Ботев (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Ботев, чиито име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2010 г., е основан на 12 март 1912 г. като ученически футболен клуб.

Имена: Ботев (от учредяването си до 1949 г. - по време на балканските войни прекратява съществуването си, но след приключването им е възстановен), Ботев при ДНВ (от 1949 до 1950 г.), ДНВ (от 1950 до 1951 г.), ДНА (от 1952 до 1955 г.), СКНА (от 1956 до 1957 г.), АСК Ботев (от 1957 до 1964 г.), КЦМ-Ботев (от 1964 до 1967 г.), Тракия (от 1967 г. - след обединение на КЦМ-Ботев, Спартак и Академик), АФД Тракия (от 1972 г.). През 1985 г. на основата на едноименното армейско физкултурно дружество се образува футболен клуб Тракия, който започва да се развива самостоятелно. В 1989 г. той възстановява своето традиционно име - Ботев, а на 29 юли 1999 г. се преобразува в АД и добавя към името си годината 1912. Единадесет години по-късно акционерното дружество е обявено в несъстоятелност, като след края на сезон 2009/10 Ботев 1912 на практика прекратява съществуването си. През 2010 г. в Пловдив е създаден нов футболен клуб, носещ популярното име Ботев. Преди началото на сезон 2010/11 той временно се обединява с Металик (Сопот), който към момента се състезава в по-горно ниво. Името на обединения клуб е Ботев (Пловдив). През 2011 г. футболният клуб от Сопот възстановява самостоятелността си под името Металик 1938.

Клубни цветове: жълт и черен.

Прозвище: “канарчетата” или “жълто-черните”.

Адрес: Пловдив 4017, бул."Източен" 10.
Телефон: (+359 32) 667799.
Е-mail: club@botevplovdiv.bg.

Клубни върхове:
пето място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
два пъти шампион на България: 1929 и 1966/67 г.
4 пъти носител на Националната купа: на Царската купа - 1929 г. (в качеството си на държавен първенец); на Купа на Съветската армия - 1961/62 г. (като АСК Ботев) и 1980/81 г. (като АФД Тракия) и Купата на България - 2016/17 г.
носител на Суперкупата на България: 2017/18 г.
четвъртфиналист в турнира за Купата на националните купи:
1962/63 г. (като АСК Ботев).
носител на Балканската клубна купа: 1972 г. (като Тракия).

Ботев (Пловдив)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
08.07.2022 18:30 1 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:1 Диема спорт
15.07.2022 18:30 2 кръг Г Ботев (Враца) 2:3 Диема спорт
23.07.2022 21:00 3 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 0:2 Диема спорт
31.07.2022 18:30 4 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 0:2 Диема спорт
19.10.2022 18:45 5 кръг Д ЦСКА (София) 0:1 Диема спорт
13.08.2022 21:00 6 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:1 Диема спорт
19.08.2022 21:00 7 кръг Д Черно море (Варна) 3:4 Диема спорт
26.08.2022 18:30 8 кръг Д Септември (София) 3:1 Диема спорт
03.09.2022 20:30 9 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1 Диема спорт
09.09.2022 20:00 10 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 2:0 Диема спорт
16.09.2022 15:00 11 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 2:3 Диема спорт
30.09.2022 19:30 12 кръг Д Славия 1913 (София) 1:0 Диема спорт
08.10.2022 20:00 13 кръг Г Левски (София) 0:1 Диема спорт
15.10.2022 17:00 14 кръг Д Пирин (Благоевград) 3:1 Диема спорт
23.10.2022 19:15 15 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:1 Диема спорт
30.10.2022 15:15 16 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 2:1 Диема спорт
05.11.2022 12:45 17 кръг Д Ботев (Враца) 6:0 Диема спорт
12.11.2022 12:30 18 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 1:2 Диема спорт
отложен 19 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
11.02.2023 20 кръг Г ЦСКА (София) -:-
18.02.2023 21 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
25.02.2023 22 кръг Г Черно море (Варна) -:-
04.03.2023 23 кръг Г Септември (София) -:-
11.03.2023 24 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
18.03.2023 25 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
01.04.2023 26 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
08.04.2023 27 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
15.04.2023 28 кръг Д Левски (София) -:-
22.04.2023 29 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
29.04.2023 30 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Локомотив София 1929 (София) 18 7 5 6 23:20 26
9 Арда 1924 (Кърджали) 18 7 5 6 18:20 26
10 Ботев (Пловдив) 18 6 1 11 26:25 19
11 Берое (Стара Загора) 18 5 4 9 16:30 19
12 Ботев (Враца) 18 4 3 11 15:34 15
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
25.11.2022 12:30 - Г Черноморец (Балчик) 3:0 Диема спорт
Втори кръг (1/8 финали)
03.12.2022 12:00 - Г Славия 1913 (София) 1:2 Диема спорт
Лига на конференциите
Дата Фаза Противник Рез.
Втори квалификационен кръг
20.07.2022 20:00 1-ви мач Д АПОЕЛ (Никозия, Кипър, 1) 0:0 Диема спорт 3
28.07.2022 20:00 реванш Г АПОЕЛ (Никозия, Кипър, 1) 0:2 Диема спорт 3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
25.06.2022 17:00 - Д Металист (Харков, Украйна, 1) 2:1
02.07.2022 20:00 - Д Янтра 2019 (Габрово) 0:0
06.08.2022 19:00 - Д Неа Саламис (Фамагуста, Кипър, 1) 2:1
24.09.2022 17:00 - Д Марица 1921 (Пловдив) 7:0
19.11.2022 13:30 - Д Литекс (Ловеч) 2:1

Ботев II (Пловдив)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
16.07.2022 18:30 1 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:1
25.07.2022 18:30 2 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 1:1
01.08.2022 19:00 3 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
08.08.2022 18:00 4 кръг Д Миньор (Перник) 1:1
14.08.2022 18:00 5 кръг Г ФК ЦСКА 1948 II (София) 0:1
22.08.2022 18:00 6 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 0:3
28.08.2022 18:00 7 кръг Г Спартак (Плевен) 0:2
04.09.2022 17:00 8 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:1
10.09.2022 19:00 9 кръг Г Дунав от Русе (Русе) 0:5
17.09.2022 17:00 10 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 1:0
04.10.2022 16:00 11 кръг Г Созопол (Созопол) 1:1
09.10.2022 16:00 12 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 2:0
18.10.2022 16:00 13 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 0:1
24.10.2022 16:00 14 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 2:0
31.10.2022 14:30 15 кръг Г Крумовград (Крумовград) 2:1
06.11.2022 14:30 16 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:3
13.11.2022 14:30 17 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 4:1
отложен 18 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
11.02.2023 19 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
18.02.2023 20 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
25.02.2023 21 кръг Г Миньор (Перник) -:-
04.03.2023 22 кръг Д ФК ЦСКА 1948 II (София) -:-
11.03.2023 23 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
18.03.2023 24 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
01.04.2023 25 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
08.04.2023 26 кръг Д Дунав от Русе (Русе) -:-
15.04.2023 27 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
22.04.2023 28 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
29.04.2023 29 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) -:-
06.05.2023 30 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
13.05.2023 31 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
20.05.2023 32 кръг Д Крумовград (Крумовград) -:-
27.05.2023 33 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
03.06.2023 34 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
13 Миньор (Перник) 17 5 5 7 19:17 20
14 Янтра 2019 (Габрово) 17 4 7 6 11:15 19
15 Ботев II (Пловдив) 17 5 3 9 14:23 18
16 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 17 4 5 8 19:25 17
17 Добруджа 1919 (Добрич) 17 4 4 9 23:26 16
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
26.06.2022 18:00 - Г Созопол (Созопол) 0:2
30.06.2022 10:15 - Г Лудогорец 1945 II (Разград) 1:1
09.07.2022 19:00 - Д Гигант (Съединение) 2:0
23.09.2022 11:00 - Д Берое (Стара Загора) 0:2

Ботев (Пловдив)

ЮСВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
29.11.2022 13:00 1 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 3:0
18.09.2022 10:00 2 кръг Г Сокол (Марково) 3:0
22.09.2022 16:00 3 кръг Д Атлетик (Куклен) 5:0
03.10.2022 16:00 4 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 3:0
06.10.2022 13:00 5 кръг Д Арсенал 2000 (Казанлък) 2:0
- 6 кръг
почива
22.10.2022 14:00 7 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 5:0
30.10.2022 12:00 8 кръг Г ФК Вихър 1965 (Златоград) 6:0
03.11.2022 14:00 9 кръг Д Верея (Стара Загора) 8:0
06.12.2022 12:00 10 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 4:0
отложен 11 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
26.11.2022 10:30 12 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 1:0
01.12.2022 14:00 13 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 3:0
- 14 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 15 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 16 кръг Г Атлетик (Куклен) -:-
- 17 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 18 кръг Г Арсенал 2000 (Казанлък) -:-
- 19 кръг
почива
- 20 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 21 кръг Д ФК Вихър 1965 (Златоград) -:-
- 22 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
- 23 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 24 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 25 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Металик 1938 (Сопот) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 11 11 0 0 43:0 33
2 Марица 1921 (Пловдив) 11 9 0 2 35:11 27
3 Арсенал 2000 (Казанлък) 12 8 0 4 31:14 24
4 Спартак 1947 (Пловдив) 11 7 0 4 35:18 21
5 Димитровград 1947 (Димитровград) 11 6 1 4 26:16 19

Ботев (Пловдив)

ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
14.09.2022 17:00 - Г Марица 1921 (Пловдив) 0:0

Ботев (Пловдив)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
29.07.2022 18:00 - Г Асеновец 2005 (Асеновград) 2:3
Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
10.08.2022 11:00 1 кръг Г Берое (Стара Загора) 4:1
13.08.2022 11:00 2 кръг Г Национал (София) 3:1
18.08.2022 11:00 3 кръг Д Черно море (Варна) 1:1
28.08.2022 11:00 4 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:3
01.09.2022 11:00 5 кръг Д Спартак (Плевен) 2:1
10.09.2022 11:00 6 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0
18.09.2022 15:00 7 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:1
24.09.2022 15:00 8 кръг Г Септември (София) 2:3
29.09.2022 15:00 9 кръг Д Славия 1913 (София) 2:1
23.10.2022 15:00 10 кръг Г ЦСКА (София) 1:2
30.10.2022 13:30 11 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 3:1
06.11.2022 10:30 12 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 4:0
12.11.2022 14:00 13 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:1
20.11.2022 14:00 14 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:0
27.11.2022 14:00 15 кръг Д Левски (София) 0:1
- 16 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 17 кръг Д Национал (София) -:-
- 18 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 19 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 20 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 21 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 22 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 23 кръг Д Септември (София) -:-
- 24 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
- 25 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 26 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 27 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
- 28 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 29 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 30 кръг Г Левски (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Левски (София) 15 11 3 1 35:12 36
3 Черно море (Варна) 15 9 4 2 31:17 31
4 Ботев (Пловдив) 15 8 3 4 27:17 27
5 Септември (София) 15 7 5 3 30:18 26
6 ЦСКА (София) 15 8 2 5 30:15 26

Ботев (Пловдив)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
26.10.2022 14:00 1-ви мач Д Пирин (Благоевград) 4:0
09.11.2022 10:30 реванш Г Пирин (Благоевград) 1:1
1/4 финали
16.11.2022 13:30 1-ви мач Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:0
23.11.2022 12:30 реванш Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
31.08.2022 18:00 - Г Пловдив сити (Пловдив) 2:1
Област Пловдив / Финал
07.09.2022 18:00 - Г Локомотив 1926 (Пловдив) 2:2
ЮМВ: Пловдив - Зонална група (U17)
Дата Фаза Противник Рез.
27.08.2022 09:00 1 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 1:0
12.10.2022 16:00 2 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) 1:0
11.09.2022 15:00 3 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 1:2
17.09.2022 10:00 4 кръг Г Спартак 1947 II (Пловдив) 2:0
24.09.2022 12:00 5 кръг Д Розова долина (Казанлък) 7:0
01.10.2022 10:00 6 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) 6:0
08.10.2022 11:00 7 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 4:0
15.10.2022 12:00 8 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:0
19.10.2022 14:00 9 кръг Д Априлец 2017 (Бояджик) 3:0
22.10.2022 11:00 10 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:0
29.10.2022 10:00 11 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
05.11.2022 12:00 12 кръг Г Звезденбург (Бургас) 2:0
30.11.2022 13:00 13 кръг Д ФК Сливен (Сливен) 7:0
- 14 кръг
почива
10.12.2022 11:00 15 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
отложен 16 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
03.12.2022 12:00 17 кръг Д Сините камъни 2022 (Сливен) 9:1
- 18 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 21 кръг Д Спартак 1947 II (Пловдив) -:-
- 22 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
- 23 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 24 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 25 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
- 26 кръг Г Априлец 2017 (Бояджик) -:-
- 27 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 28 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 29 кръг Д Звезденбург (Бургас) -:-
- 30 кръг Г ФК Сливен (Сливен) -:-
- 31 кръг
почива
- 32 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 33 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 34 кръг Г Сините камъни 2022 (Сливен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Марица 1921 (Пловдив) 16 13 0 3 42:13 39
2 Ботев (Пловдив) 14 12 1 1 45:3 37
3 Берое (Стара Загора) 16 11 2 3 39:14 35
4 Пловдив 2015 (Пловдив) 14 9 3 2 46:15 30
5 Локомотив 1926 (Пловдив) 16 9 3 4 33:20 30

Ботев (Пловдив)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
10.08.2022 09:00 1 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:2
13.08.2022 09:00 2 кръг Г Национал (София) 0:6
18.08.2022 09:00 3 кръг Д Черно море (Варна) 0:11
28.08.2022 09:00 4 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:0
01.09.2022 09:00 5 кръг Д Спартак (Плевен) 5:0
10.09.2022 09:00 6 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2
18.09.2022 13:00 7 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 4:0
24.09.2022 13:00 8 кръг Г Септември (София) 2:1
29.09.2022 13:00 9 кръг Д Славия 1913 (София) 3:0
23.10.2022 13:00 10 кръг Г ЦСКА (София) 0:1
30.10.2022 11:30 11 кръг Д Звезденбург (Бургас) 3:0
06.11.2022 13:00 12 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) 8:0
12.11.2022 11:00 13 кръг Д Дунав от Русе (Русе) 5:0
20.11.2022 12:00 14 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 2:0
27.11.2022 12:00 15 кръг Д Левски (София) 1:3
- 16 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 17 кръг Д Национал (София) -:-
- 18 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 19 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 20 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 21 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 22 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 23 кръг Д Септември (София) -:-
- 24 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
- 25 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 26 кръг Г Звезденбург (Бургас) -:-
- 27 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 28 кръг Г Дунав от Русе (Русе) -:-
- 29 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 30 кръг Г Левски (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Черно море (Варна) 15 8 3 4 38:16 27
7 ЦСКА (София) 15 7 4 4 35:20 25
8 Ботев (Пловдив) 15 8 1 6 33:26 25
9 Берое (Стара Загора) 15 5 5 5 18:20 20
10 Славия 1913 (София) 15 4 3 8 16:35 15

Ботев (Пловдив)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
26.10.2022 10:30 1-ви мач Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:0
09.11.2022 10:30 реванш Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
31.08.2022 18:00 - Г Пловдив 2015 (Пловдив) 6:0
Област Пловдив / Финали
07.09.2022 10:00 - Д Локомотив 1926 (Пловдив) 5:3
Деца: Пловдив - Зонална група (U15)
Дата Фаза Противник Рез.
27.08.2022 11:00 1 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 1:2
03.09.2022 10:00 2 кръг Г Марица 1921 II (Пловдив) 3:1
11.09.2022 17:00 3 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 0:0
17.09.2022 12:00 4 кръг Г Спартак 1947 II (Пловдив) 2:0
24.09.2022 10:00 5 кръг Д Пловдив 2015 II (Пловдив) 5:1
01.10.2022 12:00 6 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) 5:0
08.10.2022 13:00 7 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 2:0
16.10.2022 10:30 8 кръг Г Брестник 1948 (Брестник) 6:0
19.10.2022 16:00 9 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) 4:2
22.10.2022 13:00 10 кръг Г Берое (Стара Загора) 3:2
29.10.2022 12:00 11 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
11.12.2022 12:00 12 кръг Г Локомотив (Стара Загора) -:-
23.11.2022 13:00 13 кръг Д ФК Сливен (Сливен) 3:0
12.11.2022 10:30 14 кръг Г Орлета (Пазарджик) 1:1
19.11.2022 10:00 15 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) 1:2
26.11.2022 10:00 16 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 0:1
отложен 17 кръг Д Левски (Паталеница) -:-
- 18 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Д Марица 1921 II (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 21 кръг Д Спартак 1947 II (Пловдив) -:-
- 22 кръг Г Пловдив 2015 II (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 24 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 25 кръг Д Брестник 1948 (Брестник) -:-
- 26 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 27 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 28 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 29 кръг Д Локомотив (Стара Загора) -:-
- 30 кръг Г ФК Сливен (Сливен) -:-
- 31 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 32 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 33 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 34 кръг Г Левски (Паталеница) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Локомотив (Стара Загора) 15 10 4 1 44:10 34
4 Марица 1921 (Пловдив) 14 10 3 1 48:12 33
5 Ботев (Пловдив) 15 10 2 3 38:12 32
6 Марица 1921 II (Пловдив) 17 9 2 6 35:28 29
7 Черноморец 1919 (Бургас) 15 8 4 3 29:14 28

Ботев (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група (Център)
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2022 10:00 1 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
17.09.2022 17:00 2 кръг Г Берое II (Стара Загора) 1:2
25.09.2022 11:00 3 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) 4:0
30.09.2022 17:00 4 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) 3:5
09.10.2022 10:30 5 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 2:3
15.10.2022 10:30 6 кръг Г Орлета (Пазарджик) 12:1
23.10.2022 11:00 7 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:3
29.10.2022 11:00 8 кръг Г ФК Кърджали (Кърджали) 5:3
- 9 кръг
почива
13.11.2022 10:00 10 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) 2:1
19.11.2022 11:00 11 кръг Г ФК Арда 999 (Кърджали) 14:0
- 12 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 13 кръг Д Берое II (Стара Загора) -:-
- 14 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 15 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 17 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 18 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 19 кръг Д ФК Кърджали (Кърджали) -:-
- 20 кръг
почива
- 21 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 22 кръг Д ФК Арда 999 (Кърджали) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Кронос 2016 (Пловдив) 10 6 1 3 55:24 19
5 Берое II (Стара Загора) 10 6 1 3 33:19 19
6 Ботев (Пловдив) 10 5 0 5 44:20 15
7 Пловдив 2015 (Пловдив) 9 4 1 4 41:14 13
8 ФК Кърджали (Кърджали) 10 3 1 6 23:35 10

Ботев (Пловдив)

ДПГ12: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 9) - група "А"
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2022 14:00 1 кръг Г Чавдар (Пловдив) 4:1
18.09.2022 16:30 2 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:1
22.09.2022 10:15 3 кръг Г Шипка старс 2015 (Асеновград) 0:1
25.09.2022 09:00 4 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 3:1
09.10.2022 14:00 5 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) 8:0
16.10.2022 09:00 6 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) 7:0
23.10.2022 09:00 7 кръг Д Ботев II (Пловдив) 6:3
30.10.2022 12:45 8 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) 2:0
06.11.2022 09:00 9 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) 2:1
13.11.2022 15:15 10 кръг Г Юнайтед (Пловдив) 5:0
20.11.2022 15:15 11 кръг Д ФК Кърджали (Кърджали) 5:3
27.11.2022 10:15 12 кръг Г Тракия 2004 (Пловдив) 8:0
04.12.2022 11:30 13 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 14 кръг Д Чавдар (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Шипка старс 2015 (Асеновград) -:-
- 17 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 18 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 19 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г Ботев II (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 22 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д Юнайтед (Пловдив) -:-
- 24 кръг Г ФК Кърджали (Кърджали) -:-
- 25 кръг Д Тракия 2004 (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Шипка старс 2015 (Асеновград) 12 12 0 0 61:10 36
2 Ботев (Пловдив) 12 11 0 1 52:11 33
3 Локомотив 1926 (Пловдив) 12 10 0 2 45:14 30
4 Хебър 1918 (Пазарджик) 12 7 1 4 37:19 22
5 ФК Кърджали (Кърджали) 11 6 2 3 32:26 20

Ботев II (Пловдив)

ДПГ12: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 9) - група "А"
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2022 10:15 1 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:0
18.09.2022 15:15 2 кръг Д Чавдар (Пловдив) 3:2
22.09.2022 09:00 3 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:3
25.09.2022 10:15 4 кръг Д Шипка старс 2015 (Асеновград) 0:4
09.10.2022 10:15 5 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 2:1
16.10.2022 12:45 6 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) 6:1
23.10.2022 09:00 7 кръг Г Ботев (Пловдив) 3:6
30.10.2022 10:15 8 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) 1:0
отложен 9 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
13.11.2022 09:00 10 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) 2:0
20.11.2022 10:15 11 кръг Д Юнайтед (Пловдив) 2:3
отложен 12 кръг Г ФК Кърджали (Кърджали) -:-
04.12.2022 09:00 13 кръг Д Тракия 2004 (Пловдив) -:-
- 14 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 15 кръг Г Чавдар (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Шипка старс 2015 (Асеновград) -:-
- 18 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 20 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 22 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 23 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 24 кръг Г Юнайтед (Пловдив) -:-
- 25 кръг Д ФК Кърджали (Кърджали) -:-
- 26 кръг Г Тракия 2004 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Хебър 1918 (Пазарджик) 12 7 1 4 37:19 22
5 ФК Кърджали (Кърджали) 11 6 2 3 32:26 20
6 Ботев II (Пловдив) 10 5 1 4 20:20 16
7 Чавдар (Пловдив) 12 4 1 7 20:34 13
8 Спартак 1947 (Пловдив) 12 3 4 5 25:24 13

Ботев (Пловдив)

ДПГ11: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 7) - група "А"
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2022 11:00 1 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 2:0
24.09.2022 14:00 2 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) 3:5
01.10.2022 09:00 3 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) 0:3
08.10.2022 13:00 4 кръг Г Шипка 2018 (Асеновград) 6:0
15.10.2022 11:00 5 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 3:6
22.10.2022 09:00 6 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) 6:2
29.10.2022 11:00 7 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 3:2
05.11.2022 09:00 8 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 3:0
12.11.2022 10:00 9 кръг Д ФК Хасково 2022 (Хасково) 0:3
19.11.2022 14:00 10 кръг Г Орлета (Пазарджик) 2:1
26.11.2022 09:00 11 кръг Д Тракия 2004 (Пловдив) 1:1
- 12 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 13 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 14 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) -:-
- 15 кръг Д Шипка 2018 (Асеновград) -:-
- 16 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 17 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 18 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г ФК Хасково 2022 (Хасково) -:-
- 21 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 22 кръг Г Тракия 2004 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Пловдив сити (Пловдив) 10 6 2 2 31:12 20
4 Хебър 1918 (Пазарджик) 11 6 2 3 46:35 20
5 Ботев (Пловдив) 11 6 1 4 29:23 19
6 Тракия 2004 (Пловдив) 11 4 4 3 39:32 16
7 Спартак 1947 (Пловдив) 11 5 1 5 27:22 16

Ботев (Пловдив)

ДПГ10: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 7) - група "Б"
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2022 10:00 1 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 8:0
22.09.2022 10:00 2 кръг Г ФА Карлово (Карлово) 2:3
25.09.2022 09:00 3 кръг Д Велд (Пловдив) 3:3
09.10.2022 13:00 4 кръг Г Бригада 2010 (Димитровград) 3:2
16.10.2022 09:00 5 кръг Д Академик (Пловдив) 7:1
отложен 6 кръг Г ФК Кърджали (Кърджали) -:-
30.10.2022 10:00 7 кръг Д ФК Хасково 2022 (Хасково) 1:5
06.11.2022 09:00 8 кръг Г Беломорец (Асеновград) 3:2
13.11.2022 09:00 9 кръг Д Академия Спартак (Пловдив) 7:0
- 10 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 11 кръг Д ФА Карлово (Карлово) -:-
- 12 кръг Г Велд (Пловдив) -:-
- 13 кръг Д Бригада 2010 (Димитровград) -:-
- 14 кръг Г Академик (Пловдив) -:-
- 15 кръг Д ФК Кърджали (Кърджали) -:-
- 16 кръг Г ФК Хасково 2022 (Хасково) -:-
- 17 кръг Д Беломорец (Асеновград) -:-
- 18 кръг Г Академия Спартак (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Велд (Пловдив) 9 7 1 1 39:14 22
3 Академик (Пловдив) 9 6 0 3 48:32 18
4 Ботев (Пловдив) 8 5 1 2 34:16 16
5 Марица 1921 (Пловдив) 9 4 0 5 35:41 12
6 Беломорец (Асеновград) 8 4 0 4 21:21 12


15.01.2018 : Словенски защитник тренира с Ботев (Пловдив), Радослав Апостолов преотстъпен
12.01.2018 : Ботев (Пд) преотстъпи Кристиан Димитров и Мартин Димитров във Втора лига
08.01.2018 : Ботев (Пловдив) подписа с Диого Кампош
05.01.2018 : Ботев (Пд) започна подготовка без нови попълнения, потвърди трансфера на Виана
21.12.2017 : Крум Стоянов напусна Ботев (Пд), подписа с Динамо (Минск)
23.08.2017 : Виктор Генев напусна Ботев (Пловдив)
21.08.2017 : Петър Хубчев обяви списък от 25 за квалификациите с Швеция и Холандия
14.08.2017 : Стивън Петков подписва с Ботев (Пд)
26.06.2017 : Тодор Неделев остава в Ботев
16.06.2017 : Радослав Терзиев и Кристиан Добрев остават в Ботев
16.06.2017 : Договори и преотстъпване в Марица за играчи на Ботев
16.06.2017 : Ботев и Марица ще си сътрудничат под тепетата
14.06.2017 : Йордан Минев напуска Лудогорец в посока Ботев (Пд)
13.06.2017 : Антонио Вутов, Иван Горанов и Серджиу Буш подписват с Левски
12.06.2017 : Полският вратар Даниел Кайзер подписва с Ботев (Пд)

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Ботев (Пловдив)

Стадион

Стадион "Христо Ботев"

Стадион "Христо Ботев" -
известен и като “Колежа”,
с електрическо осветление Стадион "Ботев 1912"в гр. Пловдив

играе домакинските си срещи на:
Стадион "Ботев 1912"
в гр. Пловдив

(в кв. "Коматево")

Участия

Нац. дивизия:01 сезон
"А" група:67 сезона
"Б" група:04 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 80.694 1
октомври 2019 70.433 2
септември 2019 24.153 22
август 2019 41.464 11
май 2019 9.721 59
април 2019 54.010 7
март 2019 55.380 4
ноември 2018 54.989 4
октомври 2018 52.201 7
септември 2018 45.219 9
май 2018 74.689 2
април 2018 59.523 3
март 2018 42.744 7
ноември 2017 57.741 6
октомври 2017 56.864 6
септември 2017 72.391 2
август 2017 34.095 14
май 2017 57.429 7
април 2017 45.044 8
март 2017 53.895 5
ноември 2016 31.435 15
октомври 2016 37.712 11
септември 2016 55.961 5
август 2016 45.827 9
май 2016 41.200 6
април 2016 17.247 25
март 2016 58.441 2
ноември 2015 39.329 7
октомври 2015 27.408 11
август 2015 49.519 6
май 2015 33.529 11
април 2015 27.271 13
март 2015 72.138 1
декември 2014 36.481 11
октомври 2014 37.747 11
септември 2014 56.638 4
май 2014 41.995 9
април 2014 73.183 2
март 2014 52.753 5
декември 2013 44.723 9
ноември 2013 49.885 3
септември 2013 56.404 3
август 2013 57.072 4
май 2013 49.028 5
април 2013 47.658 6
март 2013 71.276 1
ноември 2012 29.805 17
октомври 2012 65.669 3
септември 2012 48.315 5
май 2012 37.210 12
април 2012 44.675 8
март 2012 26.449 18
ноември 2011 45.031 8
октомври 2011 31.903 17
септември 2011 31.236 15
август 2011 26.380 19
май 2011 20.549 27
април 2011 20.208 28
март 2011 18.118 31
ноември 2010 17.959 35
октомври 2010 18.905 35
септември 2010 16.731 35
август 2010 16.661 37
всички

Интернет страници