Пирин 1912 (Гоце Делчев)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1925 г.

Хроника: В Гоце Делчев (до 1950 г. - Неврокоп) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. Най-известен от тях е Пирин. Първоначално той е секция към гимнастическо дружество Юнак, но скоро се отделя. Неврокопският Пирин е първият тим в югозападна България, който носи това име. След 1944 г. стартират поредица от реформи на физкултурното движение в страната. В края на 1949 г. в града са създадени няколко доброволни спортни организации - Строител, Червено знаме, Динамо, Спартак и др., които се развиват на ведомствен принцип към съответните отраслови профсъюзи. През 1957 г. те, без Спартак, са обединени в дружество за физическа култура и спорт Пирин. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Пирин, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Гоце Делчев 2900, ул. "Дунав" 11.
Телефон: (+359 751) 60250.
E-mail: -

Клубни върхове:
единадесето място “А” група: 2012/13 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа а България - 2012/13 г.

Пирин 1912 (Гоце Делчев)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
07.08.2021 18:00 1 кръг Г Септември II (София) 2:2
14.08.2021 18:00 2 кръг Г Пирин II (Благоевград) 2:1
18.08.2021 18:00 3 кръг Д Вихрен (Сандански) 2:0
21.08.2021 18:00 4 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:0
28.08.2021 18:00 5 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 1:1
04.09.2021 17:00 6 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:2
11.09.2021 17:00 7 кръг Д Банско тийм (Банско) 0:0
18.09.2021 17:00 8 кръг Г Надежда (Доброславци) -:-
25.09.2021 17:00 9 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) -:-
02.10.2021 16:00 10 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
06.10.2021 16:00 11 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
09.10.2021 16:00 12 кръг Г Левски (Чепинци) -:-
16.10.2021 16:00 13 кръг Д Хебър 1918 II (Пазарджик) -:-
23.10.2021 16:00 14 кръг Г Чавдар (Етрополе) -:-
30.10.2021 16:00 15 кръг Д Гранит (Владая) -:-
06.11.2021 14:00 16 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
13.11.2021 14:00 17 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
20.11.2021 14:00 18 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
27.11.2021 14:00 19 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 20 кръг Д Септември II (София) -:-
- 21 кръг Д Пирин II (Благоевград) -:-
- 22 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
- 23 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 24 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 25 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 26 кръг Г Банско тийм (Банско) -:-
- 27 кръг Д Надежда (Доброславци) -:-
- 28 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) -:-
- 29 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 30 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
- 31 кръг Д Левски (Чепинци) -:-
- 32 кръг Г Хебър 1918 II (Пазарджик) -:-
- 33 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 34 кръг Г Гранит (Владая) -:-
- 35 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
- 36 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 37 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 38 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Гранит (Владая) 7 3 3 1 8:5 12
8 Сливнишки герой (Сливница) 7 3 1 3 8:6 10
9 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 7 2 4 1 7:6 10
10 Пирин 1941 (Разлог) 7 2 4 1 6:6 10
11 Рилски спортист 2011 (Самоков) 7 3 0 4 10:11 9
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
21.07.2021 18:00 - Д Пирин II (Благоевград) -:-

Пирин 1912 II (Гоце Делчев)

"А" ОГ Благоевград
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / подгрупа "Места"
29.08.2021 18:00 1 кръг Г Дебрен (Дебрен) 1:1
- 2 кръг
почива
12.09.2021 17:00 3 кръг Д Копривлен (Копривлен) 4:1
19.09.2021 17:00 4 кръг Г Пирин (Брезница) -:-
26.09.2021 17:00 5 кръг Д Стрела 2003 (Вълкосел) -:-
03.10.2021 16:00 6 кръг Г Банско тийм II (Банско) -:-
10.10.2021 16:00 7 кръг Д Места 1929 (Хаджидимово) -:-
17.10.2021 16:00 8 кръг Г Огняново (Огняново) -:-
24.10.2021 16:00 9 кръг Д Миньор 2016 (Елешница) -:-
31.10.2021 15:00 10 кръг Д Дебрен (Дебрен) -:-
- 11 кръг
почива
14.11.2021 15:00 12 кръг Г Копривлен (Копривлен) -:-
21.11.2021 15:00 13 кръг Д Пирин (Брезница) -:-
28.11.2021 15:00 14 кръг Г Стрела 2003 (Вълкосел) -:-
- 15 кръг Д Банско тийм II (Банско) -:-
- 16 кръг Г Места 1929 (Хаджидимово) -:-
- 17 кръг Д Огняново (Огняново) -:-
- 18 кръг Г Миньор 2016 (Елешница) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Миньор 2016 (Елешница) 3 2 0 1 5:5 6
4 Пирин (Брезница) 3 1 2 0 9:4 5
5 Пирин 1912 II (Гоце Делчев) 2 1 1 0 5:2 4
6 Копривлен (Копривлен) 3 1 0 2 3:7 3
7 Дебрен (Дебрен) 3 0 2 1 6:7 2

Пирин 1912 (Гоце Делчев)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона I
Дата Фаза Противник Рез.
28.08.2021 11:00 1 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:3
04.09.2021 12:00 2 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
11.09.2021 13:00 3 кръг Г РД Спорт (София) 0:3
18.09.2021 13:00 4 кръг Д Развитие МФ (София) -:-
25.09.2021 15:00 5 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
02.10.2021 13:00 6 кръг Д ЦСКА (София) -:-
09.10.2021 13:00 7 кръг Г Барокко (София) -:-
17.10.2021 13:00 8 кръг Д Септември (София) -:-
23.10.2021 11:00 9 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
31.10.2021 13:00 10 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
06.11.2021 11:00 11 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
- 12 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 13 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 14 кръг Д РД Спорт (София) -:-
- 15 кръг Г Развитие МФ (София) -:-
- 16 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 17 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 18 кръг Д Барокко (София) -:-
- 19 кръг Г Септември (София) -:-
- 20 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 21 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 22 кръг Д Вихрен (Сандански) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Развитие на млади футболисти (София) 3 1 1 1 6:5 4
9 РД Спорт (София) 3 1 0 2 3:6 3
10 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 3 0 0 3 2:7 0
11 Вихрен (Сандански) 3 0 0 3 0:14 0
12 Барокко (София) 3 0 0 3 1:19 0

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Пирин 1912 (Гоце Делчев)

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:02 сезона
"Б" група:14 сезона

Последните 10 сезона

2020/2021 Трета лига 9 място
2019/2020 А ОФГ БЛ 1 място
2018/2019 А ОФГ БЛ 2 място
2017/2018 Трета лига 17 място
2016/2017 Трета лига 10 място
2015/2016 "В" група 15 място
2014/2015 "В" група 3 място
2013/2014 "А" група 13 място
2012/2013 "А" група 11 място
2011/2012 "Б" група 1 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2018 8.802 60
април 2018 15.999 36
март 2018 2.165 88
ноември 2017 9.657 61
октомври 2017 13.849 41
септември 2017 5.992 78
август 2017 10.256 55
май 2017 5.661 78
април 2017 4.833 82
март 2017 6.566 74
ноември 2016 12.391 48
октомври 2016 15.290 38
септември 2016 12.938 47
август 2016 13.736 40
май 2016 2.288 86
април 2016 10.330 50
март 2016 7.551 66
ноември 2015 8.345 61
октомври 2015 9.173 55
август 2015 5.953 71
май 2015 15.240 27
април 2015 13.108 37
март 2015 16.653 24
декември 2014 9.217 60
октомври 2014 20.906 20
септември 2014 13.047 40
май 2014 17.418 30
април 2014 9.462 57
март 2014 44.228 7
декември 2013 8.365 14
ноември 2013 33.174 14
септември 2013 6.199 78
август 2013 13.054 52
май 2013 29.338 16
април 2013 32.813 16
март 2013 25.072 19
ноември 2012 29.323 18
октомври 2012 40.192 7
септември 2012 41.022 10
май 2012 32.749 16
април 2012 45.170 7
март 2012 30.879 15
ноември 2011 27.436 19
октомври 2011 36.036 13
септември 2011 20.226 26
август 2011 30.422 16
май 2011 23.049 23
април 2011 25.235 23
март 2011 8.345 79
ноември 2010 28.656 15
октомври 2010 20.075 32
септември 2010 19.275 29
август 2010 28.810 16
всички

Интернет страници