Ботев (Враца)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Ботев, чиито име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2005 г., е основан през 1923 г. - след обединение на кварталните спортни клубове Левски (бивш Раковски), Светкавица и Шипка, развиващи дейност от 1921 г.

Имена: Ботев (от 1923 до 1927 г.), Васил Кънчов (през 1927 г. - след обединение с Орел), Ботев-Орел 28 (от 1928 до 1930 г.), Ботев (от 1930 до 1949 г.), Динамо (от 1949 до 1953 г.), Спартак (от 1953 до 1957 г.), Ботев (от 1957 до 1985 г.), Враца (от 1985 до 1990 г.), Ботев (от 1990 до 2003 г.). На 9 май 2003 г. футболният клуб е преименуван на Ботев 1921, но престава да поддържа мъжки отбор и постепенно преустановява напълно спортно-състезателна дейност. През лятото на 2005 г. е учреден ОФК Ботев, като преди началото на сезона към новия общински клуб се присъединява Ботев от близкото до Враца село Лиляче. От 2001 до 2008 г. в областния град развива дейност и друг клуб - Враца 2001, който през лятото на 2002 г. приема името Ботев 21.

Клубни цветове: зелен, бял и червен.

Прозвище: -

Адрес: Враца 3000, ст. "Христо Ботев", пощенска кутия 51.
Телефон: (+359 92) 624581.
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в “А” група: 1970/71 г.
два пъти полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1960/61 и 1974/75 г.
полуфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1984/85 г. 

В
01.09.1995 (28 г.)
В
05.10.1996 (27 г.)
В
05.11.2005 (18 г.)
Зд
07.03.1993 (30 г.)
Зц
28.06.2004 (19 г.)
Зц
02.10.2003 (20 г.)
Зц
17.09.1997 (26 г.)
Зц
17.09.1996 (27 г.)
Зц
05.06.1998 (25 г.)
Зл
10.07.1999 (24 г.)
Хо
09.07.1996 (27 г.)
Хо
02.05.1989 (34 г.)
Хо
20.04.1996 (27 г.)
Хд
21.06.1992 (31 г.)
Хц
13.01.1996 (28 г.)
Хц
18.01.2005 (19 г.)
Хл
06.11.2006 (17 г.)
Хл
26.07.1997 (26 г.)
Ха
19.01.2006 (18 г.)
Ха
02.03.2004 (20 г.)
Ха
08.03.2003 (20 г.)
Кд
19.05.1989 (34 г.)
Кд
09.05.2001 (22 г.)
Кд
11.08.2000 (23 г.)
Кл
03.07.1998 (25 г.)
Н
07.03.2004 (19 г.)
Н
25.02.1993 (31 г.)
Н
03.10.2000 (23 г.)
треньори:
Т
04.05.1979 (44 г.)
напуснали:
Н
11.10.2001 (22 г.)
Кл
03.01.1997 (27 г.)
Зц
13.02.1987 (37 г.)
Зд
22.11.2002 (21 г.)
Зц
23.02.1999 (25 г.)
Кл
03.12.1990 (33 г.)
Т
20.02.1961 (63 г.)
ПТ
06.12.1975 (48 г.)

Ботев (Враца)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
11.07.2022 20:45 1 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:2 Диема спорт
15.07.2022 18:30 2 кръг Д Ботев (Пловдив) 3:2 Диема спорт
25.07.2022 18:15 3 кръг Г Септември (София) 1:1 Диема спорт
30.07.2022 18:30 4 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1 Диема спорт
06.08.2022 21:00 5 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) 2:5 Диема спорт
15.08.2022 20:30 6 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 1:0 Диема спорт
22.08.2022 18:15 7 кръг Г Славия 1913 (София) 1:2 Диема спорт
28.08.2022 21:00 8 кръг Д Левски (София) 0:2 Диема спорт
02.09.2022 18:15 9 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2 Диема спорт
11.09.2022 20:15 10 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:4 Диема спорт
16.09.2022 17:15 11 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 2:0 Диема спорт
30.09.2022 17:00 12 кръг Г Черно море (Варна) 1:2 Диема спорт
09.10.2022 17:45 13 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 0:0 Диема спорт
14.10.2022 17:30 14 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 0:1 Диема спорт
23.10.2022 16:45 15 кръг Д ЦСКА (София) 0:4 Диема спорт
31.10.2022 17:30 16 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:0 Диема спорт
05.11.2022 12:45 17 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:6 Диема спорт
14.11.2022 17:00 18 кръг Д Септември (София) 0:0 Диема спорт
12.02.2023 16:45 19 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0 Диема спорт
19.02.2023 12:45 20 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 1:0 Диема спорт
25.02.2023 15:00 21 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 1:2 Диема спорт
05.03.2023 12:00 22 кръг Д Славия 1913 (София) 1:0 Диема спорт
11.03.2023 17:30 23 кръг Г Левски (София) 0:2 Диема спорт
19.03.2023 12:00 24 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:0 Диема спорт
08.04.2023 17:30 25 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:8 Диема спорт
13.04.2023 17:30 26 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:0 Диема спорт
21.04.2023 16:15 27 кръг Д Черно море (Варна) 0:2 Диема спорт
29.04.2023 17:30 28 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 1:1 Диема спорт
02.05.2023 17:45 29 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 2:1 Диема спорт
08.05.2023 20:15 30 кръг Г ЦСКА (София) 1:5 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Локомотив София 1929 (София) 30 10 8 12 32:38 38
10 Ботев (Пловдив) 30 9 5 16 38:40 32
11 Ботев (Враца) 30 7 7 16 23:55 28
12 Берое (Стара Загора) 30 7 6 17 26:47 27
13 Пирин (Благоевград) 30 5 9 16 21:39 24
Втора фаза / Трета група
13.05.2023 17:30 31 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 1:1 Диема спорт
22.05.2023 20:15 32 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:0 Диема спорт
27.05.2023 18:45 33 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2 Диема спорт
31.05.2023 19:00 34 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 2:3 Диема спорт
05.06.2023 18:30 35 кръг Г Септември (София) 1:3 Диема спорт 2
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Пирин (Благоевград) 35 8 10 17 28:43 34
12 Ботев (Враца) 35 8 8 19 29:64 32
13 Хебър 1918 (Пазарджик) 35 9 5 21 30:59 32
14 Берое (Стара Загора) 35 8 8 19 31:54 32
15 Септември (София) 35 7 7 21 31:52 28
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
19.11.2022 13:30 - Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
17.06.2022 18:00 - Д Янтра 2019 (Габрово) 5:2
22.06.2022 18:30 - Д Спартак 1918 (Варна) 3:0
25.06.2022 11:00 - Д Миньор (Перник) 2:1
29.06.2022 18:45 - Д Спартак (Плевен) 0:1
30.06.2022 18:00 - Д АПОЕЛ (Никозия, Кипър, 1) 0:0
07.07.2022 18:30 - Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0
24.09.2022 17:00 - Г ФК ЦСКА 1948 (София) 1:1
25.11.2022 12:30 - Д Спартак (Плевен) 3:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
14.01.2023 13:00 - Д Спартак (Плевен) 2:0
18.01.2023 13:00 - Д Монтана 1921 (Монтана) 1:0
21.01.2023 13:45 - Г Пирин (Благоевград) 1:2
25.01.2023 13:00 - Д Банско тийм (Банско) 3:0
28.01.2023 13:45 - Г Пирин (Благоевград) 0:2
04.02.2023 11:00 - Г Ботев (Пловдив) 0:0
31.03.2023 14:00 - Г Левски (София) 0:2

Ботев II (Враца)

Северозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
07.08.2022 18:00 1 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 1:1
13.08.2022 18:00 2 кръг Д Локомотив (Г.Оряховица) 0:2
19.08.2022 18:00 3 кръг Г Етър ВТ II (Велико Търново) 2:1
27.08.2022 18:00 4 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 2:3
03.09.2022 17:00 5 кръг Г Севлиево (Севлиево) 1:0
10.09.2022 17:00 6 кръг Д Вихър (Славяново) 2:4
17.09.2022 17:00 7 кръг Г Партизан (Червен бряг) 1:3
24.09.2022 17:00 8 кръг Д Ювентус 95 (Малчика) 2:1
03.10.2022 16:00 9 кръг Г Боруна (Царева ливада) 1:2
08.10.2022 16:00 10 кръг Д Павликени (Павликени) 4:0
15.10.2022 16:00 11 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 0:4
22.10.2022 16:00 12 кръг Д Дреновец (Дреновец) 2:2
29.10.2022 16:00 13 кръг Г Академик (Свищов) 2:2
06.11.2022 14:30 14 кръг Г ОФК Локомотив (Мездра) 1:2
12.11.2022 14:30 15 кръг Д Левски 2007 (Левски) 2:3
26.02.2023 14:30 16 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 1:1
04.03.2023 14:30 17 кръг Г Локомотив (Г.Оряховица) 0:8
13.03.2023 14:30 18 кръг Д Етър ВТ II (Велико Търново) 1:1
18.03.2023 14:30 19 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 0:3
25.03.2023 14:30 20 кръг Д Севлиево (Севлиево) 0:1
31.03.2023 17:00 21 кръг Г Вихър (Славяново) 0:3
09.04.2023 17:00 22 кръг Д Партизан (Червен бряг) 2:1
14.04.2023 17:00 23 кръг Г Ювентус 95 (Малчика) 1:2
22.04.2023 17:00 24 кръг Д Боруна (Царева ливада) 1:0
30.04.2023 17:00 25 кръг Г Павликени (Павликени) 0:3
06.05.2023 18:00 26 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 2:1
14.05.2023 18:00 27 кръг Г Дреновец (Дреновец) 3:1
20.05.2023 18:00 28 кръг Д Академик (Свищов) 4:4
28.05.2023 18:00 29 кръг Д ОФК Локомотив (Мездра) 0:4
03.06.2023 18:00 30 кръг Г Левски 2007 (Левски) 3:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Академик (Свищов) 30 11 6 13 47:46 39
9 Партизан (Червен бряг) 30 10 3 17 36:54 33
10 Ботев II (Враца) 30 9 6 15 41:64 33
11 Ювентус 95 (Малчика) 30 11 0 19 35:74 33
12 Дреновец (Дреновец) 30 9 4 17 41:76 31
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
09.07.2022 18:00 - Г Чавдар (Етрополе) 0:5
16.07.2022 18:00 - Г ОФК Локомотив (Мездра) 1:3
20.07.2022 18:00 - Д Дреновец (Дреновец) 4:0
23.07.2022 18:00 - Д Вихър (Славяново) 2:1
29.07.2022 17:00 - Г Бдин 1923 (Видин) 0:4
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
21.01.2023 13:00 - Г ОФК Локомотив (Мездра) 2:1
18.02.2023 14:00 - Д Монтана 1921 /юн.ст./ (Монтана) 2:1

Ботев III (Враца)

"А" ОГ Враца
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
17.09.2022 17:00 2 кръг Д Скала 2015 (Оселна) 7:3
25.09.2022 17:00 3 кръг Г Манастирище 2020 (Манастирище) 2:4
08.10.2022 16:00 4 кръг Д Монолит (Бяла Слатина) 8:2
15.10.2022 16:00 5 кръг Г Ботев (Рогозен) 6:2
23.10.2022 16:00 6 кръг Д Огоста (Хайредин) 1:2
30.10.2022 14:30 7 кръг Г Септември 98 (Гложене) 0:4
06.11.2022 14:30 8 кръг Д Бутан (Бутан) 1:6
13.11.2022 14:30 9 кръг Г Академия Ботев (Враца) 6:7
19.11.2022 14:30 10 кръг Д Миньор 2017 (Згориград) 3:1
27.11.2022 14:30 11 кръг Г Искър 1923 (Роман) 1:5
- 12 кръг
почива
26.03.2023 15:30 13 кръг Г Скала 2015 (Оселна) 2:0
08.04.2023 17:00 14 кръг Д Манастирище 2020 (Манастирище) 2:5
23.04.2023 17:00 15 кръг Г Монолит (Бяла Слатина) 1:2
29.04.2023 17:00 16 кръг Д Ботев (Рогозен) 5:4
07.05.2023 18:00 17 кръг Г Огоста (Хайредин) 2:7
14.05.2023 18:00 18 кръг Д Септември 98 (Гложене) 0:6
20.05.2023 18:00 19 кръг Г Бутан (Бутан) 1:5
28.05.2023 18:00 20 кръг Д Академия Ботев (Враца) 6:3
03.06.2023 18:00 21 кръг Г Миньор 2017 (Згориград) 6:6
10.06.2023 18:00 22 кръг Д Искър 1923 (Роман) 6:5
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Искър 1923 (Роман) 20 13 1 6 72:27 40
5 Бутан (Бутан) 20 8 3 9 44:46 27
6 Ботев III (Враца) 20 8 1 11 66:79 25
7 Скала 2015 (Оселна) 20 7 1 12 32:59 22
8 Академия Ботев (Враца) 20 7 0 13 47:80 21

Ботев (Враца)

ЮМВ: Враца - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
22.09.2022 16:00 1 кръг Д Монолит (Бяла Слатина) 3:0
29.09.2022 16:00 2 кръг Г ОФК Локомотив (Мездра) 6:0
06.10.2022 16:00 3 кръг Д Дунав (Лом) 17:0
18.11.2022 14:00 4 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 2:0
20.10.2022 16:00 5 кръг Д Ком (Берковица) 14:0
27.10.2022 16:00 6 кръг Г Монолит (Бяла Слатина) 4:0
03.11.2022 15:00 7 кръг Д ОФК Локомотив (Мездра) 8:1
23.03.2023 15:00 8 кръг Г Дунав (Лом) 2:0
30.03.2023 15:00 9 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 10:0
06.04.2023 16:00 10 кръг Г Ком (Берковица) 5:1
20.04.2023 16:00 11 кръг Д Ком (Берковица) 8:1
27.04.2023 16:00 12 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 4:1
04.05.2023 17:00 13 кръг Г ОФК Локомотив (Мездра) 4:2
11.05.2023 17:00 14 кръг Д Монолит (Бяла Слатина) 5:0
18.05.2023 17:00 15 кръг Г Дунав (Лом) 4:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Враца) 15 15 0 0 96:7 45
2 Бдин 1923 (Видин) 15 10 1 4 61:25 31
3 ОФК Локомотив (Мездра) 15 9 0 6 30:41 27
4 Монолит (Бяла Слатина) 15 6 1 8 29:36 19
5 Ком (Берковица) 15 2 1 12 14:74 7

Ботев (Враца)

Квалификации за Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
Финали
10.06.2023 16:30 - Г Кронос 2016 (Пловдив) 0:1
Деца: Монтана - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
25.09.2022 10:30 1 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 13:1
09.10.2022 10:30 2 кръг Д Ленчо (Якимово) 13:1
16.10.2022 10:30 3 кръг Г Пъстренец (Долно Белотинци) 10:0
23.10.2022 10:30 4 кръг Г Монолит (Бяла Слатина) 5:1
30.10.2022 10:30 5 кръг Д ОФК Локомотив (Мездра) 7:0
06.11.2022 10:30 6 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:3
13.11.2022 10:30 7 кръг Д Ком (Берковица) 10:0
29.03.2023 15:00 8 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 13:1
09.04.2023 10:30 9 кръг Г Ленчо (Якимово) 15:1
23.04.2023 10:30 10 кръг Д Пъстренец (Долно Белотинци) 3:0
30.04.2023 10:00 11 кръг Д Монолит (Бяла Слатина) 6:1
14.05.2023 10:30 12 кръг Г ОФК Локомотив (Мездра) 8:2
21.05.2023 10:30 13 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:0
28.05.2023 10:30 14 кръг Г Ком (Берковица) 8:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Враца) 14 13 0 1 114:11 39
2 Монтана 1921 (Монтана) 14 13 0 1 106:6 39
3 Монолит (Бяла Слатина) 14 9 0 5 43:31 27
4 ОФК Локомотив (Мездра) 14 5 2 7 33:42 17
5 Ком (Берковица) 14 4 2 8 23:44 14

Ботев (Враца)

ДПГ13: Враца - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
24.09.2022 10:30 1 кръг Г ОФК Локомотив (Мездра) 0:1
01.10.2022 10:30 2 кръг Д Прециз (Монтана) 14:0
08.10.2022 10:30 3 кръг Г ДФК Видин (Видин) 4:1
15.10.2022 10:30 4 кръг Д ФК Спартак 1919 (Плевен) 1:3
22.10.2022 10:30 5 кръг Г Околчица (Моравица) 14:1
- 6 кръг
почива
05.11.2022 10:30 7 кръг Д Атлетик 77 (Козлодуй) 5:4
12.11.2022 10:30 8 кръг Д ОФК Локомотив (Мездра) 0:0
19.11.2022 10:30 9 кръг Г Прециз (Монтана) 13:0
20.04.2023 11:00 10 кръг Д ДФК Видин (Видин) 7:0
01.04.2023 11:00 11 кръг Г ФК Спартак 1919 (Плевен) 2:1
24.05.2023 10:30 12 кръг Д Околчица (Моравица) 3:0
- 13 кръг
почива
10.05.2023 17:30 14 кръг Г Атлетик 77 (Козлодуй) 1:1
22.04.2023 10:30 15 кръг Г ОФК Локомотив (Мездра) 2:4
29.04.2023 15:30 16 кръг Д Прециз (Монтана) 11:0
06.05.2023 10:30 17 кръг Г ДФК Видин (Видин) 1:0
13.05.2023 10:30 18 кръг Д ФК Спартак 1919 (Плевен) 1:0
20.05.2023 10:30 19 кръг Г Околчица (Моравица) 9:1
- 20 кръг
почива
03.06.2023 10:30 21 кръг Д Атлетик 77 (Козлодуй) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ОФК Локомотив (Мездра) 17 13 2 2 66:15 41
2 Ботев (Враца) 17 12 2 3 88:17 38
3 Атлетик 77 (Козлодуй) 17 11 2 4 80:19 35
4 ФК Спартак 1919 (Плевен) 17 10 1 6 56:23 31
5 ДФК Видин (Видин) 17 5 1 11 34:40 16

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Ботев (Враца)

Химн

Стадион

Стадион "Христо Ботев"

Стадион "Христо Ботев",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:32 сезона
"Б" група:29 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 33.440 15
октомври 2019 15.416 40
септември 2019 34.251 11
август 2019 43.246 10
май 2019 31.021 20
април 2019 64.097 3
март 2019 35.503 13
ноември 2018 42.797 8
октомври 2018 35.195 10
септември 2018 36.808 11
май 2018 45.696 9
април 2018 41.616 9
март 2018 28.318 18
ноември 2017 33.974 15
октомври 2017 22.919 22
септември 2017 44.016 10
август 2017 34.196 13
май 2017 10.222 59
април 2017 27.088 18
март 2017 26.573 20
ноември 2016 18.918 26
октомври 2016 28.553 18
септември 2016 18.855 28
август 2016 27.469 14
май 2016 11.741 43
април 2016 15.278 29
март 2016 13.350 33
ноември 2015 11.193 46
октомври 2015 13.556 34
август 2015 13.297 37
май 2015 14.959 28
април 2015 17.595 24
март 2015 13.109 38
декември 2014 4.113 82
октомври 2014 30.125 15
септември 2014 23.661 23
май 2014 24.798 16
април 2014 40.752 12
март 2014 31.313 16
ноември 2013 22.622 25
септември 2013 19.654 29
август 2013 19.921 31
май 2013 37.090 13
април 2013 49.433 5
март 2013 19.874 23
ноември 2012 40.642 10
октомври 2012 32.694 16
септември 2012 20.685 23
май 2012 50.036 6
април 2012 29.980 15
март 2012 22.649 24
ноември 2011 32.525 15
октомври 2011 55.349 5
септември 2011 18.517 32
август 2011 20.065 27
май 2011 26.428 19
април 2011 43.145 6
март 2011 28.765 20
ноември 2010 17.821 36
октомври 2010 26.297 23
септември 2010 25.985 21
август 2010 33.606 12
всички

Интернет страници