Септември (Симитли)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Септември, чието име и база наследява настоящият клуб, преучреден през 2014 г., съществува под това наименование от края на 50-те години на миналия век.

Хроника: В Симитли са съществували различни футболни отбори - Торпедо, Македония, Септември и др. В края на 50-те години на миналия век местното физкултурно дружество приема името Септември. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. От 1998 г. той се преименува на Септември 98, като под това наименование съществува до 2002 г. През същата година Македонска слава временно премества седалището си от Благоевград в Симитли, а местният Септември 98 е принуден да посреща съперниците си до края на сезона в областния град. За състезателната 2004/05 г. футболният клуб отново е регистриран със сегашното си име. В зимната пауза той временно се обединява с Перун от град Кресна, който към момента се състезава в по-горно ниво. Името на обединения клуб е Септември (Симитли), но заради нормативни ограничения доиграва сезона на стадион „Струма“ в Симитли под названието Перун (Кресна). През сезон 2005/06 отборът официално започва да се състезава под името Септември (Симитли). Междувременно в съседния до него общински център е учреден нов клуб - Кресна 2004, който впоследствие приема популярното за града футболно име Перун. През лятото на 2013 г. Септември (Симитли) прекратява дейността си. Скоро след това Перун (Кресна) отново се премества да домакинства в Симитли, подсилен е с част от ръководството и футболистите на несъществуващия вече Септември и използва неговите клубни екипи. На 26 юни 2014 г., след организационни промени той официално се пререгистрира като Септември (Симитли).

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Симитли 2730, ул."Христо Ботев" 27.
Телефон: (+359 748) 72138.
E-mail: -

Клубни върхове:
шесто място в Западна “Б” група: 2010/11 и 2011/12 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2011/12 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 1994/95 г.

Септември (Симитли)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
14.08.2016 18:00 1 кръг Д Миньор (Перник) 2:3
21.08.2016 18:00 2 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:1
28.08.2016 19:30 3 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 1:1
31.08.2016 19:30 4 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 3:2
04.09.2016 17:00 5 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 3:1
11.09.2016 17:00 6 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:0
18.09.2016 17:00 7 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 4:1
25.09.2016 17:00 8 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 1:1
02.10.2016 16:00 9 кръг Г Чепинец (Велинград) 3:1
09.10.2016 16:00 10 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 0:0
16.10.2016 16:00 11 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 1:1
16.11.2016 14:00 12 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 3:1
23.11.2016 14:00 13 кръг Г Германея (Сапарева баня) 2:0
03.11.2016 17:00 14 кръг Д Беласица (Петрич) 1:0
09.11.2016 14:00 15 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:2
20.11.2016 17:00 16 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 1:0
27.11.2016 14:00 17 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 1:1
25.02.2017 14:00 18 кръг Г Миньор (Перник) 0:1
04.03.2017 15:00 19 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 3:0
11.03.2017 15:00 20 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 1:0
29.03.2017 15:00 21 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 4:0
22.03.2017 15:00 22 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 2:0
01.04.2017 17:00 23 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:2
05.04.2017 17:00 24 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 2:0
08.04.2017 17:00 25 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:0
15.04.2017 17:00 26 кръг Д Чепинец (Велинград) 3:0
22.04.2017 17:00 27 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:3
29.04.2017 14:00 28 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 5:0
06.05.2017 18:00 29 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:1
10.05.2017 18:00 30 кръг Д Германея (Сапарева баня) 2:1
13.05.2017 18:00 31 кръг Г Беласица (Петрич) 2:1
20.05.2017 18:00 32 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:0
27.05.2017 18:00 33 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:1
03.06.2017 18:00 34 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Струмска слава 1927 (Радомир) 33 22 9 2 75:20 75
2 Септември (Симитли) 33 21 8 4 60:26 71
3 Миньор (Перник) 33 20 8 5 57:35 68
4 Беласица (Петрич) 33 16 11 6 52:32 59
5 Сливнишки герой (Сливница) 33 18 2 13 67:39 56
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
21.09.2016 16:00 - Д Вихрен 1925 (Сандански) 2:1
Област Благоевград / 1/2 финали
29.09.2016 16:00 - Г Пирин (Гоце Делчев) 4:1
Област Благоевград / Финал
13.10.2016 16:00 - Д Беласица (Петрич) 2:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
23.07.2016 11:00 - Г Пирин (Гоце Делчев) 1:0
30.07.2016 10:30 - Г Септември (София) 0:5

Септември (Симитли)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
05.09.2016 17:00 1 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 1:1
12.09.2016 17:00 2 кръг Г ДИТ Спорт (София) 1:3
16.09.2016 17:00 3 кръг Д Витоша (Бистрица) 2:1
19.09.2016 17:00 4 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:3
26.09.2016 17:00 5 кръг Д БМ Спорт (София) 1:0
03.10.2016 16:00 6 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:2
10.10.2016 16:00 7 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 2:1
17.10.2016 16:00 8 кръг Г Беласица (Петрич) 2:3
24.10.2016 14:00 9 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 1:2
31.10.2016 14:00 10 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:0
07.11.2016 14:00 11 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 0:1
14.11.2016 14:00 12 кръг Д Банско (Банско) 18:1
21.11.2016 12:00 13 кръг Г Септември (София) 1:3
26.11.2016 14:00 14 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:1
03.12.2016 14:00 15 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:3
05.03.2017 14:00 16 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:1
13.03.2017 15:00 17 кръг Д ДИТ Спорт (София) 3:0
19.03.2017 14:00 18 кръг Г Витоша (Бистрица) 4:0
24.03.2017 14:00 19 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:0
30.03.2017 14:00 20 кръг Г БМ Спорт (София) 1:4
02.04.2017 16:00 21 кръг Д Чавдар (Етрополе) 1:2
09.04.2017 16:00 22 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 2:3
30.04.2017 17:00 23 кръг Д Беласица (Петрич) 4:0
20.04.2017 16:00 24 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 1:4
23.04.2017 16:00 25 кръг Д Оборище (Панагюрище) 2:2
30.04.2017 17:00 26 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 3:0
07.05.2017 17:00 27 кръг Г Банско (Банско) 9:0
15.05.2017 17:00 28 кръг Д Септември (София) 3:0
21.05.2017 11:00 29 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:4
28.05.2017 17:00 30 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Пирин (Гоце Делчев) 29 14 3 12 60:56 45
9 Витоша (Бистрица) 29 13 1 15 87:62 40
10 Септември (Симитли) 29 12 3 14 66:45 39
11 Хебър 1918 (Пазарджик) 29 9 3 17 49:55 30
12 ДИТ Спорт (София) 30 8 2 20 44:85 26

Септември (Симитли)

ЮМВ: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
13.11.2016 11:00 1 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 1:1
11.09.2016 11:00 2 кръг Д Банско (Банско) 4:0
18.09.2016 11:00 3 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 1:2
25.09.2016 11:00 4 кръг Д Миньор 2014 (Бобов дол) анл.
02.10.2016 11:00 5 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 2:2
09.10.2016 11:00 6 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) 2:0
16.10.2016 11:00 7 кръг Г Банско (Банско) 5:1
23.10.2016 11:00 8 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 1:2
30.10.2016 11:00 9 кръг Г Миньор 2014 (Бобов дол) анл.
06.11.2016 11:00 10 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 0:2
- 11 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
- 12 кръг Д Банско (Банско) -:-
- 13 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 14 кръг Д Миньор 2014 (Бобов дол) -:-
- 15 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) -:-
- 16 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
- 17 кръг Г Банско (Банско) -:-
- 18 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 19 кръг Г Миньор 2014 (Бобов дол) -:-
- 20 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Пирин (Гоце Делчев) 8 6 1 1 37:8 19
2 Пирин 1941 (Разлог) 8 6 0 2 26:14 18
3 Септември (Симитли) 8 3 2 3 16:10 11
4 Неврокоп (Гоце Делчев) 8 2 1 5 10:19 7
5 Банско (Банско) 8 1 0 7 7:45 3

Септември (Симитли)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2016 11:00 1 кръг Д Мечетата (Петрич) 0:14
10.09.2016 11:00 2 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 1:5
17.09.2016 11:00 3 кръг Д Банско (Банско) 0:13
24.09.2016 11:00 4 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 0:12
01.10.2016 11:00 5 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:6
08.10.2016 11:00 6 кръг Г Беласица (Петрич) 0:13
15.10.2016 11:00 7 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:9
22.10.2016 11:00 8 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 0:2
29.10.2016 11:00 9 кръг Г Места (Хаджидимово) 1:5
05.11.2016 11:00 10 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 0:9
12.11.2016 11:00 11 кръг Г Малеш 1940 (Микрево) 1:14
- 12 кръг Г Мечетата (Петрич) -:-
- 13 кръг Д Перун 1978 (Кресна) -:-
- 14 кръг Г Банско (Банско) -:-
- 15 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) -:-
- 16 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 17 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 18 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 19 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 20 кръг Д Места (Хаджидимово) -:-
- 21 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) -:-
- 22 кръг Д Малеш 1940 (Микрево) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Пирин 1941 (Разлог) 10 4 0 6 26:26 12
9 Малеш 1940 (Микрево) 11 3 0 8 30:41 9
10 Перун 1978 (Кресна) 11 2 0 9 12:53 6
11 Места (Хаджидимово) 11 1 0 10 9:56 3
12 Септември (Симитли) 11 0 0 11 3:102 0

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:06 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "Б" група 15 място
2014/2015 "Б" група 12 място
2013/2014 - -
2012/2013 "Б" група 13 място
2011/2012 "Б" група 6 място
2010/2011 "Б" група 6 място
2009/2010 "Б" група 7 място
2008/2009 "В" група 1 място
2007/2008 "В" група 10 място
2006/2007 "В" група 10 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2016 14.020 41
октомври 2016 14.215 43
септември 2016 19.372 27
август 2016 10.690 53
май 2016 23.001 19
април 2016 24.618 15
март 2016 16.137 23
ноември 2015 16.022 27
октомври 2015 10.746 47
август 2015 6.760 68
май 2015 7.875 55
април 2015 13.986 35
март 2015 22.717 19
декември 2014 27.673 16
октомври 2014 14.091 33
септември 2014 27.009 20
май 2013 4.935 74
април 2013 5.956 76
март 2013 15.748 36
ноември 2012 24.597 21
октомври 2012 7.843 70
септември 2012 11.038 57
май 2012 18.520 28
април 2012 7.290 79
март 2012 47.246 8
ноември 2011 34.794 12
октомври 2011 11.982 54
септември 2011 22.995 19
август 2011 21.033 25
май 2011 12.704 51
април 2011 28.475 18
март 2011 31.708 17
ноември 2010 24.403 20
октомври 2010 18.444 36
септември 2010 28.813 19
август 2010 17.046 35
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници