Вихрен (Сандански)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Вихрен съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В Сандански (до 1949 г. - Свети Врач) са съществували различни футболни отбори: Устрем (1925 г.), Гоце Делчев (1931 г. - възстановен през 1945 г.), Беломорец (1941 г.). След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1948 г. физкултурното дружество в курортния град приема името Яне Сандански. В края на 1949 г. се извършва нова промяна. Създадени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Строител, Червено знаме, Динамо, Спартак и др. През 1957 г. те са обединени под името Вихрен. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Вихрен, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “гладиаторите”.

Адрес: Сандански 2800, Паркова зона, Градски стадион.
Телефон: (+359 746) 30766.
E-mail: pfk_vihren@abv.bg.

Клубни върхове:
девето място в “А” група: 2005/06 и 2006/07 г.
три пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2005/06, 2006/07 и 2008/09 г.
четвъртфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1985/86 г.

Вихрен (Сандански)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "Б"
06.08.2022 18:00 1 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 1:1
13.08.2022 18:00 2 кръг Д Надежда (Доброславци) 4:2
20.08.2022 18:00 3 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 0:1
- 4 кръг
почива
03.09.2022 17:00 5 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 5:0
11.09.2022 17:00 6 кръг Г Левски II (София) 0:0
12.10.2022 16:00 7 кръг Д ЦСКА II (София) 3:2
25.09.2022 17:00 8 кръг Г Септември (Симитли) 2:2
30.09.2022 17:00 9 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:1
08.10.2022 16:00 10 кръг Г Гранит (Владая) 2:1
15.10.2022 16:00 11 кръг Д Оборище (Панагюрище) 2:0
22.10.2022 16:00 12 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 0:0
29.10.2022 14:00 13 кръг Г Надежда (Доброславци) 1:0
05.11.2022 14:00 14 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 2:0
- 15 кръг
почива
23.11.2022 14:00 16 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 3:1
27.11.2022 14:00 17 кръг Д Левски II (София) 3:2
отложен 18 кръг Г ЦСКА II (София) -:-
- 19 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 20 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 21 кръг Д Гранит (Владая) -:-
- 22 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Кюстендил (Кюстендил) 17 9 7 1 35:10 34
2 Вихрен (Сандански) 15 9 5 1 29:13 32
3 ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 14 10 2 2 17:6 32
4 ЦСКА II (София) 15 7 3 5 32:15 24
5 Рилски спортист 2011 (Самоков) 16 6 6 4 25:17 24
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
22.09.2022 16:00 - Д Созопол (Созопол) 2:0
Първи кръг (1/16 финали)
19.11.2022 13:30 - Д Левски (София) 1:4 Диема спорт
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
- -
почива
Област Благоевград / Финал
10.08.2022 20:00 - Г Септември (Симитли) 1:1
Югозападна България / Финали
- -
почива
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / 1/4 финали
05.10.2022 16:00 - Г Малеш (Микрево) 6:0
Област Благоевград / 1/2 финали
19.10.2022 16:00 - Г Спартак (Склаве) 5:0
Област Благоевград / Финал
26.10.2022 15:00 - Г Пирин 1941 (Разлог) 2:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
02.07.2022 11:00 - Г Славия 1913 II (София) 2:0
08.07.2022 18:00 - Г ЦСКА II (София) 1:1
13.07.2022 18:00 - Г Банско тийм (Банско) 0:3
16.09.2022 11:00 - Д Славия 1913 II (София) 4:0

Вихрен (Сандански)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона II
Дата Фаза Противник Рез.
04.09.2022 12:00 1 кръг Г Спортист 13 (София) 2:4
10.09.2022 12:00 2 кръг Д Витоша 13 (София) 1:3
18.09.2022 11:00 3 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 0:4
25.09.2022 12:00 4 кръг Д Барокко (София) 3:2
07.10.2022 16:30 5 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:3
16.10.2022 12:00 6 кръг Д ФК Септември 57 (София) 0:4
23.10.2022 11:00 7 кръг Г Малеш (Микрево) 0:2
30.10.2022 11:00 8 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 0:3
04.11.2022 15:00 9 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 1:7
11.11.2022 14:00 10 кръг Г ДИТ (кв.Драгалевци, София) 0:6
18.11.2022 12:00 11 кръг Д УФК Ботев (София) 0:1
- 12 кръг Д Спортист 13 (София) -:-
- 13 кръг Г Витоша 13 (София) -:-
- 14 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
- 15 кръг Г Барокко (София) -:-
- 16 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
- 17 кръг Г ФК Септември 57 (София) -:-
- 18 кръг Д Малеш (Микрево) -:-
- 19 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 20 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 21 кръг Д ДИТ (кв.Драгалевци, София) -:-
- 22 кръг Г УФК Ботев (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Спортист 13 (София) 11 4 2 5 16:23 14
9 Велбъжд (Кюстендил) 11 2 2 7 12:33 8
10 Малеш (Микрево) 11 2 1 8 6:40 7
11 Вихрен (Сандански) 11 1 0 10 7:39 3
12 Барокко (София) 11 0 0 11 8:48 0

Вихрен (Сандански)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2022 11:00 1 кръг Д ФК Спортист 1959 (Падеш) 7:0
17.09.2022 11:00 2 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 2:3
21.09.2022 11:00 3 кръг Д Хлапетата (Благоевград) 2:1
24.09.2022 11:00 4 кръг Г Стрела 2003 (Вълкосел) 2:0
05.10.2022 11:00 5 кръг Д Септември (Симитли) 3:0
08.10.2022 11:00 6 кръг Г Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 0:2
15.10.2022 11:00 7 кръг Д Орлетата (Благоевград) 4:1
22.10.2022 11:00 8 кръг Г Малеш (Микрево) 1:3
29.10.2022 11:00 9 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:1
05.11.2022 11:00 10 кръг Г Беласица (Петрич) 2:2
- 11 кръг
почива
20.11.2022 11:00 12 кръг Д Банско тийм (Банско) 9:1
отложен 13 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 14 кръг Г ФК Спортист 1959 (Падеш) -:-
- 15 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 16 кръг Г Хлапетата (Благоевград) -:-
- 17 кръг Д Стрела 2003 (Вълкосел) -:-
- 18 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 19 кръг Д Неврокоп 1 (Гоце Делчев) -:-
- 20 кръг Г Орлетата (Благоевград) -:-
- 21 кръг Д Малеш (Микрево) -:-
- 22 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
- 23 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 24 кръг
почива
- 25 кръг Г Банско тийм (Банско) -:-
- 26 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Орлетата (Благоевград) 12 6 4 2 33:13 22
5 Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 11 6 3 2 31:12 21
6 Вихрен (Сандански) 11 6 2 3 33:14 20
7 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 11 5 3 3 26:15 18
8 Беласица (Петрич) 10 5 2 3 20:20 17

Вихрен (Сандански)

ДПГ13: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2022 11:00 1 кръг Д Орлетата (Благоевград) 1:3
18.09.2022 11:00 2 кръг Г Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 0:5
- 3 кръг
почива
09.10.2022 11:00 4 кръг Д Беласица (Петрич) 1:0
16.10.2022 11:00 5 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:3
23.10.2022 11:00 6 кръг Д Малеш (Микрево) 1:2
30.10.2022 11:00 7 кръг Г Места 1929 (Хаджидимово) 5:0
06.11.2022 11:00 8 кръг Д Септември (Симитли) 3:1
13.11.2022 11:00 9 кръг Г Беласица II (Петрич) 3:0
- 10 кръг Г Орлетата (Благоевград) -:-
- 11 кръг Д Неврокоп 1 (Гоце Делчев) -:-
- 12 кръг
почива
- 13 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
- 14 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 15 кръг Г Малеш (Микрево) -:-
- 16 кръг Д Места 1929 (Хаджидимово) -:-
- 17 кръг Г Септември (Симитли) -:-
- 18 кръг Д Беласица II (Петрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Пирин (Благоевград) 8 6 1 1 22:14 19
4 Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 8 4 2 2 24:6 14
5 Вихрен (Сандански) 8 4 0 4 14:14 12
6 Беласица (Петрич) 8 2 2 4 13:11 8
7 Септември (Симитли) 8 2 0 6 9:20 6

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:18 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

Интернет страници