Оборище (Панагюрище)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Оборище (Панагюрище), чието име и база наследява настоящият клуб, е основан през есента на 1944 г. под името Средногорец.

Имена: Средногорец (от 1944 г.), Червено знаме (от 1949 г.), Оборище (от 1957 г. - след обединение на всички доброволни спортни организации в града, създадени вследствие на реформата от 1949 г., и възстановяване на местното физкултурно дружество), Оптикоелектрон (от 1980 до 1981 г. и от 1983 до 1985 г.), Оборище (от 1981 до 1983 г. и от 1985 до 1999 г. - през 1985 г. на основата на едноименното ДФС се образува ФК Оборище, който започва да се развива самостоятелно), Тракия (от 1999 г. - след временно обединение на Оборище и Тракия от село Звъничево, община Пазарджик, който от пролетта на сезон 1998/99 премества седалището си в средногорския град). От 1999 г. в общинския център развива дейност и друг футболен клуб, който носи неговото име, но след 2004 г. той прекратява своето съществуване. През 2001 г. Тракия (Панагюрище) временно се обединява с футболния клуб от близкото до града село Бъта - Красен, а преди началото на спортно-състезателната 2005/06 г. отново приема знаковото за този район име - Оборище.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: „войводите”

Адрес: Панагюрище 4500, ст. “Орчо войвода”.
Телефон: (+359 357) 66128
E-mail: fcoborishte@gmail.com

Клубни върхове:
първо място в Югозападна “В” група: 2014/15 г.
1/64-финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1980/81 г. (като Оптикоелектрон).

Оборище (Панагюрище)

"Б" Футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
25.07.2015 20:00 1 кръг Г Поморие (Поморие) 0:3
01.08.2015 18:00 2 кръг Д Ботев (Гълъбово) 3:0
08.08.2015 18:00 3 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:0
15.08.2015 18:00 4 кръг Г Септември (Симитли) 0:0
22.08.2015 18:00 5 кръг Д Банско (Банско) 2:2
29.08.2015 18:00 6 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 3:1
12.09.2015 17:00 7 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:0
19.09.2015 17:00 8 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:0
27.09.2015 17:00 9 кръг Д Пирин 2002 (Разлог) 2:1
03.10.2015 18:00 10 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:1
17.10.2015 16:00 11 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 2:0
26.10.2015 16:00 12 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 0:2
02.11.2015 14:30 13 кръг Д Литекс II (Ловеч) 0:0
08.11.2015 14:30 14 кръг Г Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) 0:0
21.11.2015 14:30 15 кръг Д Созопол (Созопол) 1:3
28.11.2015 14:00 16 кръг Д Поморие (Поморие) 2:1
05.12.2015 14:00 17 кръг Г Ботев (Гълъбово) 3:0
27.02.2016 14:00 18 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
05.03.2016 15:30 19 кръг Д Септември (Симитли) -:-
12.03.2016 15:30 20 кръг Г Банско (Банско) -:-
19.03.2016 15:30 21 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) -:-
02.04.2016 22 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
09.04.2016 23 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
16.04.2016 24 кръг Г Пирин 2002 (Разлог) -:-
23.04.2016 25 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
30.04.2016 26 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) -:-
07.05.2016 27 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
14.05.2016 28 кръг Г Литекс II (Ловеч) -:-
21.05.2016 29 кръг Д Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) -:-
28.05.2016 30 кръг Г Созопол (Созопол) -:-
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
23.09.2015 16:00 - Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2

Оборище II (Панагюрище)

"Б" ОФГ Пазарджик - северна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
29.11.2015 14:00 1 кръг Д Барикади (Стрелча) 2:1
13.09.2015 17:00 2 кръг Г Юнак (Ивайло) 0:1
20.09.2015 17:00 3 кръг Д Гелеменово (Гелеменово) 3:0
27.09.2015 15:00 4 кръг Д Миньор (Елшица) 2:4
04.10.2015 16:00 5 кръг Г Спартак (Бошуля) 1:3
11.10.2015 16:00 6 кръг Д Спартак (Щърково) 4:0
18.10.2015 16:00 7 кръг Г Бенковски (Пищигово) 3:1
29.11.2015 14:00 8 кръг Д Комуна 2011 (Черногорово) анл.
07.11.2015 14:00 9 кръг Г Лесичово (Лесичово) 5:2
14.11.2015 14:00 10 кръг Д Карабунар (Карабунар) 9:0
22.11.2015 14:00 11 кръг Г Виноградец 2014 (Виноградец) 2:0
05.03.2016 12 кръг Г Барикади (Стрелча) -:-
- 13 кръг Д Юнак (Ивайло) -:-
- 14 кръг Г Гелеменово (Гелеменово) -:-
- 15 кръг Г Миньор (Елшица) -:-
- 16 кръг Д Спартак (Бошуля) -:-
- 17 кръг Г Спартак (Щърково) -:-
- 18 кръг Д Бенковски (Пищигово) -:-
- 19 кръг
почива
- 20 кръг Д Лесичово (Лесичово) -:-
- 21 кръг Г Карабунар (Карабунар) -:-
- 22 кръг Д Виноградец 2014 (Виноградец) -:-

Оборище (Панагюрище)

ЮСВ: Пазарджик - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
19.09.2015 11:30 1 кръг Д Сарая /юмв/ (Сарая) 10:1
27.09.2015 10:30 2 кръг Г Чепинец (Велинград) 1:3
03.10.2015 10:30 3 кръг Д ПГГС "Христо Ботев" (Велинград) 3:0
11.10.2015 11:30 4 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:1
18.10.2015 10:30 5 кръг Г Оборище /юмв/ (Панагюрище) 6:2
24.10.2015 11:30 6 кръг Д СОУ "Кл.Охридски" /юмв/ (Ракитово) 9:0
31.10.2015 10:30 7 кръг Г Юнак (Ивайло) 8:0
08.11.2015 11:30 8 кръг Д Чико /юмв/ (Бяга) 3:0
14.11.2015 10:30 9 кръг Г Брацигово /юмв/ (Брацигово) 1:0
22.11.2015 11:30 10 кръг Д Балкан (Варвара) 4:1
28.11.2015 10:30 11 кръг Г Локомотив 2011 /юмв/ (Септември) 10:1
02.04.2016 12 кръг Г Сарая /юмв/ (Сарая) -:-
- 13 кръг Д Чепинец (Велинград) -:-
- 14 кръг Г ПГГС "Христо Ботев" (Велинград) -:-
- 15 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 16 кръг Д Оборище /юмв/ (Панагюрище) -:-
- 17 кръг Г СОУ "Кл.Охридски" /юмв/ (Ракитово) -:-
- 18 кръг Д Юнак (Ивайло) -:-
- 19 кръг Г Чико /юмв/ (Бяга) -:-
- 20 кръг Д Брацигово /юмв/ (Брацигово) -:-
- 21 кръг Г Балкан (Варвара) -:-
- 22 кръг Д Локомотив 2011 /юмв/ (Септември) -:-

Оборище /юмв/ (Панагюрище)

ЮСВ: Пазарджик - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
20.09.2015 11:30 1 кръг Д Балкан (Варвара) 4:2
26.09.2015 10:30 2 кръг Г Локомотив 2011 /юмв/ (Септември) 4:0
04.10.2015 11:30 3 кръг Д Сарая /юмв/ (Сарая) 3:1
10.10.2015 12:00 4 кръг Г Чепинец (Велинград) 2:3
18.10.2015 10:30 5 кръг Д Оборище (Панагюрище) 2:6
23.10.2015 16:00 6 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:3
02.11.2015 10:30 7 кръг Д ПГГС "Христо Ботев" (Велинград) 3:0
07.11.2015 10:30 8 кръг Д СОУ "Кл.Охридски" /юмв/ (Ракитово) 5:1
15.11.2015 10:30 9 кръг Г Юнак (Ивайло) 5:0
22.11.2015 10:00 10 кръг Д Чико /юмв/ (Бяга) 3:0
29.11.2015 10:30 11 кръг Г Брацигово /юмв/ (Брацигово) 3:3
02.04.2016 12 кръг Г Балкан (Варвара) -:-
- 13 кръг Д Локомотив 2011 /юмв/ (Септември) -:-
- 14 кръг Г Сарая /юмв/ (Сарая) -:-
- 15 кръг Д Чепинец (Велинград) -:-
- 16 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
- 17 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 18 кръг Г ПГГС "Христо Ботев" (Велинград) -:-
- 19 кръг Г СОУ "Кл.Охридски" /юмв/ (Ракитово) -:-
- 20 кръг Д Юнак (Ивайло) -:-
- 21 кръг Г Чико /юмв/ (Бяга) -:-
- 22 кръг Д Брацигово /юмв/ (Брацигово) -:-

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група: -

Последните 10 сезона

2014/2015 "В" групи 1 място
2013/2014 "В" групи 3 място
2012/2013 "В" групи 5 място
2011/2012 "В" групи 4 място
2010/2011 А ОФГ ПЗ 1 място
2009/2010 А ОФГ ПЗ 2 място
2008/2009 А ОФГ ПЗ 8 място
2007/2008 А ОФГ ПЗ 6 място
2006/2007 А ОФГ ПЗ 14 място
2005/2006 А ОФГ ПЗ 10 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2015 26.384 16
октомври 2015 22.974 19
август 2015 31.337 12
май 2015 14.328 31
април 2015 17.882 23
март 2015 19.003 22
декември 2014 14.154 35
октомври 2014 11.363 44
септември 2014 16.394 32
май 2014 15.908 33
април 2014 12.606 45
март 2014 17.799 23
ноември 2013 13.378 50
септември 2013 15.280 41
август 2013 23.277 23
май 2013 16.182 38
април 2013 15.946 37
март 2013 10.670 57
ноември 2012 6.645 78
октомври 2012 14.122 39
септември 2012 12.085 48
май 2012 12.041 47
април 2012 15.985 35
март 2012 7.958 73
ноември 2011 14.161 53
октомври 2011 13.859 45
септември 2011 13.735 51
август 2011 19.666 28
всички

Интернет страници