Рилски спортист 2011 (Самоков)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 13 февруари 1947 г. - след обединение на физкултурните дружества Бенковски (1924 г.) и Левски (1930 г.).

Хроника: В Самоков през отделни периоди са развивали дейност различни футболни отбори: Спортклуб (1921 г. - към Американската гимназия), Атлетик (1923 - след обединение на Диана и Сила), Раковски (1923 г.), ФК 23 (1923 г.). По-късно възникват: Бенковски (1924 г.), Левски (1930 г.), Свобода (1943 г. - съществувал до 1945 г.) и др. На 13 февруари 1947 г. Бенковски, заедно с Левски, формират физкултурно дружество Рилски спортист. През есента на 1949 г. следва нова реформа. В града са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г. те са присъединени към възстановеното дружество за физическа култура и спорт Рилски спортист. В 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. От лятото на 2010 г. се пререгистрира и добавя към името си 2011.

Клубни цветове: син, бял и черен.

Прозвище: “Рилецо” или “скиорите”.

Адрес: Самоков 2000, ул. "Цар Борис III" 155.
Телефон/факс: (+359 722) 66918.
E-mail: -

Клубни върхове:
четиринадесето място в “А” група: 2002/03 г. и 2006/2007 г.
3 пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1951 г. (като Червено знаме) и два пъти за Купата на България - 2001/02 и 2005/06 г.

Рилски спортист 2011 (Самоков)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
05.08.2023 18:00 1 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:1
12.08.2023 18:00 2 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 2:0
16.08.2023 18:00 3 кръг Д Левски II (София) 3:0
19.08.2023 18:00 4 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:4
26.08.2023 18:00 5 кръг Д ФК ЦСКА 1948 III (София) 1:3
02.09.2023 17:00 6 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 4:0
06.09.2023 17:00 7 кръг Д Септември II (София) 1:3
09.09.2023 17:00 8 кръг Г Миньор (Перник) 0:2
16.09.2023 17:00 9 кръг Д Септември (Симитли) 3:2
23.09.2023 17:00 10 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 1:4
30.09.2023 17:00 11 кръг Д Банско тийм (Банско) 3:0
07.10.2023 16:00 12 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:1
08.11.2023 14:00 13 кръг Д Вихрен (Сандански) 2:1
21.10.2023 16:00 14 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:1
27.10.2023 16:00 15 кръг Г Хебър 1918 II (Пазарджик) 1:0
03.11.2023 14:00 16 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 2:1
11.11.2023 14:00 17 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:0
18.11.2023 14:00 18 кръг Д Славия 1913 II (София) 4:0
25.11.2023 17:00 19 кръг Г ЦСКА II (София) 2:4
17.02.2024 14:00 20 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:1
24.02.2024 14:00 21 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 1:2
02.03.2024 15:00 22 кръг Г Левски II (София) 3:5
06.03.2024 15:00 23 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:1
09.03.2024 12:00 24 кръг Г ФК ЦСКА 1948 III (София) 0:1
16.03.2024 15:00 25 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:0
23.03.2024 15:00 26 кръг Г Септември II (София) 0:2
30.03.2024 15:00 27 кръг Д Миньор (Перник) 1:2
06.04.2024 16:00 28 кръг Г Септември (Симитли) 1:3
13.04.2024 16:00 29 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 1:1
20.04.2024 16:00 30 кръг Г Банско тийм (Банско) -:-
27.04.2024 16:00 31 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
01.05.2024 18:00 32 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
08.05.2024 18:00 33 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
11.05.2024 18:00 34 кръг Д Хебър 1918 II (Пазарджик) -:-
18.05.2024 18:00 35 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
25.05.2024 18:00 36 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
01.06.2024 18:00 37 кръг Г Славия 1913 II (София) -:-
08.06.2024 18:00 38 кръг Д ЦСКА II (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Кюстендил (Кюстендил) 30 12 7 11 50:39 43
8 Левски II (София) 28 12 4 12 47:37 40
9 Рилски спортист 2011 (Самоков) 29 12 3 14 42:45 39
10 Септември II (София) 29 10 7 12 39:35 37
11 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 29 10 6 13 22:25 36
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / 1/2 финали
23.08.2023 18:00 - Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:4
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Първи кръг
- -
почива
Област София / 1/4 финали
04.10.2023 16:00 - Д Сливнишки герой (Сливница) 1:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
08.07.2023 18:00 - Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1
12.07.2023 18:00 - Д Кюстендил (Кюстендил) 1:1
15.07.2023 10:30 - Г ЦСКА II (София) 0:3
19.07.2023 18:00 - Д Чавдар (Етрополе) 2:2
22.07.2023 18:30 - Г Левски II (София) 1:2
26.07.2023 18:00 - Д Ботев 1937 (Ихтиман) 0:0
29.07.2023 18:00 - Д Сливнишки герой (Сливница) 1:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
26.01.2024 12:00 - Г Левски Раковски (София) 6:1
31.01.2024 13:00 - Г Спортист 2009 (Своге) 0:2
03.02.2024 14:00 - Г ФК ЦСКА 1948 III (София) 0:0
07.02.2024 14:00 - Г Септември II (София) 2:0
10.02.2024 14:00 - Г Марек 1915 (Дупница) 0:3

Рилски спортист 2011 (Самоков)

ЮСВ: София (столица) - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
27.08.2023 17:00 1 кръг Г Орловец 2015 (Кокаляне) 6:0
03.09.2023 17:00 2 кръг Д ОФК Костенец (гр.Костенец) 11:1
08.09.2023 17:00 3 кръг Г Ферион (Кубратово) 2:0
11.10.2023 16:00 4 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:1
23.09.2023 17:00 5 кръг Г Сокол (кв.Бенковски, София) 4:0
01.10.2023 16:00 6 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 0:6
08.10.2023 16:00 7 кръг Г Победа 1945 (София) 1:4
15.10.2023 16:00 8 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 2:0
21.10.2023 16:00 9 кръг Г ОФК София 1992 (София) 2:1
- 10 кръг
почива
12.11.2023 15:00 11 кръг Д Академия за футболно развитие (Сф) 4:3
06.12.2023 14:00 12 кръг Г София спорт (София) 3:0
23.11.2023 14:00 13 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 0:2
25.02.2024 11:00 14 кръг Д Орловец 2015 (Кокаляне) 4:0
03.03.2024 12:00 15 кръг Г ОФК Костенец (гр.Костенец) 3:0
14.03.2024 14:00 16 кръг Д Ферион (Кубратово) 3:0
03.04.2024 15:00 17 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:4
24.03.2024 11:00 18 кръг Д Сокол (кв.Бенковски, София) 3:0
31.03.2024 11:00 19 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:5
24.04.2024 15:00 20 кръг Д Победа 1945 (София) -:-
14.04.2024 14:00 21 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 2:3
17.04.2024 13:30 22 кръг Д ОФК София 1992 (София) 1:2
- 23 кръг
почива
28.04.2024 11:00 24 кръг Г Академия за футболно развитие (Сф) -:-
12.05.2024 11:00 25 кръг Д София спорт (София) -:-
19.05.2024 13:00 26 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Победа 1945 (София) 18 17 1 0 95:10 52
3 Сливнишки герой (Сливница) 21 13 2 6 55:23 41
4 Рилски спортист 2011 (Самоков) 20 12 1 7 55:32 37
5 Балкан 1929 (Ботевград) 19 12 0 7 66:36 36
6 Спортист 2009 (Своге) 20 11 0 9 50:35 33

Рилски спортист 2011 (Самоков)

Деца: София - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2023 11:00 1 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 3:2
17.09.2023 11:00 2 кръг Д Левски (Долна баня) 1:3
26.09.2023 16:00 3 кръг Г Искър 2022 (Самоков) 0:9
30.09.2023 10:30 4 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 3:2
28.10.2023 11:00 5 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:10
14.10.2023 10:00 6 кръг Г Академия Мургаш (Нови хан) 0:4
22.10.2023 10:30 7 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:11
04.11.2023 13:00 8 кръг Г Пирдоп (Пирдоп) 3:3
12.11.2023 10:00 9 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 4:1
18.11.2023 11:00 10 кръг Г Ракитин (Трудовец) 9:1
03.03.2024 11:00 11 кръг Д ОФК Костенец (гр.Костенец) 0:4
10.03.2024 11:00 12 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 2:1
16.03.2024 11:00 13 кръг Г Левски (Долна баня) 1:5
23.03.2024 15:00 14 кръг Д Искър 2022 (Самоков) 1:7
02.04.2024 11:00 15 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 1:3
17.04.2024 11:00 16 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:11
14.04.2024 09:15 17 кръг Д Академия Мургаш (Нови хан) 3:6
21.04.2024 13:30 18 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
28.04.2024 11:00 19 кръг Д Пирдоп (Пирдоп) -:-
12.05.2024 11:00 20 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
19.05.2024 11:00 21 кръг Д Ракитин (Трудовец) -:-
26.05.2024 11:00 22 кръг Г ОФК Костенец (гр.Костенец) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Академия Мургаш (Нови хан) 17 7 1 9 51:56 22
8 ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 17 6 1 10 26:53 19
9 Рилски спортист 2011 (Самоков) 17 5 1 11 35:83 16
10 Ракитин (Трудовец) 17 4 0 13 12:73 12
11 Пирдоп (Пирдоп) 17 2 1 14 21:77 7

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Рилски спортист 2011 (Самоков)

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:02 сезона
"Б" група:25 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

Интернет страници