Балкан 1929 (Ботевград)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Балкан съществува под това име от 1947 г.

Хроника: В Ботевград (до 1934 г. - Орхание) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. В 1929 г. е учреден спортният клуб Стамен Панчев - на името на местния учител и поет, загинал в Балканската война. След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1945 г. дружеството за гимнастика и спорт се нарича Христо Гурбов. В началото на 1947 г. то вече се казва Балкан и към него са присъединени всички останали местни дружества - Орханийски колоездач и туристическото - Венец. През есента на 1949 г. се извършва нова промяна. Започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Червено знаме, Динамо, Спартак и др. В 1957 г. те са обединени отново под името ДФС Балкан. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Балкан, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Ботевград 2140, ст. “Христо Ботев”.
Телефон: (+359 723) 66680.
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в “Б” група: 1978/79, 1983/84 и 2008/09 г.
4 пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1979/80 г. и три пъти за Купата на България - 1985/86, 1987/88 и 2008/09 г.
осминафиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1984/85 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2018/19 г.

Балкан 1929 (Ботевград)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
05.08.2023 18:00 1 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 2:1
12.08.2023 18:00 2 кръг Д Банско тийм (Банско) 1:1
16.08.2023 18:00 3 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:5
19.08.2023 18:00 4 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 4:0
26.08.2023 18:00 5 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:2
02.09.2023 17:00 6 кръг Д Хебър 1918 II (Пазарджик) 2:1
08.11.2023 14:00 7 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 0:3
09.09.2023 17:00 8 кръг Д Оборище (Панагюрище) 3:1
15.09.2023 17:00 9 кръг Г Славия 1913 II (София) 2:1
23.09.2023 17:00 10 кръг Д ЦСКА II (София) 0:3
30.09.2023 17:00 11 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0
07.10.2023 16:00 12 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 4:1
14.10.2023 16:00 13 кръг Г Левски II (София) 0:4
21.10.2023 16:00 14 кръг Г Вихрен (Сандански) 3:1
27.10.2023 16:00 15 кръг Д ФК ЦСКА 1948 III (София) 1:1
03.11.2023 14:00 16 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 3:1
11.11.2023 14:00 17 кръг Д Септември II (София) 3:3
18.11.2023 14:00 18 кръг Г Миньор (Перник) 1:3
25.11.2023 14:00 19 кръг Д Септември (Симитли) 3:2
17.02.2024 14:00 20 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 4:1
24.02.2024 14:00 21 кръг Г Банско тийм (Банско) 0:1
02.03.2024 15:00 22 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 2:2
06.03.2024 15:00 23 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:1
09.03.2024 15:00 24 кръг Д Чавдар (Етрополе) 3:0
16.03.2024 15:00 25 кръг Г Хебър 1918 II (Пазарджик) 1:1
23.03.2024 15:15 26 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 1:1
30.03.2024 15:00 27 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:1
15.05.2024 16:00 28 кръг Д Славия 1913 II (София) 2:2
13.04.2024 16:00 29 кръг Г ЦСКА II (София) 1:3
20.04.2024 16:00 30 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:0
27.04.2024 16:00 31 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 0:1
01.05.2024 18:00 32 кръг Д Левски II (София) 2:3
08.05.2024 18:30 33 кръг Д Вихрен (Сандански) 0:2
11.05.2024 18:00 34 кръг Г ФК ЦСКА 1948 III (София) 1:3
18.05.2024 18:00 35 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 5:1
25.05.2024 18:00 36 кръг Г Септември II (София) 1:2
01.06.2024 18:00 37 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
06.06.2024 18:00 38 кръг Г Септември (Симитли) 2:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Левски II (София) 38 16 8 14 61:51 56
7 Рилски спортист 2011 (Самоков) 38 16 4 18 58:61 52
8 Балкан 1929 (Ботевград) 38 13 11 14 63:62 50
9 ФК ЦСКА 1948 III (София) 38 14 7 17 57:55 49
10 Банско тийм (Банско) 38 13 9 16 50:54 48
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
12.09.2023 16:00 - Д Монтана 1921 (Монтана) 2:1
Първи кръг (1/16 финали)
22.11.2023 13:30 - Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:4 Диема спорт
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / 1/2 финали
23.08.2023 18:00 - Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 4:1
Област София / Финал
30.08.2023 18:00 - Д Ботев 1937 (Ихтиман) 4:3
Югозападна България / Финали
06.09.2023 17:00 - Г Национал (София) 3:1
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Първи кръг
- -
почива
Област София / 1/4 финали
04.10.2023 16:00 - Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 5:0
Област София / 1/2 финали
18.10.2023 16:00 - Г Ракитин (Трудовец) 3:1
Област София / Финал
29.11.2023 14:00 - Д Сливнишки герой (Сливница) 4:2
Югозападна България / Първи кръг
13.03.2024 15:00 - Г Миньор (Перник) 3:0
Югозападна България / 1/2 финали
27.03.2024 15:00 - Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
14.07.2023 10:30 - Г Славия 1913 II (София) 1:1
19.07.2023 10:30 - Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:1
22.07.2023 10:00 - Д Бней Сахнин (Сахнин, Израел, 1) 1:4
28.07.2023 10:00 - Д Апоел (Рамат Хашарон, Изр, 2) 0:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
15.01.2024 14:00 - Г Славия 1913 (София) 1:6
17.01.2024 13:00 - Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0
19.01.2024 12:00 - Д Локомотив Сф 1929 /юн.ст./ (Сф) 5:1
24.01.2024 13:00 - Д Дреновец (Дреновец) 3:3
26.01.2024 12:00 - Д Локомотив София 1929 (София) 2:1
02.02.2024 12:00 - Д Славия 1913 II (София) 1:1
07.02.2024 12:00 - Д ОФК Локомотив (Мездра) 3:2

Балкан 1929 (Ботевград)

ЮСВ: София (столица) - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
27.08.2023 17:00 1 кръг Г Сокол (кв.Бенковски, София) 2:0
- 2 кръг
почива
10.09.2023 14:00 3 кръг Д Победа 1945 (София) 1:2
15.09.2023 17:00 4 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 4:3
11.10.2023 15:00 5 кръг Д ОФК София 1992 (София) 5:4
01.10.2023 16:00 6 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 6:0
08.10.2023 11:00 7 кръг Д Академия за футболно развитие (Сф) 3:1
15.10.2023 11:00 8 кръг Г София спорт (София) 2:3
21.10.2023 11:00 9 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 3:5
04.11.2023 11:00 10 кръг Г Орловец 2015 (Кокаляне) 7:2
12.11.2023 10:00 11 кръг Д ОФК Костенец (гр.Костенец) 9:0
16.11.2023 16:00 12 кръг Г Ферион (Кубратово) 4:3
02.12.2023 11:30 13 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 2:0
06.03.2024 15:00 14 кръг Д Сокол (кв.Бенковски, София) 5:0
- 15 кръг
почива
10.03.2024 15:00 16 кръг Г Победа 1945 (София) 1:3
17.03.2024 12:00 17 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 1:2
23.03.2024 11:00 18 кръг Г ОФК София 1992 (София) 0:1
31.03.2024 11:00 19 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 5:1
01.05.2024 15:00 20 кръг Г Академия за футболно развитие (Сф) 1:4
14.04.2024 11:00 21 кръг Д София спорт (София) 3:2
17.04.2024 14:00 22 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 3:4
21.04.2024 11:00 23 кръг Д Орловец 2015 (Кокаляне) 6:1
28.04.2024 11:00 24 кръг Г ОФК Костенец (гр.Костенец) 3:0
12.05.2024 11:00 25 кръг Д Ферион (Кубратово) 3:0
19.05.2024 09:30 26 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 5:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Локомотив София 1929 (София) 24 22 1 1 94:12 67
2 Победа 1945 (София) 24 22 1 1 121:18 67
3 Балкан 1929 (Ботевград) 24 16 0 8 84:45 48
4 Сливнишки герой (Сливница) 24 15 2 7 63:30 47
5 Академия за футболно развитие (София) 24 14 1 9 71:40 43

Балкан 1929 (Ботевград)

Деца: София - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2023 11:00 1 кръг Г ОФК Костенец (гр.Костенец) 1:0
16.09.2023 11:00 2 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 8:2
23.09.2023 11:00 3 кръг Г Левски (Долна баня) 5:4
01.10.2023 11:00 4 кръг Д Искър 2022 (Самоков) 4:0
08.10.2023 11:00 5 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 8:0
16.10.2023 16:00 6 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 7:3
22.10.2023 10:30 7 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 11:1
05.11.2023 12:30 8 кръг Г Академия Мургаш (Нови хан) 4:1
12.11.2023 12:15 9 кръг Д Пирдоп (Пирдоп) 3:0
19.11.2023 11:00 10 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 6:0
03.12.2023 10:00 11 кръг Д Ракитин (Трудовец) 8:0
10.03.2024 11:00 12 кръг Д ОФК Костенец (гр.Костенец) 5:0
17.03.2024 11:00 13 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 3:1
02.04.2024 11:00 14 кръг Д Левски (Долна баня) 9:2
30.03.2024 11:00 15 кръг Г Искър 2022 (Самоков) 1:3
07.04.2024 11:00 16 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 3:0
14.04.2024 11:00 17 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 3:1
21.04.2024 13:30 18 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 7:0
28.04.2024 11:00 19 кръг Д Академия Мургаш (Нови хан) 7:2
11.05.2024 15:00 20 кръг Г Пирдоп (Пирдоп) 9:0
19.05.2024 10:30 21 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 11:0
25.05.2024 12:00 22 кръг Г Ракитин (Трудовец) 6:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Балкан 1929 (Ботевград) 22 21 0 1 129:20 63
2 Искър 2022 (Самоков) 22 19 2 1 100:23 59
3 Сливнишки герой (Сливница) 22 17 0 5 122:42 51
4 ОФК Костенец (гр.Костенец) 22 16 1 5 111:29 49
5 Академия Мургаш (Нови хан) 22 9 3 10 74:69 30

Балкан 1929 (Ботевград)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Югозападна България / Финали
28.09.2023 16:00 - Д Славия 1913 (София) 0:3

Балкан 1929 (Ботевград)

ДПГ13: София (столица) - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
Група "Г"
17.09.2023 13:15 1 кръг Г Правец (Правец) 2:0
24.09.2023 13:15 2 кръг Г Барокко (София) 5:1
01.10.2023 14:40 3 кръг Д Звезда (София) 5:1
08.10.2023 13:15 4 кръг Г ФК Ботев (София) 4:2
15.10.2023 10:25 5 кръг Д Казичене 1929 (Казичене) 7:1
22.10.2023 11:50 6 кръг Г Спортист 13 (София) 3:1
12.11.2023 13:15 7 кръг Д РД Спорт (София) 0:1
03.12.2023 13:15 8 кръг Г Победа 1945 (София) 6:2
17.03.2024 13:15 9 кръг Д Локомотив София 1929 II (София) 3:0
24.03.2024 13:15 10 кръг Д Правец (Правец) 1:2
31.03.2024 13:15 11 кръг Д Барокко (София) 9:0
07.04.2024 14:40 12 кръг Г Звезда (София) 7:0
14.04.2024 13:15 13 кръг Д ФК Ботев (София) 5:0
21.04.2024 10:25 14 кръг Г Казичене 1929 (Казичене) 10:0
28.04.2024 11:50 15 кръг Д Спортист 13 (София) 2:1
12.05.2024 13:15 16 кръг Г РД Спорт (София) 3:0
19.05.2024 10:25 17 кръг Д Победа 1945 (София) 0:1
26.05.2024 13:15 18 кръг Г Локомотив София 1929 II (София) 8:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Правец (Правец) 18 15 2 1 87:11 47
2 Балкан 1929 (Ботевград) 18 15 0 3 80:13 45
3 Спортист 13 (София) 18 11 3 4 45:25 36
4 РД Спорт (София) 18 11 2 5 62:27 35
5 Звезда (София) 18 9 3 6 60:40 30

Балкан 1929 (Ботевград)

ДПГ11: София (столица) - Зонална група (Футбол 7)
Дата Фаза Противник Рез.
Група "Д"
16.09.2023 12:30 1 кръг Д Левски Раковски II (София) 2:0
23.09.2023 12:30 2 кръг Г Академик 1947 (София) 7:0
30.09.2023 12:30 3 кръг Д Академия за футболно развитие (Сф) 2:3
07.10.2023 12:30 4 кръг Г Сердика (София) 7:0
14.10.2023 13:40 5 кръг Д Младост 2015 (София) 4:1
21.10.2023 12:30 6 кръг Г Щурче (София) 0:4
28.10.2023 11:20 7 кръг Д Кремиковци (кв.Кремиковци, Сф) 5:2
04.11.2023 12:30 8 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 0:4
11.11.2023 11:20 9 кръг Д Метал 2002 (Перник) 7:2
23.03.2024 11:20 10 кръг Г Левски Раковски II (София) 4:1
- 11 кръг
почива
06.04.2024 11:20 12 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 3:5
13.04.2024 11:20 13 кръг Г Кремиковци (кв.Кремиковци, Сф) 5:2
20.04.2024 11:20 14 кръг Д Младост 2015 (София) 4:0
27.04.2024 11:20 15 кръг Г Метал 2002 (Перник) 3:0
11.05.2024 11:20 16 кръг Д Сердика (София) 2:3
18.05.2024 12:30 17 кръг Г Академия за футболно развитие (Сф) 3:5
25.05.2024 11:20 18 кръг Д Академик 1947 (София) 12:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 17 13 3 1 99:27 42
2 Академия за футболно развитие (София) 17 13 1 3 82:36 40
3 Балкан 1929 (Ботевград) 17 11 0 6 70:32 33
4 Левски Раковски II (София) 17 8 2 7 39:37 26
5 Щурче (София) 9 8 1 0 65:7 25

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Балкан 1929 (Ботевград)

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:17 сезона

Последните 10 сезона

2023/2024 Трета лига 8 място
2022/2023 Трета лига 7 място
2021/2022 Трета лига 6 място
2020/2021 Трета лига 6 място
2019/2020 Трета лига 15 място
2018/2019 Трета лига 13 място
2017/2018 Трета лига 10 място
2016/2017 Трета лига 12 място
2015/2016 А ОФГ СФ 1 място
2014/2015 - -
2011/2012 "В" група не завършва

Месечна ранглиста

Интернет страници