Балкан 1929 (Ботевград)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Балкан съществува под това име от 1947 г.

Хроника: В Ботевград (до 1934 г. - Орхание) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. В 1929 г. е учреден спортният клуб Стамен Панчев - на името на местния учител и поет, загинал в Балканската война. След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1945 г. дружеството за гимнастика и спорт се нарича Христо Гурбов. В началото на 1947 г. то вече се казва Балкан и към него са присъединени всички останали местни дружества - Орханийски колоездач и туристическото - Венец. През есента на 1949 г. се извършва нова промяна. Започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Червено знаме, Динамо, Спартак и др. В 1957 г. те са обединени отново под името ДФС Балкан. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Балкан, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Ботевград 2140, ст. “Христо Ботев”.
Телефон: (+359 723) 66680.
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в “Б” група: 1978/79, 1983/84 и 2008/09 г.
4 пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1979/80 г. и три пъти за Купата на България - 1985/86, 1987/88 и 2008/09 г.
осминафиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1984/85 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2018/19 г.

Балкан 1929 (Ботевград)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "А"
06.08.2022 18:00 1 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 2:0
13.08.2022 18:00 2 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:2
20.08.2022 18:00 3 кръг Д ФК ЦСКА 1948 III (София) 2:1
27.08.2022 18:00 4 кръг Г Славия 1913 II (София) 2:4
03.09.2022 17:00 5 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:4
10.09.2022 17:00 6 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:3
17.09.2022 17:00 7 кръг Д Банско тийм (Банско) 1:1
24.09.2022 17:00 8 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 4:1
- 9 кръг
почива
08.10.2022 16:00 10 кръг Д Септември II (София) 3:1
15.10.2022 16:00 11 кръг Г Левски Раковски (София) 3:1
22.10.2022 16:00 12 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
29.10.2022 14:00 13 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 3:0
06.11.2022 14:00 14 кръг Г ФК ЦСКА 1948 III (София) 1:0
12.11.2022 14:00 15 кръг Д Славия 1913 II (София) 2:0
19.11.2022 14:00 16 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:4
01.12.2022 14:00 17 кръг Д Чавдар (Етрополе) 3:2
04.12.2022 14:00 18 кръг Г Банско тийм (Банско) 1:2
- 19 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 20 кръг
почива
- 21 кръг Г Септември II (София) -:-
- 22 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Марек 1915 (Дупница) 16 12 3 1 42:13 39
2 Чавдар (Етрополе) 15 11 1 3 33:12 34
3 Балкан 1929 (Ботевград) 17 10 1 6 34:27 31
4 Сливнишки герой (Сливница) 16 9 3 4 25:19 30
5 Славия 1913 II (София) 16 8 1 7 35:30 25
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / 1/2 финали
10.08.2022 18:00 - Г Чавдар (Етрополе) 1:3
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Първи кръг
28.09.2022 17:00 - Г Ракитин (Трудовец) 1:0
Област София / 1/4 финали
05.10.2022 16:00 - Д Чавдар (Етрополе) 4:2
Област София / 1/2 финали
12.10.2022 16:00 - Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:2
Област София / Финал
07.12.2022 14:00 - Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:0
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
09.07.2022 10:00 - Д Локомотив 1927 (Дряново) 3:0
13.07.2022 18:00 - Д Бдин 1923 (Видин) 2:0
15.07.2022 10:00 - Г Славия 1913 II (София) 3:3
20.07.2022 10:00 - Д Чавдар (Етрополе) 1:2
23.07.2022 10:30 - Г ЦСКА II (София) 1:1
29.07.2022 18:30 - Г Левски II (София) 1:1

Балкан 1929 (Ботевград)

ЮСВ: София (столица) - Междуобластна група (зона "Б")
Дата Фаза Противник Рез.
28.08.2022 18:00 1 кръг Д Конкордия (София) 9:1
04.09.2022 18:00 2 кръг Г Победа 1945 (София) 3:3
11.09.2022 18:00 3 кръг Д Левски 1923 (гр.Елин Пелин) 7:3
18.09.2022 14:00 4 кръг Г Сантяго Бернабеу (София) 6:0
24.09.2022 10:30 5 кръг Д Ферион (София) 3:4
09.10.2022 16:00 6 кръг Г РД Спорт (София) 1:3
16.10.2022 16:00 7 кръг Д Барокко (София) 7:3
21.10.2022 15:00 8 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 3:2
30.10.2022 15:00 9 кръг Д УФК Ботев (София) 5:1
06.11.2022 15:00 10 кръг Г Надежда (Доброславци) 2:0
13.11.2022 14:00 11 кръг Д ОФК Костенец (гр.Костенец) 1:2
19.11.2022 14:00 12 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:2
- 13 кръг
почива
- 14 кръг Г Конкордия (София) -:-
- 15 кръг Д Победа 1945 (София) -:-
- 16 кръг Г Левски 1923 (гр.Елин Пелин) -:-
- 17 кръг Д Сантяго Бернабеу (София) -:-
- 18 кръг Г Ферион (София) -:-
- 19 кръг Д РД Спорт (София) -:-
- 20 кръг Г Барокко (София) -:-
- 21 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
- 22 кръг Г УФК Ботев (София) -:-
- 23 кръг Д Надежда (Доброславци) -:-
- 24 кръг Г ОФК Костенец (гр.Костенец) -:-
- 25 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 РД Спорт (София) 12 9 1 2 45:4 28
3 Локомотив София 1929 (София) 12 8 2 2 64:16 26
4 Балкан 1929 (Ботевград) 12 7 1 4 47:24 22
5 Ферион (София) 12 6 3 3 29:27 21
6 ОФК Костенец (гр.Костенец) 11 6 1 4 25:33 19

Балкан 1929 (Ботевград)

Деца: София - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2022 11:00 1 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 10:0
22.09.2022 11:00 2 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 0:1
25.09.2022 11:00 3 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 5:1
09.10.2022 11:00 4 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 8:2
16.10.2022 11:00 5 кръг Д Левски (Долна баня) 9:0
23.10.2022 11:00 6 кръг Г Искър 2022 (Злокучене) 3:0
30.10.2022 11:00 7 кръг Д Академия Мургаш (Нови хан) 8:2
06.11.2022 11:00 8 кръг Г ОФК Костенец (гр.Костенец) 2:1
- 9 кръг
почива
20.11.2022 11:00 10 кръг Д Пирдоп (Пирдоп) 3:1
26.11.2022 11:00 11 кръг Г Звездец (Горна Малина) 2:1
05.03.2023 12 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 13 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
- 14 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 15 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 16 кръг Г Левски (Долна баня) -:-
- 17 кръг Д Искър 2022 (Злокучене) -:-
- 18 кръг Г Академия Мургаш (Нови хан) -:-
- 19 кръг Д ОФК Костенец (гр.Костенец) -:-
- 20 кръг
почива
- 21 кръг Г Пирдоп (Пирдоп) -:-
- 22 кръг Д Звездец (Горна Малина) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Спортист 2009 (Своге) 10 9 1 0 56:6 28
2 Балкан 1929 (Ботевград) 10 9 0 1 50:9 27
3 Пирдоп (Пирдоп) 10 8 0 2 40:14 24
4 Искър 2022 (Злокучене) 10 6 0 4 28:16 18
5 Сливнишки герой (Сливница) 8 5 1 2 21:9 16

Балкан 1929 (Ботевград)

ДПГ13: София (столица) - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "Г"
18.09.2022 11:50 1 кръг Д София спорт (София) 0:2
25.09.2022 11:50 2 кръг Г Развитие МФ (София) 0:5
09.10.2022 10:25 3 кръг Д Възраждане 2020 (София) 1:5
16.10.2022 13:15 4 кръг Г Спартак 2015 (София) 1:2
23.10.2022 09:00 5 кръг Д Спорт за всички (София) 0:1
30.10.2022 14:40 6 кръг Г Интер Джесика 2010 (София) 3:6
- 7 кръг
почива
13.11.2022 14:40 8 кръг Д Академия Мургаш (Нови хан) 0:1
20.11.2022 09:00 9 кръг Г Младост 2015 (София) 4:1
27.11.2022 13:15 10 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 0:1
04.12.2022 10:25 11 кръг Г Лъвчетата II (София) 2:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 София спорт (София) 9 4 1 4 17:19 13
8 Академия Мургаш (Нови хан) 10 3 2 5 24:23 11
9 Лъвчетата II (София) 10 2 3 5 15:17 9
10 Балкан 1929 (Ботевград) 10 1 1 8 11:26 4
11 Младост 2015 (София) 9 0 0 9 8:78 0

Балкан 1929 (Ботевград)

ДПГ10: София (столица) - Зонална група (Футбол 7)
Дата Фаза Противник Рез.
Група "В"
17.09.2022 09:00 1 кръг Д Академия Металург (Перник) 0:9
24.09.2022 10:10 2 кръг Г Искър 2022 (Злокучене) 0:7
08.10.2022 11:20 3 кръг Д Козаро (Ботевград) 2:6
15.10.2022 13:40 4 кръг Г Левски Раковски (София) 1:2
22.10.2022 13:40 5 кръг Д Щурче (София) 0:7
29.10.2022 13:40 6 кръг Г Олимпия ФК (София) 1:7
05.11.2022 11:20 7 кръг Д Академия Септември (София) 0:0
12.11.2022 12:30 8 кръг Г ДИТ II (кв.Драгалевци, София) 0:7
19.11.2022 11:20 9 кръг Д Ултраспорт академия II (София) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Искър 2022 (Злокучене) 9 3 1 5 17:28 10
7 Левски Раковски (София) 9 3 0 6 14:29 9
8 Ултраспорт академия II (София) 9 3 0 6 17:53 9
9 Академия Септември (София) 9 0 1 8 9:50 1
10 Балкан 1929 (Ботевград) 9 0 1 8 5:47 1

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Балкан 1929 (Ботевград)

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:17 сезона

Последните 10 сезона

2021/2022 Трета лига 6 място
2020/2021 Трета лига 6 място
2019/2020 Трета лига 15 място
2018/2019 Трета лига 13 място
2017/2018 Трета лига 10 място
2016/2017 Трета лига 12 място
2015/2016 А ОФГ СФ 1 място
2014/2015 - -
2011/2012 "В" група не завършва
2010/2011 "В" група 9 място
2009/2010 "Б" група 9 място

Месечна ранглиста

Интернет страници