
01.06.2019 30 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ЦСКА (София) 15 12 3 0 41:9 39
2 Левски (София) 15 12 1 2 40:11 37
3 Черно море (Варна) 15 8 3 4 27:15 27
4 Берое (Стара Загора) 15 7 5 3 31:16 26
5 Септември (София) 15 7 4 4 31:13 25

Черно море (Варна)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
16.10.2018 11:00 1-ви мач Д ЦСКА (София) 1:1
24.10.2018 11:00 реванш Г ЦСКА (София) 2:3
Деца: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2018 16:00 1 кръг Д Доростол Силистра (Силистра) 0:1
16.09.2018 11:30 2 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:0
19.09.2018 11:30 3 кръг Д Олимпик (Варна) 2:1
23.09.2018 16:00 4 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 5:5
30.09.2018 11:30 5 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:2
09.03.2019 6 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
12.10.2018 15:30 7 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 0:1
20.10.2018 11:30 8 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:0
28.10.2018 11:30 9 кръг Г Одесос 2014 (Варна) 1:0
- 10 кръг
почива
11.11.2018 11:30 11 кръг Г Волов (Шумен) 3:2
17.11.2018 13:00 12 кръг Д Дунав 2010 II (Русе) 3:0
25.11.2018 11:30 13 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 5:2
- 14 кръг Г Доростол Силистра (Силистра) -:-
- 15 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
- 16 кръг Г Олимпик (Варна) -:-
- 17 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) -:-
- 18 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
- 19 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 20 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) -:-
- 21 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
- 22 кръг Д Одесос 2014 (Варна) -:-
- 23 кръг
почива
- 24 кръг Д Волов (Шумен) -:-
- 25 кръг Г Дунав 2010 II (Русе) -:-
- 26 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Шумен 2007 (Шумен) 12 6 3 3 34:31 21
6 Светкавица Търговище (Търговище) 12 6 2 4 31:21 20
7 Черно море (Варна) 11 5 3 3 20:14 18
8 Дунав 2010 II (Русе) 12 4 2 6 15:19 14
9 Олимпик (Варна) 12 3 2 7 15:41 11

Черно море (Варна)

ДПГ13: Варна - Зонална група - първа подгрупа (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2018 10:30 1 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 6:1
22.09.2018 14:30 2 кръг Д МФК Тича (Варна) 1:0
29.09.2018 13:30 3 кръг Г Аристон (Русе) 2:0
06.10.2018 10:30 4 кръг Д Доростол Силистра (Силистра) 2:0
24.10.2018 17:00 5 кръг Г Олимпик (Варна) 8:0
21.10.2018 10:30 6 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 3:0
27.10.2018 10:30 7 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 4:1
04.11.2018 09:30 8 кръг Д Добруджа 1919 II (Добрич) 4:0
10.11.2018 10:30 9 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 4:0
17.11.2018 11:00 10 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 3:0
24.11.2018 10:30 11 кръг Г Черно море II (Варна) 3:0
- 12 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) -:-
- 13 кръг Г МФК Тича (Варна) -:-
- 14 кръг Д Аристон (Русе) -:-
- 15 кръг Г Доростол Силистра (Силистра) -:-
- 16 кръг Д Олимпик (Варна) -:-
- 17 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 18 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
- 19 кръг Г Добруджа 1919 II (Добрич) -:-
- 20 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
- 21 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
- 22 кръг Д Черно море II (Варна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черно море (Варна) 11 11 0 0 40:2 33
2 Лудогорец 1945 (Разград) 11 9 0 2 51:11 27
3 Дунав 2010 (Русе) 11 7 1 3 33:14 22
4 Доростол Силистра (Силистра) 10 6 1 3 22:13 19
5 Спартак 1918 (Варна) 11 6 0 5 25:23 18

Черно море II (Варна)

ДПГ13: Варна - Зонална група - първа подгрупа (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2018 10:30 1 кръг Д МФК Тича (Варна) 2:0
22.09.2018 10:30 2 кръг Г Доростол Силистра (Силистра) 0:4
29.09.2018 10:30 3 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:4
07.10.2018 10:30 4 кръг Г Добруджа 1919 II (Добрич) 7:1
13.10.2018 10:30 5 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 0:3
20.10.2018 10:30 6 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 1:1
27.10.2018 10:30 7 кръг Д Аристон (Русе) 1:1
03.11.2018 15:30 8 кръг Г Олимпик (Варна) 1:3
11.11.2018 10:30 9 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 6:2
17.11.2018 10:30 10 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 2:1
24.11.2018 10:30 11 кръг Д Черно море (Варна) 0:3
- 12 кръг Г МФК Тича (Варна) -:-
- 13 кръг Д Доростол Силистра (Силистра) -:-
- 14 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 15 кръг Д Добруджа 1919 II (Добрич) -:-
- 16 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
- 17 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) -:-
- 18 кръг Г Аристон (Русе) -:-
- 19 кръг Д Олимпик (Варна) -:-
- 20 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
- 21 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
- 22 кръг Г Черно море (Варна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Аристон (Русе) 10 5 1 4 20:18 16
7 Шумен 2007 (Шумен) 11 5 1 5 34:28 16
8 Черно море II (Варна) 11 4 2 5 21:23 14
9 Олимпик (Варна) 11 4 0 7 14:39 12
10 Добруджа 1919 (Добрич) 11 4 0 7 34:35 12


09.01.2018 : Венцислав Бенгюзов напусна Черно море ден след като започна с отбора
08.01.2018 : Черно море започна тренировки, обяви трима нови, двама напускащи и един на проби
05.01.2018 : Кореспонденция между пресслужбата на Черно море (Варна) и bulgarian-football.com
28.12.2017 : Илиан Илиев напусна Верея за да поеме Черно море, Луканов става директор на ДЮШ
18.12.2017 : Благой Макенджиев подписа с Черно море
15.12.2017 : Емил Михайлов е шестият напускащ Черно море
14.12.2017 : Черно море разтрогна с Цветелин Чунчуков и Александър Др.Александров
12.12.2017 : Черно море освободи Антон Огнянов
09.12.2017 : Черно море се раздели с Амаду Сукуна
06.12.2017 : Черно море освободи Евгений Боровик
10.10.2017 : Антон Огнянов на проби в Черно море
21.09.2017 : Георги Иванов подаде оставка, Емануел Луканов води Черно море в събота
22.08.2017 : Черно море освободи Борислав Балджийски
21.08.2017 : Петър Хубчев обяви списък от 25 за квалификациите с Швеция и Холандия
29.05.2017 : Черно море освобождава 8 след края на сезона

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Химн

Стадион

Стадион "Тича"

Стадион "Тича",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:54 сезона
"Б" група:15 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Първа лига 7 място
2016/2017 Първа лига 6 място
2015/2016 "А" група 6 място
2014/2015 "А" група 8 място
2013/2014 "А" група 6 място
2012/2013 "А" група 10 място
2011/2012 "А" група 7 място
2010/2011 "А" група 6 място
2009/2010 "А" група 7 място
2008/2009 "А" група 3 място

Месечна ранглиста

Интернет страници