Янтра 2019 (Габрово)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е на 15 март 1925 г. под името Чардафон - с участието на хора от ръководството и футболисти на прекратилия дейност спортен клуб Ото (1920 г.).

Имена: Чардафон (от 1925 до 1946 г.), Балкан (през 1946 г. - след обединение на Чардафон и Априлов), Априлов (през 1947 г. - след обединение на Балкан, Орловец, колоездачно и мото дружество Янтра и туристическо дружество Узана), Динамо (от 1949 до 1957 г.), Балкан (от 1957 до 1962 г.), Чардафон (от 1962 г. - след като Орловец възстановява самостоятелността си), Чардафон-Орловец (от 1964 г. - след обединение с Орловец), Янтра (от 1972 и 1994 г.), Чардафон (от 1994 до 1999 г.), Янтра (от 1999 г.).

Клубни цветове: бял и зелен.

Прозвище: -

Адрес: Габрово 5300, ул. “Дебел дял” 3.
Телефон: (+359 66) 808353.
E-mail: -

Клубни върхове:
осмо място в “А” група: 1970/71 г. (като Чардафон-Орловец).
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Царската купа - 1942 г. (като Чардафон).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2001/02 г.

Зд
21.08.2004 (19 г.)
Хп
10.10.2001 (22 г.)
Кд
25.05.1987 (37 г.)
Кд
27.03.2001 (23 г.)
Н
20.09.2005 (18 г.)
Н
19.04.2005 (19 г.)
напуснали:
Н
16.05.2001 (23 г.)

Янтра 2019 (Габрово)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
18.07.2022 18:30 1 кръг Г ФК ЦСКА 1948 II (София) 1:1
23.07.2022 18:30 2 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 2:2
31.07.2022 18:00 3 кръг Г Спартак (Плевен) 2:2
06.08.2022 18:00 4 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:0
13.08.2022 20:00 5 кръг Г Дунав от Русе (Русе) 1:0
20.08.2022 18:00 6 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 0:0
27.08.2022 18:00 7 кръг Г Созопол (Созопол) 1:1
04.09.2022 19:00 8 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:1
12.09.2022 17:00 9 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 1:0
17.09.2022 17:00 10 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:2
30.09.2022 16:00 11 кръг Д Крумовград (Крумовград) 0:1
09.10.2022 16:00 12 кръг Г Ботев II (Пловдив) 0:2
15.10.2022 16:00 13 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:0
22.10.2022 16:00 14 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:0
29.10.2022 14:30 15 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 1:2
05.11.2022 14:30 16 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
11.11.2022 14:30 17 кръг Д Миньор (Перник) 1:0 Диема спорт
12.02.2023 14:00 18 кръг Д ФК ЦСКА 1948 II (София) 1:3
18.02.2023 14:00 19 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
24.02.2023 14:30 20 кръг Д Спартак (Плевен) 1:0 Диема спорт
05.03.2023 15:30 21 кръг Г Литекс (Ловеч) 2:0
11.03.2023 15:30 22 кръг Д Дунав от Русе (Русе) 0:3
18.03.2023 15:30 23 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 0:3
31.03.2023 15:30 24 кръг Д Созопол (Созопол) 0:1
08.04.2023 15:00 25 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:3 Диема спорт
17.04.2023 17:00 26 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 2:2
22.04.2023 17:00 27 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:1
29.04.2023 14:00 28 кръг Г Крумовград (Крумовград) 0:0
08.05.2023 18:00 29 кръг Д Ботев II (Пловдив) 4:0
13.05.2023 18:00 30 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:0
19.05.2023 18:00 31 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:1
25.05.2023 16:45 32 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 1:0 Диема спорт
30.05.2023 18:00 33 кръг Д Беласица (Петрич) 4:1
04.06.2023 18:00 34 кръг Г Миньор (Перник) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Дунав от Русе (Русе) 34 13 11 10 47:38 50
7 Марица 1921 (Пловдив) 34 14 5 15 36:46 47
8 Янтра 2019 (Габрово) 34 11 11 12 31:34 44
9 Литекс (Ловеч) 34 11 11 12 32:28 44
10 Монтана 1921 (Монтана) 34 12 8 14 37:39 44
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
22.09.2022 16:00 - Г Розова долина (Казанлък) 0:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
17.06.2022 18:00 - Г Ботев (Враца) 2:5
22.06.2022 19:00 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
25.06.2022 18:00 - Д Литекс (Ловеч) 2:3
28.06.2022 18:00 - Г Берое (Стара Загора) 0:1
30.06.2022 18:00 - Д Дунав от Русе (Русе) 1:2
02.07.2022 20:00 - Г Ботев (Пловдив) 0:0
08.07.2022 18:30 - Г Спартак (Плевен) 2:2
18.11.2022 14:30 - Г Берое (Стара Загора) 1:1
25.11.2022 14:30 - Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
14.01.2023 14:00 - Д Етър ВТ (Велико Търново) 3:0
21.01.2023 14:00 - Д Лудогорец 1945 II (Разград) 2:2
25.01.2023 14:00 - Г Розова долина (Казанлък) 3:1
03.02.2023 13:00 - Г Берое (Стара Загора) 0:0
25.03.2023 15:00 - Д Спартак (Плевен) 0:0

Янтра 2019 (Габрово)

ЮСВ: Републиканско първенство
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
08.06.2023 16:00 1-ви мач Д Национал (София) 0:1
11.06.2023 16:00 реванш Г Национал (София) 1:1
ЮСВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2022 16:00 1 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 3:1
21.09.2022 16:00 2 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 3:1
28.09.2022 16:00 3 кръг Г Трявна 1922 (Трявна) 9:0
05.10.2022 15:00 4 кръг Д Академик (Свищов) 2:1
12.10.2022 15:00 5 кръг Г Павликени (Павликени) 2:0
19.10.2022 15:00 6 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 3:0
04.12.2022 14:30 7 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:2
- 8 кръг
почива
20.11.2022 14:30 9 кръг Д Спартак (Плевен) 1:2
16.11.2022 14:30 10 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:4
23.11.2022 14:30 11 кръг Д Литекс (Ловеч) 3:2
08.03.2023 15:00 12 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 3:0
15.03.2023 15:00 13 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 1:0
22.03.2023 15:00 14 кръг Д Трявна 1922 (Трявна) 3:0
29.03.2023 16:00 15 кръг Г Академик (Свищов) 1:4
05.04.2023 16:00 16 кръг Д Павликени (Павликени) 11:0
12.04.2023 16:00 17 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 4:0
19.04.2023 16:00 18 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:3
- 19 кръг
почива
03.05.2023 16:00 20 кръг Г Спартак (Плевен) 5:3
10.05.2023 16:00 21 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:0
24.05.2023 16:00 22 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:5
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Литекс (Ловеч) 20 18 1 1 114:9 55
2 Монтана 1921 (Монтана) 20 18 1 1 82:16 55
3 Янтра 2019 (Габрово) 20 14 0 6 57:28 42
4 Етър ВТ (Велико Търново) 20 11 3 6 73:26 36
5 Академик (Свищов) 20 11 2 7 58:36 35

Янтра 2019 (Габрово)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
27.10.2022 14:00 1-ви мач Д ФК ЦСКА 1948 (София) 0:5
10.11.2022 14:00 реванш Г ФК ЦСКА 1948 (София) 0:6

Янтра 2019 (Габрово)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
04.09.2022 14:00 1 кръг Д Литекс (Ловеч) 6:0
08.09.2022 14:00 2 кръг Г Чумерна (Елена) 8:0
11.09.2022 14:00 3 кръг Д Спартак (Плевен) 1:0
18.09.2022 14:00 4 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:5
25.09.2022 14:00 5 кръг Д Боруна (Царева ливада) 8:1
09.10.2022 14:00 6 кръг Г Левски 2007 (Левски) 8:2
16.10.2022 14:00 7 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
20.10.2022 14:00 8 кръг Д Чавдар (Троян) 5:2
23.10.2022 14:00 9 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 1:0
30.10.2022 14:00 10 кръг Д Севлиево (Севлиево) 6:1
06.11.2022 14:00 11 кръг Г Изгрев 93 (Царевец) 5:1
13.11.2022 14:00 12 кръг Д Академик (Свищов) 4:0
26.11.2022 11:00 13 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 2:3
12.03.2023 14:00 14 кръг Г Литекс (Ловеч) 3:1
19.03.2023 14:00 15 кръг Д Чумерна (Елена) 4:0
26.03.2023 14:00 16 кръг Г Спартак (Плевен) 4:2
30.03.2023 14:00 17 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:0
04.06.2023 16:00 18 кръг Г Боруна (Царева ливада) 5:1
09.04.2023 14:00 19 кръг Д Левски 2007 (Левски) 4:1
23.04.2023 14:00 20 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 4:3
30.04.2023 14:00 21 кръг Г Чавдар (Троян) 5:1
07.05.2023 14:00 22 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 2:1
11.05.2023 14:00 23 кръг Г Севлиево (Севлиево) 4:3
14.05.2023 14:00 24 кръг Д Изгрев 93 (Царевец) 5:1
21.05.2023 14:00 25 кръг Г Академик (Свищов) 1:1
28.05.2023 14:00 26 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 4:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Монтана 1921 (Монтана) 26 24 1 1 129:15 73
2 Янтра 2019 (Габрово) 26 22 2 2 102:32 68
3 Локомотив (Горна Оряховица) 26 19 0 7 99:37 57
4 Спартак (Плевен) 26 17 1 8 79:24 52
5 Етър ВТ (Велико Търново) 26 15 4 7 88:38 49

Янтра 2019 (Габрово)

Деца: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2022 12:00 1 кръг Д Ботев (Дебелец) 3:0
17.09.2022 12:00 2 кръг Д Литекс (Ловеч) 12:0
20.09.2022 14:00 3 кръг Г Академик (Свищов) 10:2
24.09.2022 12:00 4 кръг Д Прециз (Монтана) 2:0
08.10.2022 12:00 5 кръг Г Павликени (Павликени) 1:0
18.10.2022 17:00 6 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 6:0
22.10.2022 12:00 7 кръг Г ДЮФК Янтра 2022 (Габрово) 5:1
29.10.2022 12:00 8 кръг Д Лато (Алеково) 1:0
01.11.2022 14:00 9 кръг Г Чавдар (Троян) 1:2
26.11.2022 12:00 10 кръг Д Локомотив (Г.Оряховица) 0:0
29.11.2022 14:00 11 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:1
18.03.2023 12:00 12 кръг Г Ботев (Дебелец) 7:0
25.03.2023 12:00 13 кръг Г Литекс (Ловеч) 9:0
03.06.2023 12:00 14 кръг Д Академик (Свищов) 11:0
10.04.2023 12:00 15 кръг Г Прециз (Монтана) 2:4
22.04.2023 12:00 16 кръг Д Павликени (Павликени) 3:1
29.04.2023 12:00 17 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 4:0
31.05.2023 16:00 18 кръг Д ДЮФК Янтра 2022 (Габрово) 6:3
24.05.2023 16:00 19 кръг Г Лато (Алеково) 1:0
13.05.2023 12:00 20 кръг Д Чавдар (Троян) 5:0
20.05.2023 12:00 21 кръг Г Локомотив (Г.Оряховица) 2:1
27.05.2023 12:00 22 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 3:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Прециз (Монтана) 22 20 0 2 185:10 60
2 Янтра 2019 (Габрово) 22 18 1 3 94:16 55
3 Локомотив (Горна Оряховица) 22 18 1 3 120:14 55
4 Етър ВТ (Велико Търново) 22 17 0 5 58:25 51
5 Лато (Алеково) 22 14 0 8 59:26 42

Янтра 2019 (Габрово)

ДПГ13: Велико Търново - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2022 14:00 1 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:6
30.09.2022 14:00 2 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:1
07.10.2022 14:00 3 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 2:4
14.10.2022 14:00 4 кръг Г Лайтс (Велико Търново) 0:3
21.10.2022 14:00 5 кръг Д Ботев (Дебелец) 6:1
28.10.2022 14:00 6 кръг Д Севлиево (Севлиево) 1:7
04.11.2022 14:00 7 кръг Г Лато (Алеково) 1:4
07.04.2023 14:00 8 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:6
21.04.2023 14:00 9 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:2
28.04.2023 14:00 10 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:7
05.05.2023 14:00 11 кръг Д Лайтс (Велико Търново) 1:4
12.05.2023 14:00 12 кръг Г Ботев (Дебелец) 1:3
19.05.2023 14:00 13 кръг Г Севлиево (Севлиево) 0:7
26.05.2023 14:00 14 кръг Д Лато (Алеково) 3:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Лато (Алеково) 14 6 5 3 38:22 23
5 Лайтс (Велико Търново) 14 7 1 6 28:35 22
6 Монтана 1921 (Монтана) 14 5 1 8 15:26 16
7 Янтра 2019 (Габрово) 14 1 0 13 17:59 3
8 Ботев (Дебелец) 14 1 0 13 16:76 3

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:07 сезона
"Б" група:43 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

Интернет страници